На екскурзия в Малта?

  • 143 275
  • 845
# 375
Здравейте, ще бъда за една седмица /1-8 окт./ в Малта с мъжа ми, но той е с отделна програма - лодки, риболов. Ще го оставя да релаксира на воля човечецът  Laughing

Имаме приятели в Малта, но е преобладаващо мъжка компания. Смятам да си пообикалям сама и се чудя кои 3-4 маршрута да си набележа. Не ми се разглежда "на юруш". А! И един шопинг ден може да направя  Wink

Относно времето - предполагам, че в този период ще е, както в момента тук. Това, за да предвидя гардероба. Вечер става ли много студено? Нещо по-дебело от кожено яке да нося ли? На ветрове съм свикнала, ама викам да имаме късмет да ни се разминат  Laughing
Виж целия пост
# 376
миналия декември (1-7)  не ставаше много студено
Виж целия пост
# 377
Здравейте, ще бъда за една седмица /1-8 окт./ в Малта с мъжа ми, но той е с отделна програма - лодки, риболов. Ще го оставя да релаксира на воля човечецът  Laughing

Имаме приятели в Малта, но е преобладаващо мъжка компания. Смятам да си пообикалям сама и се чудя кои 3-4 маршрута да си набележа. Не ми се разглежда "на юруш". А! И един шопинг ден може да направя  Wink

Относно времето - предполагам, че в този период ще е, както в момента тук. Това, за да предвидя гардероба. Вечер става ли много студено? Нещо по-дебело от кожено яке да нося ли? На ветрове съм свикнала, ама викам да имаме късмет да ни се разминат  Laughing

_Monster_ от това, което съм чела в темата, времето е прекрасно и за плаж. Вечерно време е малко по-хладно, но определено не е за зимно яке.  Simple Smile
Виж целия пост
# 378
Здравейте, ще бъда за една седмица /1-8 окт./ в Малта с мъжа ми, но той е с отделна програма - лодки, риболов. Ще го оставя да релаксира на воля човечецът  Laughing

Имаме приятели в Малта, но е преобладаващо мъжка компания. Смятам да си пообикалям сама и се чудя кои 3-4 маршрута да си набележа. Не ми се разглежда "на юруш". А! И един шопинг ден може да направя  Wink

Относно времето - предполагам, че в този период ще е, както в момента тук. Това, за да предвидя гардероба. Вечер става ли много студено? Нещо по-дебело от кожено яке да нося ли? На ветрове съм свикнала, ама викам да имаме късмет да ни се разминат  Laughing
Мисля, че кожено яке е достатъчно. Може и някое памучно пуловерче, "за вътре" Sunglasses

Къде ще сте отседнали, какви са ви интересите? За морските екскурзии не знам, зависи от времето, морето...., но, има доста други интересни неща, стига да са интересни за вас.  Laughing Ние бяхме преди 2 г. и аз бях направила доста подредена програма за нас, мога да дам някои идеи, но.. всичко е относително според хората.
Виж целия пост
# 379
Къде ще сте отседнали, какви са ви интересите? За морските екскурзии не знам, зависи от времето, морето...., но, има доста други интересни неща, стига да са интересни за вас.  Laughing Ние бяхме преди 2 г. и аз бях направила доста подредена програма за нас, мога да дам някои идеи, но.. всичко е относително според хората.

Би ли споделила твоята програма? Средата на октомври и аз ще съм в Малта Simple Smile
Виж целия пост
# 380
Скрит текст:
Здравейте, ще бъда за една седмица /1-8 окт./ в Малта с мъжа ми, но той е с отделна програма - лодки, риболов. Ще го оставя да релаксира на воля човечецът  Laughing

Имаме приятели в Малта, но е преобладаващо мъжка компания. Смятам да си пообикалям сама и се чудя кои 3-4 маршрута да си набележа. Не ми се разглежда "на юруш". А! И един шопинг ден може да направя  Wink

Относно времето - предполагам, че в този период ще е, както в момента тук. Това, за да предвидя гардероба. Вечер става ли много студено? Нещо по-дебело от кожено яке да нося ли? На ветрове съм свикнала, ама викам да имаме късмет да ни се разминат  Laughing
Мисля, че кожено яке е достатъчно. Може и някое памучно пуловерче, "за вътре" Sunglasses

Къде ще сте отседнали, какви са ви интересите? За морските екскурзии не знам, зависи от времето, морето...., но, има доста други интересни неща, стига да са интересни за вас.  Laughing Ние бяхме преди 2 г. и аз бях направила доста подредена програма за нас, мога да дам някои идеи, но.. всичко е относително според хората.
Близо до St Julian's ще бъдем. Нямам особен интерес към морските екскурзии и плажа - смятам да наблегна на историческите и културни забележителности. Възнамерявам да почивам активно и да попивам духа на тази непозната за мен държава.
Ще ми е интересно да видя твоята програма.
Виж целия пост
# 381
С удоволствие ще се опитам да помогна, мисля че все още я пазя в компютъра. За мен има някои интересни места, които посетихме, извън най-посещаваните.
Виж целия пост
# 382
jfjallen, ще бъдем в Малта 8-12 март (ако ви се струва напред, чуйте и кога съм купила билетите - 19 май - рождения ден на Уиз Еър, 140 лв два двупосочни  Sunglasses Mr. Green) . Преди година и половина бяхме в Париж и бях направила супер стегната програма, в пдф формат, със снимки от Гугъл Стрийт Вю за всеки 100 метра от маршрута, стрелкички, метри, минути, ползвахме я като навигатор на телефоните си...Така за 3 дни обиколихме ВСИЧКО в Париж, напук на хората, които се опитваха да ме убедят, че няма да стане. Сега имаме цели 5 дни за Малта и съм започнала от единия край да правя нещо подобно, като наблягам на снимачните площадки на Game Of Thrones  Mr. Green Mr. Green Mr. Green. Ще се радвам ако споделиш и с мен своята програма, може да взаимствам от нея нещичко Simple Smile Както и ме интересува дали през март работят всички фериботи и еднодневни екскурзии, защото примерно за Гозо мисля да се възползваме от такава.
Виж целия пост
# 383
_Monster_, Woman^In^White, jfjallen ще споделите ли с всички програмите си  bouquet
И вярно ли, че в началото на октомври ще е толкова студено, та чак кожено яке?! Аз си мислех, че ще можем да се изкъпем в морето, а вие сега ме изненадахте.
Виж целия пост
# 384
_Monster_, Woman^In^White, jfjallen ще споделите с всички програмите си  bouquet
И вярно ли, че в началото на октомври ще е толкова студено, та чак кожено яке?! Аз си мислех, че ще можем да се изкъпем в морето, а вие сега ме изненадахте.

Аз ще я споделя когато съм готова, но това няма да стане преди 3-4 октомври (че други неща са ми на главата сега Joy). Simple Smile
Виж целия пост
# 385
Здравейте на 01.10 заминаваме за Малта и бих искала да попитам как са цените на музеите, забележителностите и храната, ако някой си спомня. Благодаря предварително. Simple Smile
Виж целия пост
# 386
Храната не е скъпа, особено в супермаркетите, но и в ресторантите са прилични цените.
Обаче цените на музеите и забележителностите ми се сториха високи, особено като ги умножа по четири...
Виж целия пост
# 387
Благодаря!  Simple Smile
Виж целия пост
# 388
Извинявам се, че се забавих с предложената помощ относно програма за Малта, но всъщност се оказа малко по-трудно отколкото предполагах. Запазеното от мен е по-скоро като информация за забележителностите - работно време, цени, транспортни връзки, но от мястото, където ние бяхме - Буджиба. Трябваше да разгледам отново снимките, и независимо, че са разделени по градове…. Отне ми време. Но, както и да е - припомних си доста неща, открих един сайт, който използвах навремето /2013 г./ и се надявам сега да успея да ви улесня в изготвянето на вашите програми.

Сайта, за който споменах е www.planetware.com

В интерес на истината, след като го открих, го използвам и за много други пътувания. Знам, че за доста от вас не би било проблем да се справите с него, и с езика, но, ще дам по-подробни линкове.

Това е карта на острова, с примерни транспортни маршрути, които могат да ви дадат някаква идея - може да я увеличите като кликнете върху нея, може и да я принтирате - така е с всички карти тук.

http://www.planetware.com/map/malta-tours-on-malta-map-m-mal1.htm
Тук са описани всички топ забележителности, за някои има линкове към страниците им. Най-отдолу има и карта на Валета.

http://www.planetware.com/tourist-attractions-/valletta-m-m-vall.htm

На основата на тази карта, както и на местата, които ние посетихме, се опитах да направя карта и в Гугъл.мапс. Сложила съм и някои други, които са по-път, а и като ориентир за елипсата, която направихме.

https://www.google.com/maps/dir/Triton+Fountain,+Vjal+Nelson,+Va … 5109345,16z/data=!4m62!4m61!1m5!1m1!1s0x130e5ad2b3430359:0x83a545b34c3c2d76!2m2!1d14.5082875!2d35.895625!1m5!1m1!1s0x0:0xa22fdc5db6b1c5c6!2m2!1d14.5113683!2d35.8963096!1m5!1m1!1s0x0:0xf500fb321a4a7c68!2m2!1d14.5139439!2d35.8973168!1m5!1m1!1s0x0:0x679f27f1631ed8cf!2m2!1d14.5124951!2d35.8975921!1m5!1m1!1s0x0:0xb279df6be6dfa56c!2m2!1d14.5140553!2d35.8980621!1m5!1m1!1s0x0:0x9a21e3595c1a7f38!2m2!1d14.5123842!2d35.8997665!1m5!1m1!1s0x0:0xfe88421a3cacaa5d!2m2!1d14.5135517!2d35.899115!1m5!1m1!1s0x0:0xe6a9ee74ad8f5c9d!2m2!1d14.5174224!2d35.9020737!1m5!1m1!1s0x0:0x5fa84d4f379a454f!2m2!1d14.5185574!2d35.9020832!1m5!1m1!1s0x0:0x28d5347d4d11930a!2m2!1d14.5182388!2d35.8978301!3e2

Като цяло не е трудно за ориентиране - започва се от автогарата, има един фонтан с тритон, тълпата върви напред и вие след нея…. 

От местата, които съм посочила не сме посетили Palace Armoury, защото сме се нагледали на доспехи и рицарски одежди, но предполагам, че може да е интересно за някой.

Casa Rocca Piccola си заслужава, но доколкото си спомням посещението беше само с гид.

Църквата St Paul’s Shipwreck е много хубава. Не коментирам Катедралата /мноого хора/ и Двореца, разбира се.
 
Музеят на войната - не си заслужава определено, но мъжът ми искаше да го види.

След Форт Елмо /не сме влизали в него - само отвън правихме снимки / има стъклен асансьор /мисля, че за качване беше 2 евро, а за слизане - 1/, който ви отведжа на нивото на стария град и градините.

Трябва да проверите за работното време - дни и часове.

Това е, което мога да кажа за Валета, сега отивам да си припомням за другите места.


Виж целия пост
# 389
За съжаление картата на Гугъл не мога да я отворя от страницата на форума, т.е. отваря се, но се виждат само "запазените" места, не и линията на маршрута. Но, всъщност не е проблем всеки да си я направи индивидуално. Ще пробвам още веднъж да я кача, ако стане, стане Sunglasses
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия