БРОДИРАНА КРАСОТА - ГОБЛЕНИ ТЕМА 109

  • 73 654
  • 721
# 270
Момичета имам нужда от помощ- харесала съм тази мома на Вервако , но ключа нещо ме затруднява ако може да ме упътите- ето го и него а това е упъването което е на руски
Искам да Ви поздравя за красотите които продължавате да творите   bouquet  bouquet  bouquet - аз тази седмица съм позарязала малко гоблените, а утре отивам на плаж та да видим кога ще боцна малко
Виж целия пост
# 271
Диди, може ли да ми пратиш схемата на първото котИ  Grinning
Не съм Дидида но ще помогна- ето схемата и ключа

Реа може някое котИ да спретнеш за детето.
Бяло цвете, рядко се показваш тук но пък за сметка на това винаги си много производителна.
Цветята на Албенка са много оригинални. На тях ли викат обички. Латинските им имена не мога да ги помня.
Виж целия пост
# 272
Момичета имам нужда от помощ- харесала съм тази мома на Вервако , но ключа нещо ме затруднява ако може да ме упътите- ето го и него а това е упъването което е на руски
Искам да Ви поздравя за красотите които продължавате да творите   bouquet  bouquet  bouquet - аз тази седмица съм позарязала малко гоблените, а утре отивам на плаж та да видим кога ще боцна малко

В това упътване не пише нищо съществено - да се обработят краищата на панамата, да се внимава от кое се взимат две нишки, от кое една, как се правят кръстчета... т.е., стандартно упътване. Така че гледай само там, където са ти цветовете, броят нишки и начинът на шиене ти е показан, ако имаш конкретен въпрос - питай  Hug

С две думи: дългите черти с различни символи - контур (с 1 нишка от съответния цвят), първа колонка със символи - кръстче с 1 нишка, втора колонка със символи - кръстче с две нишки. А там, където имаш символ плътно до числото, е някакъв вид бод, който не мога да различа на тези снимки, но го правиш така, както е показано на картинката (1,2,3).  Hug
Виж целия пост
# 273
В това упътване не пише нищо съществено - да се обработят краищата на панамата, да се внимава от кое се взимат две нишки, от кое една, как се правят кръстчета... т.е., стандартно упътване. Така че гледай само там, където са ти цветовете, броят нишки и начинът на шиене ти е показан, ако имаш конкретен въпрос - питай  Hug
Ами аз го разбирам така- знаците от първата колонка се шият кръстче с един кат конец а във втората кръстче с два ката конец newsm78 newsm78????? Мисълта ми е дали е така или първата колона са полукръстчета
Докато си напиша въпроса си ми отговорила Деси благодаря ти
Виж целия пост
# 274
В това упътване не пише нищо съществено - да се обработят краищата на панамата, да се внимава от кое се взимат две нишки, от кое една, как се правят кръстчета... т.е., стандартно упътване. Така че гледай само там, където са ти цветовете, броят нишки и начинът на шиене ти е показан, ако имаш конкретен въпрос - питай  Hug
Ами аз го разбирам така- знаците от първата колонка се шият кръстче с един кат конец а във втората кръстче с два ката конец newsm78 newsm78????? Мисълта ми е дали е така или първата колона са полукръстчета
Докато си напиша въпроса си ми отговорила Деси благодаря ти

Някой да ме поправи, ако греша, но съм почти на 100% сигурна, че "Вервако" не използват половинки в дизайните си, а само цели кръстчета с 1 и 2 нишки  Peace

Да, сега прочетох "упътването" - точно така, само кръстчета са  Hug
Виж целия пост
# 275
Роси, благодаря!   bouquet
Виж целия пост
# 276
Деси, това за което не се сещаш не са ли така любимите ми френски възли?
Виж целия пост
# 277

Деси, това за което не се сещаш не са ли така любимите ми френски възли?
аз също мисля, че са френски възелчета...




Реа какво ще кажеш за някое от тези двете :






 на другото синьото му нямам схемичка.

Виж целия пост
# 278
Момичета , една приятелка издирва тези гобленчета , някой срещал ли е схема:
http://muki80.snimka.bg/tapestries/zimna-prikazka.639872.25807016 - зимни игри
http://www.goblenite.com/goblen-20846-4308.html - в галоп
http://www.gobleni-magazinbg.com/product/178/goblen-angel-pazitel.html - ангел пазител
тези коне - http://pencho27.snimka.bg/tapestries/kone.139757
бяла нощ - http://www.gobleni-magazinbg.com/product/61/goblen-byala-nosht.html
http://www.crossstitchworld.com/cross-stitch-detail.php?RecordID=35214

А с гоблена Св Георги съм до половината още ....
Скрит текст:
честно казано завиждам ви за бързината с която шиете , и за всичките ушити красоти , които показвате  Crazy , както и за красивите места, които сте посетили


някой има ли четлива схема на някой от тези гобленчета  Praynig



  bouquet
и за да не съм голословна , ето докъде съм :
Виж целия пост
# 279


А това е Мимито - бъдещ първолак наесен -

Иска да й купувам гоблен да шие , и днес мисля да я заведа , да си избере ... дано не си остане само с мерака и да го захвърли ....
Виж целия пост
# 280
Деси, това за което не се сещаш не са ли така любимите ми френски възли?

Първоначално и аз така си помислих, обаче като се загледах как са показали начина на шиене, ми се струва по-различен, но то пък няма какво друго да е  newsm78
Все по друг начин съм ги срещала обозначени, не така
Скрит текст:

Виж целия пост
# 281
Мимито & Светла, и за моя наесенен първолак навремето като изяви желание да шие "като мама", мислех, че бързо ще му мине мерака, ама не- вече шие първите си кръстчета и казва, че като направи Матю иска и Маккуин на "хикстчета" (както им казва той). Аз му вземам щампи с вълнени конци и голяма игла (в комплект са), за да свикне с техниките (шил е гобленов бод, "бод зад игла"), но вече иска с малка игла и на бял плат- "като тебе- от лист със знаци и да си ги зачерквам". Мисля по-натам наистина да го пробвам с "класически" модел.
Пък ако бързо и' мине мерака на твоята принцеса, може за момента да и' се вижда много трудно, а може и да не е нейна стихия...
Успех!  newsm10
Виж целия пост
# 282
Деси, това за което не се сещаш не са ли така любимите ми френски възли?

Първоначално и аз така си помислих, обаче като се загледах как са показали начина на шиене, ми се струва по-различен, но то пък няма какво друго да е  newsm78
Все по друг начин съм ги срещала обозначени, не така
Скрит текст:
И аз си мисля че са френски възли като ги гледам, но може да им сложа и по едно мънисто, ще го реша накрая  Crazy
Мимито & Светла уникални са ти картичките   bouquet
Виж целия пост
# 283
Деси, това за което не се сещаш не са ли така любимите ми френски възли?

Първоначално и аз така си помислих, обаче като се загледах как са показали начина на шиене, ми се струва по-различен, но то пък няма какво друго да е  newsm78
Все по друг начин съм ги срещала обозначени, не така
Скрит текст:
И аз си мисля че са френски възли като ги гледам, но може да им сложа и по едно мънисто, ще го реша накрая  Crazy
Мимито & Светла уникални са ти картичките   bouquet

Аз сега свалих читава схема, френски възли са, няма какво друго да е. Но и с мъниста ще стане много хубаво  Peace
Виж целия пост
# 284

Мимито & Светла уникални са ти картичките   bouquet
не , не съм ги шила тези картички , просто картинка качих , нямам схеми , но то се вижда долу горе и така от картинката...

 nosferata  , значи твоят съвет е като начало да взема щампата с тези дебелите конци , та да няма схема  и по- едро е , ще е по-лесно , така ли да направим?
Преди малко разглеждах електронната система за кандидатстване за 1 клас.... и сега се зачудих , дали да ида днес да извадя от общината удостоверение за адрес , че само по тази точка ще имаме предимство newsm78
Ти ще пишеш ли повече желания за различни училища , или само за едно училище ще кандидатствате ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия