Радостта ми е голяма, през март ще стана мама!

  • 24 310
  • 724
# 420
Няма за какво!   bouquet И аз благодаря! Но аз съм сигурна, че всичко ще е наред с бебче до края - искрено вярвам в това!  Praynig
Виж целия пост
# 421
Здравейте, момичета   bouquet При нас днес се живее, цял предиобед се разхождахме с една приятелка, пихме кафе, хапнахме, малко из магазините да си потърся някаква рокличка или нещо широко и удобно за лятото.
Поразтъпках се и съм в настроение, то иначе цял ден лежане, такава трътка ще стана, че и вече май започвам  Laughing
Ама какво да направя като ми стане лошо и само ядене ми помага. Поне гледам да е уж нещо полезно   Thinking

Поне днес съм много енергична и дори се хванах да чистя. Дано да е по-често така  Wink

Хайде хубав ден, мами Simple Smile

Оо, Бу-бу за бурята наистина градът беше блокиран, коли потънали до покрива, имаше дори. Ора да плуват в локвите... Мани мани, и ние един кмет имаме за смях, да ни удави един дъжд. Че май пак ще се повтори тоя следобед като гледам как прегърмява навън.
Виж целия пост
# 422
морско момиче И аз не мога да се откъсна от газираната вода, само това пия, а после как се оригвам... синчето само ми се хили.

Днес времето е чудесно, не е толкова топло, но на мен все така ми се повръща. Всички миризми са ми странни и ми се гади от по-силните.

Храните и напитките, които си обичах от години сега не мога да ги погледна или помириша. Много ми е гадно, особено за кафенцето.

Има ли пушачки сред нас или бивши такива? Интересно ми е дали отказахте цигарите в името на здравето на бебето?
Аз ща не ща, ги спрях. Повдига ми се и от цигарите...

И какво стана с клуба анти-свеки? Аз съм си там от години. Хич не ми се иска да казвам на моята, че съм бременна. При нас положението е толкова тежко, че само ще ме разстрои... Cry
Виж целия пост
# 423
Аз съм пушачка, почти вече съм ги спряла.  Когато ми се пропуши, карам милото да запали да си дръпна от неговата. 18 години пушех и за ден не съм ги спирала, много ми беше трудно, но постепенно някак си успях да се преборя. Бях си казала, че единствено заради бебе ще ги спра и ако това се случи, никога няма да помисля за тях...
Виж целия пост
# 424
Бу-бу, Тошко си живее при мама Wink Защото няма кой да го издържа ! А умният му брат и мой мъж му дава пари за ремонти... освен, че поддържа и апартамента, в който живеем, а същият не е наш... абе идиоти сме от всякъде  Crazy
dungeon, накара ме да се усмихна Simple Smile  Hug Иначе за състоянията ти - и аз съм така, но да чукна на дърво последните три дни имам огромно подобрение... искрено се моля да не е временно ! Казват, че тези неразположения отминавали след 3-я месец, още малко... Simple Smile А за събота и неделя... няма и къде да се иде в тоя град  Joy Но другата седмица съм на моминско парти  newsm24 , а след това и на сватба, та ще разнообразя малко... Важното е, че мъж ми не изпитва угризения, че ме е затворил сама тука и сега е на хотел с минерални басейни, гадта му  #2gunfire Joy И не ме взе...
Маги, лудетино... ще мине...  spoko
mirannda, излъжи я, че дебелееш  Joy Клубът "Анти-свеки" е вечен, сега измисляме мъченията Wink муахахахахха /зловещ смях/... Мале, ако ме чуе мама какви ги дрънкам, ще ме нашамари...
Виж целия пост
# 425
Цитат
Клубът "Анти-свеки" е вечен

Много точно! Тя моята се прави на много миличка и добричка, ама ако не е на нейното само да знаете как се сърди... Миналата година много жестоко се скарах с нея заради дъщеря ми. Но то беше неизбежно - търпях веднъж, търпях втори път, на третия път не изтърпях и избухнах. После с месеци не ми говори. Ама още ни държи влага и на двете, де.  Joy
Виж целия пост
# 426
За свекървите,аз смятам моята за чудесна жена,има си и нейните трески за дялане,властна,строга,типична учителка и директорка. Simple SmileУважаваме се много,а свекъра е златен човек.Те са възрастни ,понеже мъжът ми са три деца ,а той е най малкия.Чудя се на свекърите от къде имат толкова сили и енергия на тези години.Приемни родители са на две деца,отделно свекървата върти и детска градина,която я ангажира изцяло.Хора достойни за уважение са!
 Мацки ,гаденето минава и по-рано от третия месец.Аз забелязах с двете бременности ,че за около три седмици ми мина,но една беше много силно,с постоянно повръщане.При мен този период беше миналата седмица,сега ми става лошо само вечер.Дано да отшуми изцяло и да започва хубавата част от бременността.
Виж целия пост
# 427
menyanthe, за това колкото по далеч от родата, толкова по-добре ! Ако трябва да съм честна, свекървата е единственият човек, който "става" в семейството на мъж ми... Баща му и брат му дори вече не ги имам за хора... и не разговарям с тях. Надявам се да не си развалим отношенията заради тях с мъжа ми, защото и аз търпя много, но падне ли ми пердето...  box
mari:) , чудесно е това, което пишеш ! Искаше ми се и аз да можех да кажа същото Simple Smile Аз цял живот сигурно ще страдам по "бившата ми свекърва", която обожавам... освен, че ми беше като втора майка, ми беше приятел и изключителен пример в живота ! Много я обичам и винаги плача като я видя, чуя и т.н.... а родата на бившия като цяло са уникални - луди, образовани, интелигентни, интересни, забавни... няма такива хора, само който не е бил сред тях, не знае какво е ! Ама синът им излезе една много влюбчива риба и е*ба мамата на всичко  Blush
А за "гадните симптоми" - и на мен ми остават три седмици до края на трети месец, а от три дни се чувствам много по-добре... дано наистина това да е бил краят на мъките, а не временно затишие ! А да ви питам... притеснявате ли се за външния си вид и за това, че няма да провокирате кой знае какви еротични мисли в мъжа си  по време на бременността Blush
Виж целия пост
# 428
Yoana1989,по-добре игнорирай дразнителите.Има една хубава мъдрост-Някой може да ме обиди само ако аз му позволя.Когато някой се държи зле ,не конкретно с мен ,по принцип,си мисля колко ли нещастен е този човек вътрешно,че си го изкарва така,на другите,и по-скоро изпитвам съжаление.
 Много правилно казваш,че тези неща могат да са причина за разваляне на отношенията с половинката.Не си го причинявай!Важни сте вие,те са странични хора,които просто фигурират като роднини.Вредно е обаче и да сдържаш емоциите си,един вид да ти кипи отвътре ,а външно да си сдържана и мила,това бих казала,че е по-вредно отколкото да си кажеш всичко.
 Иначе,чудесно е ,че имате такива отношения с бившата си свекърва.Има хора в живота ни ,които оставят много дълбоки следи,приятелства завинаги,винаги съм си мислела ,че срещите ни с определени хора-прекрасни или дразнители не са случайни,учат ни на нещо. HugКаква философия му дръпнах. Hug
Виж целия пост
# 429
Йоана мн си готина,и аз се присъединевам към клуба анти-свекърви мойта е пълно куку,не е хубаво така да се говори но е факт И аз съм станала доста мързелива ама се оправдавам кво да се прави  Simple Smile
Виж целия пост
# 430
Здравейте, момичета! И аз вчера ходих на лекар. Последната ми менструация беше на 06.06. Но първия ми тест след една седмица закъсненее беше - . Чак на десетия ден закъснение се появи втора бледа черта. Доки ми каза, че най-вероятно съм забременяла няколко дена преди датата на предполагаемата менструация т.е. ако не бях забременяла щеше бая да си ми закъснее... И те така. Оказа се, че съм в 5г.с. Вика ме пак на преглед чак на 26-ти август. Видя се само плоден сак на коремен ехограф, не се наложи да използва вагинален, което честно казано много ме учуди, защото не съм от слабичките  Embarassed Малко се разочаровах. Искаше ми се да чуя сърчице. А сега с тази късна овулация всичко ми се обърква. Доки каза, че и с термина при мен трябва да се внимава как ще се изчисли. Е, дано всичко е наред дотогава.
  Няколко часа след прегледа като ме заблъска главата, ама такамва болка... Никога не ме е боляла така глава. Повръщах над 10 пъти от болка. След  4-5 часа мъка успях да заспя. Не знам на какво се дължи. Четох, че и други момичета се оплаквет от силен главобол.
Виж целия пост
# 431
Йоанка, това, което ти казах, че племенника прилича на мъжа ми в нашия случай е добре Simple Smile моя мъж е по-хубав от брат си  smile3521... но при вас със сигурност няма да е така - ще си имате беличко и пухкавко бебче - копие на мама и тате и нищо общо с бялата мечка /Тошко/.

Eliks86 - Не се притеснявай, рано е за сърчице... мен ме викат чак в 8 седмица да го чуем.. Всичко ще е наред  Hug
Виж целия пост
# 432
Тук съм  Hug Чета ви, къде през телефона, къде от компютъра, но не ми остава време да пиша. Лягам да приспивам детето и с него заспивам и аз, мързи ме да излизам, добре че живеем в къща и имаме двор, та лежа по цял ден на шезлонга докато той играе...Направо не се понасям, то бива парцал ама чак пък толкоз  Crossing Arms
Добре дошли на новите мамчета, много се зарадвах и на мамчето с близнаците   bouquet Моят мъж много искаше близнаци, но пак не му се отвори парашутът  Laughing За справянето - хич не се притеснявайте, всички ще бъдете перфектни майки, верно че животът ни се променя след появата на детето, но пък се променя към по-добро. На мен лично не ми липсва нищо от моминския ми живот, нито дискотеките, нито почивките, нито социалният живот, щастлива съм си с детето и съм се отдала изцяло на него, пък ако изляза сама с приятелки си е просто бонус и се радвам на момента  Grinning
В понеделник и аз бях на преглед, все още не сме засекли сърчице, имам час за 12 август, тогава вече трябва да се види  Praynig
Аз да ви питам, не се ли притеснявате от летните вируси? Аз направо съм изпаднала в паника, не смея да изляза, че само болни край нас и ме е страх да не лепна нещо, поне да вляза в четвъртия месец, до тогава как ще се пазя не знам. По принцип много рядко боледувам, но докато бях бременна със сина ми изкарах брутален грип с екстри, бях в 16 седмица и ме успокоиха че не е фатално, пих си антибиотика и не мърдах от леглото. От тогава не съм боледувала, но си спомням че бях адски притеснена. Мамите с дечица по ясли и градини, как я карате?
Бу-бу, сега видях че детенцето ти е на 10 м., ще е забавно при вас  Hug
Йоанка, точно пък на Тошко няма да мяза, обещавам  Peace
И аз искам второто да ми вземе поне сините очи, надявам се, но едва ли Simple Smile В моята рода всички сме със сини и зелени очи, бели, руси, светлокестеняви, но при мъжа ми са само черни, тъмнооки. Синчето прилича на мен, но е с кафявите очи на тате си и с лек тен, та се надявам второто поне да вземе моята боя, пък на който ще да прилича Simple Smile
А за клуба на свекитата, някои след време също ще ставаме свекита, не ми се мисли, от сега ме сърби задникът, кой знае колко критики ще отнеса  Mr. Green
Виж целия пост
# 433
Бу бу, Биби, мислите за ясла, но не ви ли притесняват вирусите. Баш зимата, а вие последни месеци на бременността със занижен имунитет. Малко са децата, които пропускат болестите в яслата. Честото е 1 седмица на ясла, 3 в къщи. А и по дебелите книги пише, че при поява на нов член в семейството за бъдещите каки и батковци не трябва да претърпяват големи промени 3 м преди и 6 след появата. Т.е махане на памперс, биба, ясли,оставяне при баби, гледачки и тн не се препоръчва. Другият месец ще водя Тедка на консултация и ще питам пед какво мисли, ама май ще отложа поне за май, пък как ще се справям не знам.
Йоанка, имаме сходно преживяване май с мъж риби. А както се очертава и двете ми деца ще са тази зодия....
Виж целия пост
# 434
Здравейте, майчета  Hug
Аз се позагубих, но нали на работа нямам достъп до форума, само вечер мога да вляза от къщи, а не смогвам да ви прочета...
И аз се присъединявам към отбора на скапаните - съчетанието бременност със заместване на отпускарите в офиса ме съсипа тотално. Вечер на 4 крака се прибирам по тъмно... По законите на Мърфи, както всяка година и тази съм последна за отпуска, чак септември, а до сега не съм излизала изобщо през годината, дори болничен. Толкова умора ми се акумулира...  Tired

При мен гаденето сутрин е потресаващо - гърча се като червей, а на няколко пъти успях и да не се размина само с него  Sick Изписаха ми капки "Вомитус Хийл", но така и не съм ги купила - има ли някоя мама, която да ги взима и доволни ли сте?

Да не забравя да приветствам с добре дошли новите момичета!   bouquet Само положителни новини да си споделяме и да сме си подкрепа! Много се зарадвах на близначетата в темичката ни, голяма, двойна радост Simple Smile
Пожелавам ви спокойна нощ!

Поздрави!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия