Априлската дружинa наближава втората година!

  • 74 172
  • 755
# 330
fisholina - мога да те разбира,но не бива толкова да се тревожиш , нали педи ще прегледа малката кукла  Laughing

Нашата ваксина я бихме на втория ден след годинката,и може да ви прозвучи нелепо но допреди да го боцкаме беше все болен с всички ек-стри,след тая ваксина е добре само кихавица има като се прохлади,може да е съвпадение но при нас се получи така и дано така да продължим  Hug
Виж целия пост
# 331
Момичета, има ли такива от вас, които да са получили прословутите 50 лв. за отглеждане на дете от 1 до 2 год.? Питах в темата за "детските" и май трябва да взема, ама нищо не съм получила Rolling Eyes

По 50 лв. ще получат само жените, които от 1 януари до 12 април т.г. са получили обезщетение от НОИ за отглеждане на дете между 1 и 2 г.

Тони навърши 1 г. на 9 април, т.е. съм получавала такова обезщетение, макар и само 3 дни.
Виж целия пост
# 332
Надя, прословутите 50 лв. ще вземат тези, които са били в отпуск за отглеждане на дете до 2г. възраст след 12.04. .... това добре, но този отпуск започва след приключване на отпуска за бременност и раждане, който пък приключва на датата на термина, но една година по-късно.
Та, след всичките тези обяснения се оказва, че априлчетата с термин след 12.04. няма да ги огрее Sad
Виж целия пост
# 333
Аз съм преди 12.04 пък си получих редовните 35....нещо не са ми ясни тия.
Eli-i-Djodji - Със сигурност е съвпадение че сте по здрави чак такава панацея не са ваксините, а за повечето ваксини не е проблем да се бият по късно и се понасят по-лесно и с по-малко странични ефекти, някои от които ме плашат сериозно.
Иначе вчера видях в Лидъл онези активни кубчета за които си писахме по едно време бяха по 25 лв някъде...Показах ги на Ивчо но не беше много впечатлен.За по кротки деца са той на едно място трудно се спира, но сега му търся обикновени картонени кубчета да реди, защото пък както си пазаруваме по едно време го гледам спрял при консервите и подрежда ей така-
Виж целия пост
# 334
Добро утро.
Октавиа, ние получихме за РД такъв дървен куб. Ева се забавлява много с него, а аз май го харесвам още повече Laughing
И тя по принцип изобщо не е от кротките, постоянно е в движение, но той успява да и задържи вниманието дълго Simple Smile
Ако не завали ще ходим на зоопарк. Предчувствам, че на Ева ще и хареса мнооого.
Ивчо какъв е сладък с тези консервени кули Crazy Heart Eyes
Виж целия пост
# 335

По 50 лв. ще получат само жените, които от 1 януари до 12 април т.г. са получили обезщетение от НОИ за отглеждане на дете между 1 и 2 г.

Ако правилно го разбирам, трябва да си получил обезщетение до 12 април, което е различно от това детето ти да навършва 1 година до 12 април. Например, моето дете навърши 1 год. на 30 март, но обезщетението ми за април (вече за отглеждане на дете между 1 и 2г.) съм го получила в края на април, т.е. след 12 април.  newsm78 Много е объркващо.
За ваксината, ние също я отлагахме няколко пъти, но защото Яна беше с хрема. Сложихме я преди 10-ина дни, когато решихме с педиатърката, че вече е здрава. Да чукна на дърво реакция нямаше, за разлика от всичките сложени ваксини досега. Този път даже не се разрева, когато я боцнаха.
Виж целия пост
# 336
Здравейте Simple Smile
Днес беше много интересен ден за нас Crazy
Ходихме на празник по случай 24 Май. Ева беше силно впечатлена...мажоретки, първокласници, деца от детските градини, песни, танци... Беше много хубаво.
Следобед бяхме на зоопарк, а привечер гледахме абитуриенти  Crazy
Милата ми, като я сложих в легълцето на мига заспа и не е мръднала.
Виж целия пост
# 337
Здравейте!
Октавия благодаря за отговора!
Бончил бързо оздравяване! Добре, че си послушала 6-тото си чувство или каквото там...
fisholina вие направо сте преизпълнили петилетката  Grinning

Ние кубчето го взехме, това от продавалник, което беше пуснато тук в темата. Жестоко е. Силвето си го харесва много. Сега е най- зарибена с магнитчетата да играе, а се усети, че и не само за куба стават, та имам по печката и къде ли не.

Утре ни е прощапулника. Ще пиша после как е минало.
Организирах го в последния момент (вчера), че поприключваме с ремонта, а и влезнах в 9-тия месец и реших, че няма за кога да го бавя. Само не знам вчера свекърва ми сливи ли имаше в устата, че е грипава. От вчера била с Т, а вече казах на всички. Дано да е без негативни последици.
Виж целия пост
# 338
Още не сме преместили Силвето в отделна стая, но почти сме готови. Кога ще успее да се адаптира в новата стая и как ще приеме, че махаме нейното легло от при нас и живот и здраве ще сложим бебето на нейното място толкова скоро. Много ми е притесено.
Виж целия пост
# 339
Ох и на мен ми се иска да го преместим Ивчо вече, има си стая но там стоят само играчкте, преместихме и леглото в началото беше му забавно но вечерта не искаше да легне там за нищо на света. Някой ако има подобен опит моля да сподели. Не ни дава да шукнем веднага почва да мърмори. Мисля че ще се буди по-малко ако го преместим...Имам още един матрак от мобилното му легълце чудя се дали да не го оформя като допълнително легло в неговата си стая и да опитам да го привикна поне за дневния сън...
fisholina _Страшна програма Simple Smile И аз се мъча по всякакъв начин да го изморя че да спи повече,  но нощния сън му е най проблемния независимо колко щурее през деня, а дневия му е много спокоен и дълъг. Сега спрях да го приспивам сутрин чакам го да окапе че да е възможно най късно, вчера е спал от 12.30 до към 15 ч, после бяхме в борисовата и спа половин час в количката от 17.30- 18 ч. Въпреки всичко пак си легнахме към 10.30 всички заедно....не знам как да го накарам по рано, опитвам всичко вечер, но му се играе и само тича на сам на там.
Виж целия пост
# 340
Още не сме преместили Силвето в отделна стая, но почти сме готови. Кога ще успее да се адаптира в новата стая и как ще приеме, че махаме нейното легло от при нас и живот и здраве ще сложим бебето на нейното място толкова скоро. Много ми е притесено.

Споко, бързо се адаптират. Сигурно първите нощи ще ставаш по-често Simple Smile
Тя буди ли се нощем?
Ева вече повече от два месеца е сама в стаята си. Заспива сама без проблем. Понякога обаче се буди и не иска да заспи повече и я взимаме при нас на спалнята. При нас заспива.
Друг път си спи до 7-8 в нейната си стая без проблем.

Като реших да я местя първо една седмица я слагах само за дневния сън в новата стая, а нощем спеше при нас. Като посвикна, пробвахме и през нощта. Сигурно въпросната нощ се буди 20 пъти Crazy в началото не искаше и да заспива, но аз я оставях самичка на отворена врата и свикна. Може би около седмица ни отне докато започна да заспива отново сама. Да отбележа, че не е имало драми и рев. Когато нощем се разплачеше и не можеше да се успокои, просто си я взимахме при нас Wink

Има деца, които още по-бързо и лесно се адаптират, така че Успех! Hug

Октавиа, пробвай първо през деня, ще свикне детето Simple Smile
Според мен сънят към 18 ви бърка програмата. Няма ли как да издържи до 20 часа? Или поне до 19 newsm7
Евка ляга към 20 часа. Спи денем от 11 до 12:30 и после от 14 до към 15. Ивчо в колко става сутрин?
Сам ли заспива?
И на моята буболечка и се играе вечер, може да тича и до 11 сигурно, но не и давам този шанс Laughing

Чудя се кога да отказваме гадната биба и как newsm78 или поне да е само за приспиване, да не я смуче денем....
Виж целия пост
# 341
Благодаря на всички за подкрепата   Heart Eyes .. най-страшното мина, по-добре сме вече  Praynig

Обаче голям ужас изкарах - 48часа едва озаптявах температурата, по едно време не исках и да знам колко е Shocked.. като го вземех на скута си, ме изгаряше все едно съм си сложила електрическа възглавница. А разхлабването, което имаше от началото на боледуването, премина в зверска диария - чешма направо Cry.. измъчи ми се детенцето, отслабваше с часове в ръцете ми.. тази сутрин за първи път поиска да ходи, обаче залита  ooooh!

Elena_anelE, по-добре сега да я отделите Силвето, когато още не разбира много.. аз закъснях и после баткото го преживя по-трудно и драматично
fisholina, страхотно е, че сте имали такива хубави емоции и преживявания, истински празник е било за вас, супер!
oktavia_be, според мен тази висока кула от консервени кутии изисква големи умения от малки човечета като нашите.. браво на Ивчо!

А прословутите 50лв и аз не съм ги получила.. в понеделник ще ида да питам социалния работник каква е причината
Виж целия пост
# 342
fisholina Мерси за съветите ще пробвам и аз през деня първо, иначе се броят на пръсти такива случай в които заспива сам, трябва да е много уморен, или го приспивам с кърмене, или с кенгуруто, песнички, лежа с него до като заспи....Може и някакъв период да е , но пробвам всичко вечер и не ще и не ще. Иначе сега се опитвам сутрин да го слагам по късно за да не спи следобед. Сутрин обикновено става към 7 - 7.30 , с изключение на днешната, явно опитите ми за смяна на спането са го уморили повече, събуди се, но за мляко и после спа до 9 и нещо, като естествено не можах да поспя с него, след като станах до тоалетната не посмях да се върна в стаята от страх да не го събудя Simple Smile Проблема с дневния му сън е че е много дълъг и като е спал 2 часа до 12.30 няма как да го сложа преди 16....и после още два часа...Дано му намеря подходящ режим с който и ние да сме ок.Жал ми е да го будя, а и е кисел като не се е наспал...
Бончил1 - Ужас, добре че сте по добре вече! Иначе Ивчо не е съвсем без подготовка баща му в къщи го учи да реди дървен конструктор.Трябва да кача едно клипче да видите как се е научил да боде с вилица Simple Smile)
Виж целия пост
# 343
Привет!  bouquet
Изпуснах ви последните дни, чела съм ви по диагонал, набързо...Но бяхме на почивка, та не ми беше до интернет изобщо. Wink
По въпроса със съня - принципно, ако сме си вкъщи и не излизаме преди обяд (което е грях в това хубаво време), издържа до към 13-14 часа и после заспива, като спи 2-3 часа. Но излезем ли, заспива в количката и после му се доспива чак към 16 часа. И вечерта будуваме до към 21.30. - после го приспивам на гърда. Rolling Eyes От тази седмица съм решила да прекратя тази практика и да остане само нощното кърмене. Знам, че ще ми отнеме известно време, но ще процедирам като при дневния сън. лягам си в спалнята, чета книга, той се занимава с нещо негово и като му се доспи много идва при мен и се гушва и заспива. Heart Eyes Започвам и вечер така, въпреки че отнема доста време да го чакам да му се доспи.
По въпроса с ваксините - предполагам няма майка, която да не се тревожи, аз също. Гледам преди ваксина примерно 4-5 дни по-рано да му давам сутрин вит. С и естествено на първо място да е здрав. След ваксината продължавам още около 5 дни с витамина. Ние имаме да слагаме една от преди годинката и всичко след годинката, май една още ще е ...
За бибата - той не пожела такава като новородено, та не сме настоявали. И сме си от новородени без биба.  Peace Иначе не мисля, че ако се ползва основно за приспиване, е проблем...
Иначе ние ходим вече все по-стабилно и на все по-големи разстояния. И той е много щастлив от новото умение, не спира да обикаля. Laughing

Хайде хубав ден на всички! Болничките бързо да се оправят! Hug
Виж целия пост
# 344
Добро утро и от нас.
Ние почваме ремонт в къщи ooooh! Ще е пълна лудница, усещам.
Някоя от вас скоро да е купувала интериорни врати newsm78 Знам, че не е по- темата, ако някой има инфо, моля да ми пише на лични Praynig

Ева не може да ходи още, но иска непрекъснато да я водя за ръка  Crazy Дано да се отпусне вече и да тръгне сама.
Много своенравна е станала, иска винаги да минава нейната....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия