На топчица свито като малко мишленце, в корема ни чака ФЕВРУАРСКО детенце! - №10

  • 37 706
  • 721
# 300
Честито за малкия Калоян, а маминка бързо да се възстановява  Hug
Виж целия пост
# 301
Честито на мама Kristindji за малкото чудо Калоян. Да са здрави и щастливи заедно, влюбени завинаги един в друг, и да се кърмят успешно Simple Smile
 elince_84, ти в коя седмица спря медикаментите за задържане? Моят доктор ми каза да продължавам да си пия магнезия /Нутри-маг/ заради почти изгладената шийка...
Въпреки че ще ми е за първи път, и аз съм за естествено раждане, освен в случаите, когато има медицински причини за секцио. Надявам се да успеем с бебка с водното раждане и ще разкажа как е минало Simple Smile
Стискам палци и чакам с нетърпение всички февруарки да родим здрави, силни и добрички бебета.
Виж целия пост
# 302
Въпреки че ще ми е за първи път, и аз съм за естествено раждане, освен в случаите, когато има медицински причини за секцио. Надявам се да успеем с бебка с водното раждане и ще разкажа как е минало Simple Smile
Стискам палци и чакам с нетърпение всички февруарки да родим здрави, силни и добрички бебета.

Ти твърдо ли си решена на водно раждане ? А док. разрешават ли ? Много ми е интересно това честно казано  Simple Smile Срам , не срам  Embarassed , преди няколко месеца разбрах че има такова раждане , и ми е любопитно  Simple Smile
Виж целия пост
# 303
arikia аз спрях магнезия и гинипрал на 16-ти януари, а терминът ми е за 8-ми, значи 1 седмица след като съм влязла в деветия. Ама знам, че влезеш ли в деветия и трябва да се спират, че после пък бебето не иска да излиза. Аз от месец и нещо си карам с почти изгладена и скъсена шийка и ето на още не съм се запътила към родилното  Mr. Green Мисля, че трябваше по-рано да ги спра, ама ме беше малко шубе, ама сега като е минало и друго си викам. Mr. Green
Виж целия пост
# 304
Здрав Калоян да си имаме! Честито

Vili_R, благодаря за пожеланията. Дано всички да споделяме радости. Относно количките - аз погледнах по-евтиния вариант (Спорти, мисля). Докато на Лупо столчето наистина е по-закътано, то на този модел не е така. И аз харесах и Лупо. (знаеш ли - едва сега виждам, че имаме две дами с ник Vili и не знам дали някога не съм ви обърквала в отговорите си Embarassed)

Днес ходих на ЖК - вместо на ехограф, ме прегледаха гин. и пак не видях бебето, нито знам колко тежи Sad С тези разкази за скъсена шийка и леко разкритие ме обнадеждавате, че може още малко да си постои бебето в  мен, въпреки контракциите и 1 см разкритие.

Някой беше казал, че се опасява при кръвни групи на майката и таткото 0 и А, че се кара по-тежка жълтеница. Ние у дома сме точно с такава картина и на сина ми (кръвна група А) жълтеницата мина почти незабележимо и бързо
Виж целия пост
# 305
Тиги-Мигъл - Аз съм с 2см. разкритие и контракции от 1 седмица , няма ден без контракция , а пък през нощта задължително , но нищо редовно все на различни интервали 20 мин. - 15 мин. - 30 мин. все различни  Peace Док. ми каза че може да родя съвсем скоро , а може и да си изкарам нищо не се знае всичко Божа работа  Peace Според мен когато решат бебчетата тогава  Simple Smile Само силно се надявам да не пренося  Praynig !
Дано всичко мине със здраве при всички ни  Praynig !!


Имам и едни болки в слабините като при мускулна треска УЖАСНИ , нетърпими са вече  ooooh!

Имам и един въпрос .. Нали казват че когато раждането наближава , теченията се засилват . Някой има ли някакво течение , и засилено ли е  newsm78 Аз имам едно воднисто , доста силно , и все си ходя с ежедневна превръзка че  ooooh!  Laughing


Лека и спокойна нощ  newsm46 smile3524
Виж целия пост
# 306
Браво много се радвам за следващото ни бебче Калоян да е жив и здрав малкия юнак и много да ви радва а на мама бързо възстановяване  Hug
Виж целия пост
# 307
Здравейте!
bunny : ), и аз съм с доста неприятно течение от известно време - поне от 2 седмици - АГ-то каза, че щом секрета не показва нищо няма страшно всичко е наред  Simple Smile Ама и аз си ходя с ежедневна и я сменям честичко. Надявам се да мине като се роди беба

Честита радост на мама Kristindji    bouquet
Виж целия пост
# 308
bunny : ) ти май наистина ще си съвсем скоро  Grinning. И аз, като че ли имам по-силно течение, но не ме притеснява това тъй като наистина е нормално. Нито е с цвят, нито с мирис. Изследванията също не показаха някакви гадинки. Относно болките като мускулна - и аз имам такива и наистина на моменти не се търпи  ooooh!.
Тиги-Мигъл аз не обърнах много внимание на другата количка, тъй като още от вратата на магазина се влюбих в Лупо-то  Laughing. Бях заслепена и не виждах другите колички.
А иначе за ник-а - даааа, наистина сме две Вили-та  hahaha. Май един-два пъти съм виждала, че някоя мама ни бърка, но не съм обърнала внимание коя е. Така де - сещам се, че не е нарочно а и не е станало кой знае какво Wink. Не се притеснявай изобщо - това са дребни нещица.
Виж целия пост
# 309
 Честито на мама Кристинджи!!да е жив и здрав малкия юнак!!   Момичета аз да споделя - днеска отивам до тоалетна и ми изпадна (буквално) нещо гъсто и слузесто, но не ми прилича на тапата, защото нямаше кървав или кафяв цвят.... Беше телесно, по скоро бледо жълт цвят... Утре след обяд съм на преглед и няма да изтрая направо.... Пак ще сънувам
Че раждам:)Simple Smile ужас направо вече
Виж целия пост
# 310
bunny : ) ти май наистина ще си съвсем скоро  Grinning. И аз, като че ли имам по-силно течение, но не ме притеснява това тъй като наистина е нормално. Нито е с цвят, нито с мирис. Изследванията също не показаха някакви гадинки. Относно болките като мускулна - и аз имам такива и наистина на моменти не се търпи  ooooh!.

Ох , а дано  Praynig Вече нямам търпение да родя , ако не тая поне другата седмица ! Термина ми е за 04.02. , та се надявам да родя преди това  Simple Smile , че не ми се иска да пренасям , или пък да се налага да ми предизвикват раждането  Praynig
Иначе за болките верно са нетърпими понякога , ама поне се успокоявам че наистина остана малко , и няма да ги има вече хех  Simple Smile
А за течението не се притеснявам защото знам че било нормално , ама ми беше любопитно някой друг има ли го  Simple Smile  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 311
Аз си имам супер леко течение от четвъртия месец досега - едно и също - като леко петно напикано, с белезникакъв цвят, но нямам никакъв дискомфорт, нито миризма... Правихме изследвания микробиологични и всичко излезе чисто, даже гъбичките, които преди това борихме, ги нямаше... Аз все пак малко се притеснявам от това течение, но лекарката каза, че е нормално и че се притискат разни неща и затова се получава - но щом изследванията са ок, значи всичко е ок. Сега на основния преглед за 9ти месец пак ще пуснат секрет и всичко да видиме, но май няма проблем с течението - нормално е, щом е чисто... Аз бях чела, че е нормално да се появи в четвъртия месец и затова не реагирах веднага, но не знаех, че до края ще си ходя с негои даже ще се засили сега към края. Simple Smile

Честит ни Калоян! Да е жив и здрав - бързо възстановяване и много да радва мама и татко! (много хубаво име между другото! Simple Smile

Да ви се оплача - днес бях на някаква служебна вечеря  и така преядох, че сега просто ще се пръсна... Embarassed Не мога да си представя как ще се разтегна повече, имам чувството, че съм стигнала максимума, а имаме повече от месец до термин...
Виж целия пост
# 312


Ти твърдо ли си решена на водно раждане ? А док. разрешават ли ? Много ми е интересно това честно казано  Simple Smile Срам , не срам  Embarassed , преди няколко месеца разбрах че има такова раждане , и ми е любопитно  Simple Smile

Преди много години бях чела за този вид раждане и когато разбрах, че в София и в Пловдив вече се практикува, много се зарадвах. Когато забременях, веднага отидох и на консултация при доктора с най-много стаж в областта тук, в Пловдив. Тя ми разясни какви са условията: да не е преди 37-ма седмица, да са ти чисти изследванията, да не си с високо кръвно и наднормено тегло, бебето да не е седалищно. И най-вече да си настроена позитивно. Напоследък вече дори не го планират за предизвикване в определен ден, а чистят и пълнят ваната на момента и те пускат в нея от около 5 см. разкритие да релаксираш.
Тъкмо заради това се притеснявах и аз от странното течение, което имам, но микробиологията излезе чиста, а според доктора причина за секретите е натискът от твърде ниско разположеното бебе. Нормално е да ти се позасили в последния месец, все пак и бебчо е по-голям и силен Simple Smile Не го мисли, а се настрой за деня, в който ще срещнеш бебчо. Май ще е много скоро и стискам палци да мине леко и за теб, и за малкия човек Simple Smile
Elince_84, благодаря. Може би и аз ще ги спра следващата седмица, за да не се запъне нещо бебка от тоя магнезий и да не иска да излиза пък накрая.
Виж целия пост
# 313
Здравейте мамчета и от мен, вчера бях на ЖК, с бебо всичко е ок, но неможаха да ми кажат теглото му. Главично е, отговаря си на седмиците, направиха ми и запис на тоновете--140 у/мин.  Имам си и направление и обменна карта Simple Smile

За течението---от около 2 седмици и аз забелязвам по бельото ми бяло като крем течение, питах доки и той каза, че е нормално. Все пак ще изчакам днес резултатите от микробиологията
Виж целия пост
# 314


Ти твърдо ли си решена на водно раждане ? А док. разрешават ли ? Много ми е интересно това честно казано  Simple Smile Срам , не срам  Embarassed , преди няколко месеца разбрах че има такова раждане , и ми е любопитно  Simple Smile

Преди много години бях чела за този вид раждане и когато разбрах, че в София и в Пловдив вече се практикува, много се зарадвах. Когато забременях, веднага отидох и на консултация при доктора с най-много стаж в областта тук, в Пловдив. Тя ми разясни какви са условията: да не е преди 37-ма седмица, да са ти чисти изследванията, да не си с високо кръвно и наднормено тегло, бебето да не е седалищно. И най-вече да си настроена позитивно. Напоследък вече дори не го планират за предизвикване в определен ден, а чистят и пълнят ваната на момента и те пускат в нея от около 5 см. разкритие да релаксираш.
Тъкмо заради това се притеснявах и аз от странното течение, което имам, но микробиологията излезе чиста, а според доктора причина за секретите е натискът от твърде ниско разположеното бебе. Нормално е да ти се позасили в последния месец, все пак и бебчо е по-голям и силен Simple Smile Не го мисли, а се настрой за деня, в който ще срещнеш бебчо. Май ще е много скоро и стискам палци да мине леко и за теб, и за малкия човек Simple Smile
Elince_84, благодаря. Може би и аз ще ги спра следващата седмица, за да не се запъне нещо бебка от тоя магнезий и да не иска да излиза пък накрая.

Благодаря ти , дано при теб и бебчето ти също всичко мине нормално и безпроблемно  Hug
Нека всички имаме по едно леко раждане : )

Относно магнезиите , и аз пиех но в първата седмицата от 9тия месец ги спрях , по принцип док. ми каза ако искам да ги продължа , но аз отказах , защото пък после да не стане дет викаш да се запъне бебето да не иска да излиза  Laughing  Пък и док. ми каза че бебето е вече напълно развито , и може да излиза .. Ама явно много не и се излиза  Mr. Green , и май ще си избутам до термин , само дано не пренасям  Praynig !!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия