В майската група настана оживление - всички се стягат за родилно отделение!

  • 32 351
  • 726
# 285
И аз се чудя каква упойка искам.Естествено и докторът ще каже какво е най-добре за мен,ама ако ме попита моето мнение не знам коя да избера.
За нормалното има само един вариант мисля - тази в гръбнака (спинална май се води)... Друго не съм чула
Виж целия пост
# 286
Аз ще съм секцио.
Виж целия пост
# 287
Рейни, и аз малко като прочетох се стреснах като Кание Simple Smile Ама то хубаво , че не е отвътре Simple Smile
Джос, з днес имам вече 2-3 контракции май, ама не знам да звъня ли на доктора или какво да правя.Жената на ММ каза, че ще ги усетя кога са родилни, тези сега не бяха безболезнени ама не ми се иска само да ходя и да го ангажирам човека , а да съм се объркала Crazy
Луда работа Simple Smile ЩЕ видим какво ще става, може следобед да опъна една дълга разходка, а ако реши да излиза бебка, чакаме я Simple Smile
Аз мисля да пробвам без упойка, доки каза, че може после ако се шием само за шева и кройкта да ми сложат местна
Виж целия пост
# 288
nanina, 2-3 на колко минути? болят ли?
ако усещаш повече време коремът стегнат, обаждай се на док.
аз и с първата бременност така и нямах болезнени контракции, а отидох с 6см разкритие, и сега беше така, леко ме боцваше в кръста следобяда на разходката, ама не знаех от тежестта ли от що, и коремът ми беше почти постоянно стегнат без болка.
без упойка раждах и двата пъти. дори и като ме шиха, и сега имам 3 шева, пак не ми слагаха. а ме питаха поне за лидокаин, но минах без.
опитай без упойка, може към 7-8 см да искаш нещо мускулно, но-шпа например.
не че ще ти е до него. то кофти болките са няколко минутки само, а като тръгне да раждаш на контракциите като напъваш като до тоалетната, не боли, ако пропуснеш контракция - боли тя, така че дишай дълбоко, почини си и преди това не се зори, дишай повърхностно, като вече да раждаш - да имаш сили докрая и да не се отказваш!
стискам палци за леко раждане!
Виж целия пост
# 289
Джос, ми двете най бяха през 20-30 минути, а първата час преди това.Ще видим , иначе кръстът си ме боли от вчера.ЩЕ видим как минава денят и може и да звънна на доки.А т като падне тапата може и повече време да мине нали, макар че Мон каза, че със сина и същия ден е родила.Ще се справим, само да разбера, че раждам де Simple Smile Ако изтекът водите ще съм сигурна, ама може  да не е днес или идните дни Simple Smile
Виж целия пост
# 290
И аз се чудя каква упойка искам.Естествено и докторът ще каже какво е най-добре за мен,ама ако ме попита моето мнение не знам коя да избера.

Aз препоръчвам спиналната с две ръце. Много се радвам, че избрах нея, а не пълната. Момичето в стаята с мен беше като прегазено от влак след пълната, а аз си бях съвсем свежа, все едно нищо не е станало /като изключим болката в корема  Mr. Green Mr. Green Mr. Green/

Зависи обаче и от психиката, някои хора казват, че не могат да издържат психически без пълна упойка... което за мен е странно, защото аз исках да знам какво става, да чуя плача на детето, да го видя, да знам, че е добре.


 Ако изникнат още въпроси ще се радвам, ако можем да сме полезни!  Hug

Наистина сте ми много полезни, благодаря   bouquet Hug

Нанинка, да, аз родих след тапата, всъщност при мен с падането на тапата започна всичко и за по малко от 24 приключи. Не винаги е така обаче. Стискам ти палци и минавай тук да кажеш как си, а ако прецениш, звънни и на лекаря си  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 291
Здравейте момичета.Да ни е честит нашият месец май.
Тези дни се позагубих понеже компа ни се развали за пореден път и този път категорично ремонта е за последно само да угасне и отива на боклука #Cussing out
От неделя пък моето момченце е с варицела,та сега в това хубаво време сме си в къщи. Mr. Green
Но поне да минава сега че иначе после с бебко щеше да е голям проблем.Иначе много се мъчи милото ми момче,вече четвърти ден все вдига Т дано скоро поне да се приключи с нея и вече да минават пъпчиците. Praynig
Иначе аз вчера най-накрая си направих пролетното почистване,остана ми за днес да си изчистя банята. PeaceМисля след празниците да започна да пера дрешките за бебко,тогава и ще поръчаме скрина,та да може до 3-4 дни да ни го направят.
Искам да честитя на всички мами,които са родили тези дни.Да са им живи и здрави бебчетата.    bouquet
Виж целия пост
# 292
Леле така съм бясна, сега се прибирам .Ходих на мерене на тонове в ТК, че моя лекар е почивк по празниците, силно съм разочарована , но както и да е. Днес ми активираха ПИК кода и виждам,че в НОИ не ми е занесен болничния, аз кр на м.март съм го дала на работодателя си, и понеже са почивни дни не мога да се обадя да проеря - защо не е занесен до сега ??? Ако го занесът до 15.05 , ще чакам превод към края на месеца - аз на фотосинтеза ли да живея до тогава ??? Че аз може и да родя преди да благоволят да го занесат в НОИ... вече така ми писна от всичко в тази страна , няма оправия  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out
Виж целия пост
# 293
kamban4o, да минава по-скоро тая варицела и да не отива скарлатина, че в групата на Мили и такова има, и още преди раждането се наложи да я спра от градината.
по-леко да я изкарва!

nanina, и аз след падането на тапата до 12 часа след това родих и двете си деца.
най-добре, ако те стяга коремът и вечерта сега към 19-20ч, дори и да няма болки, да идеш да те прегледат в болницата, с багажа, за всеки случай!
звънни на твоя док преди това и му обясни по-точно какво се случва и ако ти е неспокойно, може да идеш да видят как сте.
Виж целия пост
# 294

Здравейте и от мен, да мина и аз да се разпиша! Mr. Green
Честити бебчета на katerica, boril и silver moon - да папкат, слушкат и пълнят памперсите Hug Hug Hug
пъпчето, още и на каката не мога да реша къде да го хвърля, пазя го в една кутия Rolling Eyes
Нанинка, не съм правила и не мисля да правя никакви масажи на гърдите..от едната течеше повече кърма от другата..напълно е нормално това с коластрата Peace Вийдам те до ден, два обебена Laughing Аз родих на другия ден след падането на тапата Simple Smile
конците- моите бяха саморазграждащи се..не са ми ги махали..но цял месец ме дърпаха отдолу и наболяваха направените ми три шева..
за раждането, дай боже да мога пак да родя нормално и ще искам епидурална ( в гръбнака) упойка. Явно прагът на болка ми е нисък, защото не се виждам без упойка..особено, ако се очаква слонче  Rolling Eyes
Оказва се че много неща ми се губят..падането на пъпчето, докога са ми текли лохий и т.н...та просто по някои въпроси нищо не пиша Embarassed
kamban4o, бързо да се оправя синчето Praynig Hug
Виж целия пост
# 295
Честит май месец на всички майчета. Не съм се разписвала скоро, но то и нищо интересно покрай нас.Teрминът си наближава, а аз седя и си чаааакам..за сега някоя и друга подготвителна контракция и нищо повече.
Относно упойките: за нормално раждане е само еписурална, защото венозните стигат до бебето и не се препоръчват, а при секциото пълна или спинална (може и комбинирана епидурална+спинална).
Einhorn, да не са го върнали нещо от НОИ болничния? Нали уж по новите прави до 15ти април трябва да са го занесли, иначе има санкции. Ама дори и така да е, пак са за бой, че не са ти се обадили...и на мен ми скроиха подобен номер та пари ще видя юни месец...

На всички обебили се - да са ви живи и здрави бебоците, а на останалите - дръжте се, още малко остана.

Весели празници на всички!
Виж целия пост
# 296
Einhorn,това счетоводителите са много несериозна работа.И аз имах бая разправии с нашата на фирмата, от тях най-вероятно идва забавянето.Много е тъпо така

КАмбанчо, дано бързо се оправя малкият сладур, много кофти така, особено в тези жеги, ама пак добре , че  е преди бебето Hug Hug Hug Hug

Джос, аз все пак звъннах на доки, каза, че било нормално.Имам си стягания, ей сега се върнахме от разходка и поне 4-5 стягания имах.Знам ли вече, аз се надявах водите Hug да изтекат , че да съм сигурна  .Казах му и за тапата, кръстът много ме боли, ама ще видим, с ММ имаме готовност ако има болки да идем да ме видят.Може в някой спешен кабинет и ако има нещо вече тогава да го викам него.И ей сега даже ме прерязва ниско долу, ама не са точно контракции.Луда работа.Иначе коремът ми се е твърд по доста време

Рениборо, май май така ще станат нещата , само всичко да е наред
Виж целия пост
# 297
Simple Smile то е ясно, че счетоводителката е виновна, че не й е занесла болничния април месец, но не може да се каже че е трябвало да го занесе до 15.04, тъй като след новите промени болничния трябва да се занесе до 15-то число на следващия месец, след като е предаден болничния лист. Така, че може би са преценили, че болничния им е занесен в началото на април месец.....

   А при мен е друг проблема с 45 дневния ми болничен. Още като го подаде колежката ми каза, че ще ми го върнат. Пристигна ми писмо миналия понеделник, че го връщат на фирмата за корекция на дните, но там все още го няма. Успокояваха ме, че по фирмите стигали по-бавно писмата, докато днес съвсем случайно не срещнах пряката си шефка и й се оплаках на нея и след като тя възкликна : Ама аз защо не знам? ми стана ясно, че въпреки че ми казаха, че ще проверят какво става никой нищо не е направил. И сега остана да се надявам да не ме забрави и да свърши тя това, което други трябваше да направят досега...
Виж целия пост
# 298
nanina_87_  ще стискаме палци  Hug Hug Hug, а след като имаш и нагласата за среща с бебока . Ще видим кое ще е първото майско бебе , през месец май  Laughing

Камбанчо , дано с малкия варицелата да премине бързо,  за теб не споменаваш нищо, явно си я карала. А относно скринчето, мислиш ли , че ще ви го направят за 2-3 дни newsm78. Нас за детската стая ни мотаха 2-3 седмици, а ако е от магазин и го нямат налично в склад  10-20 дни е срока за изработка на поръчано
Виж целия пост
# 299

Я кажете за този болничен...
аз съм го предала на 04.04, сега като проверя в сайта на НОИ (не знам дори дали гледам на праивилното място пише:
Скрит текст:
Справка по ЕГН за представени документи и изплатени обезщетения и помощи от ДОО
за (тук са имената ми) с ЕГН ХХХХ (просто изтрих номера)
№ на актуална банкова сметка: не е представена
№ на моб. телефон: не е представен, email: не е представен
--------------------------------------------------------------------------------
 
 

 
Текуща страница 1 


Не разбирам изобщо как да разбера дали е предаден... мисля, че трябва да ми го изплатят на датата за Май месец  newsm78 т.е. там до 12 както е или бъркам?
Много съм неука, не съм използвала до сега и не знам какво се прави...
[/b][/color]
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия