Хобит: Неочаквано пътешествие

  • 20 779
  • 200
# 15
Леголас е син на крал Трандуил /елфическият крал, който не помогна на джуджетата в началото на филма/ и предполагам, че сценаристите са използвали това, за да го вмъкнат в следващите серии. Арагорн, според Толкин, помага на Гандалф да прогони Некромант, но тъй като според филма трябва да е на около 20 години, затова, по мое мнение, не са намерили начин да го включат. Виго е страхотен актьор, но дори и при толкова ефекти, няма да изглежда добре като младеж.
Виж целия пост
# 16
http://www.youtube.com/watch?v=0-qCln4KhvM

Поздравявам ви с най-любимия ми момент от филма. Настръхнах като чух песента, започнала като шепот около огъня.

п.п. И аз си паднах по Торин Дъбощит. Актьорът има невероятна игра с очи.
Виж целия пост
# 17
Фили и Кили обират също доста точки:)

Елронд изобщо не се доближава до Пръстена,
той си има други грижи. Доколкото си спомням
в книгата го предлагат само на Том Бомбадил, който
не се впечатлява хич, на Гандалф и после на Галадриел.
Боромир го иска, ама не му го предлагат.

Интересното е, че Хобитът изиграва на различно
ниво ключови моменти от Властелинът:
комичен вариант на Моста на Мориа,
спасяването с орлите, а Торин е вариант на Арагорн.
Виж целия пост
# 18
Много ми хареса Билбо. Чудесно го играе актьора.
Виж целия пост
# 19
Хеликаза, papi6, здравейте!  Hug

Mamacita Bandida, не се ли брои, че пръстенът като цяло е бил в обкръжението на Елронд? Тоест, когато се събраха да говорят, ако беше поискал, спокойно можеше поне да се пробва да вземе пръстена.  newsm78

Фили и Кили са големи сладури, да.  Heart Eyes Аз много си ги харесвам, заедно с Торин, който не очаквах да ме впечатли изначално.

А последно има ли официална информация дали ще са две или три частите? В статията с Леголас пише две, а imdb казва три: An Unexpected Journey, The Desolation of Smaug и There and Back Again.
Много ми се иска да са три, ама така и ми спряха Шерлока заради Хобит... чак март ще почнат да снимат сега. Нямам угаждане и това е.  Blush
Виж целия пост
# 20
Три, imdb не лъже.
Виж целия пост
# 21
 Като абсолютно Толкин-пристрастена да попитам има ли вече DVD с филма. Винаги искам да са ми на една ръка разстояние.
Виж целия пост
# 22
Amber, здравей!

Няма още DVD, предполагам до месец трябва да пуснат обаче, вероятно ще дойде по-късно при нас. Едва преди няколко дни беше официалната премиера, раничко ми се струва да вадят каквото и да било, ще им паднат кино печалбите.  Grinning

Едитвам се, за да пусна и нещо интересно и по-скоро в стил "клюка":
http://www.the-numbers.com/movies/2012/HOBIT.php

Филмчето е имало скромния бюджет от    $270,000,000. Laughing
Виж целия пост
# 23
В началото ми беше малко скучно, и на детето, щом ходи до тоалетна  Laughing Но после наистина не се усетиха трите часа. Ам-Гъл беше прелест  Heart Eyes На репликата "Щом има ключ, трябва да има и ключалка" се хилих само аз в салона, а даже в началото не зацепих защо ми е толкова смешна. Тези, които гледат СПН ще ме разберат  Wink
Виж целия пост
# 24
На репликата "Щом има ключ, трябва да има и ключалка" се хилих само аз в салона, а даже в началото не зацепих защо ми е толкова смешна. Тези, които гледат СПН ще ме разберат  Wink

Аз същооооо се сетих точно за този епизод! Ах просто не е истина! Simple Smile
Виж целия пост
# 25
А гледа ли трейлъра на "Хензел и Гретел" и за какво се сети?  Laughing
Виж целия пост
# 26
Галче, здравей!  Hug

Ужасно много смешни моменти имаше във филма, аз пред половината време само се хилих като пълен идиот. Най-култовата част беше, когато човечецът, който седеше през една седалка от мен, заспа и започна звучно да хърка. И така на няколко пъти. Седим си в залата, тихо е, на екрана се бият и се терзаят как ще се справят с тоя ми ти Смог и в един момент се чува едно 'Хърррр- ррр -ррр' и цялата зала кляка от смях.  Laughing Laughing
(Да вметнса, че бяхме на прожекцията от 00:01, та съвсем навреме си е заспал човечецът, ама изтърва целия екшън.  Naughty)

Сам беше далеч по-забавен и неадекватен на момента с ключалката обаче. Епизодчето беше прекрасно, макар че моментът с Мишаамигос ми е любим.  Blush
Виж целия пост
# 27
Галче, не съм гледала, но сега отивам! Simple Smile
Дам сетих се аз за наш'те момчета. Как ми е домъчняло за 1-4 сезон, трябва да гледам пак. Simple Smile
Виж целия пост
# 28
Вчера ей така за майтап питах един филолог какво
мисли за Толкин, щото нали шефът е Филолог на Филолозите.
Ама нашият роден майстор на езика реши да се прави на
умен и интересен и вика- аз не признавам хора, дето
пишат песни в книгите си.

Та такова ни е нивото на образованието-може да е ниско,
но сме много над Толкин.

Хората са така, всички виждат фойерверките, а не
забелязват, че истинската работа се върши с C4.

Хензел и Гретел=Ван Хелзинг.

Ван Хензел и Гретел?
Виж целия пост
# 29
...
умен и интересен и вика- аз не признавам хора, дето
пишат песни в книгите си.


A на мен точно песните са ми едно от любимите неща в книгите на Толкин. Толкова са идентични и прекрасни, точно колкото езиците и расите. Без тях просто няма да е Толкин.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия