АВГУСТОВСКИТЕ ДЕЦА радват се на пролетта -Тема 33

  • 76 220
  • 738
# 645
Хелоу, как сте? Позамряла ни е темата Crossing Arms
Не знам как изкарахте 1-ви, но при нас беше пълен провал:(  Заради времето се забихме в мол. Еми, отвратително беше-претъпкано, навсякъде опашки, блъсканица. Бебето откачи, а Ема се изнерви. С една дума остахме разочаровани Sad
 Рибке, благодарско! Всичко се нареди!Купихме нов апартамент Heart Eyes Сега започва големия ремонт. И д*пе да ми е яко, как ще се занимавам с майстори, докато съм с двете деца.
Виж целия пост
# 646
Благодаря ти Сиси , аз се записах в новата тема.Ти беше ли в нашите редици или не си се разписвала в августинската тема?

Здравейте и от мен, опитвам се да ви чета редовно, но рядко пиша.

Дани, Сиси е от юлските майки, затова не се е разписвала тук Simple Smile

И аз се разписах в темата за предучилищна. Добре, че някой се е сетил да я направи   bouquet
С баткото участвам в училищната тема за неговия набор и ми е много полезно.

В нашата градина вече са сборни групи, че госпожите взеха да се редуват с отпуските и аз реших да спра Деси малко от градина. Отгоре на всичко имаме и карантина за скарлатина.
Свекитата бяха на гости една седмица, а от вчера пък вече си заминаха за Казанлък заедно с Деси Simple Smile тя има голямо желание да им ходи на гости, планът е да изкара около месец там   Heart Eyes Сега ми е едно тихо и пусто в къщи без малката бърборана, но ще свикна  Heart Eyes

За рождения ден мислим да заменим пластмасовата тротинетка с метална и  по-добър клас, но ще видим има време до тогава.

Виж целия пост
# 647
Здравейте отново и от нас,ние още за РД-то нищо не сме измислили,нооо тя вече изяви желание за Фърби Буум,та най-вероятно това ще е!magare идеята ти за тротинетка е страхотна,ние имахме една на Дисни,най-обикновенна,с две колелета отзад,никога не е искала да я кара,подарихме я на племенника и купихме Микро,емииии фъркотевици сме в момента,наистина си заслужава парите,предпочита я даже и пред колелото!
Виж целия пост
# 648
Момичета, влизам да ви се оплача.
Малкият кашля много. От около 8-9 дена. Първо давах Ериус 4 мл и Флудитек 2*5 мл. Но ефект никакъв. Няма Т , няма сополи, само суха, дразнеща, противна кашлица. В понеделник го заведох при УНГ. Гърлото е чисто, носа също . Фаринкса бил малко възпален и кашлял от там. Гърдите чисти. Изписа ни капки за очи Макситрол да слагам в носа 3*2 и Ериус-а да давам 2*2,5. В сряда бяхме на контролен - гърдите са чисти, носа също. Но сутринта в сряда кашляше от 6 сутринта до 7,30 през 10 секунди. Повърна 2 пъти бели храчки. После пак кашляше , но по-нарядко. Доктора ни остави на същата терапия. Предположи, че може да е алергична кашлицата и евентуално да ни види алерголог. Отидох и при личната да чуя нейното мнение. Тя каза, че няма смисъл от алерголог ( то в момента и не мога да го заведа на тестуване). И тя го преслуша - чисто дишане. Вчера (четвъртък) пак отидохме да го преслушат. Нищо. Спираме Ериус и продължаваме с Макситрол според УНГ. Обаче аз направих нещо дето никога не го правя - не прочетох листовката на тия капки. А на тях пише, че са кортикостероиздни (съдържат дексаметазон) и не се дават на деца. Сутринта се чухме с личната лекарка по друг повод и използвах да я разпитам какво да правя. Много кашля. Тя каза да спра тия капки и да му давам Синекод на капки. Аз го имам в къщи и дадох. Но после се зачетох в нета и не пише хубави работи. И сега не знам какво да правя.Моля посъветвайте ме, че тотално се обърках вече!!!!!
Утре на дежурния кабинет ще бъде една педиатърка и мисля да го заведа да го прегледа й тя. Лошото е, че им нямам доверие на лекарите много-много. Защото съм в системата и знам как действат и мислят. За тях ние сме просто "направления" или "клинични пътеки". И не знам вече какво да правя....
Но не мога да стоя така и да го слушам как се мъчи с тая кашлица..........................
Виж целия пост
# 649
Славенка,аз като препатила да си кажа,при възпаление на Фаринкса са ни изписвали Коларгол,то ние общо взето всичко с тях лекуваме де,но последното ни по-сериозно разболяване протече с точно кашлица като вашата,то издадох менделеевата таблица,включително и едни Салбутамоли,Ериуса,Синекод,после Откашлящи сиропи,нищо не помогна,всичко ни тръгна от една Херангина,от там възпаление на Фаринкса и детето буквално кашляше през 1 мин,само спешния лекар се сети да ни изпише Коларгола,просто защото нямаше какво друго да се включи,прибрахме се вкъщи,сложихме и детето заспа спокойно!Не твърдя,че при вас ще помогне,но пък знам ли,попитай!И друго да споделя,аз редувам Ериуса с Калциев глюконат,понеже явно вече сме привикнали и с Калциевия глюконат пресушавам и сополи,ако са алергични де + Вит С!
Виж целия пост
# 650
Славенче,не знам какво да ти кажа...Нико почти не кашля,и не съм се сблъсквала с подобен проблем.
Дано все нещо да подейства и Валчето да спре да кашля  Praynig  Hug
Пробвай да направиш чай от джинджифил..много люти обаче-трябва да сложиш съвсем малко,по принцип много облекчава кашлицата  Peace
Виж целия пост
# 651
Момичета отдавна не ми е оставало време да ви пиша, но си ви наглеждам.

Славенка ако имаш сок от бъз за кашлицата е невероятен, другото което се сещам е каквото и да е с от малини.

Ние доста неща си отнесохме последните месеци. Моята майка почина и бая зор виждам с обяснението на въпросите къде е баба... Казваме им, че е звездичка и уж го приемат. Водихме ги до гроба наскоро за задушницата и оставихме храна. Та вчера заради 20те дни пак ходихе и Боби гледа милия и ми казва, мамо баба всичко си е изяла... Не мисля, че много схващат за какво става дума...
Иначе, децата са долу-горе добре къде болни, къде по нещо изкарват. Малката е с някакъв конюктивит сега, та си взех малко болнични да си я гледам и да си почина и аз 2-3 дни.

А за рождените дни още не съм измислила и аз какво ще бъде. Ади е другия месец, та първо тя ми е на дневен ред Simple Smile

Хайде лека и успешна седмица от мен. Дано скоро пак успея да се включа.
Виж целия пост
# 652
Пандата къде се изгуби- 4удя се, защото беше редовна доскоро?


Много мило!  Hug Здравейте на всички! Знам, знам, заслужавам бухалка!  newsm66 newsm29 Не бях влизала повече от месец (или два?) и те пак променили форума.  Joy Наистина нямам никакво време. Всичкото го уплътнявам (освен с Луиза и Анди), със снимане и учене на Фотошоп. Simple Smile Иначе имах р.д. скоро и от Лондон и Вашингтон ми дойдоха на гости много добри мои приятелки, много ме трогнаха. Ходихме до В. Търново, Арбанаси, Пловдив, а сега уикенда и с мъжо и беба бяхме в Сандански и в рамките на 2 уикенда така се заредих, че се чувствам окрилена в момента, на пук на времето!  Simple Smile За р.д. - мисля да събера деца в къщата на родителите ми (с двор) и да наема аниматор за 2ч. Подарък съм й взела още февруари - някакво всеможещо куче. Колело й купихме малко преди 1 юни, но й се оказа голямо и се страхува да го кара. Sad Уж по съветите на хората от Драг взехме този "правилен" размер, но явно като за 1-во колело й е голямо и се чувства несигурна. Та сега съм в огромна чуденка акво да правя - да настоявам да се престраши на него или да купувам друго, което догодина ще й е малко??!! Лего има няколко, но рядко играе с тях, та засега са й предостатъчни.

Рибке, кога чакаш събитието, че вече те изпуснах...?
Виж целия пост
# 653
Здравейте и от мен,ще ме извините,ама се включвам само,като имам да кажа нещо,да ни върви темата  Hug Янче,на Таня колелото го взехме за миналата Коледа,тогава беше 110см,в Драг ни посъветваха за 16-ка,с идеята,че до лятото ще порасне,а и то си ни беше добре,на най-ниското,лятото го карахме около 10-на пъти,тази година го извадихме,повдигнахме малко седалката и кормилото,пробвахме 2-3 пъти да кара без помощни и това беше,седи си за украса  Joy Имах глупоста за 8-ми март,вместо подарък за мен,да и купя Макси Микро,еми не мога да я сваля от нея,буквално е като омагьосана,друго не желае да кара,бута и тн,та и аз сега се чудя,това дали няма да и стане малко,общо взето много ме е яд,явно не я влече колоездене,то пък не може всички деца да са еднакви де!И така,такива работи,все пак на Анди,ако е 18-ка има шанс да ви става още поне 2 години,не я насилвай,ако не иска да кара,догодина Hug
Виж целия пост
# 654
Янче, според мен дай и малко време да свикне. На Кати миналата година и купихме колелото, 16-ка, и тя умря от страх в началото. Чак към края на лятото посъбра кураж. То Кати си е и по - страхлива по принцип. Сега не можем да я свалим от колелото. Но ако на Анди и е 18-ка, може наистина да и идва високо и да е несигурна. Но пък за едно лято сега да и купувате ново колело, не знам...
Иначе при нас нищо ново. Чакаме след седмица - две сестра ми да си дойдат с племенника, ще постоят малко на гости. След това ще започне подготовката за рождените им дни, колкото повече наближава, толкова повече не знам какво ще правя.
Виж целия пост
# 655
Здравейте момичета!
Имаме си още един прекрасен син!Роди се на 11-ти юни 3600,50 см.Казва се Стоян.Вече сме си удома,кърмим се,но много ми се запушват каналите,а той доста спи и не ме изсуква добре.Аз се възтановявам от секциото.По медецински причини се наложи и бих казала,че това е най -ужасното нещо,но резултата си заслужава Heart Eyes
Хубав ден на всички  bouquet
Виж целия пост
# 656
Еха, Рибке. Да ти е жив и здрав малкият Стоян!
Виж целия пост
# 657
Рибкееее, виж как те мислех, а ти веднага се включи с прекрасна новина! ЧЕСТИТО, миличка!!!  Hug  bouquet Да ти е жив и здрав Стоян и с батко Митко много да ви радват!!!! Съжалявам, че секциото ти е било толкова гадно. Моето първото беше ОК, второто като второ, беше много неприятно също... Съ сигурност си е и до човек, праг на чувствителност и болка, както и до очаквания. Но важното е, че всичко е наред и се гушкате със жив и здрав Стоянчо.  Hug

Лилия Златна, Александра, благодаря за съветите. Момичета, колелото на Анди е... 20-ка. Sad Измериха я там и казаха аааааа за 20-ка е, няма смисъл от по-малко вече... Аничка ми каза да търся 18-ка, но рядко се намирали. А като ви чета да не сме направо за 16-ка... малко, малко, но пък явно 20-ката й е толкова голямо, че не може да го усети. Хем ме е страх ако настоявам да се качва да не се наплаши, хем не ми се купува ТЕПЪРВА по-малко колело. Как пък няма някой близък, на когото да можем поне да пробваме за няколко дни по-малко... Sad Бих взела от Продавалника, но ако пак се окаже грешен размер? А не ми се обикаля по магазините с нея просто да пробва, защото тя ще каже "искам, купи го"...

Лилия, о да, много си права, всяко дете се развива в различно направление. Анди от малка не върви спортна натура, поне засега. Към колелото прояви интерес едва тази пролет, тъй каато гледаше една нейна приятелка по-голяма с 2 години как кара. Мале, като се сетя аз каква лудетина бях като дете, как не слизах от колела, кънки (зимни и летни), скачах от дървета и гаражи... Анди сякаш не е мое дете!  Grinning Но пък нея я влекат (поне засега така изглежда) изкусвтвата. Дай й да рисува, да играе на сцена, реплики помни като слон отраз! Виж по туй вече се е метнала на мен.  Joy Нали бях кукловод 5 години.  bowuu
Виж целия пост
# 658
Рибке,честита ти рожба,да ти е жив и здрав Стоян и много да ви радва,успехи с адаптацията и с папането  Hug Янче,далече си ми,чак София,иначе с удоволствие бих ти услужила с колелото PeaceНаправо на 20-ка сте се хвърлили а,като не иска пък,не я насилвай,или верно хвърляй око в Продавалника,ние се пробвахме и с баланс колело,12-ка,бях го купила за племенника ми,но зълвата заяви,че не иска такова колело и го бяхме оставили на Таня,ноооо и там нямах успех и то замина в Продавалник,сега нещо мрънка за кънки,ама то и това чудо ще е за 3 дни,та засега стискам!Пусто всичко се иска,едно време като нямаше нищо и кандисвахме само на колело Joy пък сега,ужас,каквото се види,трябва да се има,е не ме разбира,че не може всичко и това е!Хубава вечер от мен на всички! Hug
Виж целия пост
# 659
Същата работа е и Анди. Лилия, усещам, че нашите маймунки имат доста общо.  Grinning И за колело мрънкаше, предупредих я да не е просто поредната вещ в двора "аааа не мамо, ще го карам". Ей го колко го кара и не мисля, че е само заради размера.  Мрънка и за кънки, ама не е познала. Тротинетка и баланс байк има, карала ги е, но не нон-стоп както виждам други деца в парка, а като се присети, за 2 минути и хайде мят настрана! Иначе и със спортовете е така - види ли нещо, иска го. После отпиши ме, ма не ме отписвай, ама искам, ама не искам. Сега много мрънка за балет ВМЕСТО гимнастика, ма пак не е познала. Преди тренировка "не искам да ходяяя, отпишете ме". След треноровката "ооо беше супер, искам всеки ден, нееее не ме отписвайте!".  ooooh! Определено все още не знае какво иска...

Мале каква трагедия във Варна, сред загиналите има и две дечица, а едно е намерено на капак на кола. Родителите му в чужбина... Много се натъжавам и преживявам такива истории... Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия