В Ирландия елхите украсяваме, Festive season наближаваме- 7 тема

  • 27 479
  • 739
# 675
Нем,  ведър съм си много ама  се изнервих просто.  Сега ме е яд, че не си замълчах тогава.

Дзак,  напълно те разбирам. Човек като е бил в София и после за дълго време го няма и му иде  да побегне на някъде като се върне Simple Smile.

Макар, че в момента  няма задръствания и доста улици и булеварди са на 6. Но си е голям град и си иска време да се нагласиш на вълната
Виж целия пост
# 676
О, Дзаки, не знам, не ги разбирам тия работи аз!
Нали помниш оная госпойца, дето вилня тук за кратко как ме нарече? Wink
Селска ми работа, к'во искаш от една селянка?!  Whistling  hahaha

Чоси, къде няма задръствания?  Laughing
Виж целия пост
# 677
Аз ходя в Благоевград, а той е област. Понеже в Разлог документи се вадят само за месец.
Да откриеш сметка се искат 5 - 10 минути.

Пишеше, че може да си сменя книжката по пощата но реално нямаше да стане заради това с личния лекар и щеше да ме забавят и да изгубя парите сигурно.

В България също една камара неща можеш да направиш по куриер ако си си попълнил формулярите.
Даже има фирми дето плащат от твое име каквито такси се искат по разните гишета ама ти излиза скъпо.

Ок ти си прав. България е една прекрасна страна с уредена административна система и щастливи хора.  Явно аз съм каръчка, че  моята банкова сметка стана за 2 часа.
Имам един въпрос обаче- Какво правиш тук като там се живее прекрасно? Само си хабиш нервите с глупости и плюеш по системата тук. Пък тя е такава каквато е и ние или я приемаме и се съобразяваме с нея или си тръгваме. Защото никой от пишещите тук индивидуална покана за пребиваване в Ирландия не е получил от правителството. Или поне аз не си спомням да се е похвалил.

Лем ще ти пусна сайтове на лични, да не кажат че правя реклами модераторите.
Виж целия пост
# 678
Не знам за вас, но на мен тук си ми харесва и смятам да прекарам остатъка от живота си тука на спокойствие. Има хубаво и не хубаво, лошо и добро и т.н., като на всякъде , но аз за себе си преценявам, че тук ми е по -добре.  Не искам да влизам в излишни спорове с никой всеки си преценява. Аз лично не мога да живея някъде където не ми харесва за това съм в Ирландия.

Направихме си застраховка без бележка, че имахме проблеми с Б.Г., но да не изпадам в подробности. Тук питахме няколко застрахователи, но те не се съгласиха да ни затраховат защото нямаме "опит", та накрая след доста търсене и нерви си намерихме AXA много са добри и веднага ни застраховаха без проблеми, без бележки и за сравнително малка сума, като за без опит. Вече се придвижваме с кола.Simple Smile Ама друго си е с кола значи. smile3521
Виж целия пост
# 679
Много съм добър ей  Laughing.  Взимах си кисело зеле + свинско и 2 бутчета от молдовата.  Поради липса на суджук си взех някакви наденици.

Направих нещо като капамичка и е идеална. Само свинското стана безсолно щото не взех сланина   и биричка забравих да сложа Simple Smile. Добре че имах кимион да даде вкус от липсващите суджуци  Laughing.

Ама идеална манджа стана макар и в тавичка. Опаковах я във фолио да не издиша и е супер.
Виж целия пост
# 680
Аз ходя в Благоевград, а той е област. Понеже в Разлог документи се вадят само за месец.
Да откриеш сметка се искат 5 - 10 минути.

Пишеше, че може да си сменя книжката по пощата но реално нямаше да стане заради това с личния лекар и щеше да ме забавят и да изгубя парите сигурно.

В България също една камара неща можеш да направиш по куриер ако си си попълнил формулярите.
Даже има фирми дето плащат от твое име каквито такси се искат по разните гишета ама ти излиза скъпо.

Ок ти си прав. България е една прекрасна страна с уредена административна система и щастливи хора.  Явно аз съм каръчка, че  моята банкова сметка стана за 2 часа.
Имам един въпрос обаче- Какво правиш тук като там се живее прекрасно? Само си хабиш нервите с глупости и плюеш по системата тук. Пък тя е такава каквато е и ние или я приемаме и се съобразяваме с нея или си тръгваме. Защото никой от пишещите тук индивидуална покана за пребиваване в Ирландия не е получил от правителството. Или поне аз не си спомням да се е похвалил.

Лем ще ти пусна сайтове на лични, да не кажат че правя реклами модераторите.


То тук можеш да прекараш цял ден, че даже 2 да си отвориш сметка, а не 2 часа. Вариант е да е имало опашка и да си чакала за това.

Защо съм в Ирландия обаче нямам  как да Ти го обясня Гилти  Laughing.  Много е сложно и 2 пъти толкова дълго, а да не говорим, че е прекалено лично.
Виж целия пост
# 681
Не знам за вас, но на мен тук си ми харесва и смятам да прекарам остатъка от живота си тука на спокойствие. Има хубаво и не хубаво, лошо и добро и т.н., като на всякъде , но аз за себе си преценявам, че тук ми е по -добре.  Не искам да влизам в излишни спорове с никой всеки си преценява. Аз лично не мога да живея някъде където не ми харесва за това съм в Ирландия.

Направихме си застраховка без бележка, че имахме проблеми с Б.Г., но да не изпадам в подробности. Тук питахме няколко застрахователи, но те не се съгласиха да ни затраховат защото нямаме "опит", та накрая след доста търсене и нерви си намерихме AXA много са добри и веднага ни застраховаха без проблеми, без бележки и за сравнително малка сума, като за без опит. Вече се придвижваме с кола.Simple Smile Ама друго си е с кола значи. smile3521

В кой клон на АХА   отидохте ?  Там дето е до Чърч пъба ли?
Виж целия пост
# 682
Чоси, браво, бре"
Ти си си майстор- готвач! Simple Smile
Виж целия пост
# 683
Гилти,  я кажи дали нещо такова ще ми свърши работа?

http://prikachi.com/images.php?images/274/5834274c.jpg
Виж целия пост
# 684
Чоси, браво, бре"
Ти си си майстор- готвач! Simple Smile

Много ме бива с месо Simple Smile. По принцип ме бива ама мразя, че много цапам и не обичам да мия после  Laughing.  За това само месо готвя Simple Smile
Виж целия пост
# 685
Чоси не сме ходили в офис, а по телефона и по интернет си попълнихме документите и след два дена всичко пристигна по пощата. Simple SmileТази компания ни казах, че не приемат бележки от други държави освен UK и IE, но ние така или иначе се отказахме от такава бележка Аз не съм Гилти, но мисля, че такава бележка ще свърши работа, но трябва да намериш застраховател който да ти я признае, защото не всички ги приемат, но който търси намира. Simple Smile
Виж целия пост
# 686
Забравих да спомена(тъй като ми се наложи да се запозная И с този БГ закон), че тази бележка трябва да се преведе и легализира което според мен е по -евтино да се направи в БГ.
Виж целия пост
# 687
Гилти благодаря ти отново!   bouquet Знаех си аз, че ти си човекът!  Flutter

На мен също много ми харесва тук. Писала съм милион пъти, че тук ми е много спокойно, макар да работя най-непрестижната работа.  Grinning
Като сте подхванали банковите сметки, да споделя и аз как си направих и аз. Просто отидох в банката с формата за детските и им казах, че ми е нужна банкова сметка, като им показах празното поле.  Crazy Ами лесно стана.

  


Виж целия пост
# 688
Пинчи, аз  съм правил запитване дето им е онлайн формата на АХА  и ми излезе 1300 евро. После ми счупиха телефона да се обаждат ама бях на работа и не ми се занимаваше с тях.

Ще взема утре да ги питам и на място.

Лем, и при мен всичко си беше наред докато не казах, че съм си сменил адреса...
Виж целия пост
# 689
А на мен пък ми искаха доказателство за адрес и в двете банки.
В първата стана лесно, а във втората (понеже нямам платена сметка на мое име) трябваше да им покажа писмото от първата, че съм си закрила акаунта.
Нито PPS приеха, ни дявол.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия