Остров Тасос - 5

  • 87 778
  • 748
# 345
Говори ми още  Grinning И без това съм на гръцка вълна още в мислите си, но днес край на едно кисело млекце съм, много се отпуснах там, баклавичките и сладкишите си ги хапвах редовно за десерт Simple Smile
Виж целия пост
# 346
И аз да кажа за Скала Рахони. Абсолютно спокойствие и безметежност, които много ме изкефиха за разлика отпреди 5 години - явно остарявам Laughing Вълните едва пляскат, като в езеро.
За сравнение - отбихме се на Парадайз бийч, ако не се лъжа, и за половин час ми омръзна да се надвиквам с вълните - това беше когато се раздуха силно. На Алики наистина беше лудница, но разбирам защо - чист пясък, човек може да поплува, има някаква дълбочина все пак. Докато в Рахони - плитко, плитко, плитко и няма край. Сигурно трябва да стигнеш на половината път до Кавала, за да плуваш, но пък е супер за малки деца. Освен това поради дърветата пясъкът е осеян с разни листа, черници, шишарки и суха морска трева, което на мен не ми пречи (нали не са фасове и стъкла, нито нашите водорасли), но не всички са така.

Да, таверна Елена беше добре, с една любезна българка сервитьорка, кокореците бяха вкусни, синът ми изяде и 2-та сладоледа, само дето е тесничко и все бях нащрек диването да не хукне на улицата.
Мен на ферибота ме наака една чайка, дано е на късмет, въпреки че изобщо не се натисках да ги храня.
Купихме си тенекия 5 л зехтин за 18 евро, производство на кооператива на производителите от Рахони. Снощи имах гости и почти се наядоха с черен хляб, топнат в зехтина и мелицаносалата, та месото накрая ми остана.

Да не говорите за кръчмата "О ликос" в Рахони с един нарисуван виещ вълк?
Виж целия пост
# 347
Тази, която е на брега ли? (до мостчето)Ние хапнахме там едната вечер и много ми хареса, голяма романтика с масите на самия пясък и свещите, приятната компания, направо си стягам багажа отново Wink)
Виж целия пост
# 348
Някой търсеше автобусен транспорт само.
случайно попаднах на това
http://www.sofiatour.net/pochivki-ostrov-tasos-vsiaka-sedmica
Виж целия пост
# 349
Тази, която е на брега ли? (до мостчето)Ние хапнахме там едната вечер и много ми хареса, голяма романтика с масите на самия пясък и свещите, приятната компания, направо си стягам багажа отново Wink)

Ходихме и в тази на пясъка - Горгона, и ние хапнахме набързо, но комарите най-много  Laughing Ни Аутан ги спря, нито спиралите. В тази с вълка поне е по-издигната и има парапет до кръста откъм морето, та поне краката са защитени от гадовете.
Апропо, защо вече хлябът се плаща, въпреки че го носят, без да те питат?
Виж целия пост
# 350
Бяхме в таверна "Елена" в Панагия тази вечер. Чудесна храна, повече от препоръчвам. Simple Smile Кокореците и калмарите бяха много вкусни.Утре мислим да повторим. Simple Smile Една много мила русенка, която живее в селото от 3 години, ни сервира и ни говори за таверната и селцето, беше много приятно. Каза, че собствениците са гърци, но готвачите са българи. Има нов навес от 2 месеца, изглежда много по-симпатично от миналото лято. За гостите на заведението е осигурена възможност за паркиране в двора на училището, което си е голям плюс, особено в силния сезон, като знам колко трудно успяхме да паркираме миналия юли.
Виж целия пост
# 351
Бяхме в таверна "Елена" в Панагия тази вечер. Чудесна храна, повече от препоръчвам. Simple Smile Кокореците и калмарите бяха много вкусни.Утре мислим да повторим. Simple Smile Една много мила русенка, която живее в селото от 3 години, ни сервира и ни говори за таверната и селцето, беше много приятно. Каза, че собствениците са гърци, но готвачите са българи. Има нов навес от 2 месеца, изглежда много по-симпатично от миналото лято. За гостите на заведението е осигурена възможност за паркиране в двора на училището, което си е голям плюс, особено в силния сезон, като знам колко трудно успяхме да паркираме миналия юли.

Vivi За тази Хубава Елена ли говориш:

А Киро от съседното заведение не ви ли нави да седнете при него, много е сладкодумен........
Виж целия пост
# 352
Cuckoo,много се радвам за подробностите за Скала Рахони.Това,което разказваш ме устройва идеално.И аз с възрастта търся само спокойствие.  grinning039
Виж целия пост
# 353
Да, Bled, същата.
Снощи не беше Киро, а Митко. Simple Smile И той е сладкодумен, но попаднахме на него след като вече бяхме вечеряли. Мил беше човекът, предложи да ни снима семейно до голямото дърво. Апропо, и това заведение с дървото го държат българи, т.е. - наето е от българи.

Да допълня за "Елена"-има и безжичен интернет.
Виж целия пост
# 354


Купихме си тенекия 5 л зехтин за 18 евро, производство на кооператива на производителите от Рахони.

Моля те да споделиш къде се намира точно. Миналата година почивахме на Рахони, извън селото. По пътя към Лименария, съвсем близо до Рахони има фабрика за зехтин с музей на маслината и зехтина. Да не става въпрос за това място? Ние разгледахме музея (не се плаща вход), а на излизане имахме възможност да си купим зехтин и разни продукти - главно козметика, които съдържат зехтин. Цените,обаче бяха доста височки.

Този септември ще повторим мястото, макар, че не е в стила ни, при такова изобилие от невероятни места никак не обичаме да ходим на едни и същи места. Има нещо уникално, някаква притегателна сила в тази част на Тасос.
Виж целия пост
# 355
Някой може ли да даде снимка на плажът пред Александра бийч хотел...  Blush , четох че е каменист,другаде пък беше писано, че е хубав....  Grinning
Виж целия пост
# 356
Някой може ли да даде снимка на плажът пред Александра бийч хотел...  Blush , четох че е каменист,другаде пък беше писано, че е хубав....  Grinning
Нямам снимка, но не е каменист - хубав е. Може на места да има няколко камъчета или от онези кафяви люспички, но не е фатално. Пред плажния бар на Vivi e oще по-хубаво, но има повече хора. Пред Александра бийч няма много народ.
Виж целия пост
# 357
dechy, хубав е плажа пред Александра Голдън Бутик!!! Той се намира на Голдън бийч.

Хотел Александра Бийч се намира между Потос и Пефкари и плажа пред самия хотел е съвсем каменист, няма пясък, само камъчета! (А съседните плажове - и на Потос, и на Пефкари са пясъчни).
Виж целия пост
# 358
Aууу, извинявай, обърках Александра Голдън бутик с Александра бийч хотел  ooooh! smile3511
Виж целия пост
# 359
Тази година съм се насочила към почивка на Тасос. Кои агенции използвате за резервация? Разгледах няколко, но имаха малко оферти.
 От описанията тук Скала Рахони ми звучи добре, но нищо конкретно не открих. Има ли оферти за ALL или полупансион. С две малки деца сме:)
 Благодаря много!  bouquet
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия