Предстои ми лапароскопия - тема 7

  • 141 999
  • 740
# 30
Не си доволна от Табакова или от лапаро в МБАЛ Бургас, че не разбрах newsm78
От д-р Табакова не съм доволна. Предложиха ми да направя лапаро в МБАЛ, но аз си го направих при д-р Славчев във Варна и съм много доволна.
Виж целия пост
# 31
Не си доволна от Табакова или от лапаро в МБАЛ Бургас, че не разбрах newsm78
От д-р Табакова не съм доволна. Предложиха ми да направя лапаро в МБАЛ, но аз си го направих при д-р Славчев във Варна и съм много доволна.
Kолко пъти си я посещавала?
Виж целия пост
# 32
Аз имам нагънати тръби, които частично се изпълниха с контраста, но в крайна сметка не го пропуснаха, особено дясната. Казаха ми, че проблема ми е решим с лапаро. Много момичета си били забременяли след лапарото, а преди това били със запушени тръби. Да не съм бързала за инвитро. Какво мислите?
Виж целия пост
# 33
Аз имам нагънати тръби, които частично се изпълниха с контраста, но в крайна сметка не го пропуснаха, особено дясната. Казаха ми, че проблема ми е решим с лапаро. Много момичета си били забременяли след лапарото, а преди това били със запушени тръби. Да не съм бързала за инвитро. Какво мислите?

Мисля,че ако имат хидросалпингс е опасно,ако няма защо не?
Виж целия пост
# 34
jul_j цветната снимка не показа хидросалпингс, това значи ли, че няма?
Виж целия пост
# 35
Аз имам нагънати тръби, които частично се изпълниха с контраста, но в крайна сметка не го пропуснаха, особено дясната. Казаха ми, че проблема ми е решим с лапаро. Много момичета си били забременяли след лапарото, а преди това били със запушени тръби. Да не съм бързала за инвитро. Какво мислите?
Аз мисля че щом са запушени не чакай а премини към инвитро.
Но в крайна сметка ти си решаваш  Peace
Виж целия пост
# 36
jul_j цветната снимка не показа хидросалпингс, това значи ли, че няма?

Виж какво намерих в сайта на Щерев
http://www.ivf-bg.com/index.php?option=com_content&view=arti … d=131&lang=bg
Виж целия пост
# 37
jul_j цветната снимка не показа хидросалпингс, това значи ли, че няма?
Няма как да се разбере по цветната снимка дали има или няма хидросалпингс при положение, че не са пропуснали целите тръби. Защото, ако той се намира там, където не е достигнала течността няма да излезе на снимката. Реално се вижда положението на тръбите дотам, докъдето е пропуснал контраста. Не се тревожи предварително, но направи лапароскопия при добър специалист. Ако тръгнеш да правиш инвитро без да си правила лапароскопия и не дай си Боже имаш хидросалпингс, инвитрото е почти обречено. Защото хидросалпингсът съдържа токсична за плода течност.
Виж целия пост
# 38
Здравейте! Включвам се и аз, предстои ми лапароскопия+хистероскопия. От Варна съм,мисля да се доверя на д-р Александров. Бях на преглед при него,след 1.5год. неуспешни опити да забременея. Препоръча ми и двете ,и лапаро,и хистеро, за да се отстранят полепи , които се видяха на ехографа, и най-вече да се види ясно и точно всичко,и съответно да прецени накъде сме,за инсеминация,за инвитро,и т.н.
Моля , за информация за лапароскопия,при д-р Александров.
здравей аз правих миналия месец при него  лапароскопия , може да му се довериш напълно голям  .специалист . макар че съм много страхлива мога да кажа с ръка на сърцето че нмяах никакви боли не е страшно .белези почти нямам само леко на пъпчето .много бързо се възтанових даже вече спортувам  .ако те интересува нещо  питай  
Виж целия пост
# 39
jul_j цветната снимка не показа хидросалпингс, това значи ли, че няма?
Няма как да се разбере по цветната снимка дали има или няма хидросалпингс при положение, че не са пропуснали целите тръби. Защото, ако той се намира там, където не е достигнала течността няма да излезе на снимката. Реално се вижда положението на тръбите дотам, докъдето е пропуснал контраста. Не се тревожи предварително, но направи лапароскопия при добър специалист. Ако тръгнеш да правиш инвитро без да си правила лапароскопия и не дай си Боже имаш хидросалпингс, инвитрото е почти обречено. Защото хидросалпингсът съдържа токсична за плода течност.
аз имах  хидросалпингс който е отстранен сега би трябвало да забременея нали .веднага почнахме с опитите ама първия месец без успех  даже много ми подрани Sad
Виж целия пост
# 40
Дидка, д-р Александров трябва да ти е обяснил какви са ви шансовете. Какво ти е състоянието на тръбите след лапароскопията?
Виж целия пост
# 41
Здравейте момичета, моето лапаро вече мина, беше на 23.04.
1.   д-р Александров
2.   гр. Варна
3.   АГ Варна
4.   500лв –диагностично и за моя радост си остана диагностично, без здравната каса
5.   Много съм доволна от целият екип. Всичко мина мн добре.
6.   Повода за лапарото е откриване на причина за незабременяване. Резултат ЕМ в много лека степен и по никакъв начин не ми пречи да забременея.Не е засегнала репрод. органи и според доктора няма причина, поради която да не забременея.
Виж целия пост
# 42
Дидка, д-р Александров трябва да ти е обяснил какви са ви шансовете. Какво ти е състоянието на тръбите след лапароскопията?
ами каза ми 50 / 50  за едната тръба да забравя  все едно я  нямам ,другата е била много тясничка и се вижда на диска който ми даде как я разширява .
Виж целия пост
# 43
Привет момичета, аз сега чакам да ме повикат за лапароскопия , добре че ви има изчетох и предните теми  , малко се поуспокоих дано наистена не боли и не е страшно както обяснявате. Аз имам двоина киста на десния яйчник  Sad  в Торакс Пловдив съм   Whistling Аз  родих в тази клиника и затова я предпочетох дано не съм сбъркала .
Виж целия пост
# 44
Здравейте момичета! И моята лапароскопия мина, бих казала сравнително леко и почти без болки. Изписаха ми золадекс, но се чудя, има ли значение в кой точно ден трябва да го започна?
И как точно се определя коя степен е ендометриозата?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия