Пета тема на чакащите

  • 262 851
  • 2 547
# 540
Ами ние така си минахме 900 км. за 1 ден...Това е положението! Ако не отидеш още по - лошо, защото може пък точно там да е късметът...
Вие във Виница ли ходихте ?
П.С. Прочетох до къде сте пътували.
 Притеснението ми е малко и от това, че в неделя ще съм на 7 ден след трансфер, а все пак пътя не е за пренебрегване в такъв момент....Но вътрешно усещам, че трябва да отидем до там. Дано всичко е наред.
Виж целия пост
# 541
До Силистра...пътят е много добър, но все пак са си много километри...
Виж целия пост
# 542
Ами ние така си минахме 900 км. за 1 ден...Това е положението! Ако не отидеш още по - лошо, защото може пък точно там да е късметът...
Вие във Виница ли ходихте ?
П.С. Прочетох до къде сте пътували.
 Притеснението ми е малко и от това, че в неделя ще съм на 7 ден след трансфер, а все пак пътя не е за пренебрегване в такъв момент....Но вътрешно усещам, че трябва да отидем до там. Дано всичко е наред.
Човек не знае къде го чака щастието Praynig трябва да се опита
Виж целия пост
# 543
Момичета, искам само да Ви напомня , че вътрешното усещане, онова т.н. шесто чувство е много важно  и ако вие харесате детето и то Вас много лесно ще изградите връзка. Вашето поведение е огледало за детското, дори и най-малкия намек за нехаресване, кара детето да се държи ужасно или да се самовглъбява, а не рядко и да боледува. В предишни теми бях упрекната ,че съм направила много откази! Аз за разлика от Вас след първата среща, промених изискванията си точно в обратна посока -исках само БГ произход, затова й имаше откази. Но за голям мой късмет не навсякъде бяха отразили тази промяна. Когато четоха доклада за детето ни то беше боледувало много , но това за миг не ме разколеба ,че точно то е нашето.
А за тези, които не смятат важно да се доверят на интуицията си , ще кажа ,че подсъзнателно се доверяват , но на интуицията на близък до тях човек. Simple Smile
Съжалявам ,че не съм видяла снимката на Светкавица.
Виж целия пост
# 544
Момичета, искам само да Ви напомня , че вътрешното усещане, онова т.н. шесто чувство е много важно  и ако вие харесате детето и то Вас много лесно ще изградите връзка. Вашето поведение е огледало за детското, дори и най-малкия намек за нехаресване, кара детето да се държи ужасно или да се самовглъбява, а не рядко и да боледува.

Точно така е. Истинската спойка става, когато наистина "родим" детето в усещането си към него. Ние сме родителите, ние трябва да родим връзката първо в самите нас и точно такава я предаваме на децата си.
Виж целия пост
# 545
Здравейте,

И на нас ни се обадиха за едно малко бебе и ще ходим да го видим другата седмица. Изведнъж всичко ми изчезна от главата и сега се чудя какво трябва да питам, защото това е първото ни предложение.

Може ли малко съвети от вас, за да не пропусна нещо.

А, и още нещо. Бебето е в приемно семейство. Какво се прави след първата среща?

Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 546
qwer4o, честито!   bouquet
Дано това да е вашето детенце  Simple Smile

Малко по-нагоре съм писала как протича първата среща, за какво трябва да внимаваш и ако е необходимо какви уточняващи въпроси да задаваш. По отношение на приемното семейство - от една страна е добре, защото можеш да получиш актуално инфо за режима и за развитието на детето, от друга страна бъди внимателна, защото при много приемни родители има криворазбрано чувство за притежание и познавам вече няколко осиновители, отказвали деца по тази причина.  Sad

След първата среща какво следва зависи от тебе - ако си взела решение го обявяваш, ако имаш нужда от време за размисъл и още срещи - имаш 30 дни от датата на уведомяването ти, за да вземеш решението си. Социалните ще ти кажат каква е практиката при тях - дали присъстват на всички срещи или можеш да ходиш там след уговорка с приемните - на различните места е различно.

Желая ти успех и ако имаш други въпроси - питай!   bouquet
Виж целия пост
# 547
Току що се връщаме от втората среща! Най- вероятно това ще е нашето бебе! Много го харесваме, единственото, което искаме да уточним е малък проблем със здравето. И съм много щастлива, защото ние сме първите кандидат - осиновители, на които го предлагат!!!
Виж целия пост
# 548
Току що се връщаме от втората среща! Най- вероятно това ще е нашето бебе! Много го харесваме, единственото, което искаме да уточним е малък проблем със здравето. И съм много щастлива, защото ние сме първите кандидат - осиновители, на които го предлагат!!!
А заявихте ли желанието си вече!
Виж целия пост
# 549
Не, защото има малък здравословен проблем и чакам да ми кажат дали е преодолим...т.е. да не даде отражение в бъдещото развитие... Praynig
Виж целия пост
# 550
И ние се прибрахме по нощите от Варна. Взимаме децата, но делото ще е сложно  ще отнеме поне 2 месеца. Децата са вписани служебно за осиновяване и се очакват циркове от родителите им. Та ще бъдем с адвокат за делото. Вече говорихме с един, който ни препоръча директорката на дома. Дечицата видимо нямат здравословни и физически проблеми, изкарали са типичните детски заболявания/ наскоро варицела/. Почти не е говорят- доста беден речник, но това ще се наваксва. Координацията им е чудесна, финната моторика е доста добра, реагират адекватно. Прекарахме почти целия ден заедно. Кротушки са, послушни, любопитни. Девойката се лепна за мъжа ми и там си остана. Разхождаха едно бебе-кукла и го храниха заедно. С младежа играхме с топка, опитвахме се да казваме кое какъв цвят е. Познава цветовете, но не ги изговаря. Сладурчета са и дано по-бързо се развият нещата. В сряда имаме уговорка с адвоката и подаваме исковата молба. Планираме да отидем скоро пак да ги видим. Та така...
Виж целия пост
# 551
И ние си го взимаме! Юхууууу. ..решено е вече.Толкова съм щастлива! Честито и на теб...2 дечица на веднъж....истински героизъм, но и пълно щастие!
Виж целия пост
# 552
Здравейте,
аз в момента подготвям документи за кандидат-осиновител. Аз съм сама мама кандидат-осиновител. Чета ви тук и се насърчавам, че от нова година насам има толкова много сбъднати мечти и за деца и за родители.
Изчетох последните 6-7 страници и виждам, че на доста от вас са предложили деца от домове във Варна, което ме кара да се замисля, дали тези Съвети по осиновявания не разглеждат вписаните деца, примерно за определен период, деца от конкретен дом и впоследствие минават към друг дом и така. Може би не съм права, но това ми мина през ума.
Виж целия пост
# 553
Добре дошла, able,

към всяко РДСП ( Регионална Дирекция "Социално Подпомагане") има отделен Съвет, който заседава от 2 до 4 пъти в месеца  и поддържа регистри, в които са вписани децата от домовете в  съответния регион. Просто е съвпадение, че 2-3 мами получиха в кратък период от време предложения от РДСП Варна. Когато в Съвета се разглежда досието на детето се избират поне 2-ма кандидат-осиновители и ако първия откаже детето се предлага веднага на следващите избрани кандидати. Това е с цел да не се губи излишно време в чакане на следващия съвет, за да се търсят нови подходящи осиновители. Ако прочетеш тази и предходните теми ще добиеш пълна представа за това, което те очаква  Simple Smile

Успех!  Hug
Виж целия пост
# 554
ТУТИ,  betray  Hug  Hug  Hug

Честито!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия