Подготовката при нас кипи, че скоро МАРТ ще долети! Тема №10

  • 31 846
  • 766
# 645
Добро утро и от мен,едно прекрасно утро след тази новина,която прочетох преди малко!
Барборина,Честитоооо и тук!!!Много да ви радва малката Ния и скоро да сте си в къщи!Чакаме те с подробен разказ  Hug  Hug  Hug
Момичета,няма страшно!  Hug Заредете се със спокойствие и позитивизъм!
Честито за количките,кошарките и всички сладурски покупки за бебоците!Със здраве да си ги ползвате!
Тиара,тъкмо си мислех за теб,че я излъска тази къща  Simple Smile мене ме е страх и за жалост няма да я върша аз тази работа...но пък съм си се заприготвяла от шестия месец,та съм по-спокойна .Днес има ли болежки?
Аз съм на доктор на 5ти,нямам търпение,ще питам за направлението  и някакви изследвания-финални  Simple Smile Трябва да ходя и до болницата ,в която мисля да раждам
Ей,момичета,започва се  newsm44 Аз днес изпаднах в ..... няма такова състояние,голям рев от радост,ако така ще рева за всяка от вас,незная ще се обезводня  Joy
Виж целия пост
# 646
Леле, имаме си бебче в групата  Grinning Честито на мама Барболина и бебе Ная ( много ми харесва, защото моят фаворит за момиче беше Ния, а сега ще е бебе Николай )

Багажа отдавна си слагам каквото си купувам за болницата, един вид го използвам за съхранение на вещите сака Simple Smile Не съм се притеснила, има време още до раждане, мисля че март ще си е. Защо се шашкате за това раждане, приемате че болка ще има, но това е един подвиг на всяка жена за мен и не искам да се страхувам от това предварително.

Чудя се дали да ходя до Лабиринта, нещо голям мързел ме е хванал тези дни... Ама имам още половин час да го измисля  newsm78
Виж целия пост
# 647
  food010
Виж целия пост
# 648
Добро утро и от мен. )

За чистене, страшно ме мързи за сега, а и най-вероятно ще се местим при майка ми, че тук ще започваме ремонт.

Багаж за болницата още се мотая и нищо не съм приготвила. )
Тези дни мисля да взема от еднократните подложки, превръзки си имам още от предния път останали, козметиката си ми е приготвена в една чантичка.
Виж целия пост
# 649
Добро утро, имаме страхотни новини и на мама и беба им желая бързо прибиране вкъщи и да са радват много една на друга Simple Smile
За нещата за болницата и аз си ги стягам.Приготвила съм моя багаж, сега остана и на беба Simple Smile
Момичета имам и една голяма дилима и се надявам тези от вас, които имат повече опит да ми споделят мнение.С мъжа ми се финансово притиснати на този етап и се чудя дали да раждам с избор на лекар или избор на екип (каква е разликата) или  да си стегна чантичката и като дойде момента да отивам в болницата и при който се падна.Искам да ви питам какви са предимствата на това да имаш екип, наистина ли е толкова важно ( както ме убеждават приятелки).Много ще съм ви благодарна за мнения, за да мога да си направя правилна преценка и да се стехнем с мъжо и да намерим средства и за това Simple Smile
Виж целия пост
# 650
teoangel, повечето ми приятелки си раждаха без избор на екип, лекар и т.н. щуротии.
Една от тях е сестра, 2 от тях раждаха в София в Тина Киркова.
Доволни са и нямат никакви оплаквания.
Още повече ако не познаваш лекаря, какъв избор на лекар ще правиш, или екип? Безсмислено ми се вижда.
Виж целия пост
# 651
teoangel, във Варна малко зависи и в коя болница ще раждаш. Например в Майчин дом (където аз съм избрала) моята лекарка ще ме изражда, акушерката ще асистира... та изборът там ще си окаже значение. За Окръжна болница ходих на лекция, водена от старшата им акушерка- тя каза, че ако ще избираш е хубаво да избереш цял екип, а не само лекар, защото основната работа се върши от акушерките, а лекаря само наобикаля отвреме навреме да види как върви и се намесва ако се наложи по-сериозна интервенция... т.е. при добро стечение на обстоятелствата няма значение лекаря. За АГ нямам много информация, но мамите, които идваха по лекции, нещо не бяха очаровани от преживяванията си там. Зависи и как ще раждаш- ако е секцио всяка болница си има по един-двама "водещи" в операциите
Виж целия пост
# 652
За сега нямам показатели за секцио, така че се надявам на нормално раждане и да насочила съм се към ОБ.Просто ми казаха че ако не си избера екип няма да ми се обърне достатъчно внимание.Първо раждане ми е и  съм притеснена разбира се, не искам да направя грешен избор Simple Smile
Виж целия пост
# 653
Като започне да се спекулира с това внимание....
Аз не знам какво точно се очаква и разбира под обръщане на внимание, когато човек влезе да ражда...
Да се събере половината болница около него, да му веят с палмов лист на главата, или....
Хората, които нямат пари да си платят интересно как ли раждат....
Виж целия пост
# 654
За ОБ мисля че избор на лекар+екип е около 550 лв (не съм сигурна), а само на лекар- май с около 50 лв по-малко, така че ако решиш да избираш- най-добре лекар+екип, защото- както акушерката обясни- ако се избере само лекар, то той получава парично възнаграждение, а ако се избере и екип- и акушерките получават. А де факто те вършат цялата работа... има доста мами във форума, които са се насочили натам и то към един и същ лекар- д-р Славчев Simple Smile всички са много доволни от него, бил много всеотдаен. Между другото като избираш лекар, това означава, че той идва специално за твоето раждане и е отговорен единствено и само за него. Ако не избираш- дежурния лекар те поема, но заедно с всички други родилки, та не ти е на разположение през цялото време. Ако избереш лекар, пък той се падне на смяна дежурен- малко мал-шанс се получава (това всичко от обясненията на акушерката). Та изборът на екип си е по твое усмотрение- ако те е страх, ако имаш доверен доктор... те в ОБ на отворените врати може и да обясняват, а ако не- старшата акушерка Силвия Русева (ако не се лъжа) води лекции в един семеен център до зад OMV - Мир (с/у Майчин дом) и е много отзивчива, може да ти обясни и да ти помогне да направиш решение
Виж целия пост
# 655
За сега нямам показатели за секцио, така че се надявам на нормално раждане и да насочила съм се към ОБ.Просто ми казаха че ако не си избера екип няма да ми се обърне достатъчно внимание.Първо раждане ми е и  съм притеснена разбира се, не искам да направя грешен избор Simple Smile


Аз пък знам случай с точно обратното...
Една позната с избран екип и всичко, лежи и вие от болка, а до нея на леглото друга, която е без екип също се приготвя за раждане...
До другата били застанали няколко акушерки, а когато моята познато е поискала да и помогнат защото вече не издържа и била казали да си изчака екипа, той щял да и обърне внимание.. Те нищо не можели да направят... Естествено може да е било единичен случай, но според мен тези екипи са излишен "данък"... Peace
Виж целия пост
# 656
ооо, канарска-маймунка, това ми звучи много... "по български"... ужас! то истории за раждания всякакви има, крайното впечатление на мамите е общо взето повече спрямо това как е минало раждането- и 10000 лв да платиш за екип, супер лукс и не знам какви ВИП стаи ако раждането е тежко- все тая. Или ако отидеш с чантичката и го "излюпиш" за 2 часа и лежиш в стая с 4 родилки и обща баня на етажа- пак все тая, защото накрая спомените ти не са от едно дълго мъчение...
Виж целия пост
# 657
Да се включа и аз  Grinning Понеже май клоня към раждане в Окръжна (утре отивам на отворените врати и тогава ще решавам окончателно). Доколкото имам информация там избор на екип не е особено нужен, особено пък ако нямаш претенции точно кой лекар да те изражда. Повечето май раждат без избор на екип и са доволни от отношението  Grinning
Аз още не съм решила дали ще плащам избор на екип, но ако реша да плащам ще е също за д-р Славчев, за който ако не си платиш няма как да се падне дежурен защото работел в гинекологията, а не в родилното  Thinking
Виж целия пост
# 658
Много ви благодаря за мненията, V.A.V.A, после моляте сподели инфото от отворените врати.Аз се опитах да се запиша, но ми казаха, че имало много хора и неуспях.Имам още малко време да помисля и да реша.
 Hug
Виж целия пост
# 659
teoangel, oт раждали около мен също имам информацията, че в Окръжна няма да срещнеш по-различно отношение, ако си без избор на екип/ лекар. Ако при мен не се бяха струпали толкова проблеми с бременността, и аз щях да съм без избор на екип/ лекар в Окръжна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия