Второкласници

  • 51 240
  • 759
# 180
Моля ви дайте ми снимка кое е това фолио / Карфурното специално/
Аз предполагам, че няма да връщаме учебници. Нашият випуск ще е трети ползвател на учебниците и надали ще стават и за четвърто ползване. Дано децата имат късмет да са им запазени тези които ще получат.
Иначе и аз съм много доволна от самозалепващото фолио - особено едно от Карфур,  което са оказа по-плътно от първото, което купих.
Миналата година бяхме с подвързия, но всичките станаха на баница....
Виж целия пост
# 181
Ех почти свърши ваканцията. Всички книги от списъка прочете, че и допълнителни. Таблицата за умножение не я научи, аз я спрях нека си я учат постепенно в училище. Понеже обича математиката, главно смяташе с двуцифрени с прехвърляне и отнемане на десетици, много и хареса. Дано не я обърквам, че събира и изважда числата едно под друго. Не знам как ги учат в училище но аз така и обясних и много и хареса да взема десетички и да добавя. Както и тестове за втори клас от матем.състезания, каквото може разбира се.
И аз позакупих повечето неща. За тетрадките не бях сигурна и взех с тесни и широки и само с широки редове. Както и с малки квадратчета, няма начин да не пишат в тях и тази година.
В първи клас не им даваха с боички да рисуват (на г-жата май не и се занимаваше с цапондрене), та си стоят големите ни хубави боички неползвани за тази година. Само моливи и фулмастри купих и то задължително от хубавите по скъпичките, защото много ги ползват.
Надявам се във втори клас пак да имат шкафчета в стаята. В първи клас си имаха и там си слагаха плика с нещата по дом.бит и нещата по физическо. Дано и сега е така.
Само подвързиите за учебници останаха, защото не знам какви размери ще са не са ни ги раздали още.
Иначе при нас г-жата беше ги организирала така, по един плик за БЕЛ и по един плик за Математика (от прозрачните). Както и по три тетрадки за БЕЛ и Математика, две за домашните и една за в клас, с по една лепка 1 2 3. Много е удобно вадят си плика и вътре е всичко по предмета, няма лутане няма търсене. Дано и тази година е така.

 
Виж целия пост
# 182
Още малко остана, на мен не ми се почва а детето вече от кога чака, ходи й се на училие но да видим до кога ще е това. Днес започна последната книга от поредицата "Лили чудото". Ох лошо ми става като се сетя че не съм купила почти всичко и трябва да ходя да пазарувам с двете деца в претъпканите хипермаркети  Tired , но стига съм се оплаквала.  Grinning Аз говорих с учителката на Ива наскоро и каза да носим тетрадките с големи квадратчета и широки и тесни редове от миналата година а като ги свършим ще почнат на малки квадратчета и широки редове. Утре ще гледам да се разпиша за покупките.  Whistling
Виж целия пост
# 183
При нас децата ще продължат да пишат на тесни и широки редове и на малки квадратчета както миналата година.Събираме и по 30 лева за помагала.Направо ми се вижда странно това да се пише само на широки редове.Малки са още и нямат така оформен почерк за да изписват равномерно малките букви без тесни редове.
Книжки прочете доста,вкл. такива,които не са от списъка.Фен е на Валери Петров и искрено се забавлява с негови произведения.По случайност намерих един превод  на Дж.Родари със стихчета от Валери Петров и рисунки на самия Валери и веднага го закупих за смешната сума от 2 лева.Много му се радва детето-прочете стихосбирката за 1 час.Сега чете "Ние,врабчетата".
Виж целия пост
# 184
Вилиан, въпрос на тренинг е писането на широки редове. Моят син сам поиска да пробва, беше му чудно как да разположи буквите - бъркаше се с тесните и широки редове, обясних му, че главните обхващат целия ред на височина, а малките до средата на реда. Така като имаше ориентир се справи много добре. Краснописа не зависи от това на какво се пише, а от скоростта на писане.
Виж целия пост
# 185
Вилиан пробвайте на широки редове, няма никаква разлика. Цяло лято вече пише само на широки редове, почерка и големината на буквите и са абсолютно същите както когато пише на тесни и широки. Равни са и малките букви. А и да не минат във втори клас на широките, все някога ще минат. Примерно при нас въобще не са писали в тетрадки с широки квадратчета, направо на малките минаха.
Дори на листове без редове изписва равномерно текста. Явно е хванала тренинг.
Като си спомня миналата година каква лудница беше на 17-ти по всички книжарници при нас, тази година реших по добре нещо което още няма да ползват отколкото пак да се купча в книжарницата.
Моята дъщеричка страшно хареса Ние врабчетата, дано ви допадне и на вас.
Виж целия пост
# 186
Днес взехме доста книжки от Столична библиотека, има много неща там, доволна съм.
Виж целия пост
# 187
Аз мисля, че приключих с покупките за Мартин засега. В събота се отчетох и откъм дрехи и маратонки, така че вече чакам родителска среща, за да знам какво да купувам като помагала, учебник и тетрадка по английски. Остана ми само да реша едно малко проблемче - на какъв план да му бъде телефона - абонамент или предплатена. Повече клоня към предплатената услуга, имайки предвид миналата година колко пъти му спирах изходящите повиквания...
Виж целия пост
# 188
Вилиан, свикват да пишат на широки редове и то много бързо. Дани цяло лято писа в такава тетрадка и още от самото начало се справяше безпроблемно.
Единственото нещо което съм купувала е бележник и Л.К. Другата седмица ще го водя да го смимат.
Сега през уикенда ще ходим за дънки и блузки, че почти нищо не става. Маратонките ги осигурихме. По негово желание му взехме с връзки и докато разбере как точно се връзват, беше меко казано страшно - ядосва се, тръшка се, хвърля маратонката... после като схвана как се прави му стана лесно и два дни не спря да връзва връзките Laughing.
maichence, на Дани му взехме Прима кидс. Решихме, че така е по - безопасно от финансова гледна точка Mr. Green. То пък детето се оказа много разумно и за една година е натрупал в картата си около 65 лв.
Виж целия пост
# 189
Ние тази година започваме на смени училище.Септември сме първа смяна,и от 1я етаж отиваме на 4я.Отделно пък започваме немски,а 4 деца от класа ще учат английски.И моята щерка иска английски,но направо се чудя как ще става посещението на часовете.Класа ще има немски по програма,а 5 деца ще ходят да учат в друг клас............... и така до 5ти клас.После не се знае. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 190
Сигурно се свиква само с широки редове.Наречете ме старомодна ,но въобще не бързам детето да свиква да пише на такава тетрадка.И се радвам,че нашата госпожа е на същото мнение.
Освен това съм против бележниците от втори клас,пък и въобще.
И ние ще сме на смени.
Нашето училище направиха някои подобрения в материалната база-имат голяма релефна карта на България в двора,обособиха игрище за игри с топка/футбол,народна/ и смениха дограмата.
На детето не му се тръгва на училище,а на мен още по-малко като зная как трябва да нагласям програмата според смените с всичките му там занимания.А и малката е последна група в градината тази година.И тя си има нейните допълнителни занятия.И въобще е много трудно да успееш да вместиш всички желания в програмите на две деца.А времето си лети неуморно и не пита.Тъжно!
Виж целия пост
# 191
margo**, при моя син е задължителен английския. Понеже явно няма много желаещи за други езици и не могат да съберат необходимия хорариум за да наемат учител по съответния език, децата нямат право на избор. Когато аз бях ученичка имахме избор между английски, немски и френски /руски-задължителен за всички/ и ни събираха от различните класове за часовете по език - както при твоята дъщеря.

Жалко, че има доста училища, в които се учи на смени. Особено за малките ученици са много неудобни. Радвам се, че в нашето училище вече не е така.
Виж целия пост
# 192
Нашите ще пишат на ТШР и малки квадратчета. Харесва ми идеята да не минават още на широки редове, рано им е, по мои наблюдения.
Виж целия пост
# 193
И аз днес купих бележник + лична карта. Много вълнуващ момент на осъзнаване, че детето ми е пораснало и ще получава оценки..

Взех и по 2 бр. скицници (отделно за моливи, отделно за водни бои), хубави гланцови блокчета и отделно доста цветни листове, стикове сухо лепило, химикал коректор и др. дреболии..
Виж целия пост
# 194
Нашите ще учат цяла година 2 - ра смяна. Занималня ще има само за 1/2 откласа, а другата 1/2 да се спасява както може и знае Tired. Много е гадно, но у - щето е малко и няма достатъчно свободни стаи, за да може всички деца да посещават занималня Sad
....като зная как трябва да нагласям програмата според смените с всичките му там занимания.А и малката е последна група в градината тази година.И тя си има нейните допълнителни занятия.И въобще е много трудно да успееш да вместиш всички желания в програмите на две деца.
Ха, ако знаеш колко ми е познато. Моята госпожица също е последна група в ДГ и доп. й занимания започват още от 14.09., а като включим и тези на брат й Спиди Гонзалес може само да ми завижда Mr. Green.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия