Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са основните теми в дискусията?
Какви са основните проблеми, които майките обсъждат по време на дискусии?
Какви са препоръките за кърмене, които се споделят в дискусията?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са основните теми в дискусията?
-
Какви са основните проблеми, които майките обсъждат по време на дискусии?
-
Какви са препоръките за кърмене, които се споделят в дискусията?
-
Какви са препоръките за грижи за новородени, които се споделят в дискусията?
-
Какви са препоръките за прегледи при лекари, които се споделят в дискусията?

Така че дори в началото на март пак няма да е преносено.......... А АГ-то каза че ако до 25-ти не се реши сама да излиза, ще се влиза в болница
Но да си призная,доста повече ме боляха контракциите от първия път.Въпреки това,вече дори и не помня болката от щастие
) Към 15:00 часа викам ще си полегна малко пък а дано имам късмет да се събудя с болки
В тоя момент ММ звъни и какво стеава викам сложиха ми система и той за какво да не те боли ли викам НЕ да ме боли повече хах и му затворих направо ми идваше да отскубна и система и всичко
.. Акушерката само ми задава въпроси : кога си родена , кога това , кога онова , аз отговарям и само и викам ей кой дявол ме довя тука тя се смее жената
, после ми кара че съм се държала от долу с нощницата и съм я нацапала с кръв
и той се смее вика е как да го извадя
викам бе не знам ма много ме боли , и акушекрата там санитаката викат знаеме всички сме минали само док. не знае какво е хах , ( а пък санитарката се оказа наша позната ) .. Викам аа не няма да раждам 2ро , едно да се роди 2ро никога хаха , и след малко викам няма ли да излиза това бебе вече и док. погледна часовника беше 23:10 и вика ще излиза в 23:15 си готова и аз викам ама 100 % ли хах и той да бе и мен като ми дойде една силна хах напънах се и тя пък зе че глвата и застана баш на изхода и мен ми спря напъна док. натисна ме корема аз вече с последни сили напънах и точно в 23:15 се роди бебка , страхотно облкчение получих като я извадиха чесно ви казвам , след малко още 2 напъна и плаценатат излезна и така
... Обадих се на ММ казах му хубавата новина
, той не можа да повярва че нали док. беше казал че чак през ноща някога ще да е .. Бях на ръба на депресия обаче , изведнъж ме налегна една мъка че бременността е свършила почнах да си припомням много неща , моменти вълнения поплках си и така , и сега още ми е една тегоба надявам се да ми отмине че се сдухвам много
.......... Доста ме боля раждането може би заради ниския праг на болка , но в интерес на истината в 20:30 ме приеха в 23:15 бях родила , за първо раждане съм си направо екстра , а и сериозните болки ми почнаха в 21:30 така че , абе всичко си заслужава ... Много съм доволна от екипа през цялото време до мене , когато исках да пиина вода ми даваха , поливаха ме че по едно време ми стана лошо , док. всеки ден идваше да ме види за това не мога да се оплача
.. Вече горе в отделението имаше кофти акушерки дето се правеха на интересни ама то навсякъде си ги има няма как ... Въпреки всичко , заслужава си всяка болка всичко , после като видиш малкото съкровище ... По между другото мерките с който се роди ме изумиха хаха , не че са кой знае какво но очакваше се да е около 2,700 най много , а тя 3,200 да ми е жива и здрава
Акушерката им вика вие до сега къде бяхте та не го видяхте ? И те : Ама докато се качиме всики по стълбите ти го прибра
) Даже на следвщия ден тя им го дава през прозорчето дето е на родилното ... Абе ужас ви казвам
! Пожелавам бързо и леко раждане
Само пъшках,а акушерката каза,че съм мъркала като котенце 