Митове за отглеждането на бебета

  • 48 982
  • 1 137
# 360
Нещо интересно, не знам дали е истина, но на мен ми звучи като мит - бебетата, родени със секцио, нямат колики.
Виж целия пост
# 361
vio, разбира се, че е мит  Grinning
Виж целия пост
# 362
Нещо интересно, не знам дали е истина, но на мен ми звучи като мит - бебетата, родени със секцио, нямат колики.

Не е вярно PeaceБратовчедките ми са родени със секцио и имаха колики!Коликите се получават от други фактори,некъсаещи начина на раждане,но това всеки го знае всъщност baby_neutral

Аз си ших през бременността и нямах проблем Heart Eyes

Това със солта и по-напред в темата го обсъдихме....При мен и сестра ми излезе вярно Peace
Виж целия пост
# 363
Аз това за дърпането за носа го знам от свекърва ми, даже писах по-назад.Тя ми каза да дърпам надолу нослето на дъщеря ми, че да не останело чипо Crazy Моят е чип, съвсем леко, малката има моят нос.
Интересното е, че съпруга ми има малко по-"гърбав" нос/ като бременна много се надявах девойката да не го наследи Whistling/, та като ме занатиска свекито директно я питах затова ли на сина ѝ е такъв носа Mr. Green/ то не е затова, ама толкова много ме беше издразнила, че след това ме остави намира/.

Друг мит за мен е, че бременната е имала киселини, бебето ще се роди с коса Crazy
Моето с доста коса се роди, киселини съм нямала.Пък то ако беше от косата... Laughing
Виж целия пост
# 364
А при мен солта излъга  #Sniper но важното е да са живи и здрави децата
Виж целия пост
# 365

За да не спамя....Чували ли сте,че като е малко бебето се масажирало гръбчето(не помня дали точно за масажиране ставаше въпрос newsm78 ) и излизали някакви черни косъмчета,които се издърпвали лесно с ръка и така махаш "бодличките" на бебето,за да не е нервно....Нещо от сорта!Някой да знае нещо.... newsm78
То имаше цяла тема във форума за прочутите трънчета. Доста мами от отчетната го направиха и на бебоците им излизаха трънчета. Аз не съм, защото нямах вр да чета темата, за да разбера с каква цел се прави.
Виж целия пост
# 366
Шушулче, дай линк към темата ако можеш, за да се посмея малко,  че ми стана интересно за трънчетата по гръбчето  Crazy
Виж целия пост
# 367
  Shocked Трънчета значи. Ле-ле  ooooh!
Виж целия пост
# 368
Може би е тази... Thinking
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=323743.135

Позачетох се от 7-ма страница и ми е много странно....Аз такова нещо не съм виждала по малката като сме правили масажи. Crazy
Виж целия пост
# 369
Аз за простирането го знам с научно обяснение. Тогава се протягаш повече, ако просторът е по-нависоко, да се избегне разтягането на матката. Както и протягането след сън.

За коликите - не е вярно, поето е родено нормално и пак нямаше колики. И имам доста познати родили секцио и децата им са с колики. Въобще не виждам връзката раждане-колики.  newsm78

Това с пъпките по лицето и "лечението" няма да го коментирам.  Crazy

А за тези черни точки - на моето пък не съм виждала, а я масажирах. Не съм и гледала де.
Виж целия пост
# 370
Да да,смейте се Вие на това със солта,но на мен какво ми причиниха.  ooooh!
ММ ме поръсил със сол (с цялата солница  hahaha) без аз да знам разбира се и го гледам нещо се хилосва с майка му (беше ни на гости жената) , та пипам си аз после главата и все едно камъни вътре,сърби,ужас. Чудих се какъв е този мутирал и твърд пърхот . Два дни не съм излезнала от банята,един шампоан против пърхот изхабих докато успея да го махна.
Виж целия пост
# 371
Да да,смейте се Вие на това със солта,но на мен какво ми причиниха.  ooooh!
ММ ме поръсил със сол (с цялата солница  hahaha) без аз да знам разбира се и го гледам нещо се хилосва с майка му (беше ни на гости жената) , та пипам си аз после главата и все едно камъни вътре,сърби,ужас. Чудих се какъв е този мутирал и твърд пърхот . Два дни не съм излезнала от банята,един шампоан против пърхот изхабих докато успея да го махна.

ЧЕСТИТО!Ще бъде момиче  Joy.И аз като бях бременна се бутнах за косата и така ми казаха  Grinning
Виж целия пост
# 372
На мен на работа всички ми казваха, че ще е момче. Коремът ми бил остър  Simple Smile После два видеозона показаха момиче. Казвам на колежките и едната хипер разочарована ми вика " И сега какво, оказва се, че ние не разбираме, така ли?" Паднах от смях. Сега, вече като знаят, корема ми от остър стана объл  Joy
Виж целия пост
# 373
Между другото гледах едно предаване,в което сравняваха ортодоксалните методи за познаване на пола на бебето и най-верни излязоха този за пулса и този с пръстена-махало.Аз също бях направила този номер с махалото и показа момиче  Laughing
Виж целия пост
# 374
И на мен този с махалото ми позна първия път. Беше и единствен. Сега с махалото не съм го правила, но всички други показаха момче, а 2-ма доктори казаха момиче.  Thinking
И мен много ме дразнят като започнат познаването на пола по корема ми, килограмите, ядене и пр.  Close
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия