Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са изискванията за получаване на детски надбавки?
Кога ще бъдат изплатени детските надбавки този месец?
Какви са изискванията за еднократната помощ за деца от 1 до 2 години?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са изискванията за получаване на детски надбавки?
За да получите детски надбавки, трябва да предоставите различни документи като удостоверение за брутните месечни доходи на семейството, удостоверение от учебното заведение за записване на детето, актове за раждане на децата, копие от съдебно решение при развод (ако е приложимо), служебна бележка за извършени имунизации и профилакитични прегледи на детето и валиден документ за самоличност. Не всички документи са необходими във всеки случай; изискваните документи зависят от конкретната ситуация. За да получат детски надбавки, семействата трябва да подадат бележка за доходите си за последните 12 месеца, включително юли. Право на тази помощ имат семейства с месечен доход по-нисък или равен на 350 лева за предходните 12 месеца. Няма изискване за доходи за деца с трайни увреждания, един родител и деца, настанени в приемни семейства или при роднини или близки.
-
Кога ще бъдат изплатени детските надбавки този месец?
-
Какви са изискванията за еднократната помощ за деца от 1 до 2 години?
-
Какви са изискванията за получаване на помощ за деца с увреждания?
-
Има ли информация за детските градини в Пловдив, ДСК?
На мен сега не ми е подходящо време- преди 10 дни взех заплата, мъжът ми вчера взе аванс. Аз искам детските след 20- то число
Сега вече ще са доволни и един проблем за правителството е решен


Иначе интеграция няма, да. Но пък това вече ще е прекалено хубаво
Ама съм добра душа и ще си чакам.
поради висок доход. Обаче когато подадох документи,средномесечния доход ми беше под 350 лв и и мисля,че няма значение дали е лев,два или стотинки под,щом е под. Ако някой има опиит как става обжалването,ще съм благодарна да ме посъветва. Миналата година със същия доход получавах. А на всички очакващи пари майчета днес,пожелавам по-скоро да се зарадват