Фраксипарин, Клексан и Аспирин протект - тема 7

  • 118 363
  • 1 017
# 900
Момичета, на колко градуса забивате спринцовката на фраксипарина - на 45 или на 90  newsm78

По принцип мед сестрите подкожните ги бит по 45, аз лично съм пробвала и по двата начина, забелязах че като ги слагам точно според упътването под 90 не ми се получават толкова синини.
Виж целия пост
# 901
Момичета, на колко градуса забивате спринцовката на фраксипарина - на 45 или на 90  newsm78

По принцип мед сестрите подкожните ги бит по 45, аз лично съм пробвала и по двата начина, забелязах че като ги слагам точно според упътването под 90 не ми се получават толкова синини.

Именно , и аз точно заради това попитах  Naughty На мен нищо не ми става като бия на 90, но докато лежах в болницата сестрите ми го слагаха под 45 градуса
Виж целия пост
# 902
Момичета, някоя от вас правила ли си е изследване за съсирване на кръвта? Днес ми излязоха резултатите от кръвните изследвания и съм обезпокоена, т.к. фибриногена при реф.стойности 2-4 е 7.90. Ще се радвам да споделите при вас какви са стойностите. Поздрави  Grinning
Виж целия пост
# 903
Аз си бях правила преди да почна аспирина - и ми беше под нормата - 1.   Ти това 7,90 след колко време приемане на аспирин го получи?
Виж целия пост
# 904
Меги, пълната Хемостаза ми е била над горна граница, споко.
Виж целия пост
# 905
Колко време след спиране на аспирина реално е безопасно да се прави секцио? Т.е. за колко време му изчезва ефекта? Би трябвало да е кратко, щом се пие през ден, но пък докторите го спират доста преди термин.
Виж целия пост
# 906
Fiona1, за първи път си правя такова изследване, сега съм 36г.с. и от началото на бременността съм на фраксипарин 0.3(всъщност стартирах с аспирин от който прокървих). Днес лекар ще ми разчете изследването и по-късно ще дам компетентно мнение Simple Smile
Виж целия пост
# 907

AMARIA - Нали ти имаше някакво зацапване от аспирина ли се получило?  Confused
  Вчера бях по лекари и много ми се наложи да чакам по жегите , и снощи и днес сутринта получих едно розовикаво зацапване  Sick ...
  После нямаше нищо , но аз съм притеснена .Утре пак съм на лекар , но до утре ще превъртя ...
  Аз взимам аспирин протект и фракси от 0,4  всеки ден . Дали е от преумора и жегите или от аспирина   newsm78 ...
   ooooh! Tired Ох, надявам се да няма повече такива ...  Hug
Виж целия пост
# 908

AMARIA - Нали ти имаше някакво зацапване от аспирина ли се получило?  Confused
  Вчера бях по лекари и много ми се наложи да чакам по жегите , и снощи и днес сутринта получих едно розовикаво зацапване  Sick ...
  После нямаше нищо , но аз съм притеснена .Утре пак съм на лекар , но до утре ще превъртя ...
  Аз взимам аспирин протект и фракси от 0,4  всеки ден . Дали е от преумора и жегите или от аспирина   newsm78 ...
   ooooh! Tired Ох, надявам се да няма повече такива ...  Hug

Аз в 6г.с получих едно отлепване и от тогава насам само лежа...В началото на 8 г.с също ми зацапа еднократно тъмно кафяво и като се обадих на АГ каза да спирам аспирина до следващия преглед /той беше след 4 дни/ Когато на прегледа се видя че всичко е ок пак си го продължих, но честно казано съм много наплашена Sad аз ги редувам с фраксипарин 0,4 през ден
Виж целия пост
# 909

  Благодаря AMARIA  Hug . Вчера бях на преглед и уж всичко беше наред , и вечерта изненада  Sick
 Днес ще изчакам още малко преди да се обадя  Sad ...  ooooh!  Направо не знам какво да правя  #Cussing out


Виж целия пост
# 910
Megi_sf, моят фибриноген също е завишен, док ми казаха,  че било нормално при бременност.Стойностите са горе долу като твоите.
Искам да попитам, ако може някой да ми отговори, преди месец правих изследвания за време на кървене, протромбиново време  INR, но никой док не им обърна внимание. Бях си ги назначила на своя глава. Имате ли представа какъв специалист се интересува от тях като изследване и по принцип защо се пускат ( аз специално ги пуснах, защото приемах аспирин) .
Много ще съм благодарна, ако някой се включи по темата   bouquet
Виж целия пост
# 911
Днес говорих с анестезиолог и кардиолог във връзка с предстоящото ми секцио. Погледнаха  кръвните изследвания и казаха че всичко е ок и завишевия фибриноген на 7.90(при реф. стойности 2-4) в края на бременността е съвсем нормално. Вече съм доста по-спокойна Simple Smile
Виж целия пост
# 912
destiny123  С тези изследвания се определя  времето на съсирване  на кръвта за да се избегне  голяма кръвозагуба . Малко рано си ги пуснала аз сега си чакам резултатите защото тук са задължителни от 35 г.с.- 36 +6 , ако си секцио сигурно ще ти ги пуснат нови преди самата операция . Покажи ги на доктора при който ще раждаш.
Виж целия пост
# 913
Благодаря ти, Alemariya  Hug

Виж целия пост
# 914
Здравейте,
Имам нужда от спешно инфо. Бременна съм в 5 г.с. Биех по 1 клексан на ден от деня след пункцията до теста за бременност. След положителния тест ми увеличиха инжекциите на 2 и казаха да ги ползвам докато не направя изследванията за тромбофилия. А докато ги направя и излезе резултата има още поне 3 седмици. В момента на местото на пробождане на иглата се образуват тъмнолилави големи точки които много ме тревожат. Някои от тях са с диаметър почти 1 см. Вече не ми остана място къде да бия останалите. Имам и синини, но точките ме притесняват повече. Като чели положението беше по-добре докато бия по 1 на ден. Но доктора каза да продължавам с 2.

При вас получават ли се такива огромни точки, тъмнолилави на цвят? Ще се радвам ако някой отговори
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия