Дванадесети клас - Абитуриенти

  • 86 922
  • 751
# 390
Моята си избра био козметика. Само че в тази година им е друга госпожа по немски. Целия клас имат проблем с нея. Обижда ги - селяни, маймуни, некадърници и т.н. Миналата седмица ходили да се оплакват при психоложката. Вчера им дала разяснения за писмения - важни неща, които е трябвало да им каже преди месец поне. Вчера казала на няколко деца да не ходят на изпита/ вкл и на щерката / че не са подготвени и няма да го вземат. Това са децата които се оплакваха от нея. снощи щерката беше много разстроена,  не искаше да ходи на изпита. Едва я склоних да не се отказва. От няколко дена е с валериан, Имам чуството че тази госпожа ще и ги провали, на устния решаващия глас имала тя
Виж целия пост
# 391
Успех на децата ви!
Да се представят максимално добре и по-малко стрес!

Мама съни, дано се успокои девойката и като е комисия госпожата да не смее да си показва чепатия характер.
Виж целия пост
# 392
Русалка, благодаря за подробните обяснения   bouquet

И аз знам за едно дете, което миналата година се е представила перфектно, а има В2, защото една от госпожите му в комисията за устен не е останала доволна от отговора му  Peace


Значи точно съм разбра, че може и с С1, може и с В2.


Сега не разбрах следното- резултатите излизат март месец, а устният е на 11 декември. Значи ще се явяват на устен, без да знаят резултатите от писмения ли?

Моята щерка е с тема "Фейсбук" - мисли си, че всичко знае, а всъщност могат така да я закопаят, ако пожелаят  Tired Темата е необятна ...


Била съм учител 11 години и повярвайте ми знам, че когато искам да дам-има начин и когато искам да намаля оценка-също има  Wink Значи на устния доооста ще зависи от това  Peace

Виж целия пост
# 393
Мама Съни, успокой детето! Комисията все пак е от трима. И едва ли нечий глас е много по-решаващ от този на друг. Според думите на моята девойка всеки от тримата следи за различни неща - граматика, съдържание на изложението и не помня още какво.
Виж целия пост
# 394
"Питман" за англоговорящите също е доживотен, а Кеймбридж мисля, че не е - така че няма нищо изненадващо в доживотния елемент  Peace


Аз си го обяснявам така: човек, защитил такъв изпит, дори и да не е практикувал с години, после бързо и лесно би възстановил знанията  Peace

Това за валериана   Sad и ние понякога посягаме към Валидола, защото мозъкът понякога отказва да заспи, отказва да почине и върти ли превърта информацията от химия и биология  ...

Много тежка година е тази и дано оцелеят децата ни  Peace

От друга страна пък, ако човек не може да се справи с КСК медицина, то значи няма и капацитета за изпитите после /изключая децата на връзкарите, които както лесно ще влязат , така и лесно ще излязат и дано после нямаме късмета да им станем пациенти  Cry/
Виж целия пост
# 395
Опитала съм да я успокоя доколкото мога. Дано всичко да е наред и да си събере днес акъла и да пише спокойно
Виж целия пост
# 396
Хора, твърде много не следва да се вживяваме за този изпит. Peace Съгласете се, че тази комисия не е всезнаеща. Не може да е в детайли запозната с алтернативни енергии, фейсбук, ин витро, биокозметика и т.н.. Точно заради това според мен поне папките съдържат нещо като резюме отзад. За краткото време, с което разполагат за изпитването на всеки ученик, не може чак толкова да задълбаят учителите  и ще се съсредоточат над написаното там.  Комисиите при нас са предварително обявени, моята девойка ще бъде изпитвана от една  българка и две немкини. Така че по тази логика сме по-прецакани Mr. Green,  понеже немците много обичат сравнителните анализи, тоест как е тук и как е в Германия...Само да мине писменият днес, после се заема девойката и  с направата на плаката.  Замислила си е как да бъде оформен и какво да съдържа, но все не й оставаше време да го изготви.
Виж целия пост
# 397
Току що ми се обади. В момента имат почивка. Свършват в 13.40. Нашата папка гопожата я иска в четвъртък.Каза им го този петък.
Виж целия пост
# 398
Току що ми се обади. В момента имат почивка. Свършват в 13.40. Нашата папка гопожата я иска в четвъртък.Каза им го този петък.

Ами именно, де. Нямат време да прочетат десетки папки в цялост (това са поне 20-30 страници материали, статии, графики към тях, таблици), ще хвърлят поглед на  сбитото съдържание  най-отзад и по него ще задават въпросите.
Виж целия пост
# 399
Мама Съни, какво значи, че им е казала в петък за папката? Техните папки не са ли готови още отдавна? Не знаеха ли?


Нашата госпожа каза още лятото да си ги направят, че посля нямат време.
Виж целия пост
# 400
Аз го разбрах другояче казаното, а именно, че едва сега ще ги предават. Няма как сега да са правени папките, та по тях се работи още в 11 клас. Още повече, че и по регламент системно следва да се проверява работата на ученика от учителя му. На нашите им ги събираха  периодично папките за проверка и винаги имаше съответните рецензии и насоки за редакция.
Виж целия пост
# 401
Ами сегашната им госпожа е много смотана. Поиска им нещо като резюме на това което ще представят. Това беше преди 20-тина дена.И в петък им каза че иска папките да са готови за този четвъртук.Децата мислеха че ще ги носят направо на изпита .Мен за това ме е яд че им дава всичко в последния момент
Виж целия пост
# 402
В Пловдив в панаирната палата е имало много лошо ехо, когато са пускали записа  Sad

Естествено, че за всички деца е било еднакво, но ...


Русалке, като те чета и разбирам защо вашата НЕГ е на първо място като желание и като резултати  newsm10
Виж целия пост
# 403
Здравейте мами, искам да ви питам някое дете ходило ли е на шофьорски курсове до Метростанция Обеля. Вчера видях един плакат , че за деца отличници безплатен шофьорски курс. Днес се обадих и ми казаха, че си заплащаме само изпитните такси и щели да ни обяснят какво още на място. Трябва да занесем бележка от училище, че детето е отличник.Моля някои, ако е ходил и някое дете е карало тези курсове за шофьор да даде мнение.
Виж целия пост
# 404
Здравейте. До колкото разбрах, не е имало някакви изненади и в трите части на дсд изпита. Не че има голямо значение, но темата, която се е паднала за ск  се е коментирала 1 седмица по-рано от русенски 12-класници. Чудя се може ли да има дсд паралелки, без да има в съответното у-ще немец.
Пенсионирана русалке, останах с впечатлението, че голямата ви дъщеря вече е в Германия, но явно съм сбъркала. Много интересна специалност си е избрала. И да благодаря, за всичко, което пишете-безценно е:))
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия