На мама празнично е вече, а в корема шава АПРИЛското човече Тема 14

  • 27 288
  • 744
# 330
мм, много хубаво кафенце Wink
и мен ме е страх да я нося насам-натам, ама иначе я вдигам, е и да я гушна някой път така на рамо да я нося, ама не смея от 5-6 сек повече. гледам да се гушкаме повече докато съм седнала, играем или четем книжки  Heart Eyes

благодаря, мимичета, за окуражителните думи  Hug Simple Smile
п.п. да не ви занимавам още де, и док каза, че ще ги следим, въпреки притеснението, понякога е характерно това за момчетата, не пишкали добре във водна среда, след раждането може и да ги изпишка. пък ако стане сериозно, че да се налага и секцио и тн и това ще го мислим. важното е, че всички органи други бяха ок и сърчицето.
дано всички бебоци са здрави и занапред!

Алекс, накрая тия схващания при мен ги имаше особено нощем по някое време като се събудя от това  #Crazy и веднага стъпвах на студено, минаваше за секунда, две.
Виж целия пост
# 331


Ако не са болезнени и не идват от кръста са така наречените Бракстън Хикс контракции - подготвителни, които нямам как да се избегнат

Аз първата контракция я усетих, час след като ми изтекоха водите, така че не е задължително да се усетят тези Бракстън Хикс контракции Wink
Виж целия пост
# 332
Добро утро и от мен. )
Тук е един сняг, страшно чудо. А щерата ме врънка да ходим да видим леля и, че вчера си дойде от Германия. Та няма как, ще излизаме. )

За въпросните контракции - Бракстън Хикс предния път изобщо не съм ги имала. Разбрах какво са контракции чак след като ми изтекоха водите.
Така че явно не е задължително при всеки да ги има, или пък може да не се усещат, не знам.

Аз продължавам да си кашлям и съм с хрема, лошото е, че и щерката сутринта нещо почна да покашля.
Виж целия пост
# 333
Аз подготвителните контракции ги усещах някъде от 8-ми месец натам, но да, има жени, които изобщо не ги усещат и май по-добре  Laughing
Виж целия пост
# 334
и аз с миналата не усетих такива подготвителни контракции, едва като минах прегледа 13ч. (в деня на раждането се оказа в последствие Wink) и като карах колата вече към 16 ч започнах да усещам стяганията и към 17 ми падна запушалката, вече започнах да ги броя, ама докато се ориентирам за контракции  Crazy и то бях в приемното вече.
така че наистина може да ги няма. ако наближава терминът трябва да се следят вече и другите подсказващи раждането неща Wink
иначе подготвителни контракции може и от края на 6ти месец да се усещат, което е нормално. но те са без болка!
Виж целия пост
# 335
Аз продължавам да си кашлям и съм с хрема, лошото е, че и щерката сутринта нещо почна да покашля.
приятна разходка, навън може да се уморят вирусите, добре ще се отрази и на малката разходка.
дай й нещо профилактично на нея, каквото даваш, осцилококцинум, вит.Ц и дано се размине леко да отшуми каквото има Simple Smile и направете си термос с чай с мед и така на разходка,дори и с кола да сте Wink
Скрит текст:
в Плевен имам роднини много близки и сега си представих каква приказка от сняг е Wink пък и едното ми образование е от Долна Митрополия, големиии преспиии Nature Snowman
Виж целия пост
# 336
jos, ооо, че е като приказка така е, но да не ти се налага да излизаш. ))))
Виж целия пост
# 337
Добро утро и от мен момичета  bouquet
За тези контракции,мен ме притесняват.Получавам ги предимно вечер и то ако съм права или правя нещо,например готвя.Наистина болка няма абсолютно никаква,но си ме е шубе.Чета,че било нормално,но да се внимавало и вече не знам.Днес съм на ЖК следобед и да видим док какво ще каже.
Виж целия пост
# 338
Даааа напълно е възможно много от нас да не ги усетят. Но го написах тъй като наскоро, четох че има такива и се появяват точно в 6 месец и затова сметнах, че може да са такива. Всеки човек си знае тялото и може да предположи дали са такива или са други.
Да чукна на дърво аз съм ОК и се надявам наистина повече да не се появяват, защото бая се бях поизплашила.....а и не ми се седи по болници все още.

Мира - приятна разходка и да внимавате да не паднете, че със сигурност под снега е заледено.

Малее, но снощи с любимият като гледахме новините -  #Crazy #Crazy то направо е чудо тази година зимата. Такава тежка обстановка не съм срещала през годините или просто не си спомням. Надявам се да се нормализират нещата с времето, че и тези студове хич не ми харесват и никъде не мога да излезна. Cry Cry
Виж целия пост
# 339
Миналата година беше много по-тежка зима от колкото е сега (засега Laughing).
Аз съдя по Пловдив, такъв сняг, какъвто имаше там миналата година, не беше валял сигурно последните 10 години.
А в София ни оставиха 2 седмици да работим от вкъщи, заради снега и трудното стигане до офиса, което също досега не се беше случвало  Laughing
Виж целия пост
# 340
О, дааа, миналата зима си беше страшна.  Crazy Ще я видим тази.
Виж целия пост
# 341
По принцип обичам зимата, НО миналата година си беше ужас, надявах се, че тази година ще е по-леко. Така като гледам.... ок е, НО когато трябва да излизам - ме побиват тръпки от заледяванията!  Confused
Вчера вечерта бях на косъм да падна, уж си гледах в краката и ходех много много бавно, но уви - това не бе достатъчно и се подхлъзнах, добре, че не бях сама и ме задържаха.  Praynig

П.С. Пффф хората се побъркаха с този край на света!!!  #Crazy
Искат, не искат... утре ще да е.  Joy
Виж целия пост
# 342
...
П.С. Пффф хората се побъркаха с този край на света!!!  #Crazy
Искат, не искат... утре ще да е.  Joy
шефът затова ме "ръчка" айде да си свършим днес всичката работа, че да не отидем утре в ада за несвършена  Joy

по леда е гадно, и аз вчера се подхлъзнах на снега, под който има лед и едни пируети правих...
Виж целия пост
# 343
охх да ви кажа, хем не вярвам на това че идва края на света, ама пък като се замисля и малко ме хваща шубето  Grinning Mr. Green  Crazy Shocked
Виж целия пост
# 344
Бракстън хикс контракциите са опасно дотолкова, доколкото могат да доведат до скъсяване на шийката. И на ЖК и на ФМ предупредих, че има контракции и лекарите веднага премериха шийката да видят дали е ОК. Така че Мечо ако имаш такива задължително лекарката да ти измери шийката дали няма последствия.
Аз не мога да разбера ако не ви гледат на ехограф какво правите на ЖК? Мен освен на ехограф всеки път ме мерят и на кантара, мерят ми кръвното и толкова. Мисля че 2-3 цитонамазки се взимат за всички 9 месеца, на последния преглед с първото ми измери обиколката на корема и ширината на таза. Но ако не си е ехографа си е едно чисто разкарване за добър ден- мога спокойно да си го спестя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия