Момче ли си, или момиче, бързо ти си покажи, ДЕКЕМВРИйче ти не се свени!

  • 29 808
  • 751
# 570
Разбирам те и мен понякога сакаш никой не ме разбира. Хубавото е, че сте под наем и ще може да се преместите или пък хазаите да оправят теча. Успокой се, че нали знаеш, че се отразява на бебчето, не че аз си слушам съвета де  Laughing
Виж целия пост
# 571
Здравейте момичета! Да не остана по-назад от вас, да ви се оплача, че аз пък съм със страхотно главоболие от няколко дена. И кръвното ми постоянно пада, което изобщо не улеснява положението.
Вилхелм Тел, не се притеснявай как ще се справиш сама с бебо. Като родиш живот и здраве, от само себе си ставаш толкова организирана с всичко, че едва ли ще ти е по-лесно ако има някоя възрастна жена около теб. Като се сетя и аз бях като теб, но след като родих не давах на никой да ми се бърка, то не че имаше много желаещи де Simple Smile А, и на всичко отгоре точно в този момент отношенията между мен и бившия ми съпруг бяха трагични и той не се прибираше изобщо в къщи, та си отгледах детето самичка. Сигурна съм, че ще се справиш и организираш перфекнто  Hug
Виж целия пост
# 572
Момичета, много съм ви благодарна за подкрепата, не знам какво ми става днес! Но прочетох, че имало и някакви слънчеви изригвания и магнитни бури, много силни! Може нещо от това. Тук като зароних сега едни крокодилски сълзи и ММ реши да помогне с нещо все пак  Laughing. По принцип не правя така никога, та явно затова действа.
Виж целия пост
# 573

Всичко зависи и от теб какви методи ще предпочетеш - моя приятелка не ставаше нощем да кърми детето, оставяше го да реве, след няколко седмици то започна да спи нощем. Аз не можех да го оставя да се дере от глад и нощен сън не видях до 6-ти/7-ми месец  Rolling Eyes
Кърмих нощно време до последно, когато се отби, винаги съм се наспивала чудесно, но сме се гушкали заедно и не ми се е налагало да ставам, да се разбудя, за да кърмя и вече разбудено бебе. Всичко се случваше в просъница и се наспивахме чудесно и двамата, без драми. Даже в периоди на никнене на зъбки, когато много бебета спят неспокойно кърменето е било това, което ми е помагало хем да успокоя бебето, хем да спя.  Wink
 
 Нощните кърмения обикновено са от голямо значение за наддаването на бебетата, а и за нивото на лактацията. Тогава и нивата на хормона пролактин, отговорник за лактацията са най-високи и при сукане през нощта и ранните сутрешни часове  се оказва силна стимулация.  Peace
 Ето две статии, които може да са ви интересни:
Да спим с бебето да, не, понякога?
Защо кърмените бебета често са „нощни птици”?

Виж целия пост
# 574
Е и аз да се оплача,от тези контракции!В четвъртък по обяд ми се втвърди коремчето и независимо,че си пих допълнителни дози от магнерота и но-шпато не ме отпусна.За това отидох до болницата  и там докторката видя на ехографа,как си правя контракции и хоп ме приеха в болницата.Системи по-две на ден +това,че по три пути на ден нни дупчеха дупетата с някакъв спазмолитик и доп.се пиеха поде хапченца,не разбрах какви.
Не са шега работа,момичета усетите ли,че са в повече тия стягания на корема отидете на лекар,че после д а не се тюфкате...!Просто влезнеш ли в 5 месец и необходимоста на организма от магнезий се увеличава!Ако няма достаъчно,се почват контракции... Confused
Виж целия пост
# 575
Нощните кърмения обикновено са от голямо значение за наддаването на бебетата, а и за нивото на лактацията.

Подкрепям с 2 ръце  Hug  И аз така знам и затова тогава не се отказах от тях. Аз кърмех седнала на стол, който беше много удобен, но пак си е събуждане, ставане от леглото. Памперси също сменях, че нашия се мокреше посред нощ. Аз първите месеци имах много кърма, направо като се изправех и си миех краката  Laughing  След като се накърмим започвах да се цедя, иначе не можех да спя - гърдите ми ставаха на буци и ме боляха зверски, а нали знаеш като тръгнеш да се цедиш стерилизираш помпа, пък контейнер, после етикети слагах с дата и час на "производство"  Laughing  и докато си легна в леглото и човека е пак буден и гладен  Laughing

Междудругото колкото и да ми беше трудно, защото аз откровено си казвам, че на мен ми беше трудно, това са едни от най-красивите ми спомени, едни от най-милите ми моменти  Heart Eyes
Виж целия пост
# 576
Мисля, че няма жена, която е достатъчно информирана да не може д се справи с бетео. Едно време при родилката е седяла бабата, а всички др. са били на полете. После като се вдигне на крака и бабата я е зарязвала. Даже с бебетата на полето са ходели. Ще се оправим.
Който не знае, съпрузите имат право на 14-15 дни болничен (май се водеше) при раждане на дете. Проучете и другите неща но в тази страница е под т. 12 :
http://www.noi.bg/benefits/benefits/100-nerabotosposobnost/1860-ma13
Някой вече я беше пуснал. Освен това на сайта на социално подпомагане мн. добре е описано, а онзи ден една приятелка са я изхвърлили почти от там. Казали и "мъжа ти да си търси работа". Еми ето на - този е за уволнение и да сложат после мъжа и на негово място!
Хубаво, че това за контракциите е обсъдено, наистина е важно лекарите ви да знаят колко често и по колко време продължават! И аз ще се оплаквам в понеделник!
_matilda_, това с кръста може да си продължи през цяата бременност. Може и а се засили даже Wink заради всичките тия работи предполагам на бременните са им викали "трудна". Еми то си е трудно в 8-9 месец да се вдигнеш от леглото, пък какво остава за всичко останало.
Виж целия пост
# 577
Аз също хранех дъщеря ми през нощта, защото се роди много мъничка и слабичка. Вечерите ми бяха малко по-трудни, защото нямаше сили да сучи и се налагаше да се цедя и да я храня с шише. И както казва TDI , докато мине цялата процедура за стерилизация на шишета и т.н, то идваше време за другото хранене Simple Smile Въпреки цялото безсъние и преумора, съм страшно нетърпелива да премина отново през всичко това  Heart Eyes
Виж целия пост
# 578
TDI имах болки в корема и се бях притеснила и затова ме приеха в болницата
Виж целия пост
# 579
Привет мами и добре дошли на новите....  bouquet
Аз да ви се оплача ,че от вчера усещам сърбеж по корема, усещам го сух и опънат-  страх ме е да не се нацепя...каквато съм суетна на тази тема сигурно ще изпадна в депресия  Cry .... Вие с какво се мажете?
В момента аз съм на кокосово масло ,но май ще се прехвърля на нещо друго newsm78 знам ли и аз вече...
В дрехите не се побирам, усещам бебо как бута точно където е копчето на дънките ми - тясно му е вече Confused... Вчера цял ден обикалях по магазините в Сердика и не намерих добри дрехи...повечето ми се сториха грозни   Laughing търсих си рокли ,но повечето не ми харесваха като цвят и модел, роди и материя  ..В крайна сметка една позната ми даде 1 плик с дрехи от нейната брем. и избора там е по- голям от в магазините....  Препоръчайте добър магазин с по- голям избор за широки дрешки (дори да не е за бременни) -рокли ,дълги поли, панталон-поли и т.н. -АКО някоя знае Peace
Виж целия пост
# 580
Здравейте момичета Simple Smile
Аз отдавна не сам писала от първата темичка...но ви чета редовно.При мен бременността   preggo проти4а леко но за сметка на това имам куп други проблеми(гледам да не мисля много заради бебчо,но не е лесно).От Варна сам но сега живея в Италия и тук за мазане препоръчват сладко бадемово
олио с витамин Е,според мен всяко е подходящо все пак идеята е да омазняваме кожата да не се нацепи. Относно кръвното и моето е ниско понякога направо оглушавам от шума в ушите.Книгите които аз чета са:"Бременността седмица по седмица" на др.Джеин Макдугал и "Училище за млади родители" на Елена Зуева и Михаил Либинтов .
Все още не знам пола на моето бебче но си имам нещо като предчувствие,на узналите 4честити   bigdance2
Да ви попитам някоя от вас имали чувството че корема и е доста голям за седмиците в които е   newsm78 защото на мен ми се струва така а и доки ми се скара първо бях свалила около 2 килограма а сега сам качила около 4   Rolling Eyes
Леко бременеене на всички мамита  preggo и до скоро от мен
Виж целия пост
# 581
Здравейте и от мен в този мрачен и дъждовен ден Grinning Ние въпреки дъжда се разнообразихме малко и ходихме на кафенце семейно с приятели Laughing
И да се похваля, че снощи май усетих бебето Heart Eyes Всъщност съм почти убедена, че беше то. Няма как да съм сгрешила Simple Smile Много ми е готино сега и като легна, постоянно чакам да усетя някое движенийце Laughing

Noemi, честити сини гащи! stork-boy

TDI, много неприятно това с повръщането Confused Дано да е било нещо еднократно и да не се повтаря. Hug

Вилхелм Тел, аз лично смятам, че и сама ще се справим. Моят мъж също работи от 08ч. сутринта до 8ч. вечерта, та и аз основно съм сама с детето, освен в събота, неделя и по празниците. В началото, когато Теди се роди, майка ми дойде да постои при нас за няколко дни, докато свикна с цялата тая ситуация и докато се нагодим с бебока един към друг, докато видя как стоят нещата, докато свикна кое как се прави и т.н. На 5-тия ден от изписването ме оставиха сама с бебето, вярно е, че ми беше трудничко в началото, но се свиква. Много ме беше страх да го къпя сама, но и това премина след второто- третото къпане Laughing Не се притеснявай, съ всичко се свиква и всичко се нарежда, стига да имаш желание, а то няма как да нямаш Wink Hug
Виж целия пост
# 582
На мен също ми е голям корема. Странното е, че не съм качвала нищо, даже пак съм свалила, но пък корема ми расте.
Пък днес да ви се оплача голямо кихане, пак алергията и от тоя дъжд, направо ме съсипва и понякога не мога да се наглася и страшно ме боли корема. Като знам, че съм с ниска плацента и след кървенето направо умирам от страх като кихам.
Виж целия пост
# 583
   А има ли сред вас такива, които все още пият Дуфастон и Утрогестан? Аз все още пия Дуфастона 2 х1т , а Утрогестана 2 х2 т. вагинално. Не са ми казвали да ги спирам. До кога мога да ги пия? newsm78
Виж целия пост
# 584
ivka-bivka87 Вече си добре нали? Колко време е престоя по кп за контракциите имам усещане, че и мен ще ме приберат да ме дупчат  Praynig Често ли ги усещаше?

TDI, хайде вече спирай да хабиш храната  Hug днес ти е последното пъвръщане! Peace
 
sentido докторката ми каза да спирам Утрогестана в края на 16 г.с. без да ме е преглеждала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия