Бременна ли съм? - За всички, които имат съмнения – Тема 5

  • 32 676
  • 761
# 540
Искам да си споделя щастието и аз ще стана майка за 1ви път и много се радвам днес бях при доки  и ми каза че всичко за сега нормално било и на 5 седмица съм била Hug   bouquet
4естито ,мила Wink Hug аз все още 4акам,остават ми два дни до понеделник,стискайте ми палци






СТИСКАМ ТИ ПАЛЦИ ДАНО И ТИ ДА СИ ЗАРАДВАШ КАТО МЕН.
И БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОЙТО МЕ ПОДКРЕПИХА.
Виж целия пост
# 541
Искам да си споделя щастието и аз ще стана майка за 1ви път и много се радвам днес бях при доки  и ми каза че всичко за сега нормално било и на 5 седмица съм била Hug   bouquet
4естито ,мила Wink Hug аз все още 4акам,остават ми два дни до понеделник,стискайте ми палци

 fingerscrossed  Стискам ти палчета, мила. Дано се похвалиш след няколко дни  Praynig
Виж целия пост
# 542
Chestito nqma_ime !Pojelavam ti leka bremenost i zdravo beb4e.A na drugite dano skoro vi se sbadne me4tata.Az sa6to 4akam do 27 za6toto sega nqmam smelost da naprava test za da ne e pak otricatelen .Ne se predavaite stiskam palci na vsichki   bouquet  bouquet  bouquet

-------------
Пишете на кирилица.
Виж целия пост
# 543
В форума се пише на кирилица! Ще информирам модераторите !
Виж целия пост
# 544
Искам да си споделя щастието и аз ще стана майка за 1ви път и много се радвам днес бях при доки  и ми каза че всичко за сега нормално било и на 5 седмица съм била Hug   bouquet
4естито ,мила Wink Hug аз все още 4акам,остават ми два дни до понеделник,стискайте ми палци

Честито, Няма_име - лека, спокойна, щастлива и безпроблемна бременност ти пожелавам  Hug Hug Hug Hug
Девора, стискам силни палци и ти да се похвалиш!  Hug Hug Hug fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 545
Мерси много на всички. Wink
Виж целия пост
# 546
Последната седмица бях в голямо недоумение, завладяваха ме емоции и терзания най-различни. Сега искам да споделя с вас, защото си мисля, че мога да бъда полезна на някоя от вас  Част от вас знаят моята история, но ето я „завършена” -  Това е първият месец, в който решихме, че ще "опитваме" за бебче. По принцип имам точен цикъл, никога не ми се е случвало да закъснява или подранява. Имам и доста изразени признаци, когато си го чакам - болки в яйчниците най-вече. Но това с точността се промени след прием на противозачатъчни за 3 години - "Ясмин". Спрях ги на 6-ти януари 2013 год. Тогава първите ми два цикъла бяха 37 дни, а третият – 45... този факт ме притесняваше много, тъй като преди хапчетата имах точен цикъл и с продължителност 32 дни. Последният ми месечен цикъл започна на 8-ми май - кървене до 12-ти май. Реших да си правя и тестове за овулация, за да съм по-сигурна, че няма да изпуснем момента Wink Е, имах два (+) теста за овулация – на 25 и 26 май и мисля, че си усетих овулацията в левия яйчник на 27-ми май /винаги съм си я усещала/. На 3 юни към 23 часа отидох да пишкам и по тоалетната хартия имаше розово зацапване. Нямах болки, а и беше рано за цикъл. Помислих, че може да е т.нар. "имплантационно кървене", а и се появи точно на 8-я ден след ов., та се зарадвах, че може и да съм бременна. А след тази дата започнаха болки в зърната, като никога до сега това не ми се беше случвало. Чудех се дали се дължи на предстоящ цикъл или... Правих си тест за бременност на 36-я ден от цикъла /17-ти юни – понеделник/, защото бях решила, че така е правилно. Откакто спрях хапчетата, както вече казах, имах два цикъла на 37 дни и един на 45, та за това реших, че това е моята дължина на цикъла и ако има закъснение, ще е на 38-ми ден от МЦ. Бях решила, че се "засича" закъснение на цикъла сравнявайки го с най-късия такъв, а се оказа точно обратното - трябва да засечеш евентуално закъснение смятано от деня след най-дългия ти МЦ  /стана май много сложно, дано ме разбрахте/  ... След отрицателния тест за бременност на 38-я ден от МЦ, започнах да се ровя в интернет - стресихар се, изчетох какви ли не неща в сайта и си поставих куп диагнози. Още във вторник /18.06.13 / отидох при гинеколога си, но преди да стигна до него в понеделник отидох до най-близката болница, за да ме „видят”. Не издържах да не знам какво се случва. Лекарката, която ме прегледа каза, че няма бременност и цикълът не ми е дошъл заради „задържан фоликул”. Предписа ми хормонален препарат за предизвикване на цикъла. Не исках да взимам думите й „присърце” и исках да посетя на следващия ден и моят лекар. Той ме прегледа - каза, че всичко е нормално, каза й, че има малък фоликул в левия яйчник, но е много малък и според него не е проблем и е имало ов. Тогава му казах за препоръчките и „диагнозата” на другата лекарка, но той изпадна в недоумение как може лекар да „ми дава хормони”, без да ми е пуснал изследвания дали моите са добре. Тогава му казах, че цикъла ми закъснява, а теста е отрицателен и явно имам някакъв проблем. За моя изненада човекът ми каза, че може да съм бременна и да си направя нов тест след една седмица, защото сега било "рано" / за да има закъснение от най-дългия ми цикъл - т.е. да изчакам 46-я ден от МЦ/, аз го погледнах изумена и си казах "Да бе.... не е възможно".... и поисках да ми пусне хормони. Направих ги веднага след прегледа, а резултатите са следните за ЛФ : ЛХ - 8.05 IU/I при референтни стойности 1.0 - 11.4 ; Фоликул стим.хормон 3.06  IU/I при референтни стойности 1.7 - 7.7 ; Естрадиол 942.80 pmol/I при референтни стойности 161 - 774 и прогестерон 52.87 nmol/I при референтни стойности 5.3 - 86 .... Доколкото аз разбирам - в норма са, освен естрадиола.... и оттук дойде недоумението ми, защото четох в интернет за този хормон ... разбрах и, че една от причините той да не спадне през ЛФ е, ако има настъпила бременност, та си вдъхнах малко надежди, но ми се стори прекалено хубаво и "удобно" за мен, за да е истина, а в понеделник трябва да отида на лекар за разчитане на резултатите и за това помолих във форума някоя по - компетентна от мен дама или такава, която е имала подобен случай, да сподели развръзката и изобщо има ли възможност за бременност или има проблем с този естрадиол... аз съдех, че може да има бременност  по тази и други статии, които прочетох: "Количеството естрадиол в кръвта на жените се променя през менструалния цикъл. В началото на менструалния цикъл, когато узрява фоликулът концентрацията на естрадиол в кръвта е ниска. Към датата на овулацията нараства три пъти, след което постепенно нивото на естрадиол спада и до началото на следващия менструален цикъл стига до изходно ниво. Когато има зачеване концентрацията на естрадиол продължава да расте. " Тогава Денис, с типичната й доброта, спокойствие и разбиране, ми писа... каза, че заради нивата на прогестерон е имало овулация и всичко е ок... Това също ме поуспокои и си казах, че ако естрадиолът е причината да не ми идва, това не е толкова страшно и ще се коригира. А и никъде в интернет не намерих статия за естрадиола, която категорично да ми отговори на въпросите за референтните му стойности при бременност, имаше само за стойностите му при „небременни” жени. Също така нямах никакви признаци, че скоро ще идва този мой цикъл, но правейки прости сметки и засичания, реших, че ако съм бременна ще е станало противно на всякакви анатомични закономерности... а и тези тестове за ов. - толкова отдавна я бяха „засекли”, беше първи месец на опити..... и така ! Днес станах в 06:30, не можех да спя повече, а последната седмица заспивам в 21 вечерта. Отдавах го на жегите. Често и пишкам – през около час, но това отдадох на настинка, заради която тази седмица бях в болничен. Направих теста – „Шуър чек”, но не ми стискаше да погледна... гледах само часовника и си представях колко ще бъда тъжна, ако е (-) и какъв ли ми е проблемът, за Бога ! Но от друга страна – вече исках да знам какво се случва ! Погледнах го на 3-тата минута.... тестът ми е (+) ...  Не можете да си представите какви и колко емоции изпитах ! Нямам идея как и кога е станало ! Но съм толкова щастлива ! Сега се моля Господ да продъжава да е с мен и всичко с бременността да е наред. Добре, че не си предизвиках цикъла, добре, че си отидох при моя прекрасен доктор – Папукчиев... сега само се чудя кога мога да го посетя отново, за да видим плодно сакче и трепна в очакване... Дано по някакъв начин съм била полезна за някоя дама и не забравяйте – Господ наистина си знае работата  ! А природата често ни показва, че тя е по-силна от нас и от всеки наш „метод” да я изчислим 
Виж целия пост
# 547
Дано по някакъв начин съм била полезна за някоя дама и не забравяйте – Господ наистина си знае работата  ! А природата често ни показва, че тя е по-силна от нас и от всеки наш „метод” да я изчислим 

Не случайно бях споменала, че всичко е малко или много и Божа работа.
Вчера говорих с моя приятелка. Тя също вярва, че е Божа работа - искрата зад живота и всичко съществуващо - тя не е просто атоми, зад атомите има и друго, а тъмната материя е неизвестна и жива, както е казано. Но ходи, че го обяснявай. Моята приятелка (казвам й втората мама) ми даде пример с едно момиче в Чужбина, с което са били съседки по легло, което е било оперирано и останало с половин яйчник. Тя я е било страх, че няма да има деца, след това. След време я среща с корем, при което се зарадвала за нея, а момичето казало "а, това ми е трето дете".
Мисля, че е красноречив пример. Кураж на всички жени.   bouquet  Един нов живот се заражда тогава, когато трябва.

ПС: Добре, че сме жените да се подкрепяме. Добре, че са приятелките, за да ни помагат и да ни вдъхват кураж, спокойствие и подкрепа в трудни моменти. Добре, че са ТЕ, за да бъдат искрени с нас и да вървим заедно напред. Зряло приятелство.
Виж целия пост
# 548
Bimba-Timba, страхотен и позитивен пост ! Сгря ми сърцето... Simple Smile  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 549
Здравейте момичета . Моля ви помогнете ми , че не знам вече какво да мисля . С мъжа ми от няколко месеца правим опити за бебче. Онзи ден ми свърши МЦ , който ми дойде точно на датата , и ми продължи както обикновено - към 5-6 дни . От няколко дни обаче ме мъчи страшно гадене , постоянно ми се спи и ми се повръща . Отадодх го на преумора , слънчасване или грип . Ок , но това гадене не отминава , което ме накара да си направя един тест. Ами преди малко го направих и се появи втора чертичка , но мнооооого бледа и едвам забележима . Как мислите бременна ли съм ?
Виж целия пост
# 550
Последната седмица бях в голямо недоумение, завладяваха ме емоции и терзания най-различни. Сега искам да споделя с вас, защото си мисля, че мога да бъда полезна на някоя от вас  Част от вас знаят моята история, но ето я „завършена” ....

Йоана честито  Grinning И няма никакво чудо Simple Smile Просто си забременяла по късно, а не на датата на която си мислела. С толкова нередовен цикъл няма как да рабереш точно кога ти е била овулацията, особено пък след спиране на противозачатъчните. 
Хайде, дай по спокойно сега и не се вманячвай в глупости.  bouquet
Виж целия пост
# 551
Немога да не се включа и да кажа на Йоана едно честито!Радвам се,че въпреки всичките прогнози на базата,кое е възможно и не е възможно ти си  preggo Сигурна съм ,че историята ти ще е полезна на много момичета,а на теб ти желая безпроблемна бременност и сега само се радвай на състоянието си   bouquet
1852 как онзи ден ти свърши,а днес имаш положителен тест?Дай малко повече информация-кога ти дойде,нормален цикъл ли беше(обилен и с червена кръв) или е било кафеникаво течение??? Ако имаш положителен тест,трябва да отидеш на лекар,защото не е нормално кървене по време на бременност.А за т.н."цветна бременност" тя се различава от месечния цикъл и със сигурност не е е обилен като него.Съветът ми е да се обадиш на гинеколога си и да му обясниш ситуацията,колкото се може по-скоро  Peace
Виж целия пост
# 552
Дойде ми на 15 юни . Не съм следила количеството , тъй като , очаквах бременност , но след катоми дойде си казах , нищо другия месец . Като че ли не беше много обилно , а кафеникаво , не кървавочервено. Но ми продълж колкото обикновено 5-6 дни . Не знам , изобщо не обърнах внимание , но сега като се сетя първите 1-2 дни сякаш беше леко червеникаво , след това кафеникаво , и не беше обилно , с 1 превръзка можеше и да изкарам цял ден .
Виж целия пост
# 553
По принцип щом има 2 черти има и бременност,утре сутрин направи още един тест за да видиш дали чертата не се насища поне малко,можеш и кръвен да напраавиш,мисля че е подходящ в твоята ситуация...но моля те послушай съвета ми и звънни на гинеколога си ,и му разкажи ситуацията.Сигурна съм и се надявам всичко да е наред  Peace
Виж целия пост
# 554
Здравейте момичета . Моля ви помогнете ми , че не знам вече какво да мисля . С мъжа ми от няколко месеца правим опити за бебче. Онзи ден ми свърши МЦ , който ми дойде точно на датата , и ми продължи както обикновено - към 5-6 дни . От няколко дни обаче ме мъчи страшно гадене , постоянно ми се спи и ми се повръща . Отадодх го на преумора , слънчасване или грип . Ок , но това гадене не отминава , което ме накара да си направя един тест. Ами преди малко го направих и се появи втора чертичка , но мнооооого бледа и едвам забележима . Как мислите бременна ли съм ?

Когато един тест е положителен, има няколко вероятности:
а/ ако не ти е дошла М. - бременна си;
б/ ако все пак ти е дошла:
  - цветна бременност;
  - "Фалшиво позитивни резултати може да се наблюдават при употребата на някои медикаменти, при апликация на ЧХГ инжекции при лечението на стерилитет и при някои хормон продуциращи тумори."  (из статия от "24 часа", доц. Николай Доганов);


А, пък, за да разкараш всички въпросителни най-добре отиде на гинеколог при първа възможност и си направи ехография в подходящия ден, в който може да се види има или няма.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия