Тема 10 - ДЕКЕМВРИйчето расте - бърбори, инати се и яде кюфте

  • 51 302
  • 338
# 165
В събота имаме среща в склада за "мерене" и избор на колело Пуки. За София човекът е супер готин и прави консултации за точния модел според детето. Не познавам недоволни  Mr. Green Моята идея е зимата да се научи да кара у дома, че напролет направо да си излизаме навън с количката и двете колелета, а не тепърва да се учи и да се чудя къде да завра и нея, и колелото  Peace
Виж целия пост
# 166
Това с меренето е най- добре, но при нас няма как да стане, но то за неговия скромен ръст няма голям избор. 
Виж целия пост
# 167
Може да опитате консултация по телефона - на сайта са координатите именно на този господин, който обслужва склада в София. Сигурно не сте първите в подобна ситуация, а човекът има доооста опит все пак  Peace
Виж целия пост
# 168
Здравейте, момичета! Да оздравяват бързо болните бонбони!  Hug
Чак на лято ще ги видим май здрави за по-дълго дечицата Sad И аз все се притеснявам дали децата ще успеят да изкарат тази и следващата седмица на градина. За Лили ще взема някакво пъзелче от дядо Коледа в градината, а вкъщи ще я чака голямо мече "Джъмбо" за РД-то. Двете събития ще са на една дата Simple Smile Ще празнуваме само с едно приятелско семейство и тяхната дъщеричка, тъй като останалите приятели са по коледни партита или бягат от София навреме. От каката имаме колелета, но чак пролетта ще ги взимаме от село, че няма къде да ги сложа. Бях мн щастлива като махнахме количката от коридора.  Mr. Green Дано успеят всички дечица да посрещнат здрави празниците! Хубава вечер от мен  Heart Eyes
Виж целия пост
# 169
Ще отложим покупката на колело за догодина, че навън много застудя, а в къщи няма как да го кара. Може до февруари-март да е пораснал за по- голямото пуки  Laughing
Виж целия пост
# 170
И аз съм в чуденка за подаръците.Толкова много играчки има вкъщи ooooh!.Много се замислям за една кухня за малката.Много ги харесвам.Сигурно е някаква моя мечта, та затова искам да купя Laughing..Ех,ако на времето имаше такива кухни......
И за бати незнам какво да взема,но празниците наближават та трябва да се ориентирам вече.
Виж целия пост
# 171
Момата получи и кухня за р.д. - доволна е  Mr. Green Много хареса кубчетата на пръчка  Дядо Коледа ще й донесе това. Имам чудесни впечатления от приятелски дечица. С колелото се опознават все още.
Виж целия пост
# 172
Зелено човече, подаръците, които си показала са невероятни.   bouquet Мисля това с кубчетата на пръчка да взема и за моето момче.
Вие купихте ли колелото, кой размер взехте и колко е висока госпожичката? Мерихте ли крака от чатала до долу?
Виж целия пост
# 173
Както не знаех какво да купя за моите деца,така вече подаръците са при мен,благодарение на продавачката от детския магазин при нас.Предложи ми ги и много ми харесаха.Ето това е за баткото http://www.game.store.bg/p87984/po-sveta-obrazovatelna-nastolna-igra.html, а това за малката http://slonbalonbg.com/igra-kilimche-gorska-prikazka.html.т.е. това са две музикални килимчета с различна тематика според възраста.Всеки ще си има своето Wink.
Виж целия пост
# 174
MuJIuHka, мерихме колелото на живо и дори не съм погледнала размера. Човекът препоръча при всяка възможност да се пробва и да не се разчита само на описанията по сайтовете. От моя личен опит с батко определено каквото и да е колело без да го пробва детето не бих взела, никога, след като вече се опарихме с него...
Виж целия пост
# 175
Да, така е, но с невъзможност да се пробва след нова година ще звънна да видим какво ще препоръча.
Виж целия пост
# 176
Зелено човече, подаръците са супер. Може и да открадна някоя от идеите, защото и ние сме в чуденка.

Аз имам проблем с Никола - много трудно го взимам от яслата. Едвам успявам да го облека, а пътя до вкъщи е битка на живот и смърт. Мята се, дърпа се, бяга, опитва се да излезе на платното, да ляга на земята, увисва се на ръката ми и отказва да стъпва, ако го вдигна да го нося се бори да се отскубне, рита, пищи... Вече нервите ми не издържат, а и физически едвам успявам да издържа до вкъщи. Обличането става за около 10-15 мин., а разстоянието от 10 мин. го взимаме за 40. Пробвах да му нося играчка, храна, да пея, да разказвам, да му говоря, да заплашвам, наказвам (гушвам го и му хващам ръцете за около минута). Нищо от изброеното не помогна, това се повтаря всеки божи ден. Няма кой друг да го взима, баща му свършва работа към 7 и нещо. А аз не мога повече... Днес като се прибрахме плаках като малко дете около 10 минути и не ми достигаше въздух.  Embarassed Може на някои да звучи глупаво, но на мен ми идва в повече. Не съм мислила, че ужасните 2 могат да са толкова ужасни. Някой ако има опит с подобни прояви и може да ме посъветва нещо ще съм безкрайно благодарна. Не знам ако купя лятна количка, за да го бутам на връщане дали ще мога да се придвижвам с нея в снега и кишата? Thinking Иначе в яслата слушал много и ако го вземе друг не прави така (бях болна и веднъж го взе баба му и веднъж леля му).

Стана много дълго - извинявам се.
Виж целия пост
# 177
А с количка, триколка или друго не иска ли да се придвижва  Thinking
При нас пък храненето е истинско изпитание. Само хвърля на земята, почти нищо не иска да яде, освен кисело мляко.
Виж целия пост
# 178
Хм, ние за сега сме ок в това отношение. Адаптира се за броени дни буквално в градината, вече даже сама влиза без проблеми...От време на време има фасони, ама хич не я търпя. Но е страшна беля- преди 2 дена излиза от хола и затваря вратата, след 5 минути тишина се чува вик от баткото - мамо, София е черна...Отивам, нашата набарала от чантата ми спиралата и се рисувала, рисувала  Joy  Както се изрази една приятелка, нова мода в опушения грим...

Скрит текст:
Виж целия пост
# 179
Бръмбазък,имай малко търпение.Чудесно те разбирам за нервите,които изхабяваш,но имай в предвид,че при детето също има такива.Имам спомен от баткото,че се промени след започването на яслата.За тях това също е изпитание.Преживяват го по свой начин и може би така го показва.Ще премине.Да,сякаш между 2 и 3 годинки има такъв период на трудности в общуването с малчуганите.Търпение му е майката Wink.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия