"Обичам" Топлофикация 2

  • 190 896
  • 2 156
# 180
Още не е прието, да не бързаме да се вълнуваме излишно. Simple Smile Съществува и възможността да не приемат предложения проект за наредба. Явно не са казали кога ще се гласува, иначе все нещо щяхме да намерим в нета или да чуе и някой друг.
Виж целия пост
# 181
Готви се някаква нова наредба в икономическото министерство - на разкачени радиатори трябва да има работещи топломери, иначе ще се начислява на пълна мощност. Това се отнасяло за апартаменти намиращи се в блокове с работещо парно. Който има от старите топломери, закачен на разкачен радиатор, също ще бъде начисляван на мах.
Разгеле, да го приемат по-бързо и да спрем да плащаме топлото на крадливите съседи.
Писна ми вече 11 г, като пуснат парното и да се започне чукане и тропане, смяна на радиатори и слагане на капачки по вертикалните тръби. Аман от едни и същи измекяри, топлещи се на наш гръб. И по мои наблюдения повечето са настанени в общински жилища с нисък, държавен наем. Уж безимотни, соц. слаби, а мъкнат по 5 торби провизии от хипермаркета. Ама парното да е без пари, защото ние сме тарикати. Простаците да плащат и нашето.
Виж целия пост
# 182
Това пък е най-лесното - 2 комплекта радиатори - едни официални с топломери, и едни резеврни без, които се закачват през сезона.
Единственото, което според мен ще работи е да се следят с термокамера и да се влиза с полиция в имотите, в които е заявено, че не се ползва, а уредите показват, че има закачен.
Виж целия пост
# 183
А термокамерата дали няма да отчете затопляне с друг отоплителен уред?
Иначе влизането с полиция ми е мечта, но няма правителство и парламент които да го узаконят.
Другата седмица ще сменяме топломерите, към Небо сме. Преди смяната ще мине комисия и ще пломбират от двете страни радиаторите с втори кран. Нали си слагат някакви уж за обезвъздушаване, а после източват от там радиаторите и слагат нови. Предчувствам скандалите и крясъците в блока. Или пък измекярите просто няма да отворят.
Ще докадвам след събитието.

Виж целия пост
# 184
Опитайте да си преместите новия вид уреди, които са с дистанцинно, да видите какво ще ви се случи  Joy .

При нас взехме решение, произволна комисия влиза в съмнителните обекти и проверява. Като други пък могат да се организират да влязат в комисията и така.
Виж целия пост
# 185

При нас взехме решение, произволна комисия влиза в съмнителните обекти и проверява.
и като не намерят нищо нередно?
при нас това беше преди време.
имащите радиатори минаваха като си решат през нямащите, при нас идваха в 23 часа, пуснах ги, разгледаха и си тръгнаха.
никъде не намериха крадци, проблемите са на друго място.
Виж целия пост
# 186
При нас като цяло нма кражби, сметките излизали. Не че не плащаме по 300 и повече лева зимата.
Виж целия пост
# 187
А термокамерата дали няма да отчете затопляне с друг отоплителен уред?
Точно това прави термокамерата - отчита другаде най-горещата точка в стаята, да речем климатик.
Виж целия пост
# 188
Имало и  възможност и за безплатно подово отопление през топлата вода. Включвали се преди водомера и останалите хора от блока се чудели защо плащат много за затопляне на водата.
Или пък сметките не са високи, а доходите ни са ниски....
Виж целия пост
# 189

имащите радиатори минаваха като си решат през нямащите, при нас идваха в 23 часа, пуснах ги, разгледаха и си тръгнаха.
никъде не намериха крадци, проблемите са на друго място.
я пак - в 23 часа - как па не.
и къде са проблемите ако не е тайна.
Виж целия пост
# 190
Аз днес , на няколко места попадам на следният текст :
 За разлика от преди, когато за да може абонатът да си отпише дълг от над 3 години, трябваше да мине задължително през съда, сега дружеството е сменило тактиката.

Отписването на стари борчове вече става само срещу молба, като преди да опрости задълженията, топлофикацията прави проверка. Тя установява дали няма сключени споразумения за разсрочено плащане или пък дали не е заведено дело, тъй като и в двата случая давността спира да тече.


Някой има ли представа дали това е така?
Виж целия пост
# 191
Мои близки доста са заборчняли и плащат помалко и не ги закачат, имам други с 400 лв борч и съд и са платили над 2000 лв. Тези с 400-те са си спряли и топлата вода дори.
Виж целия пост
# 192
Записвам се и аз тук, днес в Топлофикация Изток ми обясниха че последните етажи са прецакани защото имали по-висок брой ребра (които разбира се не топлят), но пък се отчитат. Та ще подавам молба за отказ. Писна ми. 400 лв за тристаен платихме  януари и февруари(не общо а поотделно по 400), с изключени кухня и баня.
Виж целия пост
# 193
Записвам се и аз тук, днес в Топлофикация Изток ми обясниха че последните етажи са прецакани защото имали по-висок брой ребра (които разбира се не топлят), но пък се отчитат. Та ще подавам молба за отказ. Писна ми. 400 лв за тристаен платихме  януари и февруари(не общо а поотделно по 400), с изключени кухня и баня.

не се записвайте а започвайте да подработвате съседите за отказ.
67 % от Ид.Ч са достатъчни
Виж целия пост
# 194
Записвам се и аз тук, днес в Топлофикация Изток ми обясниха че последните етажи са прецакани защото имали по-висок брой ребра (които разбира се не топлят), но пък се отчитат. Та ще подавам молба за отказ. Писна ми. 400 лв за тристаен платихме  януари и февруари(не общо а поотделно по 400), с изключени кухня и баня.

не се записвайте а започвайте да подработвате съседите за отказ.
67 % от Ид.Ч са достатъчни
Пробвам, но за тази година няма да стане сигурно. За следващата като си видят сметките.. мисля, че сами ще искат. Малка част ползват, останалите са на минимум.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия