Август месец долетя, НОЕМВРИйското коремче вече наедря!-Тема 12

  • 24 385
  • 740
# 405
Аз влизам в този сайт от доста време и от там имам инфо за отворени врати и лекциите. В окръжна, обаче, избор на екип (с упойка) е 700 лева, а не 500, както бяхте писали. Епидурална упойка не се поставя без избор на екип.
Виж целия пост
# 406
Аз влизам в този сайт от доста време и от там имам инфо за отворени врати и лекциите. В окръжна, обаче, избор на екип (с упойка) е 700 лева, а не 500, както бяхте писали. Епидурална упойка не се поставя без избор на екип.
Да и аз сега четох една тема за Окръжна и в нея казват, че като ти даде очен лекар направление за секцио, там много-много не го признавали, а те пращали и на техен очен, пък почвали да умуват дали е така, и  в крайна сметка може и да те навият да раждаш нормално. А аз няма да смея, защото ретината на очите ми била изтъняла и ако стане нещо и се отлепи - после не ми се мисли, какво ще да става. Докторите ще кажат - Ем, ситуация, оправяй се, ние сме невинни!... и оттам нататък не знам.
Може и в другите болници да е така, знам ли... Ама преди като раждах, пак така ми даде очен направление за секцио и ме оперираха планово секцио, без да философстват много.......... В Шейново дали ще ме тормозят newsm78
Виж целия пост
# 407
Вампи, в ОБ роди моя близка приятелка, избра си екип с Жекова начело и наистина я пратиха при техен очен. Тя също много се притесняваше, защото е доста късогледа, дори от началото на бременността беше решила да ражда със секцио, но са я разубедили. Там много държат на нормалното раждане, добри специалисти са и не си позволяват операции за щяло и нещяло. Ако ти изискваш секцио, не знам как ще се разберете, предполагам, че няма да ти откажат, но със сигурност първо ще се опитат да те разубедят.
Аз точно към тази болница съм се насочила, защото мои близки са доволни, а и ми е близо. В другите болници не знам как е, но в тази, ако нямаш избор на екип, не се плаща нищо. Нали се сещате колко мургави, а и нормални жени без финансова възможност ходят там, защото е безплатно
Виж целия пост
# 408
Здравейте момичета,
Аз преди малко се завърнах от преглед.Бебо е 1кг вече, а аз съм плюс 10кг,което според мен е много добре в края на 6 месец! Всичко ни е наред скоро сигурно ще посещавам и курс за родители-където ще ни водят в болницата,ще обясняват кое,как и кога. за кърмене,грижа за себе си и бебето..Мисля,че ще е интересно  Flutter
 И аз да се включа към поста на маги и miamii относно бременноста в чужбина.Съдейки по вашите разкази за всички хапчета,инжекции и тук в Малта няма нищо такова.Не обременяват майките с излишни данни,резултати.. За което съм доволна сега,въпреки че още в началото когато започнах да следя форумът през май месец се оплаших,че нещо тук не е наред. Казвала съм и преди ,ходя през 3седмици на частен лекар и ми мерят кг,кръвно и преглед на урина и всеки път на ултразвук...Ако бях избрала да ходя само в болницата щеше да е безплатно ,но и съвсем различно -не ти обръщат никакво внимание общо взето newsm78..
Светулка много добре си направила,че си отишла да провериш дали всичко е наред!И аз така бих направила със сигурност! Пък и вече ще знаем ,ако имаме подобни симптоми на какво се дължат Naughty Hug

Аз не съм от тези хора,които ако не усещат бебето и веднага си мислят,че нещо не е наред.Винаги може да хапнеш шоколад или това с портокаловият сок и да го "активираш" Имайте впредвид,че бебетата усещат нашите емоции!  Hug Така,че по-позитивно -не остана  Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 409
Имам важно питане - някой знае ли нещо повече за шарката, как изглеждат пъпките, колко са големи и къде трябва да са разположени, защото както вчера ви казах, моето детенце беше с температура, днес няма....но сега забелязах няколко пъпки по гръбчето и една над устичката, та се притесних малко....ама се притесних повече за това, че моята майка няма ясен спомен дали съм минала шарка, защото доколкото знам е опасно за бременни?! Rolling Eyes
Моля ви споделете! Praynig
Виж целия пост
# 410
Здравей maiamiii, за варицелата са характерни пъпчици с мехурче пълно с течност - няма как да ги объркаш. могат да "избият" по цялото тяло - даже в устичката. Моят син изкара варицела малко преди да навърши 4 годинки - децата обикновено я изкарват леко, само сърбежът е неприятен. За бременните знам, рубеолата- едрата шарка е опасна, за варицелата не съм нясно. Стискам палци да не е това, за да нямаш излишни притеснения!
Виж целия пост
# 411
Момичета, да се похваля, че днес беше последния ден от 6-тия месец. Официално влизам в 7-ми месец и това си е то...  newsm44 newsm10 ... НЕ ОС-ТА-НА!!!  smile3501
Виж целия пост
# 412
Светулка 7, голям екшън си изживяла, добре че всичко е наред. Да, ако беше тук 7-дни в болницата нямаше да ти мърдат, мен едва ме изписаха, като бях. Между другото вчера по нощите писах имах подобно на твоето, само че долките не бяха като менструални, ами все едно ми се ходи в тоалетната постоянно, иначе другото отговаря. Малко ме поуспокои   bouquet
Виж целия пост
# 413
Аз ходя в болницата и нещата са същите само дето ме викат на 4 седмици ултразвук той се прави в кабинет само за тази цел после с резултата при док .там кръвно,тест урина с една лентичка мерят нещо матката със сантиметър и тонове на бебето,аз нямам оплаквания ,а и те не са видели до сега нещо и не пия никакви лекарства !Не искам да коментирам за БГ и за лекарствата бях го правила ,но някой се засегнаха за това кой където и каквото му препоръчат да приема това е и каквито изследвания правят това е и да искам не мога да получа повече ,а да ходя на частно за мен е излишно както споменах нямам проблем за да търся друго мнение ,а и парите поне за моето семейство не са в излишък така,че ще си ползвам безплатните посещения на който имам право Simple Smile
Виж целия пост
# 414
Имам важно питане - някой знае ли нещо повече за шарката, как изглеждат пъпките, колко са големи и къде трябва да са разположени, защото както вчера ви казах, моето детенце беше с температура, днес няма....но сега забелязах няколко пъпки по гръбчето и една над устичката, та се притесних малко....ама се притесних повече за това, че моята майка няма ясен спомен дали съм минала шарка, защото доколкото знам е опасно за бременни?! Rolling Eyes
Моля ви споделете! Praynig


Аз не съм запозната как изглеждат пъпките на шарката, но за бременни най-опасна е рубеолата, а за варицелата която е най - разпространена е опасна само в началото и 20 дни преди раждането. Спокойно! От сестра ми знам че дава на малкия една лъжица червено вино и избиват много пъпки ако е шарка, ако искаш пробвай за да видиш каква ще е реакцията.
Виж целия пост
# 415
Момичета, да се похваля, че днес беше последния ден от 6-тия месец. Официално влизам в 7-ми месец и това си е то...  newsm44 newsm10 ... НЕ ОС-ТА-НА!!!  smile3501


Браво Вампи, страхотно!
На мен този 6-ти месец толкова дълъг ми се видя, а имам още 2 седмици от него  Shocked
Виж целия пост
# 416
Здравей maiamiii, за варицелата са характерни пъпчици с мехурче пълно с течност - няма как да ги объркаш. могат да "избият" по цялото тяло - даже в устичката. Моят син изкара варицела малко преди да навърши 4 годинки - децата обикновено я изкарват леко, само сърбежът е неприятен. За бременните знам, рубеолата- едрата шарка е опасна, за варицелата не съм нясно. Стискам палци да не е това, за да нямаш излишни притеснения!
А имаш ли представа дали още като избият са пълни с мехурчета или впоследствие се напълват.....защото това, което виждам в момента са не големи пъпки и не са изпъкнали като че ли.. Close аз често да ви кажа, че откак ги видях цялото тяло започна да ме сърби! Sick
Виж целия пост
# 417
Здравей maiamiii, за варицелата са характерни пъпчици с мехурче пълно с течност - няма как да ги объркаш. могат да "избият" по цялото тяло - даже в устичката. Моят син изкара варицела малко преди да навърши 4 годинки - децата обикновено я изкарват леко, само сърбежът е неприятен. За бременните знам, рубеолата- едрата шарка е опасна, за варицелата не съм нясно. Стискам палци да не е това, за да нямаш излишни притеснения!

А имаш ли представа дали още като избият са пълни с мехурчета или впоследствие се напълват.....защото това, което виждам в момента са не големи пъпки и не са изпъкнали като че ли.. Close аз често да ви кажа, че откак ги видях цялото тяло започна да ме сърби! Sick
Виж целия пост
# 418
Аз пьк не сьм сьгласна с поста на magikrasteva относно многото лекарства, които БГ лекари изписват излишно.
Особено за фраксипарина и прочие. Мамите които ги взимат наистина имат нужда, вкл. И аз. Те са тромбофилия, и за да имат бебе друг начин няма. Иначе рискуват да изгубат бебето по всяко време.
Почти всички сме с един спонтан аборт преди това, а някои и с два. Точно защото не сме знаели и не сме взимали лекарства.
Не отчитате и факта, че повечето които имат време и желание да пишат вьв форума са мами с проблеми, които трябва да пазят леглото. Аз лично имам две бременни приятелки, които са си добре, ходят си на работа и не им остава време за форуми. Искам да кажа, че мамите тук не са представителна извадка за бременните в БГ.
Аз лично сьм благодарна на моя лекар, че успя да ми даде адекватно лечение на време, защото на два пьти можех да си загубя бебето. Вьпреки, че сьм привьрженик на ХМП и народната медицина си пия хапчетата и чакам Ноември.
Можете само да се радвате, че сте добре и не Ви се налага да знаете за нашите проблеми.
Аз сьм опитвала без лекарствата, намалявам ги по малко, но не се получава.
Опитвала сьм и само с хомеопатия, нямах успех.
Някак си ме засегна поста. Тьпите БГ лекари, които изписват много лекарства и тьпите БГ бременни, които им се доверяват и ги пият...
Виж целия пост
# 419
Аз пьк не сьм сьгласна с поста относно многото лекарства, които изписват БГ лекарите.
Особено за фраксипарина и прочие. Мамите които ги взимат наистина имат нужда, вкл. И аз. Те са тромбофилия, и за да имат беде друг начин няма. Иначе рискуват да изгубат бебето по всяко време.
Почти всички сме с един спонтан аборт преди това, а някои и с два. Точно защото не сме знаели и не сме взимали лекарства.
Не отчитате и факта, че повечето които имат време и желание да пишат вьв форума са мами с проблеми, които трябва да пазят леглото. Аз лично имам две бременни приятелки, които са си добре, ходят си на работа и не им остава време за форуми. Искам да кажа, че мамите тук не са представителна извадка за бременните в БГ.
Аз лично сьм благодарна на моя лекар, че успя да ми даде адекватно лечение на време, защото на два пьти можех да си загубя бебето. Вьпреки, че сьм привьрженик на ХМП и народната медицина си пия хапчетата и чакам Ноември.
Можете само да се радвате, че сте добре и не Ви се налага да знаете за нашите проблеми.
Аз сьм опитвала без лекарствата, намалявам ги по малко, но не се получава.
Опитвала сьм и само с хомеопатия, нямах успех.
Някак си ме засегна поста. Тьпите БГ лекари, които изписват много лекарства и тьпите БГ бременни, които им се доверяват и ги пият...

Аз не съм обиждала Бг майките, нито БГ лекарите....напълно наясно съм, че доста от хората, които поемат някакви лекарства, има защо да го правят.... Peace аз просто споделих как е в чужбина и как е било при първата ми бременност, като повече имах предвид броя на прегледите, а  не лекарства!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия