На топчица свито като малко мишленце, в корема ни чака ФЕВРУАРСКО детенце! - №10

  • 37 706
  • 721
# 195
Добро утро момичета Simple Smile!
Преди малко се върнахме от запис на тонове и преглед. Записа ще го повторим след 2 часа пак, тъй като лекарката ми нещо не ги хареса - на бебчо били на долната граница  newsm78. Не знам какво означава това ..... Също така се оказва, че бебчо ще е дребничък - сега е 2600 гр и по прогнози ще се роди около 2800. Поради тази причина ще трябва да пия някакви протеини (забравих да си ги запиша, но сега като ходя ще я питам пак), за да нашишкаме малко юнака.
Иначе не се очертава скоро раждане. Лекарката каза, че ще е преди термина, но няма да е скоро. Дано наистина да е така, че да сме малко по-големички.
Виж целия пост
# 196
Добро утро!:)
Моми4ета,аз след има няма месец ще раждам а АГ-то ми 4ак сега се сети за някакво изследване за антитела,понеже с мъжа ми сме разли4ни кръвни групи.Нещо не ми стана ясно,с първата бременност такова не с ами искали,но сега тя настоява,особено щм разбра,4е първото ми бебе си изкара тежка жълтеница.Та да ви питам  знаете ли цената ,за да съм подготвена,4е ми спомена,4е здравната каса не го поема,ама аз хи4 не се сетих да я питам за цена....
Да питам и каква козметика сте подготвили за бебето?
Виж целия пост
# 197
Tansita, мила, честито бебче - да сте здравички, спокойни и щастливи  newsm32

Ivaelina_78 - да, разликата между 5 и 7 етаж е в цената и в наличието на климатик (който сега не ни трябва, защото си има парно и е топло) иначе стаите изглеждат еднакви. Цената е различна - на 7ет. (ВИП) за нормално раждане е 700 лв, а за секцио е 1000 лв. На 5 ет. те настаняват, ако си избереш екип (430 лв) в двойна стая, а ако искаш самостоятелна - доплащаш по 40 лв. на вечер. Остава 4 ет., където е безплатно и си е доста доста мизерно ....
Аз смятам да раждам при д-р Кр. Цветков, ходя при него и на ЖК. Знам, че за много добри в АГ се смятат Александров и Георгиев, но нямам личен опит.

А аз кърменето - вчера бях на лекции на НАПК (има всеки четвъртък) и те съветват първите 3-4 седмици да се кърми (или да се слага на гърдата бебчо) много често - 8 до 12 пъти в денонощие.

Успех на всички със започналите контракции и чакаме още добри новини Simple Smile
Виж целия пост
# 198
Момичета,

някой усетил ли е намалени движения на бебчето след 36 г.с.? Четох, че става, защото вече е голямо и няма място, ама да ви кажа от два дни е така и малко се притеснявам. Добре, че днес ще ходя на лекар ... Даже тази нощ доста будувах и ставах, хапвах сладко, за да събудя бебчо и да се рамърда за мое успокоение .... май нещо се побърквам, то не стига че не мога да спя, ами сега и тази мисъл в главата ми Sad
Виж целия пост
# 199
Диланди можеш да погледнеш ТУК.
И аз се интересувах от това защото ММ е 0, а аз А
Виж целия пост
# 200
marselia,не се притеснявай!Последните седмици движенията на бебето намалят,все пак нямат толкова място за движение. Simple Smile
Виж целия пост
# 201
Момичета,

някой усетил ли е намалени движения на бебчето след 36 г.с.? Четох, че става, защото вече е голямо и няма място, ама да ви кажа от два дни е така и малко се притеснявам. Добре, че днес ще ходя на лекар ... Даже тази нощ доста будувах и ставах, хапвах сладко, за да събудя бебчо и да се рамърда за мое успокоение .... май нещо се побърквам, то не стига че не мога да спя, ами сега и тази мисъл в главата ми Sad

Нормално е не се притеснявай .. Аз така оня ден се притесних че чак , и до док. ходих  Simple Smile Няма страшно и док. каза че бебето вече е голямо , и мястото за движение намалява , няма как да са толкова активни като преди  Peace Спокойно  Wink
Виж целия пост
# 202
Момичета, много ви благодарим за пожеланията. Стискаме ви палци на всичките и ще продължаваме да ви четем love001
Виж целия пост
# 203
bunny Simple Smile, kerina,  благодаря ви, поуспокоихте ме  balloon
Виж целия пост
# 204

Здравейте момичета  Grinning

Ние сме добре, аз пак започнах да се развилнявам, но поне си подремвам след обяд. Сега даже отивам да си правя някакви вкусотийки, че апетитът ми нещо е като на бременна  Mr. Green

dilandii аз мога да ти кажа за антителата. Аз съм А - , а мъжът ми 0 +. По-скоро има значение резус фактора - трябва да сте с еднакъв резус фактор с мъжа ти. Моят син се роди с кръвна група А +, т. е моят организъм започва да развива антитела след раждането. И за да няма проблем при втора бременност се бие някаква ваксина 72 часа след раждането. Преди се поемаше по здравната каса, но сега аз ще си я нося, за да ми я бият след раждането. Ако сега бебето се роди с отрицателна кръвна група като мен няма да има нужда от такава ваксина. На мен на всеки 3 месеца ми правиха изследвания за антитела и са напълно безплатни, не са ми искали никакви пари, покриват се от здравната каса. Не знам дали си ми разбрала обясненият, но ако имаш някакви въпроси питай. Аз сега мога да не си слагам тази ваксина, но ако реша да имам трето детенце след някоя друга година, може организмът ми да го отхвърли заради антителата или да има някакви проблеми, затова задължително се застраховам. Ваксината съм я намерила и при нужда ще я взема веднага - цената й е към 180лв обаче  Thinking

При мен нищо ново, и аз мисля да хвърля някакви солетки и бисквитки в чантата за по-сигурно  Peace

Много целувки на всички и чакаме бебчета  Hug
Виж целия пост
# 205
И аз да се отбележа Simple Smile Сутринта бяхме на преглед. Плацентата ми чак сега била почнала да зрее, а сме вече 36г.с.+5дни. Околоплодни води си имам достатъчно, но не ми казаха колко е станала малката. Тоновете са ни както винаги - без промяна от както са започнали да ги мерят -все около 160те. Кръвното също ми е желязно - цяла бременост не мръднах от 110/70. Успокои ме, че всичко си вървяло по план-график, но за всеки случай ми даде направлението за хоспитализация. Обменна карта обаче не получих. Ама и забравих да питам за нея. Честно каззано ми се струва, че ще си почакаме за срещата с бебето, нямам никакви изгледи и симптоми за раждане скоро. Ако не трябваше да е секцио, можеше съвсем спокойно да си откараме до термин. Доволна съм Simple Smile
Виж целия пост
# 206
Katy m кога влезе в болницата ,дано сте добре с беба,... Hugа аз още на тонове не съм ходила,другата седмица вече ще го направя.

Ние пак сме болни двете с малката,за сега пия само парацетамол..дано отмине.
Виж целия пост
# 207
Привет и от нас момичета, ние горе долу по веднъж на тема се включваме, ама време няма  Blush

Да са живи и здрави родените бебенца, честно казано, мислех че ще са повече.

Как са бебоците, които са се родили преди нова година - Никола и близнаците? Попрегледах темата дотук, но не видях маметата нещо да са писали  newsm78

И аз съм със страшни киселини, като стане нетърпимо пия вода със сода, но снощи ме боля стомаха от това. За днес ще си взема газирана вода.

Не съм прала дрешките още, не мога да стигна до тях, все има някакво по-спешно пране, а и в къщи много бавно съхнат. И за изписването нищо не съм вземала - ще го оставя на бабата.

Памперси взех от екологичните, от ДМ - Бейбилав нейчър, 42 броя за 16.99 лв. 3-6 кг. Но извадих половината, залепих пакета с тиксо и така ще им го нося. И мокри кърпи взех малък пакет - 25 бр, като не връщат нищо, така ще е

 Hug
Виж целия пост
# 208
Здравейте и от мен!

Сега се прибирам от преглед, бебето е добре, тежим 3 100кг, тоновете - добри. Момчето е започнало да се намества за излизане!  Имало изразена брадичка и изписани устни /хубавец/. Кръвното е 110/60. Следващия петък сме отново на преглед.

marselia благодаря ти за информацията. Дано да е топло в болницата. Моя близка ражда преди 2 години и каза, че спирали парното вечер и ставало доста хладно. Аз смятам да раждам при д-р Георгиев. Не знам дали ще имам време да ги посетя, но къде се провеждат лекциите на НАПК?

Много усмихнат ден!
Виж целия пост
# 209
Момичета,
извън темата мога ли да ви питам за добър детски зъболекар във Варна. Голямото ми детенце се оплаква, че го боли зъбче. Ходим при един д-р, но не съм доволна! Освен това болките са на зъб, който правихме вече!

Благодаря предварително!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия