От плода на нашата любов,през МАРТ ще се роди нов живот!

  • 25 325
  • 754
# 240
Здравейте сладурки! Браво за новата тема, Бу-бу.
Една седмица не съм влизала, защото бяхме на почивка на планина (тая година не ми се мислеше за море с това гадене сутрин). Прекарахме страхотно, хапнахме какви ли не гозбички местни и сега се чувствам и осезаемо съм понапълняла... Ужасно защото ако от сега така стартирам.. Мани мани.

Искам да ви питам вие кога смятате да се огледате за дрешки за себе си по-така, като за нас  newsm78 Mr. Green Joy
Абе аз май просто съм надебеляла де Simple Smile оток пускаха ще да е.

Също да споделя, че на чен съшо не ми се гади вече и се радвам, че и при много от вас е така. Странно, но дори вече ми се допива и кафе, а преди не си и помислях. Друга мама има ли го тоя случай?


Виж целия пост
# 241
А момичета, да ви питам, вас болят ли ви още гърдите? Днес се събудих и осъзнах, че не ме болят вече...  newsm78

Хахаха, много точно казано, и аз го осъзнах скоро. Радвам се, че не съм само аз.
Виж целия пост
# 242
Мен също от веднъж спряха да ме болят, но въпреки това предпочитам да не слагам сутиен  Laughing
Виж целия пост
# 243
Момичета, може ли да ми кажете къде ще ходите на ФМ? Т.е въпросът ми е дали тя се извършва от гинеколога,който води бременността или друг гинеколог,който е специалист в това?

аз съм се записала при д-р Марков, до колкото зная трябва много добра техника за ФМ и докторът да е специалист все пак  Simple Smile
Виж целия пост
# 244
Здравейте момичета Simple Smile
Да се запиша и аз (не, че не чета от началото Wink )
Терминът ми е на 1 март , втора бременност, на 33 години от София Simple Smile

Много неприятно начало, с много повръщне, много гадене, две седммици не станах от леглото, но от две сякаш започвам да се съживявам. Така беше и първата бременност , имах големи надежди, че ще ми се размине, но уви ...

За биохимичен скрининг имам час за 15.08 в МЦ Фемина и после още един на 26.08 при докора, който ми следи бременността. Опитах за Марков да си запиша, но до септемви е в отпуска Sad

За гърдите - почти не ме болят вече Simple Smile
Виж целия пост
# 245
Здравейте момичета!Страхотно е ,че открих тази тема!  Hug Аз съм в 10 г.с. (поне така се предполага,тъй като съм с доста нередовен цикъл...).  ooooh! В 8 г.с. имах еднократно ярко кървене след секс и след преглед ми казаха,че има отлепване на плоден сак. Казаха да си почивам,лежа си,приемам утрогестан 2 по 2,папаверин 3 по 1 и за известно време но шпа. В петък съм на преглед, но има нещо,което ме тревожи-до преди няколко дена гърдите ми бяха доста напрегнати,твърди и с болки,но сега като че ли са станали по-меки и малки ,а и напрежението понамаля... Много се притеснявам-на друга случвало ли се е?  Thinking  Това ми е първа бременност,дълго чакана-с поликистозни яйчници съм! Tired Желая на всички ви успешна бременност и много здрави и щастливи бебчета!   bouquet
Виж целия пост
# 246
Добре дошли на новите мами.  Hug Спокойно бременеене и пухкави бебоци на финала.
Виж целия пост
# 247
Добре дошли на новите мамчета!  bye

Много рядко мога да ви пиша, но се старая да ви следя Simple Smile

Имам голям зор, момичета - голямо пишкане посреднощ! Какво е това нещо? Ясно, че е нормално за бременността - но не трябва ли да е на по-късен етап, когато матката осъществява натиск върху пикочния мехур, сега сме на никъде още ... Страдате ли и вие от това?
Виж целия пост
# 248
Diki b и аз това се чудя... знам че голямото пишкане е към края на бременността, но и при мен е нещо страшно. По 3-4 пъти ставам нощно време, през деня е през 20 мин. а не е като да пия толкова много течности  newsm78
Виж целия пост
# 249
KIKA_KIKI, честита двойна радост! Simple Smile
SweetApril, заради въпросът ти за гърдите, се пообарах малко току що  Laughing При натиск и стискане си има болка, а зърната са ми все така чувствителни... че, ако не са и повече!  Crazy newsm78
alyaa, стискам палци скоро да го пребориш тоя бронхит! Знам колко е гадно, аз също се притеснявах, когато кашлях, че са си сериозни напъни... ама бебчетата са железни, няма страшно Wink
За дрехите - аз няма да си купувам дрехи за бременни. Сега си ходя с роклички, взех си и един широк копринен панталон, не остана много от лятото, така ще си изкарам. За есента мисля само туники /а и аз по принцип това харесвам и имам доста/ да си взимам и клинове. Зимата - мисля да съм си вкъщи и да си ходя с анцузите и широките блузи, и пижами  newsm53 Абе... демек съм чиста скръндза за "бременните дрехи" !
mimi_jobnoto, аз ще ида на ФМ на 27-ми август! А да те питам - на следващата ФМ ще ми кажат пола със сигурност или мога към 15-та г.с. да ида някъде на "4 Д" или нещо такова, че изобщо представа си нямам, и да видим пола на бебето, че нямам търпение Simple Smile И къде да отида, за да го видим?
diki b, аз ставам по 3-4 пъти през нощта да пишоркам...  Blush Онзи ден поставих нов рекорд - 7 пъти! Ставах на през час, колко съм спала и аз не знам... Бяхме събота и неделя при нашите, за да оправяме последни детайли по сватбата и ме спукаха от подигравки... баща ми предложи да ми сложи памперс, мъж ми - катетър, а мама ми предлагаше да ми надуят плажния дюшек и да ми го сложат в банята  smile3516 tooth Не знам защо е такова положението, може просто да сме си пикли  newsm53
Виж целия пост
# 250
Diki b и аз това се чудя... знам че голямото пишкане е към края на бременността, но и при мен е нещо страшно. По 3-4 пъти ставам нощно време, през деня е през 20 мин. а не е като да пия толкова много течности  newsm78

Абсолютно същата работа съм и аз. Пия по около 2л на ден, а имам усещане, че излизат 5!!! Мен много ме мъчи това нощното, защото и без друго не спя добре и след всяко ставане имам по 40-50 мин заспиване после... така ще е явно, дано не става по-страшно с нарастване на коремчетата...
Виж целия пост
# 251
Как сте момичета  bouquet
Ние бяхме малко на почивка ,сега малката седи тука и ми скача на главата и броя минутите докато заспи LaughingАз не мога да се похваля ,че се чуствам по-добре един ден съм добре на другия не мога да стана от леглото луда работа.
За пишкането незнам до колко ще ви успокоя с първата бременност бях така,в началото първите месеци пикаех като луда ден и нощ и то по много,последните месеци пак ходех през 15мин ,но точно защото притискат пикочния мехур не можех да стискам по много ooooh!имах чувството,че ще се напикам а като отида до тоалетна някакви капки и така до края,мечтаех да се изпикая пълноценно Laughing
И аз другата седмица трябва да ходя да се запиша за ЖК,ама голяма чудене ми е доволна съм си много от предишния лекар,който ми следеше бременноста ,но не ми е близко и последните месеци голяма мъка ми беше ходенето до там,че не можех и да карам ,че ми пречеше корема,а с рейс голямо блъскане изядох тогава,и ми се ще някъде на близко още го мисля
Виж целия пост
# 252
За честото пишкане - и аз съм така. Нормално е за този етап на бременността, доколкото знам понеже матката все още не се е вдигнала. По нататък ще стане по-нормално пишкането, а в последните месеци отново ще започне честото пишане.

За дрехите за бременни - днес си купих къси панталони, пола и дълъг панталон за по-нататък (обикновено не обичам да купувам за напред, но беше с добро намаление и реших да рискувам).

Днес се записах на ЖК. Всичко с бебето е наред, спинкаше докато го гледахме на ехографа Simple Smile След месец ще е много по-голямо, ако не се лъжа ще се виждат костите и всички подробности на тялото Simple Smile
Виж целия пост
# 253
Момичета  да ви кажа какво ме посъветва моят ЛЛ. Никакви сокове от кутии да не пия. Ако имам желание за сокче КОМПОТ. Само и единствено Касис ми препоръча. Другите били пълни с консерванти и въобще да не си купувам производните Капи, Флорина и т.н.  newsm10
Виж целия пост
# 254
ЙоТо, полът може да се види от 12-та седмица нататък, но това съвсем не означава, че бебче ще реши да се покаже - знам за бебчета, които са се крили почти до края.  Wink Така че сигурност няма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия