Априлската дружинa наближава втората година!

  • 74 172
  • 755
# 255
И ние изкарахме розеола преди 2-3 седмици, поне според мен. Доки твърдешe, че е хранителна алергия, понеже нямаше Т, но аз някъде четох, че кърмените бебета можело да я карат и без Т, заради антителата.
Виж целия пост
# 256
Мерси за съветите, за сега пробвах диета, той почти нищо не иска да яде и без това, май наистина е от зъбите даже преди малко му дадох малко нурофен сироп защото явно го болеше а беше много изморен, сега спи спокойно.
И ние имаме от известно време ситни пъпчици по крачета, също се бяха появили над памперса на гръбчето. Тези по крачетата като че ли още си ги има, но не се виждат по скоро се усещат на пипане, на гръбчето минаха бързо намазах ги с крем Здраве. Мисля че може би е от пясъчниците, но сега вече не ходим а още си се усещат, може просто да не са минали още не знам.
Виж целия пост
# 257
Христос Воскресе!!! easter easter Бъдете здрави!

По обед се върнахме от почивка и чак сега ви чета.
На нас обривът ни се махна..Не разбрах от какво е, хубаво, че мина. Simple Smile

Майчетата, които ползвате кухня - въвели ли сте прясно мляко... Rolling Eyes На мен никак не ми се иска да давам още, но май повечето кухни готвят с мляко десертите...Което значи, че на този етап няма да давам.
И да питам - търся детски фризьор в София, че много ни е пораснала косата. Laughing Намерих само един -Пъзел - някакви отзиви за там?

Хубав празник ви пожелавам!

Виж целия пост
# 258
Честит празник на всички и най-вече на именниците!
И малките сладури които са имали рожден ден тези дни да са живи и здрави !
На нас ни излязоха много малки ситни пъпчици но само по раменцата, а по потник не съм я събличала, но ще оставя тези дни без нищо да я мажа дано минат.
Приятен и слънчев ден на всички   bouquet
Виж целия пост
# 259
Честито на всички празнуващи много усмивки и здраве.

Ние бяхме с темп два дни и след това му избиха червени малки пъпчици по цялото телце ( но парво бяха бели ),не знам какво е ще го водя на лекар след час,но ако е шарка някои знаели какво се прави?
                            Лек ден
Виж целия пост
# 260
 oktavia_be,  Eli-i-Djodji,
 Какво става? Оправиха ли се децата?
На Ева и избива зъб....от два дни е мнооооого нервна.


Виж целия пост
# 261
Не,исписахъни някакъв крем мажа го но няма подобрение,лоша работа.
честито ново зъбче на вас.
Виж целия пост
# 262
Во истина воскресе!
Бъдете здрави, и много много щастливи!

Ние също се поразходихме извън София за празниците, бяхме в Сапарева баня, и се върнахме с варицела. Каката се разболя тъкмо на Великден, което за мен не беше неочаквано, защото почти всички деца в нейната група в детската градина си минаха реда. Сега, след 2-3 седмици чакам и малкия да се ошари като великденско яйце Simple Smile

Fous De La Mer, защо не искаш да даваш прясно мляко? Има някакви проблеми или обремененост? Аз вече съм давала мляко, но не да пие (така не знам дали изобщо ще дам), а в десерти, сосове, заливки и т.н.

По въпроса ти за детски фризьор имам мнение точно за Пъзел. Там подстригвам каката още от бебе, а преди месец и малчо там му направиха първата прическа. Определено съм доволна, имат подход към децата и дори и да не се получи много добра прическа (ако много реве или шава детето) се стараят много, а и подстригват във всякакви положения на детето - право, седнало, пълзящо ....  Simple Smile
Виж целия пост
# 263
Во истина воскресе!
Бъдете здрави, и много много щастливи!

Ние също се поразходихме извън София за празниците, бяхме в Сапарева баня, и се върнахме с варицела. Каката се разболя тъкмо на Великден, което за мен не беше неочаквано, защото почти всички деца в нейната група в детската градина си минаха реда. Сега, след 2-3 седмици чакам и малкия да се ошари като великденско яйце Simple Smile

Fous De La Mer, защо не искаш да даваш прясно мляко? Има някакви проблеми или обремененост? Аз вече съм давала мляко, но не да пие (така не знам дали изобщо ще дам), а в десерти, сосове, заливки и т.н.

По въпроса ти за детски фризьор имам мнение точно за Пъзел. Там подстригвам каката още от бебе, а преди месец и малчо там му направиха първата прическа. Определено съм доволна, имат подход към децата и дори и да не се получи много добра прическа (ако много реве или шава детето) се стараят много, а и подстригват във всякакви положения на детето - право, седнало, пълзящо ....  Simple Smile

Mia66, бързо да се оправя малчо! Hug

Много ти благодаря за мнението за Пъзел - ще се обадя още утре да запазя час! Аз искам само малко да го пооформят и бретончето да му подрежат, че му влиза в очите. Иначе ми е много сладък така с много коса. Heart Eyes
За прясното мляко - не, нямаме обремененост. Не знам защо ми се е набило в главата (от четене във форума ли Rolling Eyes), че повечето майки отлагат колкото е възможно даването на прясно мляко...Не съм фанатичка и по принцип избягвам да съм крайна по каквито и да било теми. Просто искам да съм информирана. Днес и от детската кухня ми казаха, че щом малчо е вече на годинка, спокойно мога да му въведа млякото точно както пишеш- в кремчета и десерти! Grinning Окуражи ме, ще опитам!  Hug

Ииии един голям проблем, даже сигурно ще пусна отделна тема някъде във форума - малчо ужасно ме хапе!!! И изглежда така, сякаш е израз на любов. Основно мен хапе и се смее...много му е забавно. Аз го целувам, той ми връща с яка захапка, чак дърпа. Confused Кажете как се отучва бебе от това...Не ми е, че мен ме боли, но като тръгне на ясла, децата ще бягат от него, ако хапе така. Sad Crazy
Виж целия пост
# 264

Ииии един голям проблем, даже сигурно ще пусна отделна тема някъде във форума - малчо ужасно ме хапе!!! И изглежда така, сякаш е израз на любов. Основно мен хапе и се смее...много му е забавно. Аз го целувам, той ми връща с яка захапка, чак дърпа. Confused Кажете как се отучва бебе от това...Не ми е, че мен ме боли, но като тръгне на ясла, децата ще бягат от него, ако хапе така. Sad Crazy

И ние сме с този проблем. Тони ме хапе предимно като го кърмя, аз изписквам от болка, а той го приме като игра и му е много забавно. И продължава. Аз ще изтърпя, но се притеснявам да не ухапе някое детенце навън. Баткото като беше малък така го ухапа друго дете и много плака, а майката не знаеше какво да направи.

Дете на моя приятелка пак така беше ухапано от друго дете. Били при лекарката и тя казала, че трябва да се направи ваксина против тетанус Rolling Eyes
Виж целия пост
# 265
Малеее, какви са тези хапещи овнета.. не бива да са лъвчета Simple Smile.. и мойто как хапе - до синьо ooooh!, а за бонус и щипе.. най-готино става като не съм му рязала нокътчетата
Наистина, най-нелепото е, че го прави от обич  Shocked.. и не може да разбере защо не ни харесва Crazy

За продуктите в млечната кухня и аз съм много предубедена, ама взимам.. все пак е улеснение, пък и Мариян я харесва. Десертите са винаги с прясно мляко, давала съм му още преди годинката - не е имало проблем, но в последно време нещо не го кефят.. те са главно нишестета, кисели, мляко с ориз, грис.. та да не се хвърлят аз ги хапвам Grinning

Като ви чета, повечето съобщавате за обриви.. сигурно сега ще се наложи да изчакате ваксините на 1г. и 1мес.? Ние имаме час за 22.05, мисля я отсега.. казват, че е от трудно понасящите се Sad
Виж целия пост
# 266
Ох и на мен вече ми е болна тема това с хапането....и двамата с татко му сме в синини, и той го прави от любов и за майтап и се смее. Някъде някои даде добър съвет да стискаме зъби и да не пищим че така му е още по забавно, и да го игнорираме за момент.(много ми е трудно да не викам защото стиска и дърпа много силно и ужасно боли) Ние вече имахме инцидент с едно по голямо приятелско момиченце което ухапа, бяхме у тях на гости и така се разлудяха че, започна да хапе както ме хапе мен, ужас! Хапя го и аз да му покажа че боли и не е приятно а той се смее.
Ваксините също са ми много омразни, последния път забравиха да ни запишат час, и трябва да се обадя, даже се чудя дали да не се правя малко на ударена сякаш и аз съм забравила че да я отложа колкото се може Simple Smile  newsm78
Празниците бяхме с малчо и сестра ми (2г) в детски център от тези с много пързалки и лабиринти за катерене, пуснаха ни при условие че сме до тях, (още по хубаво, че и ние се попързаляхме:) голяма веселба падна Simple SmileЕто снимки :

Виж целия пост
# 267
здравейте априлки!
 И Лъчко изкара розеолата(според педиатърката ни), как разбра че не е следваксинална реакция на ваксината за шарка не можах да проумея. Все пак започна да вдига високата температура на 6тия ден от ваксината.  Уплътнихме празниците с ходене по дежурни кабинети всеки ден с нещо ново, че и 2 дена антибиотик пи, заради скапани лекари... Сега е на диета, за да му се оправи стомахчето.
oktavia_be много е красив и щастлив малкия!
Духи и Не съм къде изчезнахте?  Hug
Виж целия пост
# 268
laguna - Какъв беше вашия обрив? И ние имаме сега някакви ситни пъпчици на доста места, но няма температура.
Виж целия пост
# 269
oktavia_be ето    http://s019.radikal.ru/i634/1305/5e/f455ddbc7b43.jpg
ситен и ненатрапчив, предимно по коремчето и тук таме по лице и крайници. Както чета първо са 3-4 дена температура, а после избиват пъпките
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия