С ЮНЧЕТА засмени, вече сме в родени!

  • 36 498
  • 737
# 420
Ние мислим да идем на едно хотелче до Габрово. На 15км е , Казва се ''люляците''. Ходили сме и друг път там. Много е приятно. Пълен пансион плюс 4 процедури 39лв. на човек. Малко ще ни е трудно да направим организацията с процедурите, е единият ще трябва да гледа децата докато другият е на масажче например, ама ще се справим.
За разходките и аз си приготвям водата и навън само добавям АМ. Но и на мен ми отива доста време да се приготвя - поне половин час. Все пак съм жена и трябва да изглеждам що-годе прилично. И докато си взема душ и си оправя косата, грим, обличане, душата ми излиза, че през това време Тео се дере от рев. На Тео му  се обрина цялото тяло още като ни изписаха от болницата. Оказа се,  е алергиен към олиото на джонсън. Лекарката ни каза да го мажем само с преварен зехтин. Малко е гадничко, но за 2 дни пъпките изччезнаха. Сега почнахме олиото на нивея, ама май пак нещо ми се виждат да се появяват пъпчици
Виж целия пост
# 421
Veniva, термо-калъфче на Хип и така се запазва температурата.
Виж целия пост
# 422
На мен пък знаете ли какво ми се случва докато я кърмя, прави го от 5-6 дни насам. Яде около 10-15 мин и се почва едно дърпане назад с главата от зърното, не нервничи и не плаче, ама нз защо го прави, наяла ли се е... Въпреки че както изтърве зърното, пак го търси  ooooh! Thinking на някой случвало ли му се е? Нз признак че иска още мляко ли е или че се е наяла, като стисна зърното иначе има мляко...

Васи, и при нас е така като я кърмя без силиконовите протектори. Много искам да ги спра и да започна да си я кърмя от зърното, но тя направо полудява, дърпа се назад, опъва го това зърно. Аз нямам друго обяснение освен, че й е различно от силиконките и затова. Иначе зърната са ми достатъчно големи, засмуква идеално, кърма имам. Не знам какво да правя, как да я отуча от това. Освен това тя има супер силно засмукване и дърпа толкова силно, че ме боли адски много, освен това тя не успява да се нахрани така. Но не го прави само в началото, а през цялото време.

Дали ЛЛЛ имат някакво обяснение?

Vasi_1503, понякога бебетата се държат така, ако се „сърдят” на по-слаба струя. Как мислиш, дали е възможно и при вас да е така? Доста майки споделят, че в подобни случаи им е помагало да приложат няколко пъти компресия на гърдата, с която да улеснят потичането на следващата порция мляко и да задържат по-дълго вниманието на бебето на гърдата. Възможно е и да се е заситила – тя расте, укрепва, усъвършенства се все повече в сукането и не е изключено и за 10-15мин да се насуква (а по-нататък – дори и за по-малко време). Ако мислиш, че при вас е приложимо, може да опиташ да направиш няколко пъти компресия – и ако и с нея ти отказва да суче, вероятно се е заситила. Ориентир за това – дали поема достатъчно кърма, биха могли да са ти пълните памперси (поне 2-3 наакани и 5-6 напишкани за денонощие), наддаването и общото и състояние (тургор на кожата, влажни лигавици и т.н.).



Miho_She, майчиният инстинкт ти подсказва, че Мая вероятно се дърпа, защото е свикнала със силиконовите зърна и е възможно действително да е така.
Дали си забелязала – има ли моменти, в които тя да суче по-спокойно? Може да опиташ да я накърмиш без силиконовите зърна, когато е в полу-сънено състояние – тогава бебетата обичайно са по-склонни да „съдействат”. Друг вариант е да полежите голички до кръста, например – да я мушнеш в нощницата/дрехата си, ако е достатъчно широка, и/или да се наметнете с някаква завивка отгоре (разбира се, главичката и да не е покрита, за да може да диша свободно); целта е да имате възможно най-голям контакт кожа до кожа. Така да я оставиш гушната върху теб и да и дадеш възможност да „опознае” голата ти гръд и тя сама да поиска да засуче от нея. При вас може да помогне и да се изцеждаш леко преди кърмене - да капнеш няколко капки кърма на устничките и (и по зърната ти също да има капчици мляко за допълнителен аромат, който да събужда интереса и към гърдата), а и на бебето вероятно ще му е по-лесно и приятно да суче от гърда, от която лесно тече и има много мляко. Дори и да не и предлагаш да суче – просто да си полежи така – голичка, до голата ти гръд. Ти може да си настанена в удобна за теб полу-легнала поза, да си подпреш възглавници, където ти е нужно и така заедно с нея да си отпочивш и да се наслаждаваш на близостта и. Счита се за подходящо да се предложи гърдата още при ранни признаци на глад (неспокойно въртене, ръмжащи звуци, поднасяне на ръцете към устата, „търсене” с отворена уста, плезене на езичето с въртене на главата и др.); плачът е късен признак за глад и е възможно бебете да е вече изнервено, а това би затруднило сукането. Друго, което може да опиташ, е първо да и дадеш да суче с изуственото зърно, и след няколко суквания (но още в началото, преди да се е заситила и докато струята е все още силна), за махнеш изкуственото зърно и да и предложиш „на голо”. Ако е изнервена и не е склонна да суче от гърдата ти, може да е по-удачно да я успокоиш, да я нахраниш с изкуственото зърно, и да опитате пак на следващото хранене, когато е по-спокойна.
Ако и даваш биберон или залъгалка, може да опиташ да ги спреш, поне докато не успеете да се върнете на кърмене без изкуствени зърна.
Разбира се, не е необходимо да следваш всичко – ти сама усещаш какво при вас сработба и какво – не. От друга страна, ако нещо не е имало ефект днес, би могло да има следващият път, след няколко дни (т.е. понякога да се пробва «добре забравено старо»). Мая е малка още, с повече търпение и упорство от твоя страна, и съдействие от нейна, не е невъзможно да следвате естествения процес на нещата. Успех, ще се радвам да споделяш как се справяте!
Hug
Виж целия пост
# 423
Amorevole, много ти благодаря, според мен е защото се е наяла по-скоро, вече си давам сама сметка, а и ти много ми помогна, защото нааканите памперси са ни поне 5 на денонощие  Mr. Green и то поне два от тях солидно наакани.... Да чукам на дърво много добре си изглежда, взехме везна и я меря, яде около 100 мл на ядене, така че вече съм спокойна Simple Smile
Виж целия пост
# 424
дааа, ужасни са тези пъпки Sad
и двете деца по пътя на акнето - баткото го пазя от стандартното, на 14 е, туй малкото от бебе почна  Joy Joy
Виж целия пост
# 425
и на нас накрая ни даде Адвантан крем,но аз почти не мазах,че хич не ми се искаше и минаха...днес гледам пак излезли-според мен е от прегряване...
Виж целия пост
# 426
Здравейте момичета

И на София пъпките не минават, т.е. май минават но все още си й е груба кожата, поне не виждам да излизат нови и в косата вече няма. Крусти се опитаха да се появят, но ги оправих май, ще видим.

Днес вече е "вкарана в системата"  Mr. Green. Пуснахме документи за паспорт и за здравна европейска карта, че нали плануваме Гърция от 1 септември.

Другата седмица сме на консултация и ще й бият Пентаксим и Превенар (ще заменим Синфлорикса) стига сополите да са минали, ако не след планината ще се бият.

Хубава вечер   bouquet
Виж целия пост
# 427
Момичета знаете ли когато бебето е още сьс жьлтеница дали могат да се бият ваксините за на един месец?Много ме притеснява това,че не ни минава още тази жьлтеница.
Виж целия пост
# 428
Здравейте момичета, чета ви от началото на бременността ми, но все не намирах тема, по която да се включа вещо, за това и не съм писала.
На 23.06 се роди дъщеричката ни Даниела и мисля, че ще възникват много въпроси около отглеждането ѝ, както и се надявам да имам и много отговори за други:), така че ще се радвам да ме приемете във вашата така симпатична групичка:)
Виж целия пост
# 429
slancice на нас ни биха ваксината,дано няма проблем  Praynig
Виж целия пост
# 430
Ile, добре дошла и честито бебче, да ти е живо и здраво, много да те слуша и да те радва!   bouquet Hug
Виж целия пост
# 431
хaх Vasi_1503 тъкмо ти забелязах лентичките, бебчето да не е станало точно на сватбата  Grinning Grinning

Добре дошли на присъединилите се мами, да са им живи и здрави рожбичките  Hug
Виж целия пост
# 432
Хахахах, амиии почти Grinning два-три дни след това Simple Smile
Виж целия пост
# 433
При дълга жълтеница ваксините се отлагат докато не премине, особено първата, тъй като тя е хепатитна и натоварва супер много черния дроб, който и без това е супер натоварен от жълтеницата. Ние още сме жълти и без ваксина, така като гледам всичките ваксини ще ни бъдат изместени. На баткото първата ваксина му я сложиха чак на 3 месец, тъй като 60 дни беше жълт. Сега като гледам и с това бебе ще е така.
Да ви кажа нещо много важно, което педиатрите често пропускат - за ваксините (без хепатитната) е много важно да се прави подготовка, особено за 5 валентната, която е най-тежката. Подготовката започва 1 седмица по-рано като се дава 1 голяма ампула калциев глюконат и една голяма ампула витамин Ц. По този начин се подготвя организма и бебето понася по-леко ваксината и не се появяват странични ефекти. Изпитано!

Освен това педиатрите често ги мързи и слагат Пентаксима и Синфлорикса в един ден - при възможност отказвайте категорично. Най-добре е да има 2 седмици между двете ваксини. Старата ми педка беше категорична че това е масова практика и затова има толкова болни бебета и бебета, които трудно понасят ваксините. Дори тя ми каза че според последните изследвания Синфлорикса не е хубаво да се слага преди 6 месец (но това не знам как ще го уговоря с новата педка).

От вчера съм почнала да правя тортата за погачата на Дани утре, вчера пекох блатовете (тъй като те трябва да починат едно денонощие) и направих декорацията - супер сладко лигавче на което пише Дани, две буйки, биберон и дрънкалака. Станаха супер.  Днес ще правя крема и ще я обличам тортата, дано ми се получи добре, утре ще я покажа, макар че като знам тук какви мами сладкарки има направо ме е срам да я покажа  Embarassed.
Виж целия пост
# 434
здравейтеее. Успях да ви попрочета Simple Smile
Да ви кажа, снощи имах рожден ден ( аз да си се похваля ) Simple Smile хихихихи и пийнах едно малко уиски и сега малкия спи като пън ..... дали е от уискито ???? Simple Smile))) да не съм си напила детето  Rolling Eyes
хихихихихихиххихихи и аз от 50 граама- очите станаха хеликоптери Simple Smile))
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия