В Ирландия елхите украсяваме, Festive season наближаваме- 7 тема

  • 27 483
  • 739
# 570
аз имам бакпулвер от Бг. виж дали няма при Васко.
Виж целия пост
# 571
Бакпулвер има и в полските магазини.  Peace
Виж целия пост
# 572
как се нарича там?
Виж целия пост
# 573
Хахаха...
Гилти, ти ме уби с тоя въпрос! Laughing
Ще го препиша буква по буква (ако имаме такива в нашата азбука) и ще ти кажа. Wink
Виж целия пост
# 574
Гилти, ей така се нарича на полски:

http://prikachi.com/images.php?images/922/5800922Y.jpg

 ooooh! Laughing
Виж целия пост
# 575
Мерси. Никога нямаше да се сетя. Аз ходя само в един полски защото има паркинг, много добре зареден. Но като ме видят и започват да ми говорят на полски, аз им казвам че не съм полякиня и те стават много намусени. Убедена съм, че си мислят че съм полякиня, но се правя на важна. По коледа искаха да ме записват за риба и такъв поглед ми направиха като им отказах.  А нито веднъж не са ме питали от къде съм.
Между другото си купих боб от там и много ми хареса. Бързо се вари и е вкусен.

 veni-b за пърци път чувам за мобилен зъболекар. как ще си носят стола по адреси?

Лем много зависи как са отишли ирландците в БГ. Ние имаме 2 съседи- единия всяко лято на слънчев бряг, другия военен и често спират във Варна. И двамата са ни питали защо живеем тук след като там е толкова хубаво.Този който ходи във Варна му обясних къде е ирландския пъб до окръжна болница. Много доволен...
Има и такива които ни намират за много груби и не им харесва.
Виж целия пост
# 576
Лем мерси   bouquet
Виж целия пост
# 577
Здравейте момичета и момчета Smile От известно време следя вашата темичка. Много ме радвате с позитивното си мислене и приятелско отношение един към друг.  А и сте много полезни като информация за всички, които са се запътили натам.bouquet
Ние както много други семейства с дете сме решили да се пренасяме към Ирландия в скоро време. В процеса на оглеждане на къщи под наем в района на Limerick, по-конкретно в Newmarket on Fergus, Co. Clare забелязвам че повечето къщи нямат огради, както в България а са в близост до река, гора или rural area (което лично на мен ми допада много)
Въпроса ми е тези хора там как спят спокойно, аз ще се притеснявам да сме с малко дете в къща без огради, аларми, СОТ , зли кучета и т.н (знаете как е в България) Wink Толкова ли е спокойно там и без почти никаква престъпност? Бяха ми споменавали познати, които живеят в Drogheda че дори не си заключват вратите на къщите понякога.
Извинявам се ако въпроса ми е смешен, но се надявам да проявите разбиране Smile
Виж целия пост
# 578

Въпроса ми е тези хора там как спят спокойно, аз ще се притеснявам да сме с малко дете в къща без огради, аларми, СОТ , зли кучета и т.н (знаете как е в България) Wink Толкова ли е спокойно там и без почти никаква престъпност? Бяха ми споменавали познати, които живеят в Drogheda че дори не си заключват вратите на къщите понякога.
Извинявам се ако въпроса ми е смешен, но се надявам да проявите разбиране Smile

И тук има престъпност. Особенно в последно време. Много къщи се обират. Лимерик е известен с големия си % цигани. Та малко странно ми се струва да нямат аларми на къщите.
Нашата къща има аларма, това беше първото нещо което сложихме като я купихме. Алармата е вързана за телефона, нашите ГСМ и компания подобна на СОТ в БГ.
Иначе куче нямаме, ограда също.
Вчера четох, че къщите се обират главно през деня, като няма никой. Ако наемате къща, то гледайте отзад да има други къщи. Най често се влиза през задната стъклена врата. Особенно ако същата граничи с училищен двор, гора или поле. Влизат и излизат необезпокоявани.
Виж целия пост
# 579
... В процеса на оглеждане на къщи под наем в района на Limerick, по-конкретно в Newmarket on Fergus, Co. Clare...

Не знам какво имаш предвид, защото Лимерик и Клер са две различни каунтита. Wink
Иначе - добре дошла в темата. Hug
Каква работа ще си търсите тук или ще дойдете с готови оферти?
Колкото до престъпността - има я, както навсякъде.
Много от хората, които са били обрани, дори са си били вкъщи и са спяли.
Лично мен повече ме притесняват пияниците, които всяка вечер се млатят пред кръчмите. Tired
Но, всичко си има и хубава, и лоша страна. Wink
Виж целия пост
# 580
Рано рано направи на Гилти мъфинките да видим какво ще стане Simple Smile миришат много хубаво, направих половин доза защото са ми малки чашките и тавата ми е само за 12, един бакпулвер го смятах 2 ч.л. baking powder  Mr. Green


Хубав ден на всички Simple Smile
Виж целия пост
# 581
... В процеса на оглеждане на къщи под наем в района на Limerick, по-конкретно в Newmarket on Fergus, Co. Clare...

Не знам какво имаш предвид, защото Лимерик и Клер са две различни каунтита. Wink
Иначе - добре дошла в темата. Hug
Каква работа ще си търсите тук или ще дойдете с готови оферти?
Колкото до престъпността - има я, както навсякъде.
Много от хората, които са били обрани, дори са си били вкъщи и са спяли.
Лично мен повече ме притесняват пияниците, които всяка вечер се млатят пред кръчмите. Tired
Но, всичко си има и хубава, и лоша страна. Wink

Здравей, Джуличка  Hug  Добре заварили!  Simple Smile

Така като се загледах грешката е моя - Limerick  е малко по-далеч. Wink Оглеждам за квартири в Клер, защото работата на мъжа ми най-вероятно ще е в района на Shannon,
Ще дойдем с предварително осигурена работа. Професията на половинката е в IT сектора. Интересуваше ме дали е спокойно когато къщата се намира "на село" защото в началото ще сме сами с детето докато се ориентираме на новото място, разучим детските градини, възможностите за ясли и т.н Предполагам че къщите си имат аларми, както е написала Guilty но не го пише винаги в обявата, ще питаме за тези неща когато му дойде реда.
А какви референции ще трябва да покажем за наемане на къща? Препоръки от работодател, от приятели, които живеят там достатъчни ли ще са? Банково извлечение?
Продължавам да следя с интерес темата и ще гледам да не се повтарям с въпроси, които са били зададени по-нагоре  Peace
Поздрави на всички, успешна и спорна седмица  Wine Glass
Виж целия пост
# 582
Тук детските градини са изключително скъпи.  ooooh!
Освен това са много различни от това, което в България наричаме детска градина, освен това НЕ са целодневни.

За къща - трябва ви PPS + препоръка от предишен хазяин + един месечен наем депозит (освен първия наем) + банкова сметка на ваше име, за да си прехвърлите тока.
А за да си откриете банкова сметка, ви трябва платена сметка за ток.  Crazy

С две думи - welcome to Ireland. Laughing
Виж целия пост
# 583
За  къща или апартамент Ви  трябва единствено  препоръка от поне един работодател. Вие ако сте  с малко дете ептен няма да имате проблеми,
Виж целия пост
# 584
За  къща или апартамент Ви  трябва единствено  препоръка от поне един работодател. Вие ако сте  с малко дете ептен няма да имате проблеми,

А PPS не им ли трябва?!  Shocked
А банкова сметка?
И депозит?  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия