С бебевалежа почна се вече, скоро всяка Февруарка ще гушка малко човече № 11

  • 35 730
  • 746
# 510
Честит празник мамчета -бъдете здрави,щастливи и обичани !!!
Лъки Плам Добре дошла  Hug Не съм от ЛЛЛ , но като скоро минала през това ще ти дам 2 съвета:Помпата не е показател за тва колко кърма имаш,ако след кърмене Никола е доволен и заспива -значи кърмата му стига.Освен това бебетата ядат всеки път различно.Моето бебе макар и на 41 дена понякога яде по 60 гр и му стигат и спи 3 часа,понякога яде 120 и след час се буди освирепял . Peace
За да ви мине по-бързо жълтеницата не давай подсладена вода.Кърми по-често за да ака по-често Ники и много скоро ще се оттървете от жълтеницата   bouquet
Виж целия пост
# 511
Честит празник момичета ! Бъдете здрави,красиви и обичани!   bouquet
Виж целия пост
# 512
Stelico, благодаря Hug Въпреки, че ни е второ дете, се чувствам забравила доста неща от преди 9 години и сигурно ще ви задавам много въпроси :blush
Виж целия пост
# 513
  bouquet честит празник майчета,бъдета здрави, усмихнати и много позитивно настроени към всичко....  bouquet
Виж целия пост
# 514
Честит празник момичета  Hug Да сте живи , здрави , много обичани жени и майки   bouquet




Lucky Plam welcome !! И аз да ти кажа бебчето всеки път яде различно , както са ти казали и по горе при нас е същото положение , на 30дни сме и всеки път яде различно , понякога 50мл. и стигат и спи по 3-4 часа , понякога 130-140мл. и давам , и след малко се буди гладна всеки път различно  Peace Но си спомням че около 10тия ден и нашата госпожица похапваше около 50-60мл.  Peace Бебчето си взима толкова колкото му е нужно да се нахрани , не се притеснявай  Hug

ЛЛЛ
: - Много благодаря за отговора   bouquet Да не навлизам сега в толкова подробности но , относно фризера няма нищо освен кърмата , в хладилника също няма нищо , понеже имаме голям хладилник и ползваме него за всичко , а този е малък и аз даже мислех да го изключвам и да го махаме , но го оставих с тая цел кърмата да ми седи там , и само тя е там .. Ще размразя друго пликче сега и ще и го дам на бебка да видиме  Peace
Виж целия пост
# 515
И аз съм на капки нопар и инфакол обаче по каква схема да ги давам по колко капки
Виж целия пост
# 516
Честит празник, момичета! Бъдете щастливи и обичани!   bouquet

Lucky Plam, добре дошла си при нас!  Hug

Чета ви, но няма как да пиша често, защото от телефона ми е трудничко. Докато седна на компютъра и темата вече не е актуална.  Crazy
Виж целия пост
# 517
Здравейте, майчета и честит празник!

 Аз не съм писала и чела почти от раждането...
Честито за всички новородили се бебета!  newsm51


Гледам често обсъждате коликите... И ние се борим с тях със Саб симплекс, Еспумизан, Колийф, но истината е, че могат само да бъдат облекчени, но на цяло избегнати едва ли Simple Smile...!

Ние вече сме на месец и седмица... Хапваме АМ Хип и Хумана от време на време... нооо ядем като за световно... Ходихме на детски ендокринолог заради проблема с хормоните, който ни откриха още при ФМ и деликатно ни казаха, че сме наддали бурно  Mr. Green ... Педиатърката ни поне ни успокои, че сме с нормално тегло, просто сме качили повече, защото сме се родили мънички...
Мен лично ме мъчи най-вече безсънието и това, че нямам никаква помощ отникъде... сама по цял ден с бебка Simple Smile, но е нужна само една нейна усмивка да се заредя с положителна енергия...

Пожелавам на тези, които ще могат да  празнуват, една незабравима вечер!
Аз ви оставям, защото малката Тулумбичка hahaha, както и казваме, вече ме вика...

Много целувки и нежни прегръдки за всички мами и бебчета! 



Виж целия пост
# 518
И аз съм на капки нопар и инфакол обаче по каква схема да ги давам по колко капки

На мен педиатърката ми каза 3 пъти преди хранене - сутрин/обед/вечер по 2-3 капки в малко мляко около 10мл. та и по малко , каза да не се прекалява с тях че не било хубаво  Peace Аз обаче давам вечер след баня като я храня слагам 4 капки , и на следващото хранене пак така и съм доволна ( да не чуе дявол че аз похваля ли се нещо вече и то вземе че се развали ) , а през останалото време давам Инфакол  Peace Даже почнах да избягвам Инфакола през деня , давам от време на време  Simple Smile
Виж целия пост
# 519
Честит празник мамчета с пожелание за много щастливи мигове  с децата ви

лъки добре дошла

аз вече нямам никакво време защото почнахме лекции и упражнения но поне ще гледам да ви чета

я кажете по колко са наддали мъничетата ви за един месец
Виж целия пост
# 520
Въпрос към ЛЛЛ :
Тази сутрин се събудих с болка в дясната гърда.Дадох на бебо да суче от нея,после с помпата,докато спря да пуска.Не е твърда,само отстрани от страна на мишницата има нещо като бучка. С предното кърмене/с баткото/ винаги там ми беше твърда и не е имало проблем.Сега просто много ме боли,дори изцедена.На какво се дължи и какво да правя? Масажирам,цедя,давам на детето от нея..?

Здравей, GodaiVa!

Mного добре си се сетила да кърмиш от тази гърда и да я доизцеждаш! Масажите също помагат. Много майки споделят, че топли компреси преди кърмене и хладни след кърмене също са им подействали много положително.
Добре би било да предлагаш на бебето да суче винаги първо от тази гърда, а след кърмене да я доизцеждаш, така че да не се задържа в нея чрезмерно много мляко.

Компресите от охладено зелево листо също имат добър ефект при много майки в сходна ситуация. А как е организирано кърменето при вас - на какви интервали суче детето, само кърма ли приема, или и други течности, ползва ли залъгалка?


Здравейте!Закрепих положението,но за кратко.Вчера имах работа,2 часа не се цедих и резултатът-червена,подута,с бучка гърда,разранено зърно от помпата,а мляко пуска само от едно каналче на тънка струйка.Цяла вечер компреси-не помага.Малкият на нея гърда не ми се ще да го сложа,зърното ми е ужасно разранено и ме боли.Купих Бриониа 9ch дали ще отпуши каналчето?От вчера компреси,мачкане,цедене с помпата-никакъв резултат!!
Виж целия пост
# 521
Честит Осми Март, момичета! Аз съм от Мартенки 2013, но нашият син Никола не изчака термина си и се роди на 26.02, затова бих се радвала да ме приемете при вас!
И имам въпрос към ЛЛЛ: В момента Никола е на 10 дни, какво количество кърма е нормално да изсуква? Когато кърмя не мога да засека, тъй като нямам кантар, но когато изцедя успява да изяде 50 мл.на 3 часа, това достатъчно ли е? В момента все още е с физиологична жълтеница и това го прави поспалив, отделно по съвет на педиатър давам много вода, за да се справи с жълтеницата и ме интересува дали успява добре да се нахрани, а тъй като се роди мъничък доста бързо се измаря и заспива на гърдата.

Здравей, Lucky Plam,
Количеството изцедена кърма не е показател, дали толкова точно изсуква бебето. Когато то е на гърда и суче, то стимулира образуването на мляко по-интензивно, отколкото при цеденето с помпа. На тази възраст основен показател за това, дали кърмата стига на едно изключително кърмено бебет през първите 6 седмици, се използва броя на пеленките. Лесно е за проследяване и дава бърза информация. Обичайно би следвало да има 5-6 добре напишкани пелени за еднократна употреба и поне 2-3-4 изхождания с нормална консистенция.
Един от най- добрите начини за преодоляване на физиологическата жълтеница е кърменето. Продължавай да кърмиш интензивно, като би било добре водата да е в по-малки количества, тъй като прием на голямо количество вода би могло да намали желанието за сукане и в комбинация с поспаливостта от жълтеницата, да доведе до недостатъчно и недобро наддване. Би било добре кърменията да са поне 8-12 за денонощие на интервали от 2-2-,5 часа. Бш могла да кърмиш дори и в полусънно състояние. Би могла да наблюдаваш признаците, когато бебето вече спи лек сън, а именно – несъзнателни движенията на краката, ръцете, понякога устата…Ето още няколко практични съвета:
-   Би могла да свалиш дрешките на бебето, да го расъблечеш и то да остане само по пелина. Контактът „кожа до кожа” е от значение.
-   Лекият масаж на стъпалата, смяната на пелените или извеждането навън също ще спомогнат за събуждането.
-   Смяната на позата съощо е вариант: вместо обичайната поза „люлка” може да опиташ т. нар. „футболната поза”.
Виж целия пост
# 522
Въпрос към ЛЛЛ :
Тази сутрин се събудих с болка в дясната гърда.Дадох на бебо да суче от нея,после с помпата,докато спря да пуска.Не е твърда,само отстрани от страна на мишницата има нещо като бучка. С предното кърмене/с баткото/ винаги там ми беше твърда и не е имало проблем.Сега просто много ме боли,дори изцедена.На какво се дължи и какво да правя? Масажирам,цедя,давам на детето от нея..?

Здравей, GodaiVa!

Mного добре си се сетила да кърмиш от тази гърда и да я доизцеждаш! Масажите също помагат. Много майки споделят, че топли компреси преди кърмене и хладни след кърмене също са им подействали много положително.
Добре би било да предлагаш на бебето да суче винаги първо от тази гърда, а след кърмене да я доизцеждаш, така че да не се задържа в нея чрезмерно много мляко.

Компресите от охладено зелево листо също имат добър ефект при много майки в сходна ситуация. А как е организирано кърменето при вас - на какви интервали суче детето, само кърма ли приема, или и други течности, ползва ли залъгалка?


Здравейте!Закрепих положението,но за кратко.Вчера имах работа,2 часа не се цедих и резултатът-червена,подута,с бучка гърда,разранено зърно от помпата,а мляко пуска само от едно каналче на тънка струйка.Цяла вечер компреси-не помага.Малкият на нея гърда не ми се ще да го сложа,зърното ми е ужасно разранено и ме боли.Купих Бриониа 9ch дали ще отпуши каналчето?От вчера компреси,мачкане,цедене с помпата-никакъв резултат!!

Здравей, съжалявам, че се е получило така.
Би ли споделила, как точно е организирано кърменето при вас- даваш ли вода, залъгалка, на колко часа предлагаш гърда?
Разравянето на зърното е  най- често предизвикано от неправилно поставяне на бебето на гърда.  Би било добре да опиташ друга поза на кърмене и/или правилно позициониране на бебето.
Относно гърдата - Би могла да използваш лед за 15-20 минути между хранененията, за да се намали отоко. Може да използваш охладен компрес, натроен лед в найлонови торбички, като ги увий в тънка кърпа, за да предпазиш кожата си. Преди кърмене/изцеждане опитай с топъл душ, или да потопиш гърдите в купа с топла вода. След това първо се опитай да изцедиш. Използвай и нежен масаж от основата на гърдите към зърното с кръгови движения. Не подценявай и студените сурови зелеви листа. Може да ги набодеш с вилица, да ги носиш в сутиена и като повехнат да ги сменяш. Използвайки само, докато отока спадне, тъй като дългата им употреба би могла да доведе до намаляване на количеството кърма.
В случай, че няма положителен резултат и вдигнеш температура, би било добре да се посъветваш с лекар. При всички случай обаче е добре да продължаваш да кърмиш и/или цедиш често и то от засегната страна. Като вариант ти предлагам да се свържеш и по националния телефон с лидер на ЛЛЛ и ако е възможно да те посети представител на място - тел. 0888 555 385.  bouquet
Виж целия пост
# 523
 Въпрос към ЛЛЛ: имаме си млечница, предполагам че е от голямата доза антибиотици след секциото но кажете моля какво да правя.мажа я с фунгостатин (може ли да ми обядните как по точно да го мажа, по езичето да го мажа ли или само по отстрани на устната кухина, тя с посмуква по малко защото е много течен,а опасно ли е като поглъща от него- предполагам не, но да си питам) и доки ми каза да й изчистя езичето с една марля с малко мед и сода. Също така опасно ли е това и колко, и възможно ли е и аз да съм заразена и ако да как да разбера дали съм и какво да правя за да се излекувам или предпазя.Защото все пак ако гърдите ми са заразени нея и да я излекувам няма смисъл. Извинявам се за лошо зададения въпрос.Благодаря
Виж целия пост
# 524
Нещо темичката започна да замира. Сигурно всички са заети с бебенцата Simple Smile

Да питам все пак - трябва ли да ходя за нещо до общината преди да излезе ЕГНто, защото то е чак като бебето стане на 1м.?  newsm78 Мисля си да го съчетая с ходенето за еднократната помощ при раждане, ама тя пък дали имаше срок? Да не би да е късно като отида след месец? Rolling Eyes


Ние направихме първа разходка на 8 дена за 1,5часа Simple Smile Хич не му беше много и дори му стана жега, та се наложи да развивам малко  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия