Времето как само си минава, а на бебчо все по-тясно в коремчето му става!МАРТ-11

  • 30 578
  • 732
# 225
 Bubaaa_1, може би е готов болничния ти,но доколкото аз знам НОИ правят преводи само вторник и четвъртък,така че провери утре след 10ч.
Докато ти го напиша тиара ме е изпреварила,но в сайта можеш да си проверяваш кога ще е превода-Справка за изплатени парични обезщетения и помощи от ДОО,там го пише
Виж целия пост
# 226
ТиаРа аз ще съм с планово секцио най-късно до 5.03. ще е в Окръжна болница мисля се води  newsm78 По принцип аз се следя в Университетска ама нали ги обединиха...Още не знам кой ще ме оперира, но със сигурност ще е някой от лекарите на ВМИ. Тази седмица или най-късно другата съм на преглед и ще разбера и датата и лекаря.
Виж целия пост
# 227

Bubaaa_1 за Д-р Даков говориш нали браво на теб каза и се срещна с него  Hug, а за болничните НОИ прави преводи само вторник и четвъртък, не гледай справката в интернет, може затова още да не са налични. Ето аз днес имам превод за януари, но ще мога да ги изтегля чак утре след обед  Peace
[/quote]



Даааааааааааа  Hug ще видим да ли ще мога утре да тегля.Нали и ти щеше да си там?Не е толкова зле колкото казват.Не е като частните болници,но все пак дай боже всичко да е наред и 3 дена се търпят.

Виж целия пост
# 228
......
gugi4ka какво пише каква е грешката на болничния? Масово забравят да пишат дата на термина, все едно за първи път пишат болничен и затова най-често ги връщат от НОИ, и при теб ли е така  newsm78,а за срока мисля, че е 15 календарни дни, а не работни, защото срока за внасяне е 14 число, а срока на НОИ е до края на месеца, а и лично при мен за толкова години никога не са закъснявали с повече от 11 календарни дни..................

Не бяха написали кодовете на лекарите от ЛКК. Аз не проверих, защото това беше вече трети болничен от тази акушерка и реших, че щом първият е бил ОК, няма какво да проверявам третия.
Виж целия пост
# 229
Bubaaa_1, може би е готов болничния ти,но доколкото аз знам НОИ правят преводи само вторник и четвъртък,така че провери утре след 10ч.
Докато ти го напиша тиара ме е изпреварила,но в сайта можеш да си проверяваш кога ще е превода-Справка за изплатени парични обезщетения и помощи от ДОО,там го пише



Да, и аз така го проверявам.Превода е датата на ведомостта ли?Значи може и наистина да е утре превода..... Thinking Много благодаря
Виж целия пост
# 230
Първият ми болничен е от 4 дек.После от 16дек е следващият.Най-после днес са ми по картата парите от НОИ,че вече се бях отчаяла.Пффф.А този от 16януари,кой го знае кога ще е.

Таза го проверяват още на първият преглед на Ж.К и то ако е видимо тесен.Дори и така да е,се следи размера на главичката на бебето,ако не е прекалено голяма си тръгва нормално раждане.

Тия родови пътища как си ги представяте да ви ги мерят и гледат?

Следи се за контракции,за скъсена шийка.Ако падне тапата се гледа за разкритие и се приценява дали започва раждане.Иначе не виждам какво да се прави.

И аз съм вече в тези 45 дни преди раждането,в петък ще съм на преглед и ще си взема документите/+ секрет/ И след това и аз минавам само на мерене на тонове до края  Laughing
Виж целия пост
# 231
Здравейте, уикенда не съм влизала, в събота ходихме на пазар, на разходка с детето и по работа, а вчера довършвахме ремонтите, изобщо уикенда се занимавам основно с половинката и с бъдещия батко. Напрегнато ми е доста, не сме изобщо готови за бебка, ама изобщо, или поне аз така се чувствам, нашият татко е от тези спокойните, имало време, има, има, ама гинипрала ще го спирам на 18ти, след това - чакане следва. Иди му обясни. Иди му обясни, че след раждането няма да имам възможност да обикалям за покупки, все пак кърменето е на 2 часа в началото, а бебето поне до април, ако не и до средата или края на април не смятам да го изкарвам навън при вирусите. Те някак не могат да разберат, че след раждането няма да имаш никаква възможност за шопинг, поне не без доста компромиси. А намерение да давам кърма от шише на някой друг, да ми храни бебето, че аз да ходя за матраче примерно, нямам никакво.
Сега отивам да ви чета.
А има ли и други като нас, при които таткото ще присъства на раждането? Аз дори не съм сигурна, че ще стане при нас, защото по принцип в болницата пускат бащите по изключение, като цяло правилото е, че не пускат. Е, обещаха ни, че ще направят изключение /с познати сме/, но не съм убедена. Но виж, за епидурала каза докторката категорично - нямаме такава практика. Явно ще си раждам като циганките пак...
За спането - спя като пън - по 10-11 часа на денонощие, ако нощните са ми 9, доспивам през деня. Вкъщи домакинствам, отделно имаме ремонти - довършителни, отделно с баткото учим и правим какво ли не, направо се сгрогясвам, единият ден си легнахме в 8.30 и двамата с таткото, ако щете ми вярвайте. Ето, днес ще слага пердетата той и има да погледне прахосмукачката робот, а освен това и до джи пито да отиде. Това е за след работното му време, вкъщи всичката работа пак остава за мен... и днес няма да ми сготви. А ми се ходи на театър, искам да отида преди раждането, само дето не виждам как ще го сместим в програмата. Е, как да не спя като пън, едва издържам да се докопам до възглавницата. Влизането във форума е повод за парти!
Виж целия пост
# 232
 Laughing Нощна птица разсмя ме ама мнооого. И аз снощи изнесох същата тирада  Joy и сега все едно си ме записвала докато съм нареждала на глас  Joy

Синини от ритничета,дааа възможно е.Даже и понатъртеничко може да има  Mr. Green

Май този път присъствието на таткото ще се отложи,за да е с по-голямото дете.Няма вариант на кого да го оставим.
Виж целия пост
# 233
Момичета, меренето на тоновете не е ли да те вържат с едни колани и да се чува сърчицето и да се прави по-дълъг запис?!
Иначе мен са ме гледали с доплер за кръвоснабдяването и сме слушали сърчицето. /всъщност всеки път/.
Виж целия пост
# 234
Момичета, меренето на тоновете не е ли да те вържат с едни колани и да се чува сърчицето и да се прави по-дълъг запис?!
Иначе мен са ме гледали с доплер за кръвоснабдяването и сме слушали сърчицето. /всъщност всеки път/.
  Peace
Виж целия пост
# 235
А и на мен лично ми се струва,че една по-евтина не само би могла да свърши същата,но и да бъде по-качествена(имам предвид,че материала може да не е качествен и да се отрази върху бебчо),но всеки си решава с какво да разполага. Аз поне засега няма да купувам,а ше изчакам да видя дали наистина ще имам нужда от нея  Peace
Специално помпата си е нужна от ден първи, така че не виждам за какво чакане става въпрос. Аз лично ръчно не успях да се цедя, а в началото цеденето е решаващо. Навремето понеже не си бях купила, майка ми купи при изписването първата срещната /естествено евтинджос, нали не си представяте баба да купи помпа от 100 кинта и нагоре/, която ми вършеше работа обаче. Сега не мога да й намеря шишето и приятелка ми даде авентска, това ми беше от задължителните покупки, които да направя преди раждането. Крем за зърна, сутиени и нощници за кърмачки, колектори за кърма, изобщо всичко, свързано с кърменето. Даже шишета ще ги оставя за по-натам, вода ще давам от лъжичка.
Виж целия пост
# 236
Laughing Нощна птица разсмя ме ама мнооого. И аз снощи изнесох същата тирада  Joy и сега все едно си ме записвала докато съм нареждала на глас  Joy

Синини от ритничета,дааа възможно е.Даже и понатъртеничко може да има  Mr. Green

Май този път присъствието на таткото ще се отложи,за да е с по-голямото дете.Няма вариант на кого да го оставим.
Хаха, за кое същата тирада, не съм стигнала до снощните писания още, 10 страници имам да наваксам за 2 дни нечетене....
По-голямото дете отива при баба си, ти май беше в чужбина и няма кой да го поеме, ако правилно си спомням? Аз пък първият път раждах без татко...
Виж целия пост
# 237
здравеите от мен от 2ри съм веяе официално в 9м за мамите които питаха дали има други от сливен аз несъм но ще райдам там да ви попитам към коя болница сте се насочили имате ли някакви препоръки за някои лекар аз в началото ходих в Пенков но акушерката ми каза че нямало неонатология там и ако случайно има нео на бебенцето го карали в Окръжна болница а мен ще ме оставят в тази и реших да съм в окръжна лек ден на всички   bouquet

Здравей избора ти за Окръжна болница не е лош,зависи какво търсиш аз ще съм във Ева и съм доволна лежала съм няколко пъти и през този период присъствах на няколко раждания всичко си беше нормално за всяко бебе си идва неонатоложка,а и познавам хора там това ми повлия и другото са неограничените свиждания както и обстановката,но всеки си избира каквото го устройва Wink
Виж целия пост
# 238
Здравейте!
ЗА ПОМПИТЕ: Оххх Всеки има право на избор относно помпите! Има от 5 лв до 150 лв , електрически ръчни на различни марки...Не виждам смисъл от спора и толкова обстойното обсъждане на този въпрос?!  ooooh!  Всеки решава сам за себе си коя марка, за колко пари от къде да купи или изобщо дали да си купи...
Аз лично бих си взела на Авент понеже ми я препоръча приятелка, Не защото така е модерно и всички масово ползват нея. Просто имам доверие на приятелката ми. И мисля да я взема като родя и се уверя че ми трябва. 
Днес бях на преглед, +14 кг  съм  smile3518 Малко съм отчаяна с тея килограми но какво да направя... Уж не ям много, а какво става...
 Кръвното ми е ОК -  110 на 70. Не гледахме на ехограф...Другия път Simple Smile
Та това е от мен Simple Smile
  love001  love001  love001  love001  love001  love001  love001  love001  love001
Виж целия пост
# 239
Laughing Нощна птица разсмя ме ама мнооого. И аз снощи изнесох същата тирада  Joy и сега все едно си ме записвала докато съм нареждала на глас  Joy
Хаха, за кое същата тирада, не съм стигнала до снощните писания още, 10 страници имам да наваксам за 2 дни нечетене....
По-голямото дете отива при баба си, ти май беше в чужбина и няма кой да го поеме, ако правилно си спомням? Аз пък първият път раждах без татко...
 Laughing няма къде д апрочетеш...тя тирадата се изля в устна форма у дома.Че не съм готова с нищо и не се чувствам подготвена...и няма после да тичам за всичко ,което сега искам да избера...
 Mr. Green

В София сме.Но тук нямаме баби и някой на когото да звънна и да го оставя.Предварително няма да идва никой.Не искам и да го пращам и детето никъде.Искам да е наоколо,щом се роди бебето да е  част от тази емоция.Не знам как е при останалите,но знам че бебето ще е добре,ще е до мен...искам същото и за другото си дете и за него в момента се тревожа малко повче.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия