Пролет иде, слънце грее - декемврийче пак щурее -22

  • 64 498
  • 756
# 390
sisonder, Честит Рожден Ден! Бъди здрава и от късмет да не се отървеш!  bouquet
Да се включа и аз в отчета за варицелата. Първо я изкара баткото, две седмици след това и малката. При него беше учудващо леко - няколко пъпчици и никаква температура. При нея обаче нещата минаха доста по-тежко - много, ама много пъпки и температура 39 градуса 2 дни. Сега вече сме добре (Слава Богу). Мажа я с Контракттубекс и се надявам да няма белези. Чувала бях че при деца с по-светла кожа по-лесно минава варицелата. При нас се получи точно така - Ванко е с много бяла кожа, а тя е по-матова. Та така... От понеделник вече съм на работа, че един месец си изкарах у дома с тази шарка. Crazy Хубавото в цялата работа е че заради обрива махнахме памперса  - просто я дразнеше и от две седмици сме без памперс! Laughing За бибата не мога да се похваля - само за заспиване е , но си я търси.
Бързо оздравяване на всички болни дечица! Hug
Виж целия пост
# 391
sisonder, Честит рожден ден!   bouquet  bouquet  bouquet
Добра, дано децата са оздравяли вече  Praynig Praynig Praynig Щом имаш възможност да ги гледаш в къщи, по - добре отколкото да са постоянно болни  Peace

И Малена изкара вируса два пъти, през една седмица. При нас мина сравнително лека, без Т само с кашлица, зачервено гърло и сополи. От понеделник е на градинка  Simple Smile

Моето лапе е станало много инато, направо на моменти не мога да я позная. Прави каквото си науми, ако й кажа да не го прави, отговора е "Няма пък, искам правя!"  Shocked и си продължава. Приспиването вече е АД - на моменти ме изкарва тотално от нерви. Прави всичко на инат, знае кое ще ме ядоса и точно това измисля и ме гледа с една самодоволна физиономия  ooooh! Пробван да не й обръщам внимание, за да не постигне целта си да ме ядоса, пробвах да я наказвам, няма ефект. Вчера наобед не искаше да заспива и я наказах, ами тя с такъв кеф застана в ъгъла, ухилена до ушите, после й казах да идва да ляга, а тя ми вика, че искала да стои наказана  #Crazy Голямо шоу!
Виж целия пост
# 392
Здравейте,хубаво време и няма никой.Дона става направо опасна.Започва да се отпуска и да посяга по скоро бута,едно друго дете,а аз не знам как да реагирам,защото преди постояно я буташе и удряше,но е по малък,пък и с майка му сме приятелки,а вчера тя го бутна,без той нищо да и прави.Скарах и се,хем искам да умее да се защитава,но да не е агресивна.Тя до сега не го е правила винаги е много внимателна с другите деца,пази по малките да не ги бутне без да иска.Според мен и е писнало от него,но да го удари когато и той я удря.Както и да е,ще има такива моменти,ще се учим.
Виж целия пост
# 393
Добро утро!
На всички болни дечица да се оправятт бързо и безпроблемно пожелавам  Praynig Peace
Ние най-накрая ликвидирахме кашлицата - два месеца, що сиропи се изпиха  ooooh!
Излизаме навън по разходки, на люлки, до кухнята за супата и горе-долу времето минава сравнително разнообразно. Мога да кажа, че е послушен даже. Все още не е стартирал електронния регистър за кандидатстване за градина и не знам как ще се решават нещата във времето...мога да го пусна сега от май на ясли, но все още се чудя...
 Hug за всички  Heart Eyes
Виж целия пост
# 394
Здравейте момичета!

Дано всички дечица с шарка да са по-добре вече,пък и болничките!Ние още си точим чат пат сополче,вчера исках да я водим до неото да я чуе,от време на време се прокашля като храчка да има.Тя каза,че няма смисъл,да си промивам носа със солени капки,вечер ако се запушва Низита кремчето и нищо друго.Било кътниците и това е!Дано е така,че вече 10 дни не минават,ту има, ту няма,и си ме е страх да не отиде надолу.

Иначе мислим за 4 дни да отскочим най-после до селото ни,половинката може да си вземе 1 ден и така от четвъртък до неделя!Надявам се да сме добре и да идем,че много ми е мъчно.А тя само говори за село,гледа снимки от лятото.Пита ги по телефона Как е Мая(магарето),Как е Кучето Мечо?Simple SmileМисля си че много ще й хареса да е пак там.Само дето как ще стигнем не ми се мисли.Вчера да вземем баба ми от гарата..натам ОК...и на връщане вече се размрънква..а е на 10 мин ooooh!За седене в стол..абсурд...Чудя се с влак да идем...Не знам вече с тая кола..И само повтаря било Гадно...

Цвети,пак е добре,че баща му чете:)При нас и това не се приема.А нощем как е взела да ми скача на врата буквално JoyПробуди се,хвърля се отгоре ми,хваща ме за ушите и пак заспива..а аз не мога да дишам:)Как е малката госпожица?Рита ли вече?Спомням си към 5-ти месец май усещах вече движения:)

Приятен ден на всички!
Виж целия пост
# 395
Привет момечета от мен и Вики,отдавна не съм писала в темата,но сега реших да искам мнение за Аугментин SR,от вчера го пием,че сме болнички със страшна кашлица,та чета листовката ,че придизвиква диария и съм се запасила със прахчета и пробиотик-да давам ли всеки ден със приема на антибиотик ентерол и линекс??много се притеснявам да няма странични реакции-Вики е пила друг път аугментин ,но в по-слабата концентрация-този е по-силен и по-скъп и е на 12 часа!!!Ако сте пили този антибиотик,моля пишете ми,защото в нета ненамирам много мнения,благодаря предварително!!!!

Виж целия пост
# 396
Николинко,дано бързо се оправи Вики!Знам от неото ни,че се взема всеки ден с АБ ,тя препоръчва Линекса.ние веднъж досега сме пили АБ,точно Аугментин,но май по-слабия.Беше миналата година за една бактерия в пишкото,нещо се беше замърсила явно с пампито, докато беше още.Тогава се оправи бързо и Слава Богу не се наложи друг курс. PraynigДано няма никакъв проблем!Давай си пробиотика,знаеш иначе,кисело млекце,давай й повече витаминки..фрешчета,зеленчуци,чайчета с мед,вода много,знам че е важно да пишкат и да изкарват отровите така. Hug
Виж целия пост
# 397
Привет момечета от мен и Вики,отдавна не съм писала в темата,но сега реших да искам мнение за Аугментин SR,от вчера го пием,че сме болнички със страшна кашлица,та чета листовката ,че придизвиква диария и съм се запасила със прахчета и пробиотик-да давам ли всеки ден със приема на антибиотик ентерол и линекс??много се притеснявам да няма странични реакции-Вики е пила друг път аугментин ,но в по-слабата концентрация-този е по-силен и по-скъп и е на 12 часа!!!Ако сте пили този антибиотик,моля пишете ми,защото в нета ненамирам много мнения,благодаря предварително!!!!
Аугументина е доста силен и тежък АБ, но щом сте го започнали си го изкарайте. Доста типично е разхлабването на стомаха, но ако не е пълна диария не се притеснявай. Ще мине и със и без пробиотици. Ентерола също е пробиотик, така че може да не ги застъпваш с линекса.
Относно кашлицата нашата педиатърка каза никакъв мед и никакъв чай от цвят (лайка например). По принцип и чай и мед са полезни, но при кашлица алергизирали и ставало по-тежко. Аз също забелязах, че от меда, който давах педантично в началото ситуацията рязко се влошаваше.
Виж целия пост
# 398
здравейте,

При нас засега всичко е наред. А бебка рита и се мята от няколко седмици. Вчера ходих на фетална ехокардиография и се видя че има два дефекта на стената между двете камери и сега съм малко на тръни, тъй като в 32 седмица съм на контролен преглед и ми е притеснено. Според д-р Велковски всичко щяло да се оправи, но ...

По принцип с антибиотика е безсмислено да се пие пробиотик, защото той избива всички бактерии. Но виж след като приключите задължително трябва да се приема.

Добра, как сте вие? Има ли някакъв ефект от хомеопатичното лечение?
Виж целия пост
# 399
Цвети не се притеснявай. И ние водихме Криси като беше малък на ехокардиография и там разбрах че сърчицето се доуформя и след като се роди бебенцето, защото за Криси ми бяха казали че леките дефекти ( в смисъл ако не е нещо наистина сериозно) се израстват с възрастта. Ще се оправят нещата..

Момичета, днес заключват профилите с ИСОДГ за първо класиране. Ако правите последни промени сега е момента.
Виж целия пост
# 400
здравейте,

При нас засега всичко е наред. А бебка рита и се мята от няколко седмици. Вчера ходих на фетална ехокардиография и се видя че има два дефекта на стената между двете камери и сега съм малко на тръни, тъй като в 32 седмица съм на контролен преглед и ми е притеснено. Според д-р Велковски всичко щяло да се оправи, но ...

По принцип с антибиотика е безсмислено да се пие пробиотик, защото той избива всички бактерии. Но виж след като приключите задължително трябва да се приема.

Добра, как сте вие? Има ли някакъв ефект от хомеопатичното лечение?

Цвети запиши си час при д-р Велковски в 3та градска, само там са достатъчно компетентни в пренаталната диагностика на сърдечните малформации.
Виж целия пост
# 401
Бебеш, това и ще направя.
Виж целия пост
# 402
Цвети, от все сърце ти пожелавам с бебка всичко да е наред и да няма никакви проблеми  Praynig Hug Praynig
Добра, как са децата? Оздравяха ли?
Ники, и твоята сладурана бързо да се оправя  Hug

Малена днес се прибра нахапана по едната буза, толкова зверски, че са се отбелязали всички зъби на детето което я е охапало. Лелята сто пъти ми се извини, направо трепереше от притеснение. Казва, че детето било агресивно, щели да говорят с родителите. На мен ми е много притеснено, защото се чувствах спокойна когато я пращам на ясли, а сега вече ме е страх да не и налети пак това хлапе. Утре ще поговоря по - сериозно с лелите, да предприемат някакви мерки, това повече да не се случва  #Cussing out
Виж целия пост
# 403
plams мерси,ние сме добре,от нач.на седмицата ходи на ясла отново,дори вчера плака като я взимах,не искала да тръгва,аз я обуя,тя се събуе..Много ми я хвалят всеки път колко кротка била,не ставала да играе,докато лелките не и кажели да стане да играе,много пее,страшно много приказва,пита..
В понеделник в яслата ще има куклен театър Simple Smile
Вече започна приема на новите дечица и има нови другарчета.
Виж целия пост
# 404
Момичета, дано всички болни дечица вече да са по-добре! Ние също сме в добро състояние, още имат хрема и прокашлят, но нищо стряскащо. Като гледам по улиците  повечето деца кашлят дори повече от нас.
Цвети, дано с малката буболечка всичко да е наред! И на Гоше му гледаха някакви дребни отклонения в сърцето, но в тази гестационна възраст нещата още са в развитие.
И нещо свързано с хубавото време и разходките по паркове. В Хиполенд има 15% намаление на колелета до 30 април. Ние имаме 12" от каката, но не му стигат краката да го бута нито силите да върти педали. Ще търся 10" безпедално или скутер. Много налита на скутера на кака си, но и той е за по-големи деца, метален, тежък. Багажникът ми е задръстен от колелета, триколки и т.н. Дори до съседния двор, който е на 500м ходя с колата, защото иначе не мога да завлека инвентара  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия