Фраксипарин, Клексан и Аспирин протект - тема 7

  • 118 378
  • 1 017
# 225
Там съм да Simple Smile и се надявам да остана докрай. Днес се видя пулса на ембриончето и съм много щастлива Simple Smile Благодаря ти!  Hug
Виж целия пост
# 226
Здравейте, бих искала да попитам дали зацапването и леко течение е нещо, което мога да си обясня с ежедневния прием на фраксипарин и аспирин протект? Аз съм в съвсем ранна бременност (6-та седмица) и от началото съм на тази терапията, а зацапването не спира. От няколко дни приемам и дуфастон, но резултата е същия, даже леко се усили.  newsm78 Пусках си изследване за прогестерон и ЧХГ и изглеждат в норма, тъй че не мога да си го обясня. Мнения и опит по въпроса ще са ми полезни, благодаря предватително!
Да, възможно е да е от фраксипарина. Аз имах зацапване към 5-6г.с , спряха ми за 3-4 дни фраксипарина и зацапването спря,после когато поднових поставянето му нямах проблеми. Peace


ПП Честито сърчице Grinning
Виж целия пост
# 227
Благодаря, magnet! Явно имам нужда от по-обстоятелствен АГ, та добре че е форума, да се просветлявам с ваша помощ. Така или иначе записах час и при друг АГ в петък, за второ мнение по въпроса.

По въпроса за фраксипарина - в съседна Румъния се продава на доста по-изгодна цена (кутията фраксипарин 0,3 излиза 33 лева) и аз в момента си го поръчвам от там.
Виж целия пост
# 228
По въпроса за фраксипарина - в съседна Румъния се продава на доста по-изгодна цена (кутията фраксипарин 0,3 излиза 33 лева) и аз в момента си го поръчвам от там.

Ако имаш познати, които пътуват и те снабдяват наистина е по-изгодно, но разликата не е фрапираща. Аз си купувам кутия фраксипарин 0,3 на цена 40 лв.
Виж целия пост
# 229
Честито мамиченце, Ivo_G! Нека расте здрава и щастлива!
Виж целия пост
# 230
По въпроса за фраксипарина - в съседна Румъния се продава на доста по-изгодна цена (кутията фраксипарин 0,3 излиза 33 лева) и аз в момента си го поръчвам от там.

Ако имаш познати, които пътуват и те снабдяват наистина е по-изгодно, но разликата не е фрапираща. Аз си купувам кутия фраксипарин 0,3 на цена 40 лв.

Да, съпруга ми работи там и смятам от там да се снабдявам. Иначе аз от 3-4 седмици съм на фраксипарин и кутията, която си купих за начало от тук беше 46 лв. Както и да е, реших да споделя информацията и ако някой има нужда да се възползва от нея. Четох още в по-старите теми, че и други са се снабдявали от Румъния и явно тенденцията там да е по-евтино е актуална, уви.
Виж целия пост
# 231
Здравейте момичета.Не съм сигурна дали въпросът ми е за тази тема,но не успях да се ориентирам.Преди две години родих дъщеря си.През цялата бременност бях на терапия Фраксипарин,аспирин,магнерот,интралипид и имуновенин.Като цяло показателите ми не бяха особено извън нормите.Имам установена тромбофилия и имах проблем с антителата.Сега съм отново бременна в 8 г.с.Сега не знам дали пак трябва да направя цялото лечение отново.Естественно за това трябват и изследвания,но някак си ми се вярва и че без лекарствата всичко ще е наред.Въпросът ми е дали има други такива мами,които са се оставили в ръцете на Господ с втората си бременност и всичко да е завършило благополучно без всичките лекарства?Предварително ви благодаря.
Виж целия пост
# 232
ДжиДжи_23, какво става с теб? Щеше днес да ходиш на лекар? Хайде, че те мисля.
Виж целия пост
# 233
Здравейте момичета.Не съм сигурна дали въпросът ми е за тази тема,но не успях да се ориентирам.Преди две години родих дъщеря си.През цялата бременност бях на терапия Фраксипарин,аспирин,магнерот,интралипид и имуновенин.Като цяло показателите ми не бяха особено извън нормите.Имам установена тромбофилия и имах проблем с антителата.Сега съм отново бременна в 8 г.с.Сега не знам дали пак трябва да направя цялото лечение отново.Естественно за това трябват и изследвания,но някак си ми се вярва и че без лекарствата всичко ще е наред.Въпросът ми е дали има други такива мами,които са се оставили в ръцете на Господ с втората си бременност и всичко да е завършило благополучно без всичките лекарства?Предварително ви благодаря.

Не бих ти препоръчала да рискуваш при установени проблеми. Дори се почва при + тест.  Какво против имаш терапията?
Виж целия пост
# 234
Ами честно казано и аз се притеснявам от терапията. Доста ми се видяха 2 листа с лекарства и препарати разни.  Confused
Не се знае доколко са били коректни изследванията, до колко е помогнала самата терапия и до колко организма или въобще случайността се е подредила. Това всеки Божи ден да мислиш какво да пиеш, какво да биеш - си е един вид допълнителен стрес, според мен. И да - правиш го за добро, но самото притеснение дали го правиш както трябва, дали ще помогне, дали пък няма да навреди на друго и т.н.
Извинете, ако нещо... Мои си мисли....  Tired
Виж целия пост
# 235
Ерика, ако четеш, минавай и кажи как си, че те мисля  newsm78
Виж целия пост
# 236
Ами честно казано и аз се притеснявам от терапията. Доста ми се видяха 2 листа с лекарства и препарати разни.  Confused
Не се знае доколко са били коректни изследванията, до колко е помогнала самата терапия и до колко организма или въобще случайността се е подредила. Това всеки Божи ден да мислиш какво да пиеш, какво да биеш - си е един вид допълнителен стрес, според мен. И да - правиш го за добро, но самото притеснение дали го правиш както трябва, дали ще помогне, дали пък няма да навреди на друго и т.н.
Извинете, ако нещо... Мои си мисли....  Tired
Както моя лекар ми  е казвал: това, да вярваш,че терапията ще е успешна е 50% път към успеха! Факт,че и ние успяхме, след 3,6 години борба и мъки.
Пожелавам успеха  и на теб и на всички жени с проблеми.
Няма нищо сложно в прилагане на терапията, а се и свиква.
Виж целия пост
# 237
vandadi Съгласна съм с Магнитчето ,Божа работа си е даже ако си на терапия няма гаранция ,че ще родиш и всичко ще е ок.Има много случаи ,които минават и без фракси ,резултата обаче е плачевен...аборти в 20 и някоя г.с. ,увредени и недоносени деца,които не оцеляват.Моити бяха към 8-9г.с. Общо взето до 12г.с. почти винаги приключват нещата.За мен е малко безотговорно да се оставям на природата,защото ако беше така нямаше да имам прекрасна дъщеричка.Господ и без това ти е помогнал(както и на мен), като те е насочил към специалисти и терапия,сега всичко е в твоите ръце.Ама да знаеш,че ако стане  нещо после много ще те е яд и ще се обвиняваш дълги години!
Malinche хората са казали,че който го е страх от мечки не ходи в гората!Всичко си заслужава,всяка мъка и притеснение!И не е толкова  страшно,такива мисли всички сме имали.Тази терапия не е за винаги ,има деца които са болни от рак ,диабет и са на повече лекарства и инжекции от нас,и не се знае изобщо дали ще се оправят някога,айде да не оплакваме!Извинявай ама поста ти много инфантилно ми звучи!
Виж целия пост
# 238
Благодаря ви момичета.Терапията не ме притеснява и зная,че всичко си заслужава,но някак си ми се струва,че тези изследвания,самите резултати и всичките лекарства са си най вече бизнес.Не са ми проблем парите за лекарства,които не са никак малко,или това че ще ми бодат вените постоянно,но като се има в предвид,че за различни проблеми,лечението е едно и също,по скоро застрахова явно,не знам.да факт е че имам прекрасна госпожица,но все пак няма как да знаеш дали е можело и без лекарства.А и като се сетя,тяхна лаборатория,техни специалисти,всичко се прави на едно място.Ох не знам.Благодаря ви за отговорите.Ще взема решение и се моля да е правилното.
Виж целия пост
# 239
Явно си имала късмета да не получиш тромб или аборт в ранна или късна седмица, или недоравито бебче заради лош кръвоток и се съмняваш, но за съжаление много момичета тук са ги сполетявали такива неща (дори и вече на терапия, но не добре дозирана). Надявам се да не се достига до лош опит и при теб, но последствията могат да са тежки, дори до живот при едно образуване на тромб да кажем.
Намери друга лаборатория, ако не вярваш на лекарите си.

Не, не е задължително да имаш проблем, но рискът като цяло не си струва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия