Бременна ли съм? - За всички, които имат съмнения – Тема 6

  • 29 765
  • 735
# 705
chasovnicheto-щом имаш толкова много въпроси най-добре се консултирай с гинеколога си.
Той ще те прегледа и ще прецени най-добре какво да ти даде,за да се избегнат проблеми.
П.С. От телефон ли пишеш? Защото постовете ти са пълни с грешки и са малко трудни за четене. Peace

от телефон да ами добре в понеделник отивам и ще я питам дано нищо не ми се случи до тогава  Hug Hug Hug благодаря на всички
Виж целия пост
# 706
Здравейте и от мен. Аз също съм нова в BG-mamma и с интерес и трепет изчитам мненията и съветите във форумите. Разбира се и аз имам въпрос. След направен тест за овулация, с моят мъж правихме секс. Днес е 14-тия ден след секса, но все още ми е рано за следващия цикъл, тъй като в последните месеци доста се забавя и ако се появи, го очаквам в петък. Междувременно моя близка ме предупреди да спра да пия алкохол, предвид вероятността да съм бременна. Това, което много ме притесни е, че пред тези дни - от бебеправенето до сега, аз спокойно съм пила вино - на тераса над морето, можете да си представите... Дори не ми е хрумвало, че в рамките на двете седмици след секса (ако изобщо той е довел до желаното бебе) е възможно приемането на алкохол да бъде толкава фатално и увреждащо, колкото ме наплаши тя. Прегледах информацията в интернет, но тя е противоречива - от фатално е, до препоръчително е да не се консумира. Ще бъда благодарна на коментар.
Виж целия пост
# 707
Фатално не е със сигурност. Не знам къде в интернет си попаднала на такава информация, но това са пълни глупости.
Виж целия пост
# 708
Аз понеже не знаех, че съм бременна, че изпих доста бирички до теста  Laughing Laughing, сигурна съм, че много жени, които не са знаели са си пийнали нещо и аз не мисля, че е фатално, вече ако видиш положителен тест и пиеш, тогава според мен ще е безотговорно, но това е друга тема  Simple Smile. Успех ти желая и не мисли сега за това вино  Grinning
Виж целия пост
# 709
Здравейте и от мен. Аз също съм нова в BG-mamma и с интерес и трепет изчитам мненията и съветите във форумите. Разбира се и аз имам въпрос. След направен тест за овулация, с моят мъж правихме секс. Днес е 14-тия ден след секса, но все още ми е рано за следващия цикъл, тъй като в последните месеци доста се забавя и ако се появи, го очаквам в петък. Междувременно моя близка ме предупреди да спра да пия алкохол, предвид вероятността да съм бременна. Това, което много ме притесни е, че пред тези дни - от бебеправенето до сега, аз спокойно съм пила вино - на тераса над морето, можете да си представите... Дори не ми е хрумвало, че в рамките на двете седмици след секса (ако изобщо той е довел до желаното бебе) е възможно приемането на алкохол да бъде толкава фатално и увреждащо, колкото ме наплаши тя. Прегледах информацията в интернет, но тя е противоречива - от фатално е, до препоръчително е да не се консумира. Ще бъда благодарна на коментар.

Съгласна съм с Алексче. Това са пълни глупости.
Виж целия пост
# 710
Благодаря ви за светкавичните отговори. Наистина се бях притеснила. Разбира се, докато не видя резултатите от теста няма да докосна алкохол, но за мен е успокоение, че нищо толкова страшно не се е случило.
Виж целия пост
# 711
Алкохолът не вреди в умерени количества (чаша вино) дори и след положителния тест. Системното прекаляване с алкохол може да навреди и на ранен етап, да, но наистина трябва да е системно, говорим за алкохолизъм. Все пак добре е да свикнеш с идеята, че не трябва да прекаляваш с нещата, за които стандартно ни казват, че не трябва да се прекалява - алкохол, кафе, шоколад и сладки неща. Цигарите е добре да спреш още при бебеправенето, ако пушиш, а за наркотии дори няма смисъл да се споменава (не казвам, че ти приемаш, просто изяснявам принципното положение). С две думи - здравословен и умерен начин на живот, чашката на морето не е фатална, спокойно.
Виж целия пост
# 712
Цигарите спрях още преди бебеправенето, не консумирам нито сладко, нито кафе по принцип и като цяло се храня здравословно. На морето чашата вино не е била една, а всяка вечер с вечерята. За алкохолизъм изобщо не може да става въпрос, разбира се. До вчера с трепет се вслушвах във всеки сигнал на тялото си, част от които предполагам плод на внушение, но днес леко се стресирах. Благодаря за отговорите - внасят спокойствие. А за пиенето след положителен тест - доколкото се познавам дори няма да си помисля.
Виж целия пост
# 713
Не се притеснявай толкова, ти дори не знаеш все още дали си бременна, знаеш само, че си правила секс при положителен овулационен тест, а това не ти гарантира забременяване. И аз съм пила алкохол в началото, когато още не знаех. Не съм се наливала, но вино и бира съм пила няколко пъти седмично.
Виж целия пост
# 714
Кари, обикновено ако не си бременна трябва да ти дойде между 12-16 дена след овулацията!. Ако си сигурна че овулацията ти е била преди 14 дена вече можеш да си направиш тест за бременост.
Виж целия пост
# 715
Трой, за датата на овулацията съм сигурна, но за съжаление в последните няколко месеца, заради определени стресови работни ситуации, цикълът ми мина от 28 на 32 дни. Ето защо изчаквам с теста, макар че ме сърбят ръцете!!! А и както отбеляза Absolutpartystar - предвид факта, че правенето на секс в подходящия момент не ми гарантира нищо, то поне теста да го направя след закъснението (надявам се да има такова). Иначе напоследък усещам болки в корема, като преди цикъл, но доста по-слаби, ходя до тоалетна нощем шокиращо често, заспивам с кокошките, а съм нощна птица, сякаш оглупях и всяка концентрация ми е почти непосилна. И разбира се - за всяко едно от тези неща мога да намеря и други обяснения, извън първите признаци за бременност, поради което и се старая да не се вторачвам прекалено Simple Smile
Виж целия пост
# 716
Кари, браво на теб, че не вторачваш в така наречените "симптоми" Стискам ти палци да е станало, още няколко дни и ще разбереш  Hug
Виж целия пост
# 717
Дай Боже! Ще се похваля, ако има повод! Grinning
Виж целия пост
# 718
Кари датата на овулацията може да се мени, но дните след овулацията са константа!
Виж целия пост
# 719
Ха, не знаех. Смятах, че се налага да изчакам закъснението. Днес е 14-тия ден... Да взема тогава да се престраша утре?! Благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия