КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 25

  • 41 131
  • 758
# 150
Най-вероятно ще се махнат сами, но трябва повече време. Почти сигурно причината е във ваксините, а педиатърката иска да замаже проблема, за да продължи да го ваксинира по нейния график.
Виж целия пост
# 151
Тези обриви пречат ли на бебето, сърби ли я, боли ли я? Сигурни ли сте,че не се чисти просто , моите се чистеха по 2,3 месеца, нормално е .Кортикостероидните кремове ''облекчават'' симптома,като го набутват навътре в тялото , в друг орган,т.е. не лекуват, има и връзка межди АД и отключване на астма при подобно ''лекуване''.............Изчакайте хомеопата да види детето и да ви предпише лекарство, иначе ще замажете картината и попречите на излекуването. Peace
Да, сигурна съм че не се чисти, защото ако е така, обривите се местят, а нейните вече почти месец са там. Лицето й ту пламва много, ту се поуспокоява за малко, отделно кожата е много съха и се лющи страшно много. За кортикостероидите знам много добре, и затова искам да ги избегна, но се притеснявам обрива да не стане по- зле ако нищо не го правя . Ако почиствам с лайка например дали пречи?
Виж целия пост
# 152
-Svetli, бебето на една позната имаше силен обрив следствие от БЦЖ. Тя пробва с хомеопатия, но нещо не се получи и се отказа. Но и кортикостероиди отказа да ползва. Беше търпелива и обривът отмина един вид от само себе си (бяха нужни около 4-5 месеца). Знам само, че през цялото време ползваше някаква медицинска козметика, т.е. миеше детето със специални душ гелове, подходящи за деца с такива проблеми. Можеш да проучиш въпроса. Имаше теми за козметика, подходяща при АД. Нямам предвид лекарствена козметика, а такава без парабени, само с естествени продукти и подобни. Мисля, че това не би било подтискане.  newsm78 Просто се използват подхранващи и щадящи кожата козметични продукти. И разбира се, задължително отлагане на ваксините до пълно изчезване на обрива поне.  Peace
Виж целия пост
# 153
-Svetli, бебето на една позната имаше силен обрив следствие от БЦЖ. Тя пробва с хомеопатия, но нещо не се получи и се отказа. Но и кортикостероиди отказа да ползва. Беше търпелива и обривът отмина един вид от само себе си (бяха нужни около 4-5 месеца). Знам само, че през цялото време ползваше някаква медицинска козметика, т.е. миеше детето със специални душ гелове, подходящи за деца с такива проблеми. Можеш да проучиш въпроса. Имаше теми за козметика, подходяща при АД. Нямам предвид лекарствена козметика, а такава без парабени, само с естествени продукти и подобни. Мисля, че това не би било подтискане.  newsm78 Просто се използват подхранващи и щадящи кожата козметични продукти. И разбира се, задължително отлагане на ваксините до пълно изчезване на обрива поне.  Peace
Благодаря много, точно това ме интересуваше, ще потърся темата.
Виж целия пост
# 154
На моята дъщеричка й се появиха обриви 10-ина дни след 1-я Пентаксим,само че тя не е имала по лицето ,а бяха покрачетата и по ръчичките,да ти кажа с нищо не ги мазах,имаше ги към 3 месеца и половина.В началото посетихме един хомеопат,който след интервюто каза че няма да й предпише ХЛ,защото докато слагаме ваксини все ще ги има .Няколко пъти ги понамазах с  някакви масла беше,но бадемово ли ,забравих  вече.После ходихме на друг хомеопат,който й предписа ХЛ и за около месец-два обривите се изчистиха.Обривите бяха доста странни,личния лекар тогава се учуди на вида им,прати ни на кожен,оня пък ми викаше дали сме имали домашен любимец Simple Smile.Почва като малко червено петънце,което за месец например се разширява става като ореол с размер на 1 лев,а вътре в ореола кожата се изчиства .
Виж целия пост
# 155
Покрай случая на Р@дина отново възникна така коментирания въпрос за антидотирането и от снощи имам едни расъждения, които ми се иска да споделя. Нямам спомен в последните 3 теми да сме коментирали антидотиране при бебета-кърмачета.

Прочетох препоръката, която е получила да изпие няколко кафета. Ама докато стигнат тия кафета до кърмата и ги приеме бебето, то няма ли вече силата им да е толкова намаляла, че да не подействат антидотиращо? Може би най-ефикасното средство, коментирано тук са изпаренията на доместоса. Ама не е ли много малко бебето да диша доместос? Няма ли възможност то да диша по-скоро кафе, мента? И естествено, няма ли да е най-добре в такъв случай да бъде направено антидотиране директно с ХЛ? То малко "букет" са му сервирали на бебето ..... (нищо не разбирам и от бебета, но въпросът като ми се е завъртял мисля е по-добре да го споделя, щото може да бъде полезен отговорът му за всички)
Не мисля, че е подходящо да малко бебче да се дава доместос, може дори и изпаренията да засегнат лигавиците. Също така, не смятам, че е нужно да се дават кафета, менти и подобни неща. Конкретно в този случай, смятам, че е най-добре да се спре всичко и няколко дни след това да се прегледа детето от добър хомеопат. Даването на антидотиращо лекарство също не е добър подход в този случай, защото не е ясно кое от всичко изпито трябва да се антидотира.

Виж целия пост
# 156
_Svetli  , момичетата добре са ви обяснили Simple Smile
 
Виж целия пост
# 157
На моята дъщеричка й се появиха обриви 10-ина дни след 1-я Пентаксим,само че тя не е имала по лицето ,а бяха покрачетата и по ръчичките,да ти кажа с нищо не ги мазах,имаше ги към 3 месеца и половина.В началото посетихме един хомеопат,който след интервюто каза че няма да й предпише ХЛ,защото докато слагаме ваксини все ще ги има .Няколко пъти ги понамазах с  някакви масла беше,но бадемово ли ,забравих  вече.После ходихме на друг хомеопат,който й предписа ХЛ и за около месец-два обривите се изчистиха.Обривите бяха доста странни,личния лекар тогава се учуди на вида им,прати ни на кожен,оня пък ми викаше дали сме имали домашен любимец Simple Smile.Почва като малко червено петънце,което за месец например се разширява става като ореол с размер на 1 лев,а вътре в ореола кожата се изчиства .


И ако преди да се изчисти се поолющва леко, фини микро люспички, е възможно да е микоза някаква, гъбичка. Моето голямо дете имаше след първите три ваксини, така че не знам откъде е. Животинчета не сме имали, нито имаме гъбички в семейството. На около 1 годинка отново й излязоха, като единият кръг на бедрото завзе почти половината бедро....Колко антимикотичен спирт е поело това дете, а  и не само....просто й се чудя на фона на толкова капки за нос, антибиотици, мазила, сиропи всякакви, изкуствени витамини и "имуностимулатори"  и гадости нещо не хронифицира.... smile3538
Виж целия пост
# 158
само за малко, благодаря.
Виж целия пост
# 159
Ако това е фосфор....Simple Smile аз съм ватман на 5-цата Simple Smile
 Ами не знам, аз ходих на хомеопат отдавна още преди да се запиша на курса. Още сме в началото разгледали  сме десетина лекарства и нямам опита да преценя. По нататък, като се поопознаем може да попитам  някой от преподавателите.
  Иначе хомеопата който ми даде фосфора е много добър. Лично съм се уверил - лекувал е добре близки и познати.
Виж целия пост
# 160
Никой не обсъжда качествата на хомеопата ти Peace Просто си залагам шапката, че не си фосфор. Общувала съм с теб достатъчно, за да го кажа Grinning И най-малкото в миазмичен план не си фосфор пък Crossing Arms  Grinning Карай, важното е да си здрав и щастлив. Peace
Виж целия пост
# 161
Р@дина, колкото и хомеопати да обиколите, като за начало спрете да кърмите Peace. Казвам го с най-добри чувства. 6 месеца са достатъчно дълъг период едно бебе да приема никотин.
Получава се точно ситуацията, която Мечка Малинарка описа надълго и нашироко в предишните страници- да лекуваш дете от астма и да го отглеждаш във влажно мазе Peace.
Мисля,че отбиването на 7месечно алергично бебе определено е най-грешната стратегия.По скоро е редно кърмата да се изчисти.И да взех решението.Първи ден -чиста!!!
   Днес направихме интервюто при Хараламбиева.Много ви благодаря!!!Определено има огромна разлика.Най малкото ,че я прегледа от главата до петите за разлика от предната крава дето накрая на интервюто я питам-няма ли да я прегледате,а тя ми отвърна-,,ми ко да я гледам"(буквален цитат).Жената се хвана  за главата като чу за подхода на Кремена Хаджиева.И както споделих мнението си на една др.мама определено тази жена или е безобразно некадърна или има нужда от пари(Хаджиева).Сега спираме всичко,ама всичко за 5 дни и започваме  отначало само и единствено с туя.И да аз вече съм категорична ,че голяма част от болестите и алергиите са причинени от тези грозни имунизации.Даже думата алергия е произлязла през 1901 г. от погрешен отговор на организма в следствие на имунизация!
   ДаринаК кафето стига до кърмата мигновено бързо,като кърмачетата много трудно се справят с кофеина.Ако аз го преработвам за 5 часа ,на малката ще й отнеме 3 дена и половина!Не случайно се препоръчва ако се консумира кафе то това да става непосредствено след кърмене за да мине време до следващото кърмене.
  Светли моето мнение е да  си вземете  Bioderma ABC derm Ato + балсам и измивен крем,да я обливаш с невен след баня,да махнеш плюшените играчки и други около детето и въобще всичко събиращо прах, да си траете и при първа възможност да се видите с хомеопат.И да бъди сигорна ,че ваксина го е отключила.Не позволявай на джипито да ти го набута навътре и пак да ви боде за да се отчете пред касата-забрави за кортикостероиди!!!Аз за сега отложих малката за 6 месеца от ваксини.Да видите 5 дена преди да излезе решението на комисията нащо джипи като циганка се молеше-,,айде бе айде бе то само един прием остана",пък детето с обострен дерматит.Казах й чао и от към 3 месеца не съм я виждала.
Виж целия пост
# 162
Никой не обсъжда качествата на хомеопата ти Peace Просто си залагам шапката, че не си фосфор. Общувала съм с теб достатъчно, за да го кажа Grinning И най-малкото в миазмичен план не си фосфор пък Crossing Arms  Grinning Карай, важното е да си здрав и щастлив. Peace
Възможно е и да не съм, ако трябва да съм откровен на този етап едва ли имам хомеопатичните знания да преценя. Иначе много интересна наука. Дано доживеем хората да я оценят и да спрат да и се подиграват. Повечето се изказват доста крайно за нея,без да са си направили труда да я проучат поне малко. Все едно да се изказваш за някого без да го познаваш. Печална картинка.
Виж целия пост
# 163
.
Виж целия пост
# 164
Много тъжно и жалко да почета това за Кремена Хаджиева! Какво се случва, какво им става на тези хора!? Защо тръгват толкова добре и в един момент, когато натрупат клиенти започват да си вършат работата немърливо и в разрес с принципите на хомеопатията! Жалко...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия