КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 25

  • 41 136
  • 758
# 405
Там е работата , че май нее наясно хомеопатът ни. Ние лекуваме астма , и е успешно лечението , но се появи този обрив ,който става по- зле . А ХЛ постоянно ги сменяме.

Хомеопатът ви си е твърде наясно. Лечението е от вътре- навън. Как лекувате децата си с нещо, за което нямате ни най- малка представа и не сте прочели поне основните постулати, представа нямам. Има и книги, и маса инфо в нет-а... И няма нужда" някой по- вещ" да разяснява каквото и да било- имате си  хомеопат, задайте си въпросите на него- той е най- наясно с конкретния случей. Ако не му вярвате, сменете го с такъв, на когото ще вярвате и ще следвате съветите му, без да питате по форуми. При хомеопатията лечението е индивидуално, няма как да се говори "по принцип".
Виж целия пост
# 406
Здравейте ,
интересува ме може ли с хомеопатия да се излекуват гъбички Кандида ?
Виж целия пост
# 407
Здравейте ,
интересува ме може ли с хомеопатия да се излекуват гъбички Кандида ?

Галена, почни от темата информативно за хомеопатията, попрегледай тази и предишните теми и ще разбереш за какво иде реч.

Моето мнение на пациент, който си е направил труда да почете малко е, че е напълно възможно това да се случи Simple Smile

Катюша, колкото и да е чете човек, ако сам той не е минал през лечение, е трудно и винаги възникват въпроси и притеснения. А почне ли той да се лекува - възникват още повече въпроси Simple Smile))
Виж целия пост
# 408
Катюша ,това което притеснява клемче е факта,че хомеопата сменя постоянно ХЛ Rolling Eyes

аз писах че сме лекували обриви само с 1 лекарство и чакахме и минаха бавно.
И дори и да му вярва,не значи че той наистина знае какво прави с тази смяна.Сега друг е въпросът колко всъщност ХЛ за какво време е сменил,тя не каза повече подробности.

 аз бях в подобна ситуация преди 2 години-детето заекваше,а хомеопата сменяше постоянно ХЛ,и ставаше по-зле,това в продължение на 3 месеца,имах чувството че ги изрежда всички ХЛ,които имат симптом заекване ooooh!
Виж целия пост
# 409
Бе и да каже, нали знаем - като не се познава случая никой нищо не може да каже. А и в края на краищата индивидуалността е абсолютно категорична в хомеопатията. Може пък поради някакви странични неща, които Клемче е споделила в хомеопата да е имало преценка за нова картина и съответно ново лекарство. И е напълно възможно Клемче да вижда само обриви, а реално нещата да са различни ....
Виж целия пост
# 410
Да, разбрах какво я притеснява  Peace. Заради това съветвам да се обсъди с хомеопата. Защото под "постоянно" не се разбира нищо- всеки ден ли ги сменя, всяка седмица ли- не е ясно.
Аз съм лекувала кожен проблем. Всъщност именно този проблем ме "обърна" към хомеопатията. Бавно се случват нещата с този тип заболявания, особено ако са хронични. Но пак ще повторя, че доверието в хомеопата е много важно.

Дарина  Peace.
Виж целия пост
# 411
.
Виж целия пост
# 412
В контекста на това, от оня ден си мисля - може ли всъщност човек за времето на интервюто (+проследяванията) да успее да сподели всичко важно с хомеопата ..... Хайде - като е за бебе или малко дете - срокът назад във времето, за който има да се споделя е малък. Ми за един възрастен?
Виж целия пост
# 413
Darina K  аз все имам чувството че не съм казала всичко за детето.Скоро и аз бях,еми след интервюто се сетих още толкова неща които забравих да  кажа,поне за мен 2 часа не ми  стигат да кажа всичко което съм мислила че трябва да кажа,може би в хода на проследяванията после едно по едно всичко ще се каже,но не се ли получава непълна картина в началото,пие се ХЛ, а после се допълва постепенно картината Rolling Eyes
Виж целия пост
# 414
budiko ми .... освен хомеопатите като минат през темата да ни отговорят .....
Виж целия пост
# 415
По повод историята на Palia за появата на ендометриозната киста...Задължително ли е в случая тя да се тълкува като резултат от подтискане? Не може ли да се е появила не ЗАРАДИ, а ВЪПРЕКИ/НЕЗАВИСИМО ОТ хомеопатичното лечение? newsm78 И означава ли непременно това, че хомеопатът не е бил добър/лечението не е било правилно и т.н.? Принципен въпрос към Само за малко и Мечка, моля  Hug

Виж целия пост
# 416
Там е работата , че май нее наясно хомеопатът ни. Ние лекуваме астма , и е успешно лечението , но се появи този обрив ,който става по- зле . А ХЛ постоянно ги сменяме.

Хомеопатът ви си е твърде наясно. Лечението е от вътре- навън. Как лекувате децата си с нещо, за което нямате ни най- малка представа и не сте прочели поне основните постулати, представа нямам. Има и книги, и маса инфо в нет-а... И няма нужда" някой по- вещ" да разяснява каквото и да било- имате си  хомеопат, задайте си въпросите на него- той е най- наясно с конкретния случей. Ако не му вярвате, сменете го с такъв, на когото ще вярвате и ще следвате съветите му, без да питате по форуми. При хомеопатията лечението е индивидуално, няма как да се говори "по принцип".
Наистина ме притеснява честотата на смяна на ХЛ , а не доверието . Доверието си го имам -щом сме започнали лечение при точно този хомеопат ......ХЛ се сменят всяка седмица от два месеца до сега не сме спирали да пием лекарство и то сменяно всяка седмица ....вече не ги помня поред. И именно защото съм чела книги и аз самата съм се лекувала така , ме озадачава тази честа смяна на ХЛ. Нашият хомеопат не обяснява много , а ако го попиташ малко се дразни ....Знам , че лечението е ИНДИВИДУАЛНО  но съществуват и принципи в хомеопатията .... Аз самата съм лекувала много тежка алергия при същият хомеопат преди повече от десет години и се справи успешно за седмица със три четири приема на само едно лекарство .
  Благодаря за отговорите на всички   bouquet
Виж целия пост
# 417
По повод историята на Palia за появата на ендометриозната киста...Задължително ли е в случая тя да се тълкува като резултат от подтискане? Не може ли да се е появила не ЗАРАДИ, а ВЪПРЕКИ/НЕЗАВИСИМО ОТ хомеопатичното лечение? newsm78 И означава ли непременно това, че хомеопатът не е бил добър/лечението не е било правилно и т.н.? Принципен въпрос към Само за малко и Мечка, моля  Hug


Само принципен отговор, без коментар на конкретен случай.
Ако е лекувано зболяване, което се е намирало в по-важен орган или система от мястото на кистата, може да е излекувано там и да се премести в по-маловажен орган или система. В този случай е спазен закона на Херинг и се счита за правилно развитие. Но в същото време и миазмично трябва да е спазен закона на Херинг.
Ако има преместване към по-важен орган или система, се счита, че лечението е жило потискащо.
Виж целия пост
# 418
yulinga, интересен въпрос задаваш  Peace
Виж целия пост
# 419
Чудя се освен всички бабешки рецепти, какво друго може да се дава , ако положението не е още за хомеопат Thinking.
Малката леко прокашля, като от задрано гърло, но нищо друго й няма. Не е болна все още. Мисля си чисто антисептични таблетки за смучене дали могат да се дават. Например, хлорхексидинови. Това ще доведе ли до подтискане?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия