Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са някои често срещани погрешни схващания относно грижата за бебета, споделени във форумите?
Какви са някои от митовете, развенчани във форума, които предизвикаха спорове и какви други митове се обсъждат?
Какво е мнението за ежедневното къпане на бебета?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са някои често срещани погрешни схващания относно грижата за бебета, споделени във форумите?
Във форума се споделя невярна информация за грижата за бебета, като например ежедневното къпане, даването на вода със захар и убеждението, че студеното носле показва настинка. Някои обичайни погрешни схващания включват избягване на ежедневно къпане, въздържане от успокояване на бебето и изчакване преди представяне на бебето пред гости. Освен това има множество митове около различни ритуали и обичаи за предсказване на пола на бебето.
-
Какви са някои от митовете, развенчани във форума, които предизвикаха спорове и какви други митове се обсъждат?
- Някои развенчани митове включват необходимостта от ежедневно къпанe на бебета, добавянето на сол към водата за къпане, даването на вода със захар и идеята, че студен нос показва дали бебето е студено. Освен това митът за коликите е развенчан; те не винаги изчезват до третия месец. В този форум се споделят различни митове относно грижи за бебета, като например идеята, че ако бебето се отбие и след това отново започне да суче, то ще бъде урочасано; схващането, че две кърмачки не трябва да се здрависват една с друга, защото едната може да отнеме млякото на другата; и убеждението, че ако майката първо предложи лявата си гърда на бебето, то ще стане левичар. Освен това във форума се обсъждат други митове като вярването, че ако за първи път видите новородено и му кажете, че е красиво, то ще порасне грозно. Също така се споменават митове за белези по рождение, влиянието на стреса на бременната жена върху бебето и суеверия относно пола на бебето.
-
Какво е мнението за ежедневното къпане на бебета?
Мненията относно ежедневното къпане на бебета варират. Някои родители го намират за ритуал и начин за изграждане на навици, като същевременно го смятат за забавно занимание. Други смятат, че ежедневното къпане може да бъде излишно, особено ако бебето не се наслаждава или има кожни проблеми. Важно е да запомните, че честото къпане е лично решение на родителите, като се вземат предвид нуждите и предпочитанията на бебето.
-
Какво е мнението за връзката между кърменето и загубата на тегло?
-
Какво е мнението за къпането на бебета след ваксинация?
Братовчедките ми са родени със секцио и имаха колики!Коликите се получават от други фактори,некъсаещи начина на раждане,но това всеки го знае всъщност 

Моят е чип, съвсем леко, малката има моят нос.
/, та като ме занатиска свекито директно я питах затова ли на сина ѝ е такъв носа
но важното е да са живи и здрави децата
) и излизали някакви черни косъмчета,които се издърпвали лесно с ръка и така махаш "бодличките" на бебето,за да не е нервно....Нещо от сорта!Някой да знае нещо....

) без аз да знам разбира се и го гледам нещо се хилосва с майка му (беше ни на гости жената) , та пипам си аз после главата и все едно камъни вътре,сърби,ужас. Чудих се какъв е този мутирал и твърд пърхот . Два дни не съм излезнала от банята,един шампоан против пърхот изхабих докато успея да го махна.
.И аз като бях бременна се бутнах за косата и така ми казаха
После два видеозона показаха момиче. Казвам на колежките и едната хипер разочарована ми вика " И сега какво, оказва се, че ние не разбираме, така ли?" Паднах от смях. Сега, вече като знаят, корема ми от остър стана объл