С ЮНЧЕТА засмени, вече сме в родени!

  • 36 498
  • 737
# 555
Кой даваше ДЖЕЙМИСЪН ВИТАМИН Д капки! Да ми пише как и по колко ги дава, мерси! Че мен педито нещо ме обърка!
Виж целия пост
# 556
Благодаря за отговорите, обнадеждавате ме. Още не съм дала АМ, за сега цедя и давам. Когато само суче бебка, на втория ден започва да плаче гладна на час горе-долу, да не кажа, че почти само суче, може би не изсуква достатъчно така, иначе от вчера само се цедя и давам изцедено, изяжда винаги над 70мл, но невинаги 90-100. За сега ще продължавам така, въпреки че това ядене започва да се превръща в някакъв ад, цедя, съхранявам, меря, топля... то някакво чудо става, докато я нахраня и започвам упражнението отново... но изобщо не искам да давам АМ, така че няма да се предавам.
zornica88, аз давам на Джеймисън, педито ми каза да ѝ давам по 2 на денонощие, общо взето си избрах едно хранене (най-забавното е, но в нощното не забравям никога) и давам всеки път тогава, малко трудно се цели устата с точно това шишенце, но се справям, докато реве:).
Виж целия пост
# 557
Здравейте,днес бяхме на консултация и имунизация(хепатитната).Тео е наддал за близо 3 седмици със 700гр. и 3 см.
 За вит. Д3 ползвам Вигантол по 2 капки,състава е абсолютно еднакъв с  Джеймисън,но не съдържа царевично нишесте,а и концентрацията в капка е по-малка,но трябва да се внимава щото предозирането е опасно!!! 
 Вече всяка сутрин сме в парка,но отскоро малкия взе да си харесва бибата,което много ме улесни.Гледа си мишока и и смуче биберона,откарва от 8 до обяд без да мрънка  Heart Eyes .Докато заобича количката така ще е май  Simple Smile
 Да питам някой ползва ли немски продукти от марката Töpfer? Пробвах днес мостра от крема за лице,Тео вчера го лизна слънцето и отново се изрина с малки пъпки.
 Приятен и усмихнат ден
Виж целия пост
# 558
Поточе...какво да ти кажа  Laughing веднъж спят,2 пъти не...напоследък се позаблейват де...преди в количката се късаха от рев

Ние любов към количката не сме развили още Laughing
Виж целия пост
# 559
А ние сме влюбени до такава степен, че в кошарите не иска да лежи даже, не да спи.Спим единствено и само в количката, в кошарата явно се чувства в затвора  1crib
Виж целия пост
# 560
Аз също давам капки на Джеймисън. Преди давах по 2 капки, но на прегледа педи каза, че фонтанелата е почнала да се затваря и да давам вече по 1. Каза да го давам сутрин преди хранене. Аз го давам с лъжичка - капвам капката и слагам малко мляко.
Виж целия пост
# 561
А забравих,давате ли вече сокчета на мъничетата,днес педи каза,че мога да давам прясно изцеден в лъжичка сок от ябълка?Започвам 2 пъти на ден по една лъжичка и постепенно увеличавам до към 20мл.
Виж целия пост
# 562
А забравих,давате ли вече сокчета на мъничетата,днес педи каза,че мога да давам прясно изцеден в лъжичка сок от ябълка?Започвам 2 пъти на ден по една лъжичка и постепенно увеличавам до към 20мл.

Естествено, че не.
Виж целия пост
# 563
А забравих,давате ли вече сокчета на мъничетата,днес педи каза,че мога да давам прясно изцеден в лъжичка сок от ябълка?Започвам 2 пъти на ден по една лъжичка и постепенно увеличавам до към 20мл.

 Naughty Naughty Naughty
Виж целия пост
# 564
А забравих,давате ли вече сокчета на мъничетата,днес педи каза,че мога да давам прясно изцеден в лъжичка сок от ябълка?Започвам 2 пъти на ден по една лъжичка и постепенно увеличавам до към 20мл.

Раничко е,доста даже...
Виж целия пост
# 565
Здравейте.  Вит. Д на Джеймисън и аз давам. Сутрин преди хранене по 1 капка в устата.   Важно е да се дават сутрин витамините,защото най-добре се усвояват.
Ile ,сигурна ли си,че правилно си разбрала педиатърката си за витамин Д?  За пръв път чувам за подобна схема. Тя ти е казала по 2 капки на денонощие,което ще рече сутрин по 2 капки,а не разделно да даваш  капките  newsm78.  Иначе за наддаването и аз мисля,че си напълно в нормите  Naughty.
mariyan4eto,по въпроса със сокчетата,щом питаш,ще ти кажа-хубаво е да смениш педиатъра  ooooh!.
Виж целия пост
# 566
И нашата педи каза сокчета още преди месец..............., но я игнорирах. Тя сподели позиция  за хранене и кърмене още на първото посещение, но не се отказах от нея, въпреки че не ми хареса, з-то изключая тема Хранене съм доволна от нея като лекар - тя е и на баткото. Просто реших, че я запазвам като педиатър, но за кърмене и захранване не ми е източник на информация.
Твърдо против сокчетата съм и друго захранване - ние сме изцяло на кърма. Е, опитвам да пробутвам няколко мл на ден вода, за да знае какво е  просто Joy ...Близки приятелки са ми споделяли, че ако бебето изобщо не знае какво е вода, в случай на болест, висока Т, недай Боже, много трудно се поддържа да не се обезводни. затова - едно наум имам и чат -пат подавам да й намокря устата.
Виж целия пост
# 567
Въпрос към ЛЛЛ:
Даниела е на месец, вчера ги навърши, за месец е наддала 700гр, като първите 10 дни 300 и 400 за следващите 20 дни. Педиатърът ми каза да дохранвам с АМ, но аз хич не искам. Дал ми е задача детето да яде 90мл, 7 пъти на ден. Имам съхранени към 300мл в камерата, които започнах да ѝ давам, а аз само цедя, за да може да контролирам колко е изяла, с цел хем да е нахранено детето, хем да не давам АМ. Проблемът е, че като се цедя на около 2-2:30ч, едвам успявам да изцедя около 80, максимум 90мл от двете гърди. Дали само с цедене кърмата няма съвсем да спре?
Имам нужда от съвет как да действам, за да продължа само да кърмя, без да давам АМ. Благодаря предварително.

Здравей, Ile Hug

По мои изчисления бебето ти е наддало с около 170 грама на седмица. Минималното седмично наддаване на тегло на изключително кърмените бебета в периода 0-3 м.  е в границите  110-200 гр. т. е при вас всичко е в границите.  Вероятно това е първо мерене в кабинета на педиатъра. Добре е измерванията да стават при еднакви обстоятелства ( без дрехи, със сменен памперс, преди хранене - както се започне с първото теглене, така да е и следващото), за да са коректни резултатите.
Средното наддаване при изключително кърмените бебета е следното:


Цитат
Възраст на бебето——Средно наддаване на тегло
0-4 месеца—————–170 грама на седмица †
4-6 месеца—————–113-142 грама на седмица
6-12 месеца ‡————-57-113 грама на седмица

† Приемливо е за някои бебета да наддават 113-142 на седмица.

Пишеш, че цедиш. Удобно ли е да споделиш кое налага изцеждането? След кърмене ли го правиш? Колко хранения имате за денонощие? Освен кърма - вода, АМ, чай, глюкоза поема ли бебето? Задавам толкова въпроси,за да добия по-ясна представа как е организирано кърменето ви  Peace

 Добре е за 24 часа бебето да има поне 8, често и повече кърмения, включително и нощни и само една четири часова пауза. При по-големи паузи организма подава сигнал, че производство на мляко не е необходимо и съответно лактацията не се стимулира. Ако бебето е поспаливо е добре майката да поеме инициативата в събуждането, за да може то да поеме така нужните му калории.

Ще чакам да пише и да обсъдим останалото, което те интересува   bouquet

Виж целия пост
# 568
Благодаря ви за инфото,защото и аз мисля че е рано за това   Thinking И ние сме на кърма,досега давах и 5% глюкоза,заради жълтеницата и май свикна със сладката вода и си я иска  Simple Smile
Виж целия пост
# 569

Имам въпорс и към ЛЛЛ

Преслав е на почти 40дни( в понеделник ги правим) и по принцип си хапва порядъчно доволно, но в началото като ни изписаха от болницата, едната ми гърда се бееше запушила и той отказваше да яде от нея, цедих се, кво ли не я правих за да я отпуша и да започне да суче. Започна той, но си имаше още 1-2 бучици и все предлагах нея първоначално ии сега си ям главата от това. Не знам какво й стана на тая гърда, ще се пръсне... Супер бързо се пълни с мляко и трябва постоянно да я цедя или отново да я предлагам нея 1ва, за да може да я поизпразни малко,че иначе е нечовешка болка.. Та въпроса ми е - как мога да регулирам производството на кърма от нея гърда, че е кошмарно ...
И имам още един въпрос - малкия понякога като се наяде ии започва да се криви, да нервничи и накрая повръща доста от поетото мляко, заспива ии след 10мин пак ръцете му са в устата ии иска да яде.. Аз отново предлагам, цоква за 2-3 мин най-много иии откъртва като къпан дето се вика ;д Защо се получава така...

Здравей, Росица Петрова  Hug Чудесно наддаване имате, поздравления, явно действително хапването му е доволно   bouquet

Разбирам, че едната гърда се пълни по-бързо от другата. Би могла, дори и между кърменията, да я поизцеждаш леко, до облекчение, колкото да намали дискомфорта. Изцеждането до край увеличава лактацията - вероятно го знаеш, но да си кажа Simple Smile Друго, което майки споделят и би могло да помогне е да кърми максимално кърмене от по-празната (слабата) гърда, колкото издържи другата с изцеждане до облекчение, след което да дохраниш от нея. Идеята е да и се намали стимулацията на едната, на която вероятно ще нормализира производството и да се стимулира другата.

Дали си пробвала да поставиш зелеви листа или извара около гърдите, които според някои жени леко редуцират лактацията? Може да опиташ след кърмене до следващото такова да поставиш леко охладен зелев лист ( на зелевия лист се отстраняват дебелите жили, слага се да обхване гърдата, без ареолата предварително охладен -може да надупчиш с вилица или претриеш между пръсти). Когато завехне може да се смени с друг. След няколко поставяния е възможно и млякото да не е толкова много обилно и леко да се облекчи.

Споделяш, че усещаш една - две бучици в гърдата, Може да е добра идея да се консултираш с лекаря си за прием на Лецитин - той  е хранителна добавка, която действа като емулгатор, т.е. пречи на мастните частици да се слепят. В  моменти на запушване обичайно се препоръчва да се приемат 3-4 капсули (като могат да стигнат до 5-6 при особено сериозен случай) от 1,000-1,200 мг на ден. След преминаване на проблема дозата плавно се намаля с по една капсула на няколко дена, докато накрая остане една на ден, профилактична, за около седмица. Ето и статия Лечение с лецитин при повтарящи се запушени канали

Възможно е, когато детето изсуче повече предното мляко, което е с по-голямо съдържание на вода и лактоза,  да се раздразни стомаха, което допълнително да води до повръщане. Когато бебето се остави самО да пусне първата гърда, без да се ограничава във времето, млякото с течение на кърменето се насища все повече на мазнини, като обира полепналите по каналите мастни частици и става по-плътно особено към "края" на гърдата . Тогава бебето поема от т.нар. задно мляко. Поемането на въздух също е възможно, ако суче лакомо.

Ето и две статии, които вероятно ще са от полза:
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46389.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22701.0


Надявам се при теб нещата да се регулират скоро и да се почувстваш по-добре!
Поздрави   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия