Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са някои от методите за подсилване на растенията, споменати в публикацията?
Какви са симптомите на преполиване при растенията?
Какви са методите за биологична защита срещу брашнеста мана и листни въшки?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са някои от методите за подсилване на растенията, споменати в публикацията?
Някои от методите за подсилване на растенията, споменати в публикацията, включват използване на обелки от банани и потапянето им в почвата около розите, използване на черупки от яйца за обогатяване на водата за поливане, заравяне на дървесна пепел в почвата за подхранване на зеленчуците, използване на утайка от кафе за саксийни цветя и лехи, поливане на растенията с вода, в която са варени яйца и други методи като използване на минерална вода, мляко , чайове и чеснова инфузия за подхранване на различни видове цветя и растения.
-
Какви са симптомите на преполиване при растенията?
-
Какви са методите за биологична защита срещу брашнеста мана и листни въшки?
Методите за биологична защита срещу брашнеста мана включват отстраняване на заразените области и пръскане с чеснов извлек, както и отделяне на заразеното растение, за да се предотврати разпространението му. За листните въшки се препоръчва забиване на клечки кибрит в почвата с барутчето обърнато надолу, сушене, поливане с разтвор на калиев перманганат, пръскане с чеснов извлек и разрохкване на горния слой почва.
-
Какви са причините за пожълтяването на листата на растенията?
-
Какви са методите за биологична защита срещу паяци и акари?



Ще изчакам следващите и ще я снимам.
Нямам думи. Връщах се няколко пъти да ги гледам. Как успяваш да ги прибереш зимата на топло. Аз ако съм сигурно лятото няма да се прибирам вътре. Ще си стоя при тях. Подредено и красиво е. 

Тези дни вали дъжд и град придружен с вятър и е голяма каша по терасата.


на нищо не прилича,ако я видите ще ви се приплаче,половината рози са заразени,клематисите ми,гладиолите също,тъкмо извадиха цветоноси и едната е цялата пожълтяла