Макар и още далече, февруарското човече върви към четвърти рожден ден вече (50)

  • 60 613
  • 738
# 195
Ирка, Hug

Моето дете като дойде време да подрежда казва:"уморих се " или "не мога". Сега е на вълна шоколадови яйца, като се върна от работа иска яйце, като идем до някой магазин полудява. Аз не давам, ама като баща й й позволява или като ходи с баба си до магазина винаги й се купува нещо.

И на мен ми остава толкова малко време с нея. Вчера се прибирам, играем си и баща й спи от нощна и тя :" искам с тати да си играем", обяснявам й че спи и трябва да си почине и т.н., но тя почва да го замеря и да вика. После като и се скарах ревна, и ей така реве с повод и без повод - само и само да стане на нейната.  Sad

Взех си една две книги за психологии и отглеждане на деца, мисля си че някъде бъркам обаче. И баба й и баща й са съвсем различни - пример, нали не се разбират моя мъж и майка ми от сумати време, той държи след нощна смяна да я гледа и ми казва - ми на мен ми се приспа, пуснах и филмче на лаптопа /за 2 часа забележете/ и тя сама стои и гледа. Защо не я закарахме при баба й да я гледа - не искал. И ей такива глупости, в последно време я виждам че  примига с едното око и ще ходим на очен лекар .

След малко ще трия, объркани са ми мислите - простете ...
Виж целия пост
# 196
Адаш, знаеш, че децата конкретно в този си период (и по принцип) си играят на инат и проклетия. Да знаеш само Алекс какво прави кака си - то не е тормоз, то не е бой, хапане, дране, мъка ми е... Пък ако не получи желаното, започва да крещи като че го колят. Mr. Green
Търпение, колкото и да е трудно. Повтаряй си, че е само период - аз така правя.
Според мен е грешка да се гледат деца след нощна смяна. Човек е изморен, кисел, раздразнителен и въобще. Нищо пълноценно не може да излезе от такова общуване. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 197
От 1-ви октомври ще е на градина, няма да се налага да си общуват след нощна.  Wink

Мерси адаш !  Hug Как мина рд-то?
Виж целия пост
# 198
няма да се налага да си общуват
Mr. Green

Добре мина. Мотахме се, поръчахме храна и гледахме концерти до никое време. Grinning
Виж целия пост
# 199
ДВ!  Hug
Съни, опитвахме и ние известно време "отглеждане на деца" след нощна смяна - ми не става.  Twisted Evil По-изнервен и уморен човек нямаше просто, добре, че смени работата.  PeaceА за очния е добре да я заведеш, то за всички на тази възраст важи де. Дано всичко е наред!  Hug

За уменията да се включа и аз - нашия много отдавна ходи до тоалетна сам - въобще във втора яслена група не са го обслужвали /там имаха и гърнета, и малки тоалетни - нашия си ходеше на тоалетна/. Все още обаче вкъщи предпочитам да си стои на гърнето от хигиенни съображения, че все ще замисли някоя беля.  Mr. Green
Сервиране и отсервиране нямаме никакви ядове - всичко си отнася където трябва - чините в мивката, боклука в кофата и т.н. Пие от чаша, държейки я с една ръка. Може да си налива в чаша от бутилка. Яде много чисто и с вилица, и с лъжица /за разлика от батко си  Mr. Green/. Взима си каквото му харесва от хладилника и той, взима си и прибори и си хапва като пич.  Crazy
От доста време се качва и слиза по стълби без да се държи, редувайки краката.
Няма сила на земята, която да го накара да събира играчки обаче.  Mr. Green
Рисува ужасно грозно, само некви драсканици на практика.

Пф, моя мил ученик ич го няма, разсеян отвсякъде, затруднен очевидно от очилата и левичарството... От утре е на частна занималня да бутнат едно рамо, че определено има нужда от индивидуална работа.
Виж целия пост
# 200
Добро утро!



Котенце с голямо закъснение честит рожден ден!Да си здрава,щастлива и много обичана!  bouquet
Съни хубаво е да посетите очен лекар.И аз имах притеснения за Сияна,но я заведох и лекарката ме успокои много.Но ми каза,че е желателно един път в годината да ходим на преглед.
След нощна смяна не знам къде съм,не мога да си представя да се гледаме с малката.
Сияна е доста самостоятелно дете,сама се облича-съблича,сама ходи до тоалетна,от половин година сме махнали детската дъска.Общо взето изявява желание за всичко-все вика "Аз,аз" Simple SmileИзказа и е хубав.А как танцува Grinning Всяка вечер ни изнася представление,такава хореография измисля,че чак и се чудя Crazy Замислила съм да я записвам на спортни танци,пък ако има желание да се занимава.Рисуването хич и го няма-това и е от мен,защото баща и рисува много хубаво.
Онзи ден като я вземах от яслата г-жата ми сервира,че в една друга градина правят ремонт,та децата от тази градина ще са в нашата и децата от яслата не се знаело кога ще ги преместят.Много се ядосах и се развиках.Ми Сияна ще стане на 4-ри години още е на ясла!Днес като отивам да я водя,директорката бяга след мен и ми предлага ако искам още сега можело да я преместят Simple SmileПопитах я кога ще местят другите деца,ще ги бавят ли,но тя уж ме увери,че от 1-ви ще ги вземе.Казах и че и Сияна остава за тогава Simple SmileАко не се бях развикала можеше и ноември да ги преместят чак!
Сияна продължава да спи в нейното легло Simple Smile
И да ви се похваля,че съм с нова прическа-доста си поскъсих косата.
Виж целия пост
# 201
Добро утро!

Ника, как сладко ме върна в 1 клас... Споко, мацка, така беше и Софи при положение, че си е изцяло десничарка и не е носила никога очила през живота си  Mr. Green Е къде  Нова година ще има напредък, споко. Здрави нерви желая  Hug
Пухи, честита прическа!  Grinning

Калина сама ходи до тоалетна, може и сама да се избърше след голяма работа, но предпочитам аз  Embarassed да свърша тази работа. Колкото до подреждането - като след бомбандировка е къщата само ако Калина е решила да си поиграе... ooooh! За Софи мисля не е нужно да споменавам,ч е сама се оправя във ве це и си подрежда стаята от доста време насам, все пак е на 9 вече  Mr. Green

Да помрънкам малко... Калина е с летен вирус. Събуди се в 4 и аз също тогава. Оставих я в нашите и ми е едно гузно сега, дано се оправи по-бързо. А тя пък рева, че иска на детска...

Хубав ден желая и здраве на всички ви Simple Smile
Виж целия пост
# 202
Котенце с голямо закъснение честит рожден ден!Да си здрава,щастлива и много обичана!  bouquet
Мерси. По-добре късно, отколкото никога. Wink

Абе, Никич, каква индивидуална работа?! Shocked
Остави детето да се осъзнае малко. През целия първи клас е така, че и втори продължава. Mr. Green
Виж целия пост
# 203
ДВ!  Grinning
Ми Кот, как да го обясня - има нужда някой да му стои на главата докато си напише всичко, дето му е зададено. И на всичкото отгоре туй нещо го върши бавно, но за сметка на това изумително грозно.  Mr. Green Twisted Evil Пък и левичарския наклон на писането си оказва своето влияние относно краснописа, а и закрива това, дето пише и не се сеща да повдигне ръка и да види кой ченгел върти всъщност...  Crazy Crazy Crazy Абе лудница е, но днес само след ден с по-голямо внимание в частната занималня виждам какъв обем е изписал, изморен е, та чак се клатушка милия. Поне му е харесало там, дано тоя ход му даде тласък напред.

Айде лека ви вечер, мацки! Heart Eyes
Виж целия пост
# 204
Ами, дерзайте тогава, макар все пак да застъпвам тезата, че първи клас сам по себе си е предостатъчен на първокласника. Grinning
Виж целия пост
# 205
Добро утро, момичета!
Веднага ви черпя за здравето на мъжа ми, днес има рожден ден. Освен това, празнуваме 4-та годишнина от сватбата ни и 9 години от както сме двойка. (лесно ни е, кой като нас с една дата за много поводи  Mr. Green ).

  По едно кафенце, кой каквото обича и за настроение може по един напръстник от този рафт!  Hug  Heart Eyes
Виж целия пост
# 206
Честити ви поводи, Далче!
Всичко най-хубаво ви желая!  bouquet
Наистина е гот като помниш само една дата. Grinning
Виж целия пост
# 207
Честити поводи за празнуване, Далче! Да сте живи, здрави, много любов да витае във вашия дом!

И ние сме горе-долу така с първи март. За една бройка и Диди щеше да се цопне в тая дата.

Ника, дано скоро Бо се приведе във форма, която ти смяташ за прилична!  Hug В крайна сметка, ако мама не е доволна, никой не е доволен. Хич не съм компетентна по проблемите на първолаците, но определено ако мен, както съм ся, на дърти години, ме бутнат в даскало, към дата 26 септември хич нямаше да съм в час още. Съчувствам на всички първолаци, но в крайна сметка всеки свиква. Ей ся докато мигнеш Бо ще е абитуриент и ти ще се смееш на сегашните си вълнения.  Hug

Диди хванала едно детенце от групата (ново е, не е от яслата) и няколко дни поред вече играят на булка и младоженец.  bowuu Заяви ми, че ще си го вземем в "новото вкъщи" да си играят.  hahaha
Виж целия пост
# 208
Здравейтеееее! newsm44  Whistling newsm68
Котееееееееееее, Hug  bouquet  love001 !
Виж целия пост
# 209
ДВ!  Hug

Далче, честити ви поводи, да сте здрави и щастливи!   bouquet


Юхи, бе гледам и аз да не се шашкам много, сигурно ще ми е весела цялата ситуация скоро, дано нещата влезнат в релси. Още ми е прясно-прясно как пъшкаше Слънчи с първокласничката и се чудех и аз, ама докато не ти дойде на главата - не вярваш.  Laughing
Има напредък де, оказа се, че има ненаписани общо 9! домашни  Mr. Green Twisted Evil Mr. Green, които всъщност е трябвало да пише в държавната занималня... бе неам думи Ама ще гледам да пъшкам по-малко вече. Joy


Макси: Мамо, сега този вятър като ми влиза в устата - ставам ли по-тежък? hahaha
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия