Априлската дружинa наближава втората година!

  • 74 172
  • 755
# 300
Голямо затишие пак Sad Никакви ви няма, нас на майтап ни приеха в яслата...Известно време се измъчвах да мисля варианти , накрая реших че ще питам в понеделник колко може да се отлага постъпването защото ако го дам ще е най рано като направи 2 годинки другата пролет, че есента и зимата ми се виждат по принцип неподходящи за започване на ясла заради вирусите , а и вече ви писах че ми се иска максимално дълго да си го гледам аз.
Виж целия пост
# 301
oktavia,  защо не освободите мястото тогава...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 302
Здравейте, на Ева и расте горен резец и днес е с някаква бистра хрема newsm78
Две в едно... Хем е кисела заради зъбчо, а сега и сополи Crazy
Почнах да давам Коризалия с надеждата да прекъсна процеса Praynig
Ние по цял ден сме на двора, аз си "пощя" цветята, Евка ми помага Laughing Тя се люлее постоянно, пълзи по тревата, мъчи се да ходи.
Хубаво нещо е топлото време Whistling
И аз отлагам ваксините постоянно. Тъкмо да се наканя да я заведа и хоп... я сополче, я някое болно приятелче.
Дано до края на лятото да ги сложим  Blush
Виж целия пост
# 303
Fous De La Mer - По принцип като не се запишем мястото го дават на резервата, а ако се споразумеем за отложен прием, ще имат в предвид и предполагам пак ще приемат още някое детенце и без това приемат повече от колкото трябва  да са в група.
Виж целия пост
# 304
oktavia за да си запазите мястото, трябва да запишете детето в определения срок. Дали ще ходи  след това или няма да ходи, е друг въпрос. Има вариант да се договорите с директорката детето да не ходи, но да си плащате месечната такса. Така детската градина/яслата е доволна, че хем си плащате таксата, хем те гледат едно дете по-малко. Не казвам, че това е правилно и е редно, но системата го допуска. Имам позната, която записа детето си в ясла, в която то изобщо не е отиде, но това и даде допълнителни точки при класирането за детска градина.
Виж целия пост
# 305
Еми да... Във всяка ясла има по 1-2 такива деца. Така майки, като мен, са принудени или да седят вкъщи и да си гледат детето, или да търсят алтернативата на частните ясли...  Confused
Моят син е явно без късмет. Сега на последното класиране бяха 5 деца с еднакви точки, а местата бяха 4. Е познайте кой не влезе?  Close
Виж целия пост
# 306
Съжалявам за тези които нямат късмет, но от части не е въпрос само на късмет, с тези точки сме защото и двамата работим, цял живот внасям социални осигуровки и чувствам че ми се полага място в яслата. А друг е въпроса че някои измислил тази система с прием само септември месец, няма да го пусна само защото системата ми го налага а само ако съм сигурна че това е правилното решение. Освен това, не мисля че е неразбираемо че се опитвам да му подсигуря място когато ми изтече отпуска от втората година който ми е до март месец до година.Все пак трябва да мисля за себе си и детето си на първо място, и сега едвам свързваме двата края, не мисля че е твърде егоистично че планирам как да преживяваме след мизерните 240 лв, които ни крепят сега.
Виж целия пост
# 307
И ние сме от тези без късмет -  не ни приеха и на второ класиране,  с 8,1 точки сме. И ние работим откакто се помним,  аз още докато бях студентка започнах да работя по специалността си.  WinkВече мисля харесахме една частна ясла,  това е докато ни приемат в държавна... Някой ден.
И аз на мястото на oktavia сигурно бих постъпила така,  разбирам родителите,  които го правят. И те не са толкова "виновни",  колкото системата,  която допуска вякакви подобни неща.  Но за това си има отделна тема,  а и въпросът е сложен.  Няма нужда да си разваляме темичката сега.  Hug

Моят дребчо ходи вече малко по-уверено,  но е още като пате,  а и не издържа дълго.  Laughing

Хайде хубав ден на всички! Ние вече сме навън и спиииим!  Grinning
Виж целия пост
# 308
Здравейте, аз съм в шаш и паника.
Ева пусна сама радио, като го усили до край и беше точно до тон колоните Tired
Чудя се да я водя ли на док?! Дали може да и е станало нещо....само секунда седя там, веднага я махнах, но все пак newsm78
Много се разплака, но от страх, като я гушнах веднага млъкна.
Ужасно се притесних. Дано нищо да и няма Praynig
Виж целия пост
# 309
Здрвейте!
fisholina Не се тревожи, те тъпънчетата не се пукат толкова лесно, само се е уплашила навярно, колко ще има да седи отпред до колоните по концерти... да ти е жива и здрава Simple Smile, а как ти завиждам за градината  Rolling Eyes
Аз влезнах в 9-ти месец. Мъжа ми, който скоро щях да пускам през балкона #2gunfire се оказа, че си мислел, че има още 2 месеца до раждането Thinkingи затова все ми разправял, че има време за ремонта. Та сега слезна на земята и разбутахме цялата къща. Вчера дойдоха и приятели да помагат да се боядисва. Ако знаете какво чудо е да се прави ремонт в момента, мани, мани. Знаете Малчовците какви са любопитковци в момента. Важното е, че се действа. Силвето милото малко се е поошашкало с това "Не тук", "Не там" и размъкването й къде ли не зада не е вкъщи докато се работи, но забравя бързо. Започна много да се закача. Научи се да гъделичка и все издебва момента да речем някой да се е качил на стол, да закача пердета, надигнат на пръсти и тя с малките ръчички отива дая го гъделичка и много се забавлява:)
Виж целия пост
# 310
И ние работим и си внасяме осигуровките прилежно. И именно, че със заплатата на мъжа ми и тези 240 лв. не можем да осигурим нормален живот на семейството, искам да го пусна на ясла от септември, не че не искам да си гледам детето. И какво се получава накрая. Трябва да го пусна на частна ясла, където таксата е колкото, че и повече дори от заплатата ми? А някои, за когото ножа не е опрял до кокала записва детето си на ясла само за да пази място... еми тъпо е....  Close
Виж целия пост
# 311
Хора не сте ме разбрали правилно, какво значи записвам го за да пазя място няма такова нещо, днес отидох и питах как стоят нещата казаха ми че срока за постъпване е декември, горе долу ме устройва и ще нося документи, това си е по закон.Казах ви че ще отида да питам колко може да се отложи постъпването и веднага всеки си мисля че пак някаква "далавера" става на техен гръб. Точките са ни 8.2, като са ни изтеглили от 50 деца. И все пак и вие сте на същия хал (с майчинство до април) и разбирате че искам да го гледам възможно най-дълго аз, дори на прага на мизерията с 240-те въпросни лева.Но след това няма на къде! Нямаме баби, нито спестени пари, ако има някой от нас работа още  до тогава изобщо пак няма да ни оправи до никъде. Всеки му е лесно да гледа в чуждата паница, и никой не се радва на чуждия късмет веднага да го смачкаме.... (Аз пък работя преди да стана пълнолетна, и по време на следването си ако ще си ги мерим Simple Smile
Иначе ни мъчат тия пусти зъби, сега ни расте от горе трети от не знам кога.....
Виж целия пост
# 312
Хора, хайде по-ведро! Наистина си е късмет! Hug

Аз вече в тази жега съм на вълна "мореее" Heart Eyes Обаче сме решили да избегнем големия гъч и да ходим септември! Как ще дочакам, не знам! Crazy Моля, тези от вас с повече опит да споделят къде по нашето море има чист плаж и е нормално откъм потоци хора. Да не е супер отцепено, до да не е и пренаселено. Grinning
Fisholina, как сте? Ходихте ли на лекар? Как е Евка? Hug Вярвам, че всичко е наред и сте минали само с уплахата!
Елена, много сладко това за гъделичкането Heart Eyes Мен пък малкият само ме хапе от обич ли - не знам. Crazy Не знам и как да го отуча...За сега само повтарям, че не може така...да видим...
Виж целия пост
# 313
Fous De La Mer Миналата година ходихме за първи път на Шкорпиловци. Не бях стъпвала на юг от Варна от години, ама с бебе на 4 месеца решихме, че не става на Камен бряг, както и да е. Много ми хареса. Един комплекс с хотел и бунгала (ние бяхме в бунгало). http://www.jordash2002.com/

Октавия просто ще пусне детето 4-5 месеца по- късно, защото се страхува от болести, какво толкова ?! А маха. Я по- ведро. И ние не се класирахме. Сега ще имам да гледам тамън проходило и новородено, ама такъв ни бил късмета. За пари да не говорим- на Силвето половината ми ги съкращават, та от 240 лева на 120, мани.
Виж целия пост
# 314
Добро утро, момичета! Hug Hug Hug.... само не се дразнете, че пак ще вземе да побегне някой от и без това оределите ни редици Peace....
Явно е, че на никой не е лесно на днешно време... тъжно е, че не се мисли за най-важния ресурс на държавата - нейните деца.. ама такъв ни бил късмета, трябва да се оцелява някакси.. аз освен, че паднах на 240лв, имам и кредит 150лв, та картинката е.... #Crazy
От вчера се ядосвам, че и детските не превеждат, дано днес да ги пуснат, че до 25-ти с тях трябва да карам Confused

А днес трябваше да сме на ваксина, но вчера се обадих да ни я отложат, че Мариян от няколко дни ака по 3-4пъти на ден... не разбрах от какво е,няма други симптоми..., сложих го на диета, пък да видим..
Кърмата съвсем ми намаля, до капки съм я докарала вече.. по-рано имах поне за нощните събуждания.. чудя се какво да правя, една приятелка ми каза, че имало хапче за спиране на кърмата.. но аз не съм сигурна, че съм готова да скъсаме тази връзка Thinking..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия