За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 38

  • 24 949
  • 769
# 270
MuJIuHka, най-вероятно това е станало, но не мога да кажа със сигурност, защото не съм кърмила и не съм много наясно с нещата  Hug
Виж целия пост
# 271
Здравейте!

Кога се полагат направления за ортопед?

Отидохме на ортопед, когато детето ми беше на 1 месец,
НО тогава педиатърът НЕ ни даде направление (под претекст, че са свършили)
и отидохме на платено!
Сега детето ми е на 6 месеца.
Полага ли ми се преглед при ортопед по ЗК???

Имам ли право да поискам направление от педиатъра?
Ако ми откаже ОТНОВО - какво мога да направя,
може ли да ми дадете от някакъв закон или аз не знам - в който да пише, че направления за деца винаги се дават или на ортопед  по ЗК може да се отиде в 6 месец....

П.С. Много глупави въпроси, НО имам чувството, че някои педиатри се опитват да замажат очите на родителите - май си мислят, че сме глупави и може да ни казват каквото си поискат....
(убедена съм,че този проблем с направлението не е заради самите педиатри, НО и ние родителите и децата не сме виновни, нали?)
Виж целия пост
# 272
Здравейте!

Кога се полагат направления за ортопед?

Отидохме на ортопед, когато детето ми беше на 1 месец,
НО тогава педиатърът НЕ ни даде направление (под претекст, че са свършили)
и отидохме на платено!
Сега детето ми е на 6 месеца.
Полага ли ми се преглед при ортопед по ЗК???

Имам ли право да поискам направление от педиатъра?
Ако ми откаже ОТНОВО - какво мога да направя,
може ли да ми дадете от някакъв закон или аз не знам - в който да пише, че направления за деца винаги се дават или на ортопед  по ЗК може да се отиде в 6 месец....

П.С. Много глупави въпроси, НО имам чувството, че някои педиатри се опитват да замажат очите на родителите - май си мислят, че сме глупави и може да ни казват каквото си поискат....
(убедена съм,че този проблем с направлението не е заради самите педиатри, НО и ние родителите и децата не сме виновни, нали?)

На първо място мисля, че за бебета и деца няма ограничения в броя направления. Вероятно ти е замазала очите или направо си те е излъгала.

Относно ортопеда, чувала съм, че трябва да се ходи три пъти - веднъж след първия месец, веднъж когато детето започне да сяда стабилно и веднъж когато проходи.
Виж целия пост
# 273
Всъщност имат ограничение, но принципно не би трябвало да излизат с тоя номер. Освен изброените три пъти се ходи и на около 3-4 годишна възраст да се види за плоскостъпие.
Това, че един път си отишла платено, не прави задължително всяко посещение платено, естествено може сега да ползваш направление, стига да има кой да ти даде, а не пак да ти се правят на интересни Wink
Виж целия пост
# 274
Няма полагащ се преглед при ортопед на 6 месеца, освен ако няма някакъв установен проблем при прегледа на 1 месец. По желание на родителя е.

Ето това покрива ЗК
http://namama.bg/article-spisuk-na-deinostite-po-programa-detsko … opazvane-nzok/144
Виж целия пост
# 275
Нашата педиатърка ни каза, че ни се полагат такива направления на 1 месец, на 4 месеца и на 1 година.
Виж целия пост
# 276
Милинка, аз бих спряла шоколадовите бисквити, киселото мляко, домати, до нормализиране на изхожданията. Слузта обикновено е признак за алергична реакция.

радея, може да е от АМ, а може и да е нещо контактно, от теб. Помисли ти каква козметика използваш, щом сте в контакт кожа-кожа. Може тя да е дразнителя.

За крусти съм използвала емолиентен крем. След като нито един от прехвалените шампоани не ни помогна, ни изписаха въпросния крем. С две намазвания всичко изчезна  Peace
 
Виж целия пост
# 277
радея, на мен ми прилича на "потна" алергия. Слагай тънка пеленка помежду ви  Hug
Виж целия пост
# 278
Здравейте! Сега видях тази темичка! Много интересна  Hug . Да попитам тогава и аз  Crazy
Малката ми дъщеричка е почти на 3 месеца но от месец и половина сякаш не обича да я държа в мен в легнало положение. Щом я гушна и започва да се гърчи, да свива крачета и се изнервя, почва и да плаче. Ако я държа вдигната няма проблем или ако я оставя веднага на легло легнала също няма проблем. Много ми е странно какво ли я мъчи. Педиатърката ми каза, че искала изправена, защото съм я затопляла с корема ми и така не я боляло коремчето, но тя почти не е имала колики  newsm78 . Пък и нали като я оставя на леглото нищо не я загрява... Дори и кърменето първия месец беше в ръцете ми, но като започна така да прави и се принуждавах да я кърмя легнала ( навън нямаше начин да я кърмя, защото просто не понася да лежи в мен). По някой път когато има нужда аз да я приспя се дърпа-дърпа, но явно вижда, че няма да я пусна и заспива в ръцете ми... Някой някакви идеи? Поздрави на всички!   bouquet
Виж целия пост
# 279
Няма полагащ се преглед при ортопед на 6 месеца, освен ако няма някакъв установен проблем при прегледа на 1 месец. По желание на родителя е.

Ето това покрива ЗК
http://namama.bg/article-spisuk-na-deinostite-po-programa-detsko … opazvane-nzok/144

Благодаря за линка!  Hug

Излиза, че съм изпуснала ДВЕ направления (1 месец и 4 месеца) - защо се случва това?

За 1 месец - отидохме на 2 месеца и то на платено,
сега бебчо е на 6 несеца - не мога ли да си взема направление , което ми се е полагало на 4?

На нас ортопедът примерно ни каза, че следващото посещение е на 6 месеца, не на 4???
Какво е това разминаване......Знам, че е много важен и втория преглед, дори да не е имало нищо притеснително на първия!

На мен ми казаха, че по принцип никога не се отказва направление за ДЕЦА,
но явно не е така. Знам, че много майки си имат проблеми с тези направления.... някои педиатри отказват, а други винаги дават.

И друго винаги съм се чудила - защо педиатрите ни спестяват някои неща - защо не се казва какво ни се полага по ЗК - или ние трябва да се ровим и да разпитваме други хора, толкова ли е трудно да кажат - на 4 месеца трябва да отидете пак и с направление????  Joy
Виж целия пост
# 280
Няма полагащ се преглед при ортопед на 6 месеца, освен ако няма някакъв установен проблем при прегледа на 1 месец. По желание на родителя е.

Ето това покрива ЗК
http://namama.bg/article-spisuk-na-deinostite-po-programa-detsko … opazvane-nzok/144

Благодаря за линка!  Hug


Линкът не е актуализиран все още  ooooh!, затова да ти кажа, че на 6 месеца имате и задължителен преглед при нефролог  Peace
Виж целия пост
# 281
Тук можете да намерите прегледите  http://www.nhif.bg/web/guest/223
Виж целия пост
# 282
Тук можете да намерите прегледите  http://www.nhif.bg/web/guest/223

И тук гледах, не е актуализирана информацията (Приложение 13), всичко е за 2012 година  Peace
Виж целия пост
# 283
Аз дори не знам, че трябва да се ходи на ортопед (профилактично) Embarassed. Очаквах това ми незнание да се просветлява от педиатърката ни и да ме праща където е необходимо  и когато е необходимо пък то.... и за нефролога не бях чувала. В понеделник сме на консултация и ще я видя аз нея Crossing Arms
Виж целия пост
# 284
Аз дори не знам, че трябва да се ходи на ортопед (профилактично) Embarassed. Очаквах това ми незнание да се просветлява от педиатърката ни и да ме праща където е необходимо  и когато е необходимо пък то.... и за нефролога не бях чувала. В понеделник сме на консултация и ще я видя аз нея Crossing Arms

Следи какво ти се полага по тези линкове, които сме пуснали  Peace Прегледа при нефролог го направиха задължителен от февруари 2013 г., много педиатри, които се ориентират по официалния сайт на НЗОК, изобщо не знаят за него и не пращат децата, а той е много важен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия