Днес в корема ни подритва, а през НОЕМВРИ сладко ще ни се усмихва! Тема 11

  • 26 286
  • 729
# 450
И аз, и аз имам такъв мойсейски ко6, една приятелка ми го даде, наистина са много сладки, аз 6те си го ползвам за долния етаж , а за горния ко6арата:-) . Ох моми4ета, много е трудно с работата, и аз все о6те работя  и не е лесно, но гледам напред. Моми4ета, мога ли да ви попитам как се справяте с киселините? Дано не повтарям въпроса, това е за сега от мен,  Hug.
Виж целия пост
# 451
MN  добре да откриеш от коя храна ги получаваш и да я избягваш ,примерно аз ги получавам от пържено и от кафе с мляко ако съм го пила на гладно и просто ги избягват тези храни иначе гледай да не лягаш веднага след хранене и да спиш на по висока възглавница Спорове се водят относно лековитите сили на содата за хляб. Макар мнозина да прибягват до нея, когато усетят парене, специалисти твърдят, че ефектът на сода бикарбонат е само временен. Докато е в стомаха, содата реагира със солната киселина от стомашния сок. Появяват се мехурчета (пълни с газ и с остатъци от стомашния сок), които като се издигнат, отиват в хранопровода и дразнят лигавицата. Също помага лимоновия сок ,джиндифила и магданоза също облекчават киселините! На мен най-добре ми действа корекцията в менюто ,защото за мен всеки сам най-добре си чувства организма!
Виж целия пост
# 452
MN моя док ми изписа гавискон и си ги смуча като трябва - щом си в Англия ще ти е безплатно цялото удоволствие. Но ако е определени храни най добре е както стефани каза да ги откриеш и да ги спреш.
Виж целия пост
# 453
А аз да си призная най-добре се чувствам, когато съм на работа. за съжаление това се случва два пъти седмично само,защото живея в Пловдив, а работата ми е в София. Но да ви кажа честно, в офиса ли съм, нито имам контракции, нито някакви оплаквания. А остана ли си цял ден вкъщи и веднага започвам - стяга ме коремчето, нещо ме боцка, нещо ме приболява и т.н. Много зле ми се отразява това седяне вкъщи.
Виж целия пост
# 454
Пепита много се изкуших да тръгнем към Хаскова, но ни чакаха в Пловдив и трябваше точно след като се наобядваме да тръгнем. От пазара успях да си взема само сутиен за кърмачки, за друго нямаше време да обикаляме. Сега сме на магистралата за София до Пазарджик, спряхме на Макдоналдс за нещо разхлаждащо и аз се възползвах да ви пиша. Simple Smile Гуш на всички. Качваме се на колата и потегляме. В София пак ще ви пиша.
Виж целия пост
# 455
Здравейте. Вече съм си вкъщи и е адска жега. Друга работа си е в Родопите. Надишах се на свеж въздух, а нощта спах завита с юрганче. Много е хладно и приятно.
Да кажа защо ме приеха в болница- защото моя корем беше корав постоянно и това каза лекарката не е никак нормално затова ме подържа на системи. Сега се чувствам много добре и се надявам така да си карам.
Днес съм вече с новия си космодиск. Поръчах си на промоция само това малкото за кръста и сега се моля да даде резултат, че много вече се измъчих с този мой кръст.
Иначе бебока днес беше застанал с такава поза, че баща му чак се шашна- беше си полегнал в дясната част на корема ми и така я беше издул, че от ляво си беше чак хлътнало. ММ гледа и не може да повярва, че това наистина се случва.
За бездействието- аз не ходя на работа от май месец и да ви кажа намирам си какво да правя. Чета книги и се срещам с приятелки. Освен това експериментирам в кухнята, или си викам приятелки с техните деца на гости. Не че нямам моменти, в които да не ми е скучно де, но пък то не може без такива. Освен това си имам и вас и винаги има нещо интересно за четене около вас.
Да ви кажа искам вече да свършва тази тема. От самото начало сме все с болежки, аз в болница, едни със запушен нос, други с главоболие, контракции и т.н. В другата искам да пошем само хубави неща. Дано да сме само добре от тук нататък. Саша, ти ще се погрижиш и този път да си имаме тема нали. Че Вампи май още е в странство.
Аз още съм без компютър и май станах специалист на писането през телефона нали?
Виж целия пост
# 456
Здравейте и от мен Simple Smile Съгласна съм,вече в последното тримесечие  най- положително е да се говори за покупките,кой какви сайтове си е харесал, какво смята за най-необходимо за своето бебче...особено за такива като мен,които още нищо не са купили ooooh! ooooh! ,голяма каша ми е да си призная,толкова много неща,марки... newsm78 newsm78 чак на моменти се отчайвам,но пък знам че ще е най-хубавото ми пазарене досега. preggo preggo,   голяма емоция ще е за всяка от нас Wink
Виж целия пост
# 457
  Здравейте момичета,
Аз малко ви поизтървах няколко дни,но се върнах назад да видя как сте и какво става с вас  Heart Eyes
 
 Днес с приятели и ММ си направихме сутрешна закуска на плажа съчетана със гмуркане със шнорхели и маски Heart EyesТолкова е релаксиращо,а аз просто обожавам морето и рибките,може да си ги гледам постоянно PeaceМалко поизгорях от слънцето и сега така ми се приспинка,но реших да ви пиша и после да почивам.

 Светулка коша е страхотен и е наистина много ретро Peace Дано бебо му е хубаво да спи там и да си го ползвате.Ако живеях в къща като теб щях да го ползвам  я в градината, я на терасата или в всекидневната Heart Eyes .
Аз  си взех от сгъваемите преносими легълца,които стават за игра също -на 2 нива на Чиполино!
 Относно киселините аз лично нямам ,но мисля че пърженото определено не влияе добре. Съвета на Стефани за следенето на храната е много добър! Аз в 1ят триместър имах много неприятни стомашни болки от пържен лук,когато го прибавях към супи и манджи..
Свободното време... Моето също е в излишък,но ми е толкова топло и мързеливо,че с нищо не ми се захваща Thinking Правих бижута до скоро,но сега не ми се и мисли за това ooooh!  А моите дни минат доста еднообразно newsm78 . От време на време излизам да поразтъпча вечер когато залезе слънцето, защото през останалото време е невъзможно #2gunfire
симонита радвам се ,че най-после си вкъщи Hug Дано да няма повече извънредни посещения до ноември месец Praynig

моят бебо изпрати 2ритника за поздрав на всички ви Hug Целувки за сега 
Виж целия пост
# 458
Забравих да кажа за киселините. И преди съм писала, че много помага да си хапнешпечен слънчоглед, когато имаш подобен проблем. Аз лично не съм опитвала, защото нямам киселини, но мама е опитвала и казва, че помага. Дано съм била полезна на някоя мама.

Коша на Светулката е трепач. Много е сладък- със здраве да го ползвате!

оххх много жега. Ходих да си събера прането от терасата и да просна новото и имах чувство, че ще ми експлодира тиквата.
Виж целия пост
# 459
Здравейте момичета, цял ден бях на село поне малко разнообразие  Grinning Grinning. Да ви кажа още ми бучи ухото и понеже не ми е дошъл апарата за кръвно, като отидох на село първото нещо, което направих е да го измеря. В началото беше малко високо, може би от пътя 130/77, но после цял ден го мерих през час някъде беше си ниско 99/60, 114/70 и т.н и ухото продължаваше. Изглежда не е от кръвно, защото това си ми е нормалното на мен кръвно, поне да се успокоя, че не е вредно за бебчо  Grinning, утре съм при личния и ще го питам. Момичета, как сте със съня, аз вече хич не спя до към 3-4 и после съм  Shocked, направо откачам, хич не ми е удобно вече и с корема, чудя се накъде да се обърна и все не ми е удобно.
pepitta_84, те работят и наистина им е изнервена работата, но много не ме разбират, че и на мен не ми е лесно, но нищо ще се оправим, аз иначе не съм от тези, които си мълчат, винаги си казвам какво ми е на душата  Grinning, друг е въпросът дали ме чуват.
Поли, наистина може да е от кръвно и аз се чудя какво става с мен напоследък, изглежда резките движения не ни влияят добре.
Рони, напомними и за това хоби, аз също до преди да забременея постоянно си правех различни маникюри и ги снимах и публикувах във фейсбук, а сега съм без лак и това не ми се прави  Laughing
МН, аз пия газирана вода за киселини, също има и лекарства, разрешени за бременни аз знам Талцит. Иначе знам и за вода със сода бикарбонат, но аз повръщам от нея, не мога да я понеса.
Стефани, аз получавам киселини вече от всичко  Grinning
Симонита, браво, че вече си в къщи. Аз две вечери ядох семки и сякаш наистина помага за киселини  Grinning
И забравих да кажа, днес като бяхме на село и оправихме детското ми легло, направо си го реставрирахме, мъжо го шкури и го минахме със специално масло за дърво, стана много хубаво, така че скоро ще си го вземем в къщи и само ще чакаме бебо  Grinning Grinning
Виж целия пост
# 460
kadrova4kata щом ги получаваш от всяка храна положението е неприятно и ти остава или да ги търпиш или чичо Доктор да ти препоръча медикамент ,който да те облекчи ,защото знам колко са неприятни аз имах преди бременността и пих и лекарства ,но после след корекция в храненето и се оправих и да чукна на дърво през цялата бременност нямам ,но и много внимавам какво хапвам и просто открия ли някоя неподходяща храна и не я консумирам.като си бях в БГ от сокове КАПИ ми се появиха и то от определен сок и повече не си го купих!    
Simonita1106 в планината е чудесно лятото обожавам я и наистина се спи спокойно ,а сутрините са така свежи Simple Smile     
Iki_to смела мама си щом се гмуркаш ,браво ,аз не мога да плувам и само топвам дупенце ,няма ли дъно и изпадам в панически страх иначе барбекю на плажа или закуска не отказвам  Grinning
Виж целия пост
# 461
Стефани, да много са гадни  Sad, но газираната вода ми помага и гледам да не пия поне такива лекарства, нямам всеки ден киселини, но решат ли да се появят няма значение какво ям  Grinning.
За плуването така ми се плува, че чак ми се реве. Днес вуйчо ми ми каза, че ще ме заведат в сряда на река, там е много хубаво и преди плувах, но сега няма да рискувам, нали съм от по-проблемните мами, само ще си стоя на сянка, но поне на чист въздух, че в къщи изперколясах вече  Grinning, а може и да половя риба  Grinning Grinning
Виж целия пост
# 462
Ех, момичета, голяма жега стана и  аз от седене на течение уж за малко се разболях, запушения нос е бил признак за това, ама аз докато вържа нещата...вече имам и други екстри  Cry болки в гърлото и ухото, плюс кихане, абе чудничко. Като кихам гледам да се свия на топка, че иначе ме прерязва корема...
За киселините, аз имам още от началото на бременността и установих абсолютна зависимост за увеличаването им след някои храни, но не минават. Много зле след кисело мляко, пържено, някои плодове и зеленчуци, подправки...Много голяма зависимост - не лягайте и не сядайте поне 30 мин.след храна и спането на по-висока възглавница много помага. Иначе, както са писали и други мами - газирама вода, талцит, гавискон. Хапчетата ми ги предписа доки, при мен от киселините стават едни доста силни и остри болки в стомаха, които отиват чак към корема надолу, затова гледам да ги спра преди да е станало нетърпимо и пия от тези хапчета, колкото и да не ми се иска, че ако изпусна нещата после не мога да сложа в стомаха нищо освен препечена филия и чай...доста дни изкарах на такава храна, горкото бебче...
П.П. отивам навън при ММ, който реши да полее цветята пред кооперацията - имаме малко дворче с цветя и кипариси, та ще се топна във водата и аз, като няма море за мен и на това ще се радвам Joy
Виж целия пост
# 463
Привет smile3525 Симонче, няма проблем, ще направя и следващата тема. Ние сега сме на вълна ремонт - понеже решихме да се местим - от една страна правим сметки, които не излизат, а имаме много хубави идеи  bambamтази седмица съм на работа, после излизам малко в отпуска и от септември вече мисля да дезертирам от работа. като си почивам ми се оправя и настроение и всичко, а имам други вълнения сега, хич не ми е до работа:)

Лека вечер на всички и кой каквото го боли - да му минава, да не се помайва smile3513
Виж целия пост
# 464
Саша, човек като прави ремонт никога не му излизат сметките. Поне при нас е така. То в това му е чара на ремонта- пълен си с идеи, разхвърлиш всичко и накрая не знаеш от къде да го започнеш.
Кадровачката, как се плува в река? Аз съм такъв удавник, че дори и в детски басейн не мога да плувам, та камо ли ти в течаща вода. Брат ми вика че съм плувала като пирон в кисело мляко.
Момичета днес станах свидетел на много забавна и много разхлаждаща игра. Вдна приятелка ме викна да се видим в тяхната градина на сянка. И тя беше връчила маркуч с течаща вода на децата си (момче и момиче) и им дала уж да поливат цветята. 5 мин по късно двамата бяха по без гащи. Съответно гащите им бяха чисто мокри и те се замерваха с тях. Много бяха сладки и забавни. Всеки търси спасение от жегите. Ужас е!
Иначе и на мен коремчето вече ми понатежава и се чудя как да легна да спя.
Лека нощ от мен и до утре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия