Дванадесети клас - Абитуриенти

  • 86 922
  • 751
# 240


И аз да пожелая на единадесетокласно - седмокласните мами здрави нерви, спокойствие и само спокойствие, успех на децата утре и в петък  Hug  Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

Благодарим ! Ще се справят децата !
Виж целия пост
# 241
  Здравейте.  Включих си известия, за да следя темата. Странно е, но сега я видях за първи път. Майка съм на единадесетокласничка, но съм далече от София.
Виж целия пост
# 242
Добре дошла, Desi.67!  bouquet
Тук има майчета и от други градове, не сме само от София.
NadyaT , да ти е живо и здраво момчето! Много успехи, късмет, щастие!
Виж целия пост
# 243
  bouquet
Виж целия пост
# 244
Зададох един въпрос в темата на СМГ, но май никой не влиза в нея напоследък. То не, че и тук не е пълно затишие, но аз пак да си питам

Преди време имаше обява за организирането на шофьорски курсове на преференциални цени за СеМеГейци. Сега, когато на сина му е време, обявата в СМГ вече я няма, а се оказва, че не си е записал телефона вярно. Някой дали помни или има записани координати на фирмата? Моля, споделете!

Нашите 18-годишни тази година получават правото да изкарат тези курсове и да вземат книжки. Споделете, ако нечие дете вече е минало пътя и дайте впечатления от курсовете. Както и цените.
Виж целия пост
# 245
Саш и на нас ни предстои това занятие Simple Smile.
Миналата година се обсъждаха курсовете при 12кл. мами. 2 курса съм запомнила - на ани-нели и при 1 жена, при която са ходили няколко човека. Ако не ти е спешно тези дни ще ги разпитам и ще пиша после тук. Моята смята от средата на юли да ходи. Ако и вие сте склонни тогава, може заедно да ги запишем.
За курсове в СМГ не знам нищо. Дъщерята на Фран ходеше на някакви курсове, но не зная дали са били тези.
Виж целия пост
# 246

Нашите 18-годишни тази година получават правото да изкарат тези курсове и да вземат книжки. Споделете, ако нечие дете вече е минало пътя и дайте впечатления от курсовете. Както и цените.
Sash, моят кара курсовете в момента.
Взех координатите не на школа, а на инструктор, за който имаше отлични отзиви.
Имахме желание да вземе книжка както ние едно време - с посещаване на теория, със строг но справедлив инструктор, да има полигон. Четохме и разпитвахме доста, разбрахме, че основния проблем е в несериозността на инструкторите, неспазването на часове и протакането на явяването пред кат и тн. Затова се доверихме на горепосочения пич, за който само суперлативи имаше.
Да ама не . Същата работа.  Wink По обективни причини не мога да дам имена, но ще го направя веднага щом е безопасно. Crossing Arms

Иначе цената е 400лв курс уж, после 4 изпита - два вътрешни и два външни по 60лв.
Съветът ми е да търсиш курс около вас, защото детето ще кара по улици, които познава, защото така въртят инструкторите. А и всички очакват с детето да работи баща му въпреки, че е незаконно, но иначе нищо не става. И когато кара по същите улици, ще си улесни изпита.
Иначе всички ще ти свалят и звездите от небето докато дадеш парите, пък после нещата стават ясни.
Цените навсякъде са почти изравнени. Никой не държи на присъствие на теорията. купуваш едно книжле и това е. Курмуването е проформа, съкращават времето, няма никакъв полигон, да те научат да паркираш е химера и чакат таткото да кара с теб и да те направи шофьор.
Изобщо ме отрезвиха яко. Против бях купуването на книжка, ама май това си е същата работа.  Wink
Виж целия пост
# 247
Дъщерята на Фран ходеше на някакви курсове, но не зная дали са били тези.
Препоръчвам:
http://www.nivel64.com/

За тези курсове научих от форума. Инструкторката беше жена. Много точна, всичко беше перфектно, без намеци, увъртания за допълнителни часове и т.н.

Саш, за шофьорските курсове в СМГ нищо не знам. Confused
Виж целия пост
# 248
Ей, Фран, в теб ми беше надеждата да знаеш за тези в СМГ, че нали сте с една година напред...

artemida70, благодаря ти за подробната информация.
Така е, както казваш, цените са почти изравнени, но курсът, който търся, се предлагаше на половината от тези цени за учениците в гимназията. Явно автошколата е имала някаква договорка с училището.
А това, дето кормуването да му било улеснено - нас май не ни касае много - аз съм шофьор повече от 25 години, а той кара по-добре от мен   Laughing . Кара от седемгодишен, паркира перфектно, теорията вече я е взел преди 2 години. От тогава има книжка за мотопед и ходи с него на училище. Изобщо - за нас курсовете ще бъдат формални, затова не ми се дават много пари, струва ми се излишно. Моят син е от онези мъже, дето са с бензин в кръвта. В същото време е много отговорен и е защитник на правилата (сигурно защото баща му много не обича да ги спазва  Mr. Green)

Леле, Фран, аз сега погледнах сайта от линка, който си дала! Ми то излиза 700 лв, бре! А нашият иска да кара едновременно категории "В" и "А" - за лека кола и за мотор. Ще ни излезе соленичко Thinking
Уф, сега го сметнах с изпитите - излиза 800 лв!

Ох, открих обявата - в сайта на СМГ е, но е от дата 05.11.2013 - дано все още да е актуално предложението - за отличници се предлага безплатно, а за останалите на цена 298 лв.
Виж целия пост
# 249
Саш, някъде вчера по стълбовете, май беше около МОЛ-а на Стамболийски, ми направи впечатление курсове за около 350 лв, та се оглеждай.

Но като пусна Гугъл, излизат страховите неща - обявява се едно, а излиза друго. Може и нещо да са се изложили.

Все пак, щом има книжка, питайте разликата и колко ще му струва. Все пак няма да има теория и курсове. Пък и там където е карал за мотопеда, сигурно има опция за по-евтино.

Виж целия пост
# 250
Нали знаете, че евтиното винаги излиза по-скъпо.
Наслушах се на евтини курсове, пък после като теглиш чертата пак ти излизат около 700 лв.
Някои школи имат вътешни изпити по теория и кормуване за които трябва да заплатиш допълнително. И като те скъсат нарочно по един-два пъти, първоначално обявената цена ти излиза двойна.
Например тук:  Laughing
http://dc.bau.bg

Възрастни хора сте. Мислете! Wink
Виж целия пост
# 251
Докато търсих координатите на тези с обявата в СМГ, се натъкнах на следните оплаквания - фирмите, които предлагат евтини курсове явно имат някаква договорка с изпитващите, които късат за щяло и нещяло и така се налага да взимаш допълнителни часове, докато не стигнеш, че и надминеш реалната цена. Мошеници! Не бих ходила на курс от обява, затова разпитвам познати.

Dorothy, няма значение, че е карал същата теория. Сега пак му я искат изедниците. Сякаш се е променила за две години... Не му се признава старият курс.
Виж целия пост
# 252
Sash Току що говорих с една пълна отличничка от СМГ. Момичето е проверило, курсът е безплатен, но изпитите се плащат. След което намират за какво да ги скъсат и плащат  два пъти изпитите, което се равнява на почти цената на нормален шофьорски курс.
Виж целия пост
# 253
Изпитите общо струват около 180 лв. Удвоено е 360. Цената на нормален курс заедно с изпитите е около 800. Но, Stelitka,  благодаря ти за информацията. Значи все пак съществува офертата.
Виж целия пост
# 254
Момичета, срамота  Embarassed, едвам открих темата. Извън шофьорските курсове мен лично ме вълнува и темата за матурите. Мислили ли сте къде и как ще се готвят децата? Не съм съвсем наясно и със стратегията за избор на матура - с какво и как може да повлияе на резултата от кандидатстването ако се окаже, че изборът на предмет за матурата и най-вече резултатът от нея е неподходящ. /За момента у нас не се обсъжда вариант за кандидатстване в България, но до догодина нищо не се знае./ На този етап първата матура е ясна /за нея се чудех къде да се готви/, за втората детето ме уведоми, че ще е по френски, чудя се има ли смисъл от трета по избор /история например, ако впоследствие кристализира вариант право или нещо подобно в България./ Изобщо много ми е мътна темата, а доколкото проучих, вече текат кампании за записване за курсове. Вие какво смятате да правите?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия