Любители на кучета - 34

  • 86 224
  • 724
# 555

Днес като се прибрах, веднага ме поведе към паницата, да покаже че е празна и е гладен. Добре, че питах децата преди да му сложа храна. Ми, те го били нахранили, пълна паница!  ooooh!

kiara, не си го разбрала, момчето е искало да ти покаже колко е добричко и послушно - цялата пълна паничка си олапкало! Laughing  bouquet


 Joy, нали? Монетата винаги има две страни  hahaha


А покрай нас е пълно с разгонени женски, на всичкото отгоре има и пуснати, стопаните им отдалече ми викват, да ме уведомят. Питайте ме как удържам слончето!? ooooh! Laughing

На това му се вика пълна безотговорност  ooooh!

Това с малкото куче и "той нищо няма да направи на вашето" също е ужасно. Бе тия хора имат ли акъл в главата?  newsm78

Аз имам подобен проблем с една луда където си мисли, че нейния пит е най-доброто куче на света и няма смисъл да го връзва. Няколко пъти вече спасявам живота на мойто куче, а онази не си мръдва пръста. Единственото което чух от устата И беше "ей, къде ходиш?" след като пита за пореден път беше намачкал мойто  Shocked  Дори вета ми каза, че многократно предупреждават жената да си води кучето на повод, да не го пуска така по улиците ама.... Аз пък не съм подала жалба с/у нея защото единственото което ще постигнем е да вземат кучето и еветуално да го приспят. Ама тя, каквато си е луда ще си вземе друго и .... в крайна сметка нищо не правим   Tired
А тя дори не полага ниминални усилия да възпита това куче, то изобщо не я слуша.... направо не знам...


Снимките и моделите са много красиви  Hug

А това с раждането е пак някаква измислица. Като има проблеми с матката, защо да се натоварва с плод?  newsm78   

Абе убедила съм се че има много негодни стопани и буквално ми е жал за животинките. Tired

Виж целия пост
# 556
Феичка искам да я кастрирам Рая .Трябва да я заведа в близкия по-голям град.Казаха ми че първо трябва да роди и тогава,това от познати.Това кървене колко дни продължава и кога е най-добре да я кастрираме?Още нещо да питам колко време продължава манипулацията,какво е заплащането?Трябва в почивен ден да я заведа за да мога да се гриижа за нея.
hailie благодаря за съвета,но тук няма от къде да закупя.
Виж целия пост
# 557
Феичка искам да я кастрирам Рая .Трябва да я заведа в близкия по-голям град.Казаха ми че първо трябва да роди и тогава,това от познати.Това кървене колко дни продължава и кога е най-добре да я кастрираме?Още нещо да питам колко време продължава манипулацията,какво е заплащането?Трябва в почивен ден да я заведа за да мога да се гриижа за нея.
hailie благодаря за съвета,но тук няма от къде да закупя.
Ще ти кажа като стопанин на кастрирана женска  Wink
След като мине първото разгонване е възможно най-подходящия момент.
Тогава организма е напълно развит, но кучето все още не е раждало. Не слушай познати моля те!!! Говорила съм с много ветеринари преди да я подложа на това. В момента, в който я заплодиш рискът от рак на млечните жлези, на пикочната и половата система скача двойно, без значение дали след това ще я кастрираш или не.
Няма такава опция 'да роди поне веднъж'. Това са бабини девитини от преди не знам и аз колко време, които се въртят от уста на уста от хора, които понятие си нямат какво се случва с кучетата (женските основно), когато кучката се заплоди макар и веднъж. После след години в клиниките масово постъпват с какви ли не проблеми. Или заплождаш както природата си го е казала - един два пъти в годината, или кастрираш! В първия случай е най-добре да си развъдчик иначе не знам какво ще ги правите тези кученца  Wink

За самата операция:
- трае един час ако няма усложнения.
- възстановяват се за ден. ДОбре ще е да си вземеш 2 дни. Един за самата операция и един за след това, защото е добре да се следи за реакции след това. Може да я оставиш и в самата клиника, но не знам като сума колко ще ти струва, а й как ще го понесе хайванчето.
- на мен ми струваше към 120 лв с всички консумативи. След това не съм платила един лев въпреки, че получи алергична реакция и се наложи да ходим още 7-8 пъти за наблюдение инжекции и т.н.

За цикълът:
 - при Бери продължи 2 ужасни седмици! Много кръв и много мъки. Сменяне на памперси като на малко бебе, гонене ... пишкане в памперсите, за да ги сваля и какво ли не още. Направо си мисля ако не си бях постоянно с нея какво мазало щях да заварвам #Crazy
Мисля че това е основното, което ще ти свърши работа. Ако имаш други въпроси питай.

п.п. Периодът между първо разгонване и навършване на 1 годинка е възможно най-добрия за кастрация, но не по-късно от година, защото се губят плюсовете от профилактична гледна точка. Тоест кастрация в сряла възраст на женско куче ще предпази само от нежелано забременяване и цикъл 2 пъти в годината, но не е гарантирано ще, че я предпази от гореизброените проблеми  Peace

labrex разменям я за ден два  Laughing Ти ще имаш куче, което обича обективи, а аз послушно куче, с което е удоволствие да се разхождаш и не трябва да си нащрек за други кучета  Laughing
Виж целия пост
# 558
А кастрацията не може ли да се направи преди първото разгонване?
Виж целия пост
# 559
А кастрацията не може ли да се направи преди първото разгонване?
Разбира се, че може. Тук точно така се практикува, защото с всяко разгонване вероятността от фалшива бременност и ракови заболявания нараства.
Виж целия пост
# 560
labrex разменям я за ден два  Laughing Ти ще имаш куче, което обича обективи, а аз послушно куче, с което е удоволствие да се разхождаш и не трябва да си нащрек за други кучета  Laughing

Bertichka, най-добре да ми я дадеш за ден два, обещавам ще я гледам като принцеса, а бате/чичо Рекс ще я гледа в очите, ще ходи по нея и всичките и капризи ще бъдат задоволявани. Тя ще командари, гаранция. Grinning А за другото не знам как съм създала такова впечатление, не че е лошо......ама на разходка и така се случва , иначе вкъщи ми е добричък душицата  Grinning
Виж целия пост
# 561
hailie  Blush хвана ме, виновна съм  Embarassed Нямам снимки. Иначе си нося апарата навсякъде, ама кой да се сети да го извади от чантата и да снима  smile3538 Обещавам скоро да се реванширам  Hug

Ох, тази Бери ще ме съсипе  Joy Снимката в близък кадър е страхотна . Ще й изям сладката муца  Heart Eyes
Виж целия пост
# 562
А кастрацията не може ли да се направи преди първото разгонване?

Аз исках още като беше на 5 месеца, но ми казаха, че веднага след първо разгонване е най-добре, защото тогава организмът е развит до край и една кастрация не би навредила на физическото развитие на кучето. Обясниха ми че някъде се практикувало и кастрация още в първите месеци, но било рисково за развитието на палето.
Сигурно може и да не се чака да се разгони, но няма как да предположим кога тялото е приключило растежа си, докато не стане 'жена'.
Наистина с всяко следващо разгонване обаче рисковете скачат. Аз много се колебаех, но в крайна сметка се доверих на ветовете и я направихме след като се разгони.
Бери се разгони на 8 месеца и на 10 я кастрирахме.
Другия месец става на 4 годинки и да чукам на дърво проблеми сме нямали никакви!
Малко по-лесно им се възпаляват пикочните канали но с профилактика и навременни мерки и това се оправя бързо  Peace
Виж целия пост
# 563
здравейте пак
едно бързо въпросче- утре отиваме да вземем кучето. Понеже е от Пловдив, а ние от София, та един колега ми каза да си взема одеалце за в колата ( макар че ще е топло). И след като се приберем да го изкъпем. Бебето е на 60 дни.
Та вярно ли е и с какво шампоанче да го изкъпя?
Виж целия пост
# 564
Вземи си салфетки, възможно е да повръща при пътуването, водичка. Въпреки че, когато взехме Рекс, спа от София до Плевен в скута ми и само се помръдна да се намести по-добре. Той никога не ми е повръщал при пътуване, но с предното ни куче ми се случваше.Може и одеялце или нещо, което  просто да сложиш под него. За къпането не знам, аз не го къпах веднага след вземането и изобщо съм малко скептична по отношение на честите къпания, имам предвид с шампоан. Момичетата ще ти помогнат в това отношение. Ами, чудесно е, че ще си го вземете, много приятни емоции са свързани с тоя момент!  bouquet
Виж целия пост
# 565
Bertichka, най-добре да ми я дадеш за ден два, обещавам ще я гледам като принцеса, а бате/чичо Рекс ще я гледа в очите, ще ходи по нея и всичките и капризи ще бъдат задоволявани. Тя ще командари, гаранция. Grinning А за другото не знам как съм създала такова впечатление, не че е лошо......ама на разходка и така се случва , иначе вкъщи ми е добричък душицата   Grinning
Пропуснах да те цитирам  Embarassed Ами мислих си че просто с големите е по-лесно. Винаги са ми изглеждали толкова послушни и мили и кротки. Ние ходим по улиците на зиг заг  Laughing Особено ако ѝ отпуснем малко повече аванс и стой та гледай кво става.

~Elg~ вземи одеалце, защото най-малкото ще го вземете от дом предполагам. Пътят не  е много, но все пак едва ли до сега е пътувало дълго  Peace
Мокри кърпи, сухи кърпи, паничка за вода. Може да ти е от полза и някоя найлонова постелка за под одеалото, че не се знае знае ли се  Mr. Green

Не го къпи! До 3тия месец никакво къпане, освен ако не е супер належащо. Ако толкова се налага (това при условие че е цялото опикано, наакано или нещо друго и мирише непоносимо) къпеш частично. Главата в никакъв случай не я мокри! Само с мокра кърпа може да забършеш.
Шампоан вземи някакъв не много скъп. Важното е да няма химии. Става и бебешки.
После задължително със сешоара го сушиш. Струята на въздуха да не е много силна и гореща. Сушиш по от далече - 40-50 см. След това бебето да седи завито с одеалце в топла стая, за да не се простуди Peace
Иначе най-добре да къпеш на месец и половина - два. Хубаво е все пак от малко да го къпеш, за да свиква, но това не значи да прекаляваш. То се усеща като има нужда.
Да показваш снимки като го вземете  Grinning Grinning Grinning

п.п. и Бери е вече за баня. Милата все я грабвам от леглото както си спи и я тупвам в легена в банята  Joy И тя почти заспива права под душа  Whistling
Виж целия пост
# 566
И да не забравиш да покажеш бебенце  Hug   bouquet
Виж целия пост
# 567
~Elg~ и още нещо: попитай точно каква храна е давана на бебето до момента. Първо ще трябва да се придържаш към нея, за да не разстроите стомахчето. После, ако решиш да сменяш храната, трябва да е постепенно. Новата се прибавя към старата. Ако се наложи, тогава ще говорим за това.
За къпането -Бертичка много добре е обобщила нещата. (Страхотни снимки, между другото. Heart Eyes)
Честито и чакаме снимки!  bouquet
Виж целия пост
# 568
Момичета обръщам се към вас за съвет .  Praynig
Преди време ви писах ,че пред офиса намерихме куче Амстаф  най-вероятно изхвърлено  Tired
Една мила жена временно го е приютила в борса за цветя , служителите се грижат за него , но естествено всеки си има ангажименти .
С мъжа ми си говорихме да го вземе  , но както знаете вече имаме една глезана и се чудех дали ще се разбират и дали ще свикнат един с друг.Иначе той е много добър и любвеобвилен .
Не ми се иска да взема душицата и после да се окаже че трябва да го върна  Tired

Виж целия пост
# 569
Надежда, няма как да разбереш, ако не опиташ. Успех!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия