Пере, чисти, търка СЕПТЕМВРИЙСКА мама таткото побърква. Тема № 22

  • 30 030
  • 735
# 705
RAQSVETLINA  nbirthday на таткото !
 
sweetynel, _Ninka много сте  мили  Hug
Аз съм от този тип хора , които обичат да не са сами и да са заобиколени от готини хора  Heart Eyes Благодаря, че сте толкова мили и човечни  Hug

Преди малко си взех изследванията. Хубави са!  Simple Smile

Искам да питам по запознатите мами. Сега като ме приемат в МД ще трябва да лежа малко, преди да ми направят секциото (така ми казаха). По-добре ли е да вляза само с малко багаж, необходим за престоя, и после ММ да ми донесе резервната чанта след като родя, или да си взема нещата и за самото раждане - лигнин, превръзки, еднократни гащи и т.н? Защото, ако трябва да не взимам и нещата за раждането, трябва да си преподредя чантата на ново  newsm78
 
Виж целия пост
# 706
Со амейзинг, аз бих влязла само с подръчния багаж. Нали ТМ или майка ти ще са наблизо с резервната чанта и ще могат да ти я донесат по всяко време? Особено в МД съм чувала, че обслужващият персонал много се цупят на повече багаж, особено като ще трябва да се местиш от отделение в друго. А  пък и честно казано, аз се страхувам от кражби или най-малкото да не ми затрият багажа някъде. Peace
Виж целия пост
# 707
SoAmazing, вземи си 1-2 превръзки за всеки случай. И едно боди и гащеризонче за бебе. Да не си съвсем с "празни ръце". 
Виж целия пост
# 708
Честити бебки на Йоанка и на Кучо!   ylinfant Живи и здрави да са!

RAQSVETLINA  nbirthday на таткото. Да си чака скоро подаръка.

Оххх, момичета, виждам, че говорите за апетита. Аз напоследък освен да ям и да се въргалям по дивана и спалнята друго не правя  Animal Pig И то все на тестени неща налитам.
Много ми е мързеливо, а и вече взех да се замислям доста сериозно за чаканото събитие -
принципно ще съм планирано секцио, но все се чудя какво ще правя ако бебонка тръгне преди датата - питах доки как ще разбера, че започвам да раждам и да не стане така, че примерно да го будя напразно в 3ч през нощта, а той вика "Спокойно, ще разбереш"  hahaha

Аз съм с втвърдяващ се корем още от края на 6ти месец, така че това не ми служи за ориентир.  newsm78

Тази тема е бяхме обсъждали преди известно време, но взехте ли окончателно решение дали таткото ще присъства?  smile3556
Виж целия пост
# 709
ММ не иска да присъства на раждането!

Ох, много голям мързел ме гони, какво ще правя като дойде бебо, добре че поне Габи може да се оправя сама.
Виж целия пост
# 710
При мен и таткото, и баткото (на 5 год. ) ще присъстват на операцията, е предполагам, че няма да са директно срещу операционната маса, а някъде отстрани, до главата ми. Ще видим.
Виж целия пост
# 711
Ако раждах нормално ,не бих искала таткото да е до мен. А за секциото /какъвто е моят случай/ е забранено, така че нямам никакви колебания. От вчера ме гони страшен глад за сладко и съм нападнала една Нутела. Утре ще ходя да давам кръв и дано не ми повлияе много на резултатите. Гледах преди малко, че в Рамус въпросните TSH-антитела са 35 лв! Пфууу! Пак ще оставя куп пари, защото от ЖК не ми дадоха направление!
Виж целия пост
# 712
 Привет отново!
 Ударих му един сън. Изведох и булдока ни навън.
 И аз съм планирано секцио и ако бебка не тръгне да излиза по-рано, сутринта на датата на операцията ще вляза в болницата и след няколко часа ще е секциото. Предполагам, че ще ми пуснат изследвания, ще направят клизма и ще започват. Ще отида с всичките торби с багаж. Моята АГ е израждала майка с мен и ни е семеен приятел, много я обичам и ще съм спокойна.
Виж целия пост
# 713
Честити момиченца на Йоанка и Кучо! Да са здрави и послушни малките кукли


Майчета, съветвам ви да не преяждате, защото аз така се бях натъпкала вечерта преди да родя, че чак до обяд на другия ден (когато родих в 14 ч) имах чувството, че ще ми излезе от всички възможни дупки това ядене!  Sick Още помня какво беше и не искам да го близна до края на живота си. И като цяло преяждането, предизвиква контракции.

Аз съм със силни болки нощем от няколко дни, дори не мога да се завъртя на другата страна. С предната бременност не съм имала такива, както и по принцип нямам предменструални....
Виж целия пост
# 714
Хайде и тук честито  на Йоанка и Кучо. Да са живи и здрави малките принцески   bouquet

Раясветлина  newsm59  Gift на мъжо ти. Да ти е жив и здрав и много да те слуша и помага.

Аз имам един въпрос. Бях писала, че ни е много зор името, защото на майка мн. й се иска да е на нея, поне с нейната буква, ММ пък много хареса Ева и много държи на това име. Та... накрая ми писна и реших, че ще я кръстим Ева-Мария. Хареса ми, струва ми се звучно, имат хубави значения и двете имена, а и двете са си библейски имена. Та, рових в нета за имен ден, нищо не излиза. Позчах да търся за имената по отделно и за Ева излизат 4 варианта:
-неделята преди коледа;
-25 декември или 24 изключих вече, но по Коледа;
-Цветница
- и на Богоявление

Мария е на 15.08, но нали и по старо му се празнува Богородица на 28.08..... та сега съм в чуденка за имен ден. Също ще помоля за мнения за името, дали ви харесва. И моля честно, на никой няма да се обидя Simple Smile Благодаря предварително   bouquet
Виж целия пост
# 715
Не харесвам двойните имена. И двете са хубави, като Ева надделява, но бих избрала само едното. Радвам се, че нямаме изисквания от страна на роднини.
Виж целия пост
# 716
Името звучи хубаво, но и аз не харесвам двойни имена - как ще и викате на галено - Ева или Мария newsm78 Но всеки сам си решава, ние не трябва да ти бъдем критерий
Виж целия пост
# 717
Понеже и при нас Ева надделява, ще й викаме Ева, но за да угодя и на майка до някъде. Тя уж се отказа да е на нея, ама.... знам че все някога ще го подхване на въпрос, та... пък и заслужава. Ама не мога и с ММ да изляза на глава, не ни харесаха никакви имена с М, а това ми допада най-много Simple Smile
Виж целия пост
# 718
И моята майка заслужава, но никой няма право да има претенции към името на детето ми. Детето си е мое, аз ще си го гледам, кой каквото ми е дал или ще ми даде го е направил от добра воля и не е в състояние да ми нарежда и има претенции към мен.Пък и няма я някой да обича бебка по-малко, само защото не е кръстена на него.  Името го определяме аз и бащата. Ако беше момченце щеше да бъде кръстено на майка, понеже името много ни хареса, но не е. Това на бебка ще започва с буквичката на таткото.
Виж целия пост
# 719
Перличка, по-скоро проблемът на името е, че ако някой недочуе, може да си помисли,че е "Дева-Мария". А това вече води до разни други асоциации...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия