Какво имат да делят Нешка и Бианка след 30 години?

  • 95 879
  • 1 812
# 1 545

Да, много е различно - и целта, и особеностите. Спортистите, в момента, в който минат на ниво "жени" и "мъже", вече са в професионалния спорт, а там всичко става различно.
  Професионалният спорт е нещо друго. На олимпиади и световни не ходят професионалисти.
И в категория жени и мъже се състезават 14 годишни. В акробатиката възрастта за мъже и жени е 13+
Виж целия пост
# 1 546
Глупости:) Все едно да кажеш, че най голямото предизвикателство да управляваш 40 човека е да ги накараш да идват сутрин на работа.
Понякога имам чувството, че ей така пишете, от желание да сте напреки.

 
Да, много е различно - и целта, и особеностите. Спортистите, в момента, в който минат на ниво "жени" и "мъже", вече са в професионалния спорт, а там всичко става различно. В ансамбъла трябва да дърожш под контрол трийсет-четирсет, а понякога и много повече хора, което самО по себе си е предизвикаветлство.
Виж целия пост
# 1 547
Нешка не е следвала ничия школа. Тя я е създала. Имала е своя опит и идея от Жулиета, но да не забраяме, че това е бил тогава млад спорт, неолимпийски, нищо особено като предишен опит. Когато влиза в Левски, като треньор Златка Бонева й дава деца, които да тренира. Тя не е имала методика нищо, всичко е учила в движение. Левски са й дали задача да представи след 3г една гимнастичка в индивидуалното на републиканско. Една съвсем лежерна цел. В книгата е описано и как децата идват мотивирани на макс. от Златка Бонева, която им е вменила например около 20 правила за поведение и самоуправление/критичност.
В един момент децата например стават много и тя няма възможност всички да ги гледа с цели съчетания и музика ( физическо време) и да тренира по 1 дете на килим.
И проблемът се решава, когато едно от децата, Анелия по-точно й предлага да играят половинки и четвъртинки съчетания извън килима и без музика.  
За 10 без грешка и изобщо 'без грешка" идеята също е на състезател - Илиана ( това във филма беше обяснено) й предлага 2 без грешка, но както трябва вместо това, което е било преди. После те се развиват като атлети и 2 са малко, стават 3,5 и така нататък.

Тоест, почти всичко в крачка е учила, по всяка вероятност е имала някакво формално обучение по педагогика в университета и толкоз.
Виж целия пост
# 1 548
Ееее, Рокси, бива ли така негативно! Ти сигурно няколкостотин човека управляваш, че и пубери на всичко отгоре! То бива, бива самочувствие, ама ти прекаляваш на моменти! Дори като ти кажа нещо положително, и ти скачаш! Нещо персонално към мен ли, или просто искаш ти да си отгоре? Айде, аз нека съм проста, ама ти?
Виж целия пост
# 1 549
Фиксирала се е Бианка в любовта с Чавдар и това си е. И в интервюто от 1999 пак, че Нешка ги е разделила ooooh!. Това е изключително незряло.


Киф, пише ли в книгата защо й отнемат състезателните права след Сараево? Много ми е интересна и гледната точка на Ади и другите момичета оставени без  треньора си на това състезание, докато Бианка е с любимия и Людмила Димитрова. Опитах се да видя на клипчетата кой е с тях, но за съжеление не се вижда. Ето ги двамата на състезание
.
Виж целия пост
# 1 550
Тоест, почти всичко в крачка е учила, по всяка вероятност е имала някакво формално обучение по педагогика в университета и толкоз.

Нешка е завършила ВИФ/НСА и след това печели конкурс за асистент. По същото време й предлагат треньорско място в Канада и в Левски. Ясно е какво е избрала.

Бианка казва, че за пръв път е отишла при Нинов декември 86, а отношенията им започват месец по-късно. Доколкото е родена на 27.05.70 до седемнадесетият й рожден ден е имало доста месеци. Колко време след него се разбира за връзката им, досега не съм намерила изявление.
Виж целия пост
# 1 551
Киф, пише ли в книгата защо й отнемат състезателните права след Сараево? Много ми е интересна и гледната точка на Ади и другите момичета оставени без  треньора си на това състезание, докато Бианка е с любимия и Людмила Димитрова.

След Сараево Бианка участва в още 2 състезания и на двете става шампионка. После се омъжва, веднага след което  състезателните и права са отнети :

"Българската федерация по художествена гимнастика отне състезателните ми права, след като само преди два месеца бях донесла 3 златни медала от Световното, бях направила българките отборни световни шампиони и бях спечелила два силни международни турнира. Нямаше какво повече да правим в родината..."

И на мен ми е интересна гледната точка за събитията  на нейните съотборнички. Почти всички обаче отказват коментар.
Виж целия пост
# 1 552
На какво основание и отнемат състезателните права?


пп Оттук http://www.blitz.bg/article/32871 ми прави впечатление един конкретен момент от отговора и

Цитат
- „Вашата” федерация (БФХГ) ви отнема състезателните права два пъти - първият веднага след шампионата в Сараево - през 1989 г., вторият - през май 1992 г. преди Олимпиадата в Барселона. Толкова ли бяхте „неудобна и опасно силна” и с какво по-конкретно?
- С едно-единствено нещо! Застраших „статуквото”. Сринах мита, че само Нешка може да прави шампиони. Доказах, че може да се подготвиш и сам! С научни методи, с правилно подвеждане към тренировъчните натоварвания, с необходимото медицинско възстановяване... И най-вече – с добро отношение...

С други думи допинг, разрешен, забранен или на границата е без значение
Виж целия пост
# 1 553
Не мога да намеря инфо, ето че и тя не казва.
Преди олимпиадата и ги отнемат "за уронване престижа на БХГ", за Сараево нищо не намирам.
Виж целия пост
# 1 554
Това е, което пише в книгата, след като се е омъжила за Чавдар веднага са и отнети състезателните права - без никакви обяснения и основателна причина.
Виж целия пост
# 1 555
На какво основание и отнемат състезателните права?
За уронване престижа на худ.гимнастика! Peace

Според мен след като се е събрала с Нинов,са започнали да искат повече пари за спечелените първенства,а федерацията явно им е отказала... PeaceНе случайно думите на Бианка са - Тръгнах си с 2000 долара.....явно им се виждат малко Peace
Виж целия пост
# 1 556
Цитат
- „Вашата” федерация (БФХГ) ви отнема състезателните права два пъти - първият веднага след шампионата в Сараево - през 1989 г., вторият - през май 1992 г. преди Олимпиадата в Барселона. Толкова ли бяхте „неудобна и опасно силна” и с какво по-конкретно?
- С едно-единствено нещо! Застраших „статуквото”. Сринах мита, че само Нешка може да прави шампиони. Доказах, че може да се подготвиш и сам! С научни методи, с правилно подвеждане към тренировъчните натоварвания, с необходимото медицинско възстановяване... И най-вече – с добро отношение...

С други думи допинг, разрешен, забранен или на границата е без значение
Според мен пък тя реферира към помощта на Нинов с подчертаното Thinking

Андариел, нищо лично, просто пишеш неверни до смях неща в тази тема, не мога да разбера защо. Почвайки от Моцарт и стигайки до неразбирането на разликата мжду индивидуална гимнастика, ансамбъл и танцов ансамбъл.
Виж целия пост
# 1 557
Не мога да намеря инфо, ето че и тя не казва.
Преди олимпиадата и ги отнемат "за уронване престижа на БХГ", за Сараево нищо не намирам.

Това го нищихме надълго. Отнемат и състезателните права два пъти. След Сараево и преди Барселона. Нищо че на Бианка й куца фактологията и в различни интервюта казва различни неща.
Виж целия пост
# 1 558
Цитат
Според мен пък тя реферира към помощта на Нинов с подчертаното

Ами,друго си е да те боцнат тук-там с иглата  Mr. Green

Пак казвам,за мен всичко при тях е за пари  Peace
Виж целия пост
# 1 559
Цитат
Според мен пък тя реферира към помощта на Нинов с подчертаното

Ами,друго си е да те боцнат тук-там с иглата  Mr. Green

И то с дебелата игла, и то където трябва Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия