Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се процедира в болниците с информираното съгласие - документа, който се попълва при приемане?
Какви са обичаите при изписване в България?
Как да разграничим водите от тапата?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се процедира в болниците с информираното съгласие - документа, който се попълва при приемане?
При приемането в болница за раждане ще ви бъде поискано да попълните формуляр за информирано съгласие. Този документ потвърждава вашето съгласие за медицински процедури по време на раждането, като например прилагане на анестетици, използване на окситоцин и други интервенции. Медицинският персонал обсъжда с вас възможните процедури и рискове преди получаване на вашето съгласие.
-
Какви са обичаите при изписване в България?
При изписване в България се набляга на посещенията на роднини и близки. Обикновено се очаква близките да посетят болницата, да видят бебето и да се почерпят символично. След това майката и бебето се връщат у дома, където посещенията продължават, но са ограничени, за да осигурят спокойствие и време за адаптация на новото семейство.
-
Как да разграничим водите от тапата?
-
Какви са очакванията и ритуалите при изписване от болница и у дома?
-
Какви са очакванията и ритуалите при изписването от болницата?

При нас такова нещо не продават . Всъщност продават едни малки капсулки 5мл. или 10мл. с физ. разтвор на Отривин за почистване на носа , но цената е безумна за такова малко количество. И ако трябва да чистя с него и очичките и носа и други части на тялото

и аз влязох, та до 5 часа- супер и въпреки всичко бебчо си стой на топло и му е добре явно.....
а аз умирам от смях.
Плацентата е готова,води и ние си имаме достатъчно,а на бебо му е добре.Утре ми изтича направлението за прием в болницата и ще ходим за ново.......
само ще си чакам да родя....


Устисках до сутринта. В 7ч. един по един станахме всички. Казах на ММ, че днес ще е Денят и да вземе да отиде на работа (която е на 5 мин. от вкъщи) с колата. Аз сложих на децата да закусват. Хапнаха, облякох си, заведох ги на градина, което пък е точно срещу работата на ММ, и отидах при него. Седяхме там сигурно повече от час и се хилихме с разни приятели. Помеждудругото си засичах и контракциите, които вече бяха станали на 5-6 мин.