Февруарчето ни вече е игриво, а мама чака го нетърпеливо ! - Тема 4

  • 28 689
  • 767
# 390
Аууу,Мони,направо бих го хванала за гушата този "лекар". Как може такова безхаберие!?Потресена съм! Shocked Щом си намерила друго лекарско мнение,чудесно.Дето са ти казали момичетата,гледай да си почиваш сега,никаква работа.Пий си хапчетата и дано всичко се нареди.Боже,още немога да го проумея израза на този доктор! ooooh!  Запомни ли му името?
Аз днес бях на преглед.Чаках лекаря си 1 час след уговорения,накрая му се обадиха от МЦ по мое настояване за да попитат ще идва ли на работа или да не го чакам. Оказа,че жена му си счупила крака,били в Пирогов,та човека даже не е могъл да се обади.Неговата колежка беше там.Съгласи се да ме прегледа,защото така и така бях отишла,не ми се искаше пак да се тътря,пък и той тези дни няма да е на работа. Та ме прегледа тя,много готина докторка.Направихме и ФМ (не се стърпях,исках много да видя,че всичко е наред,нали бях изпаднала в една дупка от паника). Слава Богу всичко е наред с бебчето.Отговаря си на седмиците,развива се добре,всичко си му е на мястото.Не е от най-шавливите.Когато започна прегледа,мисля,че спеше.След минута-две се разшава изведнъж.Затова и не го усещам често,но докторката каза,че има време,да не се притеснявам. И не на последно място,каза,че е 100% мъж. Grinning Останах малко разочарована,защото бях си навила,че ще е момиче.Но явно силното ми желание за момиченце,ме е подвело така.Няма значение де,радвам му се на мъничето.Докито каза,че има цитирам: "много голяма паца".  Mr. Green
Виж целия пост
# 391
Мони, едни големи и специални гуш от мен  Hug Hug Hug

Относно прегледите по здравна каса - аз съм се отказала отдавна от тях...а си плащам чинно всички данъци на реалния ми доход...сега си използвам допълнителното здравно осигуряване, което имаме от работа, а като го нямах си плащах на частно, колкото и трудно да е било на моменти...
Здравната система е хипер зле, превърнаха докторите в писъри (компетентността на някои лекари и отношението им пък да не говорим), и всички си мислят, че здравето е безплатно (унаследено от соц строя)...затова не се занимавам с нея, иначе ще ме разболеят още повече. Даже съм се наканила да си направя здравна карта и да видя на какви клинични пътеки съм записана, а дори не съм ходила...като на едни приятели, който живеят в чужбина - оказа се че са със сърдечен порок, според записите в здравното им досие...ам на, някой си е гушнал паричките...както и да е, отклоних темата...

И аз имам главоболие, но когато съм с хипер ниско кръвно...лягам си и не пия нищо освен яйрянче или фреш Simple Smile
Виж целия пост
# 392
Desideskata как си правиш изследвания, плащаш и тях или? Защото аз за това ходя по ЗК, най-вече заради тези изследвания. НЕ виждам защо трябва да плащам поне за това! То и на частно не е редно да се харчат пари, ама  алчни некъдъници колкото щеш smile3512
Виж целия пост
# 393
Момичета много ви благодаря за подкрепата...Аз съм по ЗК ,просто защото на моята лекарка и ремонтират кабинета и не се знае кога ще е на работа,но днес ми каза,че ще намери начин да ме прегледа,ако не пък намерих и 3-ти лекар който да ме прегледа да видим как е плацентата... Много ви целувам и прегръщам и много се радвам,че сте до мен  Hug Вие сте ми невероятна подкрепа  Heart  Сега чакаме ритничета,но дай боже ФЕВУАРИ на лице да са нашите мъничета до едно. Обичам ви мои непознати приятелки  Grinning
 uleto88 добавих ти на първа страничка  stork-boy
Виж целия пост
# 394
Моника, какви са тези лекари ?! Ужас. За съжаление не го чувам за първи път и добре че ти, както и за другите, които съм слушала такива истории са потърсили второ мнение. Аман от некадърници и недолюбени сърдитковци  ooooh! Надявам се да си добре и вече да не изживяваш такива кошмари  Hug

Юлето, честито ви момченце. Важното да ви е здравичко, а пък третото вече момиченце  Grinning

Аз ходих до магазина /по-отдалечен/ да се разходя, че само вкъщи нещо ме боли повече главата. И в магазина като почна да ми става лошо, да ме боли ниско долу корема, почудих се какво да правя. Сега полегнах, та ми помина. Трябва и да готвя, но как ме помързява  Whistling
Виж целия пост
# 395
Мони, от все сърце ти желая нещата да се стабилизират, да се успокоиш и да си изкарш бременноста до февруари! Пий си хапчетата, лежане и спокойствие. Вярвай, че бебчо ще е наред и дори забрави за непрофесионалната реакция на този лекар...  Praynig Hug
Виж целия пост
# 396
Мони, как си мила? Дано всичко е наред при теб  Hug Кой е този лекар, ако не е тайна? Сподели името му, моля те  Thinking
Виж целия пост
# 397
ivy/bg, не плащам нищо, защото всички изследвания ми се покриват от допълнителното здравно осигуряване, което ми е от социалния бонус от работодателя. Всичко назначено от правоспособен лекар в списъка с лечебни заведения, с които има договор моя фонд, са ми безплатни. Давам си картата и те се оправят след това. Ако отида на преглед извън списъка с лечебни заведения, ми издават фактура и си търся парите от фонда, но до цената на клиничката пътека по ЗК. Общо взето се възползвам максимално от това, защото от класическите болници съм отвратена...

Аз принципно ходя при лекар, който не работи нито по ЗК, нито с фондове, затова той директно си ми каза, че няма смисъл да плащам за нещо, коеот ми се полага и да си намеря място, от което да ме пращат на изследвания. Сега пуснахме ПКК, Урина и кръвен тест за доказване на кръвната група - по точно на резус фактора, че  съм с отрицателен , но нямам картонче.
Виж целия пост
# 398
ok,  newsm53 newsm53 newsm 10това с допълнителния фонд звучи добре. За съжаление не бях чувала за него до сега. А за картонче за кръвната група и аз нямам, а не знам дали в родилното няма да е нужно...
Виж целия пост
# 399
tan4eto_bg  добре съм мила лежа си,почивам си и се надявам...А името на доктора не знам,той беше дежурен в спешното на Майчин ДОм
Виж целия пост
# 400
Не ти ли издаде някакъв документ за прегледа и за това, че си била там ?
Виж целия пост
# 401
снимка и лист на който е написал разчета на снимката ,но не пише име,че няма място накрая така е писал,че и лекар не може да му разчете.
Виж целия пост
# 402
Monika, мила, не съм лекар, но може би не е зле да питаш лекаря си, който ти следи бременността, дали не е добра идея да приемаш Утрогестан или друг вид лекарство, което съдържа прогестерон. Виждам, че са ти изписали само лекарства против контракции и възпаление. Питай за всеки случай лекаря си, може да е от полза.
Иначе и аз да ти пожелая да се възстановите бързо и всичко да е наред с бебчо, имаш много положителна енергия от нас  Hug  Hug  Hug
(ако случайно разбереш името на лекаря, моля те, сподели тук)
Виж целия пост
# 403
Мони как не си му фраснала един не знам, и дали ако говореше на дъщеря си примерно щеше да каже отново така?! Дано всичко да ти се нареди направо не знам как си толкова силна след такива остри като нож думи ... Силно се надявам всичко с теб и с бебо да бъде наред очакваме с нетърпения да споделяш как се развиват нещата. Относно лекарите и тяхното безобразно държание  мога да споделя (въпреки, че при мен не беше нещо сериозно) как една АГ при която ходех на ЖК по ЗК първите 2-3 пъти, първо чакала съм по час минимум за да влезна в кабинета при положение, че имам запазен час, второ коментара и който едвам не ме разплака - влизаме с приятеля ми пак след дълго чакане точно преди да заминем за море, преглежда ме тя казва ми всичко е нормално бебето има пулс, за морето ще се мажеш с еди кой си фактор, на слънце от 12 до 5 няма да седиш и в следващата седмица даже две никакъв секс, при което казах да добре, но тя продължи никакъв секс за ТЕБ, не и за приятеля ти, той може?!(добре, че той си гледаше телефона и изобщо не я чу) Попитах как така? А тя отговори - Ох, милата много си малка за да разбереш, един ден ще видиш (и започна да се смее). Накратко това е което ме огорчи и мисля, че съм права. Как може аз съм бъдеща млада майка, предстои ми сватба а тя така изкара нещата сякаш да си знам, че мъжете си кръшкат и е нормално?! От тогава не съм стъпнала там започнах да си ходя в Селена, плащам си всичко и съм повече от доволна. Мами какви са тези лекари, какво е това чудо?! За първи път се зблъсвам с тях за моя радост и съм потресена.
Виж целия пост
# 404
didkata_dk Здравейте момичета това е нашата нова мама.Току що я добавих.Пожелаваме ти леко бременеене и много късмет.Отбивай се по често при нас
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия