От плода на нашата любов,през МАРТ ще се роди нов живот!

  • 25 389
  • 754
# 465
Здравейте и от мен и честит празник,

Искам да Ви поздравя за темата - страхотна е! Аз също се присъединявам към вас - бременна съм, първа бременност и термина ми е 01.03.2014год. Пожелавам успех на всички ни и дано да нямаме здравословни проблеми през бременността и след това.  Wink
Виж целия пост
# 466
Добре дошла,  polly2904    bouquet

Момичета,
мечтая си и аз да взема болничен и да се радвам на първата си бременност у дома. Още повече, че работното ми място е непоносимо и хората са далеч от представите ми за добър колектив.  smile3512
Проблема е, че ползвайки правото на болничен, автоматично си намалям и без друго анемичното майчинство. Направо съм в безизходица...
Виж целия пост
# 467
мерси за информацията йо то дано да е както казваш и да изляза по рано в болничен добре дошла поли лека бременност и на теб  bouquet  bouquet Heart Eyes
Виж целия пост
# 468
SweetApril, прегледите по здравна каса са веднъж на месец, само в девети месец мисля, че са два Wink
Виж целия пост
# 469
Да се похваля - бях на първия скрининг и беше страхотна забава  Laughing  видяхме всичко - ръчички, краченца, коремче, мозък, гръбнак Joy Joy Joy Сърчицето бие ли бие Simple Smile Лекарката каза, всичко е прекрасно, няма притеснения за нищо. Дадох кръв за биохимичения скрининг и във вторник ще е готов резултатът. За пола ...май ще си имаме пак момиченце  Hug Hug  Hug

Страхотен ден   bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 470
diki b , болничният за майчинство е 90 % от заплатата... надали ще е фрапантна разлика за теб, но спокойствието да си у дома е безценно, въпреки скуката  Peace
pipiole , честито! Каквото и да е - живо и здраво да ти е Simple Smile
Виж целия пост
# 471
Честит празник на всички и от мен   bouquet Живи и здрави, спокойна бременост и прекрасни бебчета  Heart Eyes
Йо то, аз също съм се ядосвала за това, че държавата ни принуждава, да сме "дъртички" мами  hahaha Завърших магистратура, две години работа и чак тогава бебче   Rolling Eyes
Сега научих, че за второто, ще ми изчисляват на база майчинството от предните две и малко се ядосах  tantrum  Но....какво да се прави, всичко да е наред с бебчета, пък все ще изтраем още две години  Hug
Иначе за напълняването: направо ви се радвам с тези 1-2  Wink . Аз напълнях 10 още преди да забременея  ooooh! и то за два месеца - претренирах жестоко и направих грешката да не пия витамини,  поради което изпаднах в жестока депресия и.... яко тъпкане, бях ежечасно свирепа от глад  Joy  Та така  Laughing
Момичета, вие депресивни ли сте? Аз не мога да се трая направо! Дано отмине до четвърти месец  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 472
Ох, виждам че сте зачекнали отново темата за майчинството и скапаната ни държава. Йо права си с размишленията за раждане и отглеждане на дете, то докато се обърнеш и времето отлетяло. Аз тъкмо понатрупах стаж и реших,че е време за дете и се започнаха мъките - 4 год. празен ход, сега вече съм на 30. Нищо де,не съм престаряла, но за да имам това дете дори напуснах престижната си работа, от която явно ми идваха всичките проблеми. Сега за майчинство и не мисля колко ще е и какво ще е, но сериозно се замисляме за чужбина.  
На мамата с скорошната ФМ честито   bouquet
Виж целия пост
# 473
neliatanasova, дам... и мен това ме ядоса... системата те спира да имаш деца или по-скоро да ги имаш, когато ти искаш... За депресията: чак депресия не ме мъчи, ама мога за секунда от нищо да подпаля и да ревна... изживявам ВСИЧКО много по-силно и това никак не ми допада, та след последния ми изблик в събота, си обещах, че ще дишам, ще броя до 100, ако трябва, ама няма да изтерясвам, защото е много грозно!
Виж целия пост
# 474
Момичета,майчинството се изчислява 2 години назад от деня на болничния ли или от забременяването?
Виж целия пост
# 475
Момичета,майчинството се изчислява 2 години назад от деня на болничния ли или от забременяването?
2 години назад от деня, в който излизаш в болничен 45 дена преди раждането.
Затова ако си болничен по време на бременността, това ще се отрази на майчинстовото.
Виж целия пост
# 476
След като се осигурявам на 450 лв- т.с минималното- ще се отрази ли изобщо болничен?
Виж целия пост
# 477
Честит празник на всички и от мен   bouquet Живи и здрави, спокойна бременост и прекрасни бебчета  Heart Eyes
Йо то, аз също съм се ядосвала за това, че държавата ни принуждава, да сме "дъртички" мами  hahaha Завърших магистратура, две години работа и чак тогава бебче   Rolling Eyes
Сега научих, че за второто, ще ми изчисляват на база майчинството от предните две и малко се ядосах  tantrum  Но....какво да се прави, всичко да е наред с бебчета, пък все ще изтраем още две години  Hug
Иначе за напълняването: направо ви се радвам с тези 1-2  Wink . Аз напълнях 10 още преди да забременея  ooooh! и то за два месеца - претренирах жестоко и направих грешката да не пия витамини,  поради което изпаднах в жестока депресия и.... яко тъпкане, бях ежечасно свирепа от глад  Joy  Та така  Laughing
Момичета, вие депресивни ли сте? Аз не мога да се трая направо! Дано отмине до четвърти месец  Rolling Eyes

Аз съм като граната, всеки момент мога да избухна, ама гледам да се сдържам  Joy
Виж целия пост
# 478
След като се осигурявам на 450 лв- т.с минималното- ще се отрази ли изобщо болничен?

За жалост не съм добре запозната със счетоводните неща, трябва да се пресметне. Определянето на майчинството е средно дневно възнаграждение, т.е. в зависимост от броя на работните дни в месеца. Но знам, че при изчисленията, ако е под минималната заплата, ще вземаш нея.
Виж целия пост
# 479
Не забравяйте, че отпускът  може да бъде прехвърлен на съпруг или баба  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия